• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
nemáte prosím někdo zkušenost s mobilní klimatizací, bydlíme v podkroví a teď je v ložnici doslova peklo, tak přemýšlím jak to vyřešit. Nevím ale jestli je klimatizace vhodná i pro miminko?
6. črc 2012 v 10:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no asi to tak bude, Adelka byla velika, 51 cm a 3655 kg proto ji vzali cisarem, neslo to prirozene.
6. črc 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Děkuju, ale zatím si to nějak nemůžu užívat, pořád strsím kvůli tomu papání, asi to přeháním, protože malá je spokojená, je to prostě v mý hlavě, pa :slight_smile:
6. črc 2012 v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna taky mame podkrovni byt, pro Adelku to bylo sileny, vyresila jsem to tak, ze jsem koupila vetrak a poustim ho, sice dal od ni, ale tu mistnost to trochu schladi a na tvrdo jsem v kuchyni nafoukla malej nafukovaci bazenek a davam ji tam na lehatko, kdyz je vzhuru, pak je klidnoucka a i lip papala po vycakani se. Ven taky radsi pres den nechodime spis k veceru kolem pate. Nezaregistrovala jsem, ze by ji nejak ten vetrak vadil, naopak.
6. črc 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 já jí otírám mokrým ubrouskem hlavičku a nožičky, ten větrák mají naši a přijde mi, že dost fouká, máme maličkou ložnici, tak nevím, dívala jsem se na ty klimatizace na net ale nevím třeba jak je to hlučný, musela bych to stejně zapínat až večer aby to nebyl pro Johanku takový teplotní šok, ale v noci by bylo příjemně i pro nás, potíme se jako koně, máme tam dvě střešní okna, ale to horko je i venku, takže to, že jsou otevřený nepomáhá, navíc je k ránu zavírám, aby malou nevbudilo světlo,nebo hluk aut. Dívala jsem se na fotky Adélky, - je nádherná
6. črc 2012 v 10:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no tos napsala hezky:slight_smile: tvářičku jako dětskou prdelku :grinning: :grinning: :grinning: ale máš naprostou pravdu - celý obličej se jí oloupal a má hohlaďoučký jako nikdy ještě neměla! Je právě zajímavé, že zadeček má heboučký od narození a ani žádný potničky, ani ten exem se jí tam nikdy neudělal asi to fakt chrání ta plínka :slight_smile:

@rybarna no vidíš to je určo těma sytějšíma mlíčkama, já bych se o ní vůbec nebála, opravdu měla nízkou porodní váhu a za chviličku bude vážit jednou tolik co měla!!! přibývá úplně v pohodě a pokud je akční jak píšeš tak se fakt vůbec nemusíš ničeho obávat!!!
Elí snáší ty vedra taky celkem špatně, venku v kočáře skoro nechce spát i když chodíme taky jak píšou holky až k večeru! Přes den mám v obýváku puštěný naplno větrák, který mám namířený ke stropu a vzduch to trochu ochladí, ale jak je Elí v kolíbce tak je stejně celá horká! Ona ráda usíná s plínkou na hlavě - vždycky si jí dá přes celej obličej!! (pořád mám strach, že se udusí tak jí to neustále odendavám, ale ona si to stále stahuje:D) tak tu plínku namočím a vyždímu a ona jí zchladí.

@aneta34 ty jo fakt neměří??? to je divný, vždyť by to mělo být napsané v průkazce :slight_smile: no to se divim vždyť mrkvička je sladká :grinning:ale to asi nebude tou chutí ale tím, že si ještě nedokáže poradit s tou konzistencí :slight_smile: uvidíš :slight_smile:zkus jinou zeleninku třeba brokolici a mrkvičku třeba zas příští týden. Ty jo já jsem myslela, že nejdřív se může dávat jen jeden příkrm a to zeleninový a až nějak po čase se může nahradit další mlíčko přesnídávkou (ovocným příkrmem)? ty to bereš nějak hupem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. črc 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verka_motylek v knizce to ma prave prazdny, vzdy prijdeme ona ji zvazi, prohledne, obliknem a jdeme... nic extra s ni nedela, jen vyzkousi jak se zveda, otoci na zadicka, rekne ze je krasna, a ze ma uzasnou pokozku a obleknout a domu... mala Elí je nadherna, vypada moc spokojene, je krasna...asi masticky zabraly, to je moc dobre:slight_smile: prikrm jsem asi vzala hopem:slight_smile: rano mlicko, pak presnidavka, odpo zeleninka a pak uz jen mlicko nebo to ryzovy..ale nevypada, ze by to vadilo:slight_smile: naopak, dokonce uz i stolici ma pravidelnou. jen ji naopak ted moc to mlicko nejede..je to vecny boj
6. črc 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna no mame to stejny, jedina vyhoda je, ze v kuchyni mame klasicke okno, takze kdyz ho otevru tak je aspon proud vzduchu, ale ja jsem spocena az na kost, chodime po byte uplne nahati.. klimoska vysusuje a je to zahul i pro dospelaka, kdyz skolim v bance a tam je az zima z ni, tak mam okamzite hlasivky v cudu. I v aute se ji bojime zapinat. Vetrak jsem prave koupila takovy ze vubec neni slyset je nehlucny a nastavuje se rychlost a ja ho otacim zady k adelce...ale co ma clovek delat, zatim bydlime v pronajmu, takze nejaky upravy jsou nemozne... diky za pochvalu..hod taky nejaky foto at vidime tvoji princeznicku:slight_smile:
6. črc 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek jeeeee mame stejny plenky:slight_smile:
6. črc 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 no řekla bych, že zabraly - fleky zesvětlaly a tvářička se oloupala a je heboučká za to ruce a nožky i bříško má jak struhadlo, takovou hroší kůži :unamused: a na to nějak nepomáhá ani to promazávání... chtělo by to aby se jí oloupalo celý tělíčko - aby se svíkla jako had :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale já věřím, že to časem zmizí! No já myslim, že všichni máme stejný plenky, protože tyhle tlustý se ani jiný koupit asi nedaj, ale mám pořád pocit, že jich je málo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. črc 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
naše malá myška :slight_smile:
6. črc 2012 v 18:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 A jaký prosím Tě máte ten věktrák, taky jsem o něm přemýšlela, ale právě jsem se bála aby moc neřval
6. črc 2012 v 18:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna jůůů to je kouzelnej drobíšek!! Je vážně krásná!!! my máme teda úplně obyčejnej větrák a je taky naprosto tichej i na nejvyšší obrátky :grinning: myslim, že když zajdeš do jakéhokoliv elektra tak si ty větráky určo můžeš i vyzkoušet :grinning:
6. črc 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna hele uplne normalni, jak pise Verka, dosla jsem do elektra, vyzkousela vsechny co mi prodavacka doporucovala, vzala jeden, hodila do auta a bylo, nasla jsem ti ho na netu a koukam ze levneji nez jsem koupila ja:( ale to je proste tak-ja ho chtela rychle a hned:slight_smile:
http://digiprofi.cz/stojanove-ventilatory/stojanovy-ventilator-steinner-stf-402-dalkove-ovladani
6. črc 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek
@aneta34 moc díky, naši jedou v neděli do Globusu tak je pověřím, aby mi nějaký dovezli, přece nemůžou dopustit, aby se jim uvařila vnučka :slight_smile:
6. črc 2012 ve 21:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rybarna No my jsme si klimu koupili asi před dvěma týdny a je to úplně úžasné a ani to tak moc nefučí, jak jsem původně myslela. a míástnost je chladnější. Je to parádní :slight_smile: Bydlíme taky v podkroví, ale nastavuji tam rozdíl max o 5 stupnů, ale i tak je to osvěžení :slight_smile: No možná když přestaneš stresovat, tak se bude Johance lépe papat. Možná, že z tebe cítí to npaětí, když ji krmíš a neustále se děsíš toho, kolik vypije :slight_smile: Zkus být o něco klidnější, vždyť se nic neděje :slight_smile:

@aneta34 Teda tak to byla opravdu veliká :slight_smile: No to se nedivím, že musela císařem :slight_smile:
7. črc 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta to je pravda, všechno moc řeším, to je asi problém starších matek :slight_smile:
7. črc 2012 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak posilam Adusku a Didus jak vyrostly...
7. črc 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rybarna Ještě k té klimě. Moc hlučná není a malého ten monotónní hluk dokonce uspává. A když jsme ji neměli, tak jsem dělala to, že jsem měla přes noc otevřené onko, pokud teda bylo venku chladněji než uvnitř. A když u začalo být venku ráno horko, tak jsem zavřela okna a zatáhla záclony aby mi ten horký vzduch nešel domů.. A večr jsem zase rozdělala závěsy a otevřela okna :slight_smile: No tu klimu si můžeš nastavit podle teploty. Když je venku 35...doma necháváme 30 :slight_smile: a když už k večeru nejdeme ven tak nechávámeo 5 stupňů méně než v obýváku.......tzn. klimu mám v ložnici a když je v obýváku 28, tak v ložnici zavřu okna a klimu nastavím na 23 :slight_smile:

@verka_motylek No určitě ta plínka ochranžje, přece jen ta dupka není vystavena tolika změnám počasí a povětrnostním vlivům a slunci a proto je pořád jemná :slight_smile: No četla jsem, že když je horko venku, tak v kočáku může být až 50 stupňů :astonished: Tak se není čemu divit, že tam naše Zlatíčka nechtějí být. Proto je leší být s miminkem i přesto ve stínu :slight_smile: S tou plenkou přes hlavičku jsem taky uvažovala, ale mám strach. Eliška je krásná :slight_smile:
7. črc 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 ty jo holky jsou fakt kočky!!! asi po mamince :wink: :slight_smile:

@jeaneta ty jo 50°???? to je horor, ale je fakt, že jak tam neproudí vzduch tak je tam fakt hic :unamused: no to já jsem jedině ve stínu, stále někde v lese pod stromama :grinning: no ona si Elí tu plínku na hlavu dává sama a já mám taky strach, že se mi udusí tak jí to neustále dávám pryč :grinning: moc děkuju za pochvalu Samík se taky krasavec:slight_smile:
8. črc 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky včera jsem byla s kamarádkou v kině na jak porodit a nezbláznit se!!! Je to krásnej filn! znova jsem si u něj vzpoměla na svoje těhulkování i porod! Zasmála jsem se i pobrečela!!!Zkrátka super film pro maminky co maj malý mimísky! Všem vám ho doporučuju :wink:
8. črc 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No taky jsem koukala, jak tam může být tak horko. Já mám na kočáru větrání vepředu a vzadu, takže aspoň něco, ale i tak je to šílené. Taky bývám jen ve stínu na zahradě pod stomy a pouze ráno nebo dopoledne a potom po 4 hodině odpoledne. Jinak jsme doma a máme zavřené všechna okna, aby nám tu nešel ten horký vzduch. No tak když jí je tak dobře :grinning: Už teď je tvrdohlavá a co teprve potom :grinning:
8. črc 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no to má asi po mě:slight_smile: a nebo je to tím, že je to beránek no :D :D :D
8. črc 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak jsme dnes byli opět na kyčlích a představte si, že jadýrko na levé nožičce ještě nemá Elí vyvinuté :unamused: tak mě to dostalo! prej ale nemáme ani cvičit ani balit na široko, prej je to úpljně normální ale teda mě se to nezdá :frowning2: takže znova za 3 měsíce...
9. črc 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No budeme to mít těžké s těmi beránky :slight_smile: Jeeej chudáček malá :-/ ale hlavně, že jí to nebolí a že to není vážné. Myslím, že kdyby to bylo vážnější, tak by jsi ji musela balit na široko. Ale neboj určitě je to běžné, vždyť si vem kolik dětí musí maminky balit na široko. A toto je určitě běžnější. My jdeme na kontrolu kyčlí příští pátek, tak jsem taky zvědavá, jak to dopadne. A v pondělí jdeme se Samiškem do poradny, tak jsem zvědavá, co nám řekne paní doktorka. :slight_smile: Neměj strach určitě se to do těch třech měsíců Eli spraví :slight_smile: :wink: Je to statečná a šikovná holčina a se vším se krásně popere :wink:
10. črc 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vážíme 3,89kg - budeme zkrátka drobítci, a s těma beránkama se to dá vydržet, my jsme taková beránčí rodinka maminka, tatínek i Johanka :slight_smile:
12. črc 2012 v 07:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna No to je dobrá váha :slight_smile: Každé miminko je jedinečné a má své tempo :wink: Hlanví je, že přibírá :wink: Ale jo to víš, že se to dá s beránkem vydržet, a i kdyby ne tak nám nic jiného nezbývá :grinning: Tak to máte radost :slight_smile: aspoň můžete dělat hromadnou oslavu :wink:
12. črc 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to čo je za novoty tu na fóre? Dosť dlho mi trvalo, kým som sa zorientovala, je to pekne naprd - nesedia okruhy tém, ako predtým, tak mi to pripadá strašne neprehľadné :confounded:
Priebežne som vás čítala, ale ako tradične nemám čas na písanie. Sme teraz na pár dní u našich a máme čo robiť s drobcami. Maličký neznášal moc dobre tie otrasné horúčavy, tak som s ním musela vačšinou len sedieť doma... keď sme boli dlhšie vonku, bol nepokojný, nervózny, nespal, chudáčik. Odkedy je chladnejšie, je zase zlatučký a lepšie spinká.

@rybarna Vítam ťa v diskusii, vaša myšička je fakt rozkošná, také milé drobátko, jemnučké stvoreníčko :slight_smile: Ale keď si písala, že je to baranček, tak sa nudiť veru nebudete :slight_smile:))

@verka_motylek Elí je riadna šibalka, ešte nejaký čas a bude ti to prádlo z koša vyhadzovať rýchlosťou blesku :slight_smile: Som rada, že už to máte lepšie s tou pokožkou. A veľká poklona tvojmu taťkovi, že ju dokázal nakŕmiť po prste - to je na medailu!!!

@aneta34 Nemožem si pomocť, ale Adélka vyzerá strašne rozumne, vobec nevyzerá na 3 mesiace - má múdre očičká a celkovo posobí ako šikovné dievčatko. No a Dianka je už riadna slečna, krásne detičky, naozaj. Už aby si priateľ chystal flintu na nápadníkov :wink:

Srdečne zdravím aj ostatné holky, @jeaneta a Samíška smíška, nech sa vám všetkým darí :slight_smile:
12. črc 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, hrozně dlouho jsem tady nebyla, když je hezky, tak jsme venku a moc na net nechodím... Ještě jsem vás nedočetla, tak se chci zeptat, jestli jste tady náhodou neřešily pasení koníků... Domík vůbec nechce být na bříšku, hrozně se vzteká a když ho dám na to bříško, tak pořád točí hlavu na jednu stranu, bojim se, že budeme muset na rehabilitace :angry:
12. črc 2012 v 16:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, finisuju pripravy na otevreni centra, tak byla honka, skoro mi napad nekdo vyfouknul, nekdo se chystal otevrit to same, nastesti nedostal povoleni uffffff... ale byl to stres.. jeste si vybral prostory hned na proti mym. Věrko, kyčle budou ok, me tohle rekli u Adelky, kdyz jsme byly po druhe v měsici a ted rekli ze jsou sto pro v pohode, ale taky pro jistotu jdeme na kontrolu v pul roce. Nea: diky moc za pochvalu, priznam se, ze na me taky takhle pusobi a na vsechny co jsou kolem, nechci aby to vyznelo jako chvaleni, ale i pediatri rikaji, ze je strasne vyvinuta, ze se chova uz jak pul rocni mimi, drzi si flasticku sama, pretaci se, hraje si s hrackama, vubec nebreci spis jasne da na jevo, co se ji libi a co nee.. dokonce ji jedna doktorka oznacila za indigove dite, tak jsem hned studovala co to znamena. Proto i zacala s prikrmem driv, jinak predstavte si, ze mi nutricni poradkyne rekla, ze je to rozhodne tim, ze jsem cele tehu zrala DHA na rozvoj mozecku.. tak si rikam, uf uf..co me ceka, az bude vetsi, uz ted chce vsechno sledovat a zkoumat. Jo a mam dotaz? me uz se mala vubec nebudi v noci, usne v osum a budi se rano v osum.. je to normalni??? nechybi ji ta davka mlicka v noci? mam ji budit?
13. črc 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek