• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
@lucifereeek ja toho taky moc nemam, ja si chci pokat po vanocich na slevy a taky na pohlavi...ikdyz budu kupovat spis takovy neutralni barvy jako bila, bezova, hneda, zluta, zelena a tak...myslim, ze v klidu je cervena i modra, ale treba s ruzovou bych byla opatrna :slight_smile: bambusovy pliny neznam, co to je? :slight_smile:
14. pro 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. pro 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek jo tyhle, uz vim :slight_smile: ja budu kupovat takovy ty obycejny co my sme meli jako plinky v plenkach :slight_smile: ty co se pak musely vyvaret :slight_smile: ale mozna bych koupila taky ten balik co ty, treba na prebalovaci pult je to dobry, navic, jestli jsou vic savy nez ty klasicky :slight_smile: A uz si premyslela v cem budes prat? Ja az budu kupovat vybyvicku tak bych chtela uz koupit i nejaky praci prasek, nejaky sensitive, ale neco co vypere posleze az bude mimco i skvrny ruzneho puvodu :slight_smile:
14. pro 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska jj, ty obyčejný si určitě taky koupím, a pak i nějaké s obrázkama :slight_smile: no ještě jsem to tak nestudovala, ale na skvrny je nějaké žlučové mýdlo, a pak asi místo prášku tak prací gel - mě vyhovuje třeba dreft, a je i dreft sensitive pro děti, tak asi ten :slight_smile:
14. pro 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no chtela bych neco sensitiv, ale to je jeste cas....to az se budou kupit oblecky a budu je postupne prat :slight_smile: ten gel mam, ale mne se zda lepsi prasek....nevim, asi je to o zvyku...
14. pro 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska já mám oboje, ale poslední dobou používám spíš ten gel - je na méně zašpiněné prádlo, a prášek je prý na více zašpiněné. Ale nevím, studovat to budu až později :slight_smile:
14. pro 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek tak to vubec nevim....jen jsem cetla, ze miminka maji citlivejsi pokozku, tak klasicky prasky jim muzou zpusobit vyrazku...no ale zatim to taky nebudu studovat...casu jeste je hodne :slight_smile: ja se zatim porozhlizim po obleccich a po vybaveni do pokojicku
14. pro 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska tak jak si dopadla?a už tedy víte co čekate?
16. pro 2011 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova ahoj, no neco se jim nezdalo na nadledvinkach :cry: tak me poslali na odber plodove vody a dneska cekam na vysledky...hrozne se bojim. Ale rikal ze z 96% to bude dobry
16. pro 2011 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska je tak to je mi líto :( ale bude to určitě dobrý. A z plodové vody budeš vědět i co na 100% čekáš.
16. pro 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no doktor Hyjanek i pani doktorka co mi ten odber provadela, tak oba nezavisle na sobe rikali, ze si mysli, ze to bude v poradku. Ale stejne mam strach....pohlavi uz vim, to uz mi rikali vcera na ultrazvuku :slight_smile:
16. pro 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska a co to teda bude? :slight_smile: ten Hyjánek je přijemnej, byla jsem u něho minule, a co ten odběr? to se dělá přes břišní stěnu, bolí to? :confused:
16. pro 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek kluk, pani doktorka mi ukazovala camprlika :slight_smile: Ted jen doufam, ze bude v poradku, mam fakt strach...jo ten Hyjanek je dobrej, vsechno mi vysvetlil, byl fakt dobrej, je to profesional a pritom hrozne lidskej...ten odber se dela pres bricho. Kousek pod pupkem do bricha pichnou takovou silneji jehlu a ultrazvukem sledujou aby nepichli do miminka. Je to neprijemny, ale ze by to vylozene bolelo to ne, da se to prezit.
16. pro 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska určitě bude :slight_smile: a to ti řekli sami, nebo ses ptala na pohlaví? :slight_smile: teď bys měla být pár dní doma, dostala jsi nemocenskou? tak chlapeček - ale ty si myslím říkala, že si myslíš, že to bude kluk, a že bys radši kluka ne? :slight_smile:
16. pro 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no uz aby zavolali. Dneska zavolaji jak to dopadlo a pak budou posilat postou do 3 tydnu zpravu. A v pripade patologickeho vysledku by volali, ale to se doufam nestane...Ted mam neschopenku, dalsi, v praci sem byla dva dny :(. Ja sem pani doktorce rekla, ze bych chtela fotky z ultrazvuku a jestli by mi mohla mimco ukazat na 3D ultrazvuku (to se dela az v 25. tydnu) a na pohlavi. No a ona se me pak ptala, jestli je u nas v rodine vic holek nebo kluku, jako kdo by se nam hodil vic. Tak sem ji rekla ze mame samy baby...a ona mi rekla ze mi teda k vanocum nadeluje jednoho chlapaka a ukazala mi pindoura :slight_smile:
16. pro 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska tak pak dej vědět, ale myslím si, že to určitě nebude nic co by bylo závažného. Třeba to bude dobré uplně. Teď jsi mě docela zase vystrašila, taky se bojím. A fotek máš víc? nebo jen jednu? No nic nenaděláš, hlavně že mimčo bude v pořádku, to je teď na prvním místě, práce neuteče, stejně máš tu neschopenku jen na pár dní ne? Já jdu v pondělí ke svému dr. a pak do práce, tak doufám, že to tam zvládnu :( a ten další týden si chci vzít na svátky celý týden dovolenou, tak snad to projde, a budu v klidu. :slight_smile:
16. pro 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek pry by to mohlo byt ovlivneno i tim ze jsem mela tu chripku a ze jsem brala na otehotneni clostylbegyt. Ale cetla jsem to na netu, tak to nemusi byt vubec pravda. Ikdyz, doktor se me ptal jestli jsem podstoupila nejakou hormonalni lecbu pred pocetim. Doufam ze to nic nebude, volala jsem kamaradce gynekolozce a rikala, ze se to casto vstrebava samo...a kamoska mela ten stejny problem pred 10 lety a na dalsim ultrazvuku uz bylo vse v poradku. No ale stejne mam strach. Vsak jsme se uz bavily ze tehotenstvi je jeden velkej stres :( a to jsou ty drobci teprve v brisku...a uz se o ne bojime. No mam tu neschopenku tyden, rikali, ze cim dyl budu doma odpocivat, tim lip, ze mam z toho vpichu dirku do delohy a mohlo by to v extremnich pripadech vyvolat i potrat :( Navic se nedoporucuje jezdit autem a ja se do prace jinak nedostanu :( No a moje doktorka me chce nechat doma uz uplne...sice nevim, jak to zvladnu financne, ale kazdopadne mimco je ted pro me dulezitejsi nez penize. Taky se snaz byt v klidu a praci moc nehrot, stejne, jsi v ochranne lhute, tak ti ani nemuzou nic moc co rict...a treba se pak s doktorkou taky domluvis ze uz bys byla doma
16. pro 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska tak o to se nebojím, v práci by mě nevyhodili, jen postupně zaučuji kolegyni a ještě mi něco chybí abych ji naučila, a příští týden potřebuju dodělat do DPH listopad, pak by postupně mělo být míň práce, tak by to pak už zvládla když tak sama-kdybych náhodou byla na nemocneské. JJ, jedná holčina z diskuze má teď diletaci ledvinové pánvičky a taky se to může do porodu upravit. Na ty hormony se mě ptali taky a pak jestli kouřím, jak jsem tam byla v tom 12tt. Jo určitě odpočívej, nestojí to za to riskovat. No pokud ti to tvoje dr. doporučí abys byla doma, tak být na tvém místě tak ji poslechnu, určitě to neříká jen tak. Já zrovna nejsem z těch, co by zůstavali na neschopence aniž by jim něco bylo, ale jak jsem měla ten močák, tak jsem neschopenku odmítla a vidíš jak to dopadlo, stejně sem si pak vzala dovolenou, ale to jsem nemohla vědět, kromě píchání a bolení močáku mi nic nebylo, to se přidalo pak po těch atb :(
16. pro 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska a koukám, že sis posunula i datum porodu? to je mimoušek asi větší, ne? :slight_smile: udělali ti odhad váhy a délky? určitě jo, tak se pochlub :wink:
16. pro 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no ja jsem taky mela zaucit kolegyni, ale dostala jsem tu chripku...tak mi sef ve stredu rekl, ze ji budu zaucovat pristi tyden. A opet jsem na neschopence. Asi to budou muset zvladnout sami. Ja bych do prace sla, nemyslim, ze jsem flakac. Taky neuznavam aby byly zensky doma hned, jak se dozvi, ze jsou tehu. Jenze jsou veci, ktery clovek neovlivni. A ja musim myslet i na miminko, nejen na sebe. Vsak uvidis jak ti bude a jak se ti bude dojizdet az ti bude rust brisko a bude naledi a tak...jestli mas rozumnou doktorku, tak taky nebude chtit riskovat. Lepsi fakt poslechnout doktora nez potom mit nejaky vetsi problemy...to za to nestoji. Jaky ma ta holcina nick? Tu diletaci panvicek mame totiz taky...a rikal mi ze bud to nic nebude, a ze pokud jo, tak jsou 4 stupne te nemoci...ze 4. se operuje a 1. jen sleduje, a ze ta se casto sama po porodu upravi a ty dalsi 2. jsou na pozorovani prip. leky....doufam ale ze se nam to spravi do porodu samo :(
16. pro 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no dle utz je pry termin toho 2.5. a ne 6.5. co mi podle posledni MS vypocitala moje gynekolozka...ale vahu a miry nevim. Rikali ze umerne podle tydne tehotenstvi...Mam z UTZ asi 3 fotky, odpoledne je sem dam...jen cekam na ten telefonat, tak az potom...
16. pro 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska no já právě taky ne, chtěla jsem být v práci dokud to půjde, ale musím říct, že poslední dobou to fakt těžce nezvládám, asi se na tom podepsaly i ty nemoci. My s přítelem se snažíme o miminko dva roky, tak určitě nechci zbytečně riskovat, a pokud dr. shledá, že bude lepší zůstat doma, tak zůstanu. I když jak říkáš, bude málo peněz, za to mi to nestojí. Má nick denousek, mám ji v přátelích, ji to zjistili taky teď někdy jak byla. No určitě ti řekl dr. jak velkou tu diletaci má tvoje mimi, její mimi má 9mm. Někde jsem četla, že na to trpí právě chlapečci, a že je to docela časté.
16. pro 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska jj, určitě :slight_smile: aha, já myslela, že ten termín máš z utz z toho 12tt, ten bývá prý nejpřesnější. Já dle ms bych měla termín 19.5., ale dle utz mám později :slight_smile: pač ovu mívám 20-24den, ne 14 jak je to "normální" :slight_smile:
16. pro 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek miminko je urcite prednejsi nez prace. Ja si rikam, ze manzel na me musi stejne prispivat, ikdyz se mnou neni...rodice a tchani taky by mi pomohli, kdyz by bylo nejhur. Tak se nemam moc nad cim rozmyslet. Ja jsem se o miminko taky s manzelem pokousela rok, a ted to nebudu nejak riskovat. Navic ho uz citim, jak kope, tak si dam pozor a budu dodrzovat co rika doktor. Ja navic chodim ke tchyni (chodim k ni asi od 15, tak mi pak prislo zbytecne menit doktora jen proto, ze sem zacla chodit s jejim synem) a ona jako babicka mimca taky nechce nic zandebat...dekuji, ja bych ji zkusila napsat. My mame tu diletaci 5-6 mm. Taky jsem cetla ze je to casty u kluku...a muzu se zeptat ke ktere doktorce chodis? Ja k MuDr. Gebauerove. Jsem u ni fakt spokojena...
16. pro 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek ja ani nevim jak oni to pocitaji, ale myslim, ze nejpresnejsi to je nekdy kolem 30. tydne...myslim, ze se mi to jeste nekolikrat zmeni...no hlavne aby to bylo v terminu, tech 14 dnu plus nebo minus je asi normalni, to se rozchazi skoro vzdycky...je to asi prave podle te ovulace. Ja presne vim kterej den sem otehotnela a podle toho bych mela mit termin 8.5.
16. pro 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska já chodím k dr. Mudr Krejčiřík, je to v poliklinice u tržnice, chodím tam cca 2roky a zatím nemůžu nic špatného říct. Jejda, takže chodíš ke tchýni :slight_smile: to je docela srandovní teda :slight_smile: ale asi spolu vycházíte dobře ne? :slight_smile: já právě taky vím, kdy přesně jsem otěhotněla, takže mě to výchází jak podle ovu, tak podle utz. na 27.5. Od 38. týdne se to bere jako donošené dítě.
16. pro 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek tak hlavne ze jsi taky spokojena :slight_smile: Blby je kdyz chodis k doktorovi se kterym se neshodnes...no, trochu des, chodit ke tchyni ze? :slight_smile: Ale ja k ni mam duveru. Ona je skvela, myslim, ze spolu vychazime vyborne. Tak to mas dobry ze ti to vychazi na oba vypocty stejne :slight_smile: U me se to rozchazi...to jo, ono se uvadi ze normalni tehotenstvi trva 38 - 40 tydnu. Ale pry se za donosene dite povazuje i takovy, ktery ma nad 2500 g. Zas ale pochybuju ze donosenec bude treba 3 kilovy dite ktery se narodi treba v 36. tydnu. To nevim jak se to pak bere...kdyz treba plice se dovivijeji az posledni 4 tydny
16. pro 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska nevím, ale v dnešní době by neměl být problém ani s o malinko předčasně narozenými :slight_smile: kamarádce se narodil malý v 28tt, neměl ani kilo :( naštěstí je v pořádku, už má 2,5 roku a za pár dní čekají dalšího chlapečka. :slight_smile: musela si ale celé těhu píchat nějaké injekce. Ale tohle je už moc, ale od toho 34tt si myslím, že je to v pohodě. Samozřejmě ne v každým případě, ale většinou jo. No je to zvláštní, já si to nedokážu představit, že bych chodila ke tchýni :sweat_smile: Ale jak říkáš, pokud spolu vycházíte dobře, tak proč ne :grinning:
16. pro 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek dneska uz je ta medicina fakt daleko...hlavne ze je ten chlapecek v poradku. Protoze 28. tyden je fakt brzo. Kdyz je to po tom 30 tak uz se to asi da, daji prcka dopyct na par dnu do inkubatoru a je to. Ikdyz cim dyl vydrzi ve svym pokojicku v brisku, tim lip :slight_smile:
16. pro 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska držím palečky,ja tě obdivuju ja na plodovku nejdu,mam strach že bych potratila,a ted se zas klepu na toho 4.1....ale duležite je že i kdyby se nedej bože ta diagnoza potvrdila tak je to lečitelne....držim palce
16. pro 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek