• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@verusberu jejda moc krasnej, uzasnej chlapecek:slight_smile:)))) ja chci taky:slight_smile: ale az tak za dva roky
13. črc 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 ahoj Anet, Adelka je naozaj moc moc šikovná. Držanie flaštičky a hračiek, to je naozaj už schopnosť starších detičiek. No nevyhováraj sa na DHA - myslím, že je taká šikovná proste po tebe :wink:
@verusberu ahojky, Dominiček je tiež krásnučký, a vyzerá, že je spokojné miminko. Čo sa týka pasenia koníčkov, náš malý začal až prednedávnom, tak zo dňa na deň - ležanie na brušku predtým vydržal len chvíľu a bol nespokojný. Teraz už pasie, ale vždy len chvíľočku a hlavu otáča tiež len na jednu stranu. Veď uvidíš, čo ti povie dr. na prehliadke v 3 mesiacoch, ale myslím, že zatiaľ má ešte trochu času, nemusí byť tabuľkový za každú cenu. Držím palce :slight_smile:
13. črc 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta jj máš pravdu, hlavně že jí tonebolí!!! Je to moje šikulka a vím, že to bude v pořádku :wink:

@rybarna jůůů beránčí rodinka:slight_smile: Tak to máte dobré, že víte co na tohodruhého platí :grinning:

@nae moc děkujem:slight_smile: můžu fakt říct, že teď má pleť o 100% lepší :grinning: :grinning: :grinning: hezky jemňoučkou :slight_smile: no je mi jasný, že už to dlouho nepotrvá a bude mi to prádlo pomáhat i žehlit :grinning: :grinning: :grinning: My jsme taky ty verda trávili doma! Teďuž je teda o dost líp tak jsem ráda!!!

@verusberu jůůůDomča je fešák!!! Vůbec si s tim nelam hlavu, některý děti pasou až ve 4.měsíci! Zas třeba bude dřív lézt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Elí pase teda už dlouho, ale říká se že kluci si dávají se vším víc na čas :slight_smile:

@aneta34moc děkuju za uklidnění! mě jen přišlo divný, že jedna je v poho a druhá ne... ale vím, že se to určo spraví :wink: Adélka je šikulka!!!!! bude z ní určo další einstein :grinning: Je to super, že už toho tolik umí! Myslím si, že je to nejen DHAčkem ale hlevně tím jak se jí věnuješ! hmm s tim papánim nevim ono je to jiný na umělim mlíčku, ale myslim, že ty příkrmy jí zasytí tak už asi vydrží celou noc! Ono to rýžový mlíčko asi naplní žaludeček a dlouho se tráví :slight_smile:Však buď ráda, že se vyspíš! :wink:

Holky tak já dneska byla na cvičení s kočárky! Bylo nás tam asi 8 - to byla tlupa matek s kočárkama! Elí tam byla nejmladší :wink: Všechny ostatní dětičku už byly ve sporťáku (od8.měsíce nahoru). Super jsem si to užila, zaposilovala a mám pocit, že zas pro sebe něco dělám!! A Elí byla tak moc hodná, beruška moje :grinning: Co je u vás nového???? mě dnes přijela moje babička a děda ze slovenska! jsem zvědavá jak tu spolu budem válčit :confused: budou tu 14dní!!! no já si ale svoje rituály s Elí nenechám nabourat :grinning: :grinning: :grinning: Tak ať se vám daří maminky :grinning: :grinning: :grinning:
13. črc 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkujeme za pochvaly... jinak to asi bude línější chlap :slight_smile: v pátek jdeme k Dr.tak uvidíme :wink:
Mě dneska chytil v noci moudrák, roste mi, nemůžu otevřít pusu, polykat...no peklo, potřebovala bych tam dát dren, už jsem to měla 2x. Nevim, jestli čekat na pondělí na mýho zubaře nebo sjet na pohotovost, uvidíme. Tak přeju hezký víkend :slight_smile:
14. črc 2012 v 10:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Inak si tiež myslím, ako Věrka, že si nemusíš robiť starosti s tým, že Adélka spinká celú noc. Máš ideálne dieťa, no :wink: Tie tri mesiace veku už sú v pohode a veľa aj kojených detičiek už noc prespí. Ja mojho syslíka budím z čisto sebeckých dovodov, aby sa napapal, inak by mi explodovali vnady po celonočnom nekojení :grinning: No, vnady...keď dokojím, tak to naozaj bude pohľad na zaplakanie :grinning:

@verusberu Uf, zub múdrosti, to je peklo, verím tomu... ja by som šla na pohotovosť, nech sa ti uľaví...čakať do pondelka - to je na palicu. Keď bolia zuby, to je naozaj na zaplakanie, tak radšej nech ti pomožu a je ti lepšie.
14. črc 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae tak je to opet v pohode, tri dny neprobouzeni se v noci pominuly, vcera i dneska se probudila kolem pate rano na hladik, takze konecne papa 6x dene. Jo a holky, spadl mi kamen ze srdce, uz reaguje i na zvuky, hlasy, uz konecne zvedne oboci, kdyz se ozvu nebo na ni promluvim, tak se i diva po smeru zvuku...uf uf...
14. črc 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu fuj, zuby a zubar, to je moje smrt... to snad i ten porod by byl pro me lepsi nez bolest zubu, sup na pohotovost... !!!!!
14. črc 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ty jo...verko, popiš jak funguje takovy cviceni? to slysim po prve, treba se to bude hodit do centra:slight_smile:))) to neznam.
14. črc 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 no je to v podstatě svižná procházka (sportovní chůzí, která má svá pravidla - dýchání, rovná záda, ramena dole atd) spojená s několika zastávkami při kterých se posiluje. Třeba jsem i tlačily kočáry a dělaly u toho takový podřepy nebo jsme chodily jak kačenky :slight_smile: pak pár výstupů na lavičku, poskakování, posilování rukou s gumou a pak cvíčo na břicho na karimatkách v trávě! skoro u všeho je zapojený kočárek a když jsou děti pak větší a chodí tak se cvičí i s nima, že je třeba houpeš na nohou když ležíš a tak :grinning: Můžu teda říct, že mě dneska bolí všechny svaly!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale jsem za to ráda pač mám pocit, že pro sebe něco dělám! Těch pár posilovacích cviků co jsem doma 3x týdně pachtila my nic moc asi nedávaly, to takovýhle 90ti minutový cvičení jednou za týden mi dá do těla víc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. črc 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ahaaaaaaa takze v prirode, jj uz chapu:slight_smile: no, ja pro sebe nebo pro me telo neudelala nic a bohuzel, tim, ze je Adelka hodna naopak silene pribiram :( po porodu jsem vsechno skoro schodila, uz jsem mela jen dve kila na svou vahu a ted bum, uz mam o 6 kg vic :( jeste 4 kg a muzu jit rodit, tentokrat tam ale v brisku nemam nic, furt mluvim o spiningu, ze se prihlasim, ale cas neni a skutek utek... ch jo
14. črc 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem tady po dělší odmlce.........byla teda fuška :grinning: bylo toho nějakmoc. Smaé oslavy a podobně už jsem úplně vyšťavená, tak až mi bude lépe tak se více rozepíši :slight_smile:

@verusberu To že ti Dominiček nepase koníčky, tak si z toho nic nedělej ještě má na to čas :wink: A ppokud mu je nepříjemná poloha na bříšku, tak si ho nejdříve dávej bříškem na se. Uvidíš, že se mu to bude líbit a potom zkoušej na zem a do úrovně jeho očí dej svou hlavu a mluv na něj hlaď ho nebo mu zpívej a snaž se upoutat jeho pozornost, aby tu hlavičku zvedal :slight_smile: Pozdeji mu zkoušej dávát před hlavičku hračky :slight_smile: Samík se taky otáčel dříve na jednu stranu a později začal i na tu druhou, neboj všechno má svůj čas :slight_smile:

@aneta34 Teda tak hlavně, že ti s tím podnikáním vyšlo :slight_smile: No a kdy se teda bude otvírat? Vsrpnu a nebo v tom září? :slight_smile: Teeeda to je perfektní, že je Adélka taková šikulka. Tak jak máš skvělou první dcerku, tak máš tu druhou . :slight_smile: Jen tak dál, jsi skvělá máma a proto máš skvělé děti :wink:
15. črc 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No to je super, že chodíš na toakové cvičení :slight_smile: Já jsem o tom dříve viděla nějaký dokument. Pro mě je vychízka s kočárkem takový relax, takže by mě to asi nebavilo a anechtěla bych se při vycházce zpotit :grinning: nevím jestli bych potom dolezla domů :grinning: :grinning: :D Já si radši zacvičím doma, ale je pravda, že když necvičíš sama, tak tě to více vyhecuje, když tam je více lidí :slight_smile: A jak často tam chodíš?

@nae Jeee děkujeme za pozdravy :slight_smile: taky tě moc zdravíme :slight_smile: No konečně se už ochladilo :slight_smile: Tak sis u rodinky aspon trošku odpočinula ne?

@verusberu Ty jo zubaře nesnáším, chodím tam jednou za tři roky. :grinning:
15. črc 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu co se týká zubaře, je pro mě to nejhorší co může být, já jela z porodnice rovnou k zubaři, bolel mě příšerně přední zub, tak mi z něj tahala nervy. Byla to docela sranda( ovšem až teď s odstupem času), přijeli jsme z porodnice, já dala malou k prsu, nechala ji s tatínkem a jela k zubaři, celou dobu jsem se strachovala, jak to doma zvládají, takže jsem ani neměla čas se bát :slight_smile: Snad Ti to dobře dopadne, držíme palce M. a J.
15. črc 2012 ve 20:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta on zvedá hlavičku hezky, ale ty ručičky nechce mít pod sebou, vždycky je roztáhne a konec a hlavičku dává na jednu stranu při tom pasení... :unamused:
15. črc 2012 ve 20:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek my byli včera taky na "svižné" procházce s kočárkem, byla jsem v lese a začalo pršet, takže jsem se dostala domů celkem rychle :slight_smile:
15. črc 2012 ve 20:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae Ahoj, děkuju za přivítání moc Tě zdravíme M a J.
15. črc 2012 ve 20:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Tak si zkus lehnout na záda, hlavu si podlož polštářem a dej si malého bříškem na sebe a když se na tebe bude koukat, tak mu ty ručičky podsuň :slight_smile: Zkoušej, však jednou se mu to zalíbí a přijde na to, že je to pro něj snadnější :slight_smile: Ale halvně nesrovnávej Dominička s ostatními miminky. Každé zlatíčko je jiné a každému se líbí něco jiné :slight_smile: Já taky Samíka nenutím do toho, co se mu nelíbí a nebo co ho nebaví. Třeba teď má období, že nechce být moc na bříšku a vyžaduje neustálou pozornost. Teda pokud nespinká :grinning: :grinning: :grinning:
16. črc 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dneska nás čeká kontrola ve třech měsících, tak jsem zvědavá, co nám poví paní doktorka. Jsem z toho dost nervózní, neboť jdeme i na první očkování, tak jsem zvědavá, jak to bude na Samíka působit. Potom vám písnu, jak jsme dopadli :slight_smile: No jinak malinký má na tvářičkách nějaké pupínky, tak doufám, že to jsou potničky, i když asi ne, když nejsou vedra :unamused: Věruško Samík mi začal taky plakat po koupeli, tak se na to hned zeptám doktorky. Začalo to po druhém plavání, nejdříve jsem si myslela, že pláče, neboť se mu to líbí a nechce z vody, ale když už to bylo po třetí, tak to asi bude něčím jiným. :unamused: Tak se mějte všechny krásně a pozdravujte ta svá Zlatíčka :slight_smile:
16. črc 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak hlásím, že máme za sebou kontrolu ve 3. měsíci. Tak paní doktorka Samíška pochválila, že ještě tak šikovného chlapečka tam neměla :slight_smile: Což mě velice zahřálo a potěšilo :slight_smile: Už má 6,1 kg a 59.5 cm :slight_smile: Všechny mé obavy mi doktorka odehnala :slight_smile: Ale máme jeden problém. Samík má malou fontanelu. Má ji velkou jen na špičku prstu :-/ Hlavička mu pěkně roste, takže zatím s tím problém není, ale pro jistotu nás poslala doktorka na neurologii, kde Samíka ještě zkontrolují. Pěkně mě znervózněla :-/ Řekla, že kdyby srostla brzy, tak by to bránilo růstu mozečku a musel by jít na operaci :-/ Slyšela jste některá o tom?
16. črc 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 jéé z toho si nic nedělej! Já kdybych neměla tady kamarádku, se kterou tam chodím tak se taky nedonutim! Doma to bylo šolíchání a né zrovna pravidelně!!! a já bych potřebovala schodit ještě tak 4 kila abych byla spokojená!!!

@jeaneta však já mám taky procházky jako relax, ale tohle je jen jednou za týden tak to beru jako proběhnutí s kočárem :D :D :D :D Tak vidíš jaký je Samík šikovný kluk!!! S tou fontanelou si nedělej hlavu!!!Když nesrostla úplně tak na operaci jít nemusíte!!! Je to pravda, že když sroste tak to brání růstu mozku ale on jí srostlou nemá a hlavička mu roste takže v pohodě! Měla by srůst až v roce myslim... a co ty pupínky na tváři??? Elí občas taky naskočej na tvářičce ale vždycky na tý na který spinká - mám pocit, že to má z toho jak slintá!!!že se jí to jako zapaří. S tim koupáním - a nemá hladík??? já jsem začala dávat Elí pít před koupáním a od tý doby neplakala - včera jsem jí třeba nedala a když už jsem jí oblíkala tak začala plakat ale nevim jestli to bylo hlady, spíš mi přišlo, že je jí zima! jak je zima venku tak ten náš barák mi přijde hned o dost studenější!!! i já tu chodím v mikině:frowning2: a jak zvládnul Samíšek očkování???

@verusberu tak co zuby??? Bylas na pohotovosti???

@rybarna no i tak někdy může skončit procházka :grinning: :grinning: :grinning:taky už jsem měla pár takových úprků domů :grinning: :grinning:
17. črc 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky představte si, že Elí už skoro dva dny nekakala:frowning2: jsem z toho dost nervní pač ona kakala úplně po každičkym kojení!!!! Vím, že kojený děti nemusej kakat i týden, ale mám strach aby neměla zácpu, občas si malinkou chviličku pobrekne a tlačí ale vyjdou jen prdíky... Přemýšlím jestli to nějak můžu ovlivnit tim co snim. Jo a chtěla jsem se zeptat jestli už vám drobečkové pasou koníky a mají při tom otevřené dlaně, a berou už věci do ruky????? Elí budou za dva dny 3 měsíce a já už toužím po dalším pokroku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. črc 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek vubec si nedelej starosti, Adelka kaka obden a kdyz jsem se ptala pediatra rikala, ze muze fakt
treba az za tyden, ale presvedcila jsem se, ze telicko miminka ac se to nezda zvladne vse, ja predevcirem omylem dala do flasticky o jednu odmerku sunaru vic a dneska adelka mela normalne sileny tuhy bobky jak dospelak:slight_smile: a podarilo se ji to ze sebe dostat...taky si trochu poplakala, par prdiku a rano to bylo na svete..eliska je sikulka zvladne to, zkus ji dat feniklovy cajicek..Adel pomaha. Konicky pasla teda uz dost dlouho driv, ted presne jak popisujes otevreny dlane, vse chyta do rucicek, hracky, kousatka, dudlik si vynda i nanda zpet, jen ty hracky nejak neni jeste schopna uplne trefit do pusinky:slight_smile: to tam radsi vrazi celou rucicku a ma ji tam porad a srasne moc slinta:slight_smile:
17. črc 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Jo tak jednou za týden to se dá :slight_smile: Je to takové zpestření :slight_smile: Děkuji za uklidnění :slight_smile: No s tou fontanelkou jdeme zítra na neurologii, tak uvidíme. Záleží i na švech :slight_smile: jinak ty pupínky má ze slintání, tak jako to má Eliška :slight_smile:. Víš co mi na to zabralo.....bílá vazelína. Namazala jsem líčka Samíkovi na noc a ráno měl úplně heboučké tvářičky :slight_smile: No je pravda, že jsem ho začala kojit až po koupeli, tal asi začnu opět i před :slight_smile: Doktorka mi říkala, že může plakat taky proto, že se uvolní bříško a spustí se prdíky, tak i to je možné. My to máme s tím domerm stejné. v zimě zima v létě horko :grinning: No včera měl dvě očkování, hexu a prevenar 13, po obou plakal, ale když jsem ho vzala do náruče, tak během 3 sekund přestal,tak že byl statečný :slight_smile: Řekal bych, že statečnější než já, byla jsem z toho úplně vyklepaná :grinning: a doma kolem 6 hodiny začal poplakávat, ale teplotku neměl. V osm jsem mu dala nurafen a tím mu bolení utichlo a v 10 večer už spinkal. Spal až do 5 :slight_smile: takže se aspoň vyspinkal. dneska je takový citlivoučký a má 37,5 °C . Tak doufám, že zítra už bude úplně v pohodě :slight_smile: No a co Eliška? Jak se vám daří?
17. črc 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta urcite v zari, mozna koncem:( protoze prostory budou volny od prvniho zari a nez se to rychle vse vybavi tak pak otevirame.. deticky z lidove skoly umeni mi to vymaluji :slight_smile: uz jsme se dohodli, fakt se na to moc tesim, i kdyz se tu objevilo moc neprejniku...ale to se zvladne. Určite ale s vami pocitam:slight_smile:)) ja se na to fakt moc moc tesim
17. črc 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak na pohotovost jsem nejela, trpěla jsem doma, zvládla jsem to s jedním paralenem a od včerejška už nebolí vůbec, trochu se prořezal a na nějakou dobu snad bude zase klid :wink:

@rybarna Ahoj, Ty jsi tady asi novější, nějak jsem Tě nepostřehla, tak Tě vítám a se zubem sis teda taky asi užila :unamused:
Jinak včera jsme byli s Domíkem na očním, proplachovali mu ten kanálek :(, hrozný, ani mě tam s ním nevzali, že to není hezký pohled, brečel šíleně, já brečela na chodbě, když jsem ho slyšela :frowning2: Dneska jsem byli na kyčlích naposled, vše ok a v pátek jdeme na 3.měsíční prohlídku a očkování, tenhle týden je pro chudáčka náročnej....
18. črc 2012 ve 14:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Ahoj, my koníky nepasem,stávkuje nám hlavička ale dlaně mame rozevřené a držíme hračky i si prohlíží ruce a dává si do pusy jen paleček, dávám jí malé hračky do ruky a koukán s vykulenýma očima :wink:
18. črc 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta naše Eli má 5,56 a 60cm,hlavičku43cm a vše v pořádku, hrozně vyrostla do délky, někdy mi připadá jako jezevčík dlouhá jak týden....
S fontanelkou jsem měla problém se synem,ale po ko na neuro bylo vše ok a teď je z něj habán.....neboj
18. črc 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Ahoj, našla jsem tuhle diskuzi nedávno, tak jsem se "vložila", moc zdravím M aJ.
18. črc 2012 v 18:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V pondělí jsme byli na kyčlích , máme je OK. Jinak Johanka taky už zkouší brát hračky, co má nad sebou pověšený do ručičky, je to miláček. Zítra jedu po dlouhé době do práce, slíbíla jsem kolegyni, která mě zastupuje s něčím pomoct, hlídat bude moje mamka, snad to holky zvládnou :slight_smile: V pondělí jedeme na kardiologii, doktorce se zdálo, že slyší šelest, tak snad to nebude nic vážnýho, mám trochu strach. Moc všechny zdravíme M a J
18. črc 2012 v 18:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Tak hlavně doufám, že si bude manžel moci vzít ještě dovolenou :slight_smile: Lidi jsou závistiví, vykašli se na ně a užívej si radosti z toho podařeného :slight_smile: Já už se taky moc těším a doufám, že budeme moci přijet :slight_smile: Tak držím palečky, ať ti všechno vyjde a jde to hladce :slight_smile:

@verusberu Tak to jsi statečná, že jsi to s tím zubem zvládla doma. Já bych asi taky nejela, ale to by bylo z důvodu strachu. Mám ze zubaře opravdu velký strach. Jinak mi zatím nezačala růst ani jedna osmička, tak doufám, že mi ani žádná růst nikdy nebude. Nemám tam totiž na ně vůbec místo. Vytlačily by mi sedmičky :grinning:

@jitulik4 Jeee tak to je šikulka :slight_smile: No mi zase Samík připadá skoro stejný jen to oblečení se nějak sráží :grinning: :grinning: ale to bude asi tím, že je to takový svalíček :slight_smile: No my jsme byli dnes na neurologii a všechno je zatím v pořádku. :slight_smile:

@rybarna Tak to je dobře :slight_smile: nás ty kyčle teprve čekají v pátek :slight_smile:, tak to je šikulka :slight_smile: Neboj, když se dokázala maminka postarat o tebe, tak to zvládne i u Johanky :wink: Určitě to dopadne na té kardiologii dobře....tvá doktorka je určitě důsledná a proto tě tam poslala :wink: Všechno bude dobré :wink:

Jinak holky tak kontrola na neurologii je za námi. Paní doktorka říkala, že švy má v pořádku a hlavička roste. Dokonce chválila malého a udivovala se nad tím, co všechno mu jde :slight_smile: Pro jistotu tam půjdeme za tři měsíce. Holky Samík nám ještě šilhá. Do kdy je to normální?
18. črc 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek