• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
ahoj holky, tak jsem zpátky ze screeningu, miminko by mělo mít vše co má mít, odhadem má 350g a pravděpodobně je to holčička :dizzy_face:
10. led 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek tak to moc gratuluju :slight_smile:
10. led 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova jinak jak si psala, že ti dr. musela třepat břichem, tak mě taky, furt sebou mlela, a nakonec nám ukázala záda :slight_smile: takže fotku obličeje nemám :slight_smile:
10. led 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lajcikova ahoj, vubec se nestresuj, tvuj dr je asi pekny... kdyz kouknes treba sem http://www.fnmotol.cz/gestacni-diabetes.html?pracoviste=30 tak normalni glykemie je v norme do 5,8 pokud dobre koukam a abych te uklidnila jeste vic. ja sama jsem diabeticka. Mam prvni typ (coz je plne zavisle na insulinu) od deseti let a neni to vubec zpusobeny ze bych byla tlusta, od mala su spis vic hubena a drobna. miminko cekam naprosto zdrave ikdyz je to s tou cukrovkou tezsi, da se s ni mit uplne normalni miminko, takze byt tebou bych se fakt nebala a asi i zmenila doktora. kdyby se ti casem glykemie zvysila nasadis na nakou dobu dietu, ale 5,5 je podle me pekny, to jsou cca moje cilovy glykemie a mala vubec neni vetsi nez by v tomto tydnu mela byt.
10. led 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mandilek děkuju moc mě to uklidnilo,snažím se jist jak mi řekl,jenže po rajčatech sem se pozvracela :frowning2: tak sem si dneska dala aspon jogurt,ja sem jinak opravdu skoro pořad na dietě,nebo jinak jim hlavně zeleninu a maso,a hlavně zdravě,ale ted mi to moc nejede..jako před necelymi dvěma roky sem měla 113kg a zhubla sem na 88kg,ale dle doktora sem měla otěhotnět při 60kg ale ty ja nikdy mit nebudu..jenže pro mě je zázrak vubec že jsem těhotna
10. led 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova hlavni je aby ses citila dobre, ty nervy jsou pro mimi horsi :slight_smile: ne kazdy preci muze byt modelka. jinak k jidlu, jednotky (to co zvysuje glykemii) nema zelenina, vejce, jakykoli maso, salamy, syry, ja kdyz mam hlad, tak se dojidam tim:slight_smile: a ovoce v normalnim mnozstvi ti taky neublizi, malo cukru maji pomerance, mandarinky, jabka, jen banany a melouny maji cukru docela hodne. az zas pujdes na kontrolu nedavej si na noc zadny ovoce, ale treba jen talir zeleniny a uvidis ze to bude ok :wink: kdybys to i po ni pak mela vyssi (ale vic jak tech 5,5) tak ti klidne muzu s jidelnickem nejak poradit, kdybys chtela. jo a jogurtu se taky neboj:slight_smile:
10. led 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mandilek no ten jidelniček sem hledala na netu ale moc sem toho nenašla,a pomelo mužu?a miluju kysane zeli.naštěsti nemam chutě na sladkosti,občas mě to chytne a to si dám čtvereček hořke čokolady,ale to je tak jednou za měsic..a ted než sem šla na ten cukr tak sem lítala na bananech denně i čtyři,a byli vánoce takže semtam cukroví,tak si myslim že to bylo i tím.jinak při tom zátěžovem sem měla před tim nápojem 4,5 a po vypití 7,8
10. led 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek moc gratuluju :dizzy_face: Ale to už by holčička měla být vidět v plné kráse, ne?:slight_smile:
10. led 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek jinak to třepání znám taky...:slight_smile: Jak už jsem psala, dr se se mnou trápil asi 10 min, aby se dala vůbec princezna naše vyfotit:slight_smile:))
lajcikova - nic si z toho cukru nedělej, opravdu jsi v normě!!! I já jsem pro, pokud to jde, změnit doktora, takovýhle přístup bych teda nesnesla...Já mám nahoře ve 22 týdnu skoro 6 kilo a všichni mi říkají, že to je úplně tak akorát....Já se z toho teda nervuju, ale což, hlavně aby byla malá v pořádku:slight_smile:
10. led 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek jo říkala, že to vypadá na holčičku,a ukazovala nám to na tom monitoru a vypadalo to jako holčička :slight_smile: tak se to nejspíš už nezmění :wink:
10. led 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova ty 4,5 mas vyborny a 7,8 je uspokojivy (vyborna je do 7,5) ale i tak nemyslim si, ze bys cukrovka mela. 0,3 je odchylka, kterou muze mit i ten pristroj na mereni. Pomelo si taky muzes uplne v klidu dat, taky cukr moc nezveda a zeli, toho muzes snist kolik chces:slight_smile: i kyselych okurek:slight_smile: ani zeli ani okurky ti s cukrem nehnou ani o pid. ctverecek horky cokolady je taky v pohode. aby ti cokolada nejak ublizila musela bys snist pul tabulky. ty banany pred tou kontrolou ti to trochu zvednout mohly. jeden banan ma totiz tolik sacharidu kolik napr jeden rohlik nebo 2 kopecky ryze.
10. led 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem se konečně najedla do sytosti a myslim že i zdravě,udělala sem si kousíček kuř.prsa(maso moc nemusi)pul sáčku činske zeleniny a zamíchala sem si do toho pul porce kuskusu,a je mi fakt krásně.mnam :slight_smile:
10. led 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mandilek to je prostě super když ti někdo poradi,myslela sem že mi ten doktor řekne co mužu a co ne,kolik ten jednotek mužu denně,ale on mi jen naordinovla jidelniček a to zcela jednotvárnej...

ja pořad necítim pohyby,kdybych neměla ten domáci ult a neslyšela to srdíčko,tak se unervuju...pořad jen bublani v břichu
10. led 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek super, gratuluju k holcicce :slight_smile: Hlavne ze je vse v poradku! Ktera doktorka ti ten screening delala? Takova asiatka exotickyho vzhledu? Ta mi provadela prvni screening. A sestricka takova vysoka dlouhovlasa blondyna. Obe moc hodny....
10. led 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska jj, na druhém ta asiatka, byla příjemná stejně jako ten dr. na prvním screeningu :slight_smile: nemůžu si na nic stěžovat :slight_smile:
10. led 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova každý to má jinak, taky se dočkáš pohybů :slight_smile:
10. led 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mandilek ty tomu nějak rozumíš, ty se tomu nějak věnuješ? :slight_smile:
10. led 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek ja jsem mela na prvni tu asiatku a na druhym taky nejakou cizinku, ale zas jinou. Pak mi moje gynekolozka rikala ze je z Jemenu, Jordanu nebo tam z tech mist. Ja si taky nemuzu na nic stezovat. Slysela jsem, ze ve FN je to lepsi nez u Polaka, ale nevim, chybi mi osobni srovnani...ja jsem sla do fakultky uz i kvuli te pripadne amniocenteze. Hyjanek i Santavy jsou na to pry borci...no a nakonec mi to fakt delali a jsem rada ze tam a ne u soukromnika
10. led 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova to je problem hodne doktoru, cloveku neco vrazi do ruky a nic nevysvetli. kdyby neco klidne se ozvi :wink:
10. led 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek ja se tomu bohuzel venovat musim :unamused: od svych deseti let mam cukrovku prvniho typu. vetsina lidi to mota s tou "stareckou". ty moji se rika i detska, bohuzel neni lecitelna a je to plne zavisle na inzulinu. navic neni zpusobena tim, ze by se k ni clovek vyzral.. proste muj imunitni system se zblaznil a ty bunky co inzulin vyrabi zabil.. ale zit se s tim da normalne, jen se musi dodrzovat rezim. i zdravy miminko s tim clovek muze mit, ikdyz to chce hodne pevne vule. a me za to ten nas uzlicek urcite stoji:slight_smile:
10. led 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska jo překvapivě jsem to slyšela taky, že fakultka je lepší, tak jsem taky ráda, že sem šla tam :slight_smile:
@mandilek jo taaak, tak to pak chápu, že tak všechno okolo víš. jj, vím jaký je rozdíl mezi I.typu a II. typu.
10. led 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek ja ted chodim do Pomadolu na tehotensky cviceni a taky tam kdosi rikal ze je FN lepsi...nebudes chodit? Ted zacly kurzy pro tehulky od 20. tydne...
10. led 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska na cvičení asi ne, já jsem ráda, že po práci dojedu domů, navíc ani nejsem přímo z Olomouce, ale na nějaké předporodní kurzy asi jo. :slight_smile:
10. led 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no vsak to je ono...predporodni priprava. Hodinu se cvici na balonech a hodinu se probira teorie o porodu, kojeni, posliccich a tak...
10. led 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska aha, tak to jo, no asi budu chodit, ale až budu pracovat jen 2x týdně v práci, a 3x doma. To má nějak 6-7 dvouhodinovek ne? jednou týdně?
10. led 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek myslim ze 12 kurzu jednou tydne od pul 4 do pul 6. Ja chodim do POMADOLU a pohoda...je nas tam asi 10 holek, vsechny tak 20 tt az 29tt. Oni dycky jednou za cas otevrou dalsi kurz...
10. led 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@billyjean No tak aspoň nejsem sama:slight_smile:Byla jsem celkem v šoku páč mi to ani nepřišlo..Na porod docela myslím,známý mi pěkně detailně vyprávěli a nic příjemného to nebude :frowning2:Už se to blíží.Chodíš ještě do práce?
13. led 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám také přidat:slight_smile: Jsem hrozně zvědavá jak prožíváte těhu vy a vše okolo:slight_smile:
16. led 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chci se na začátek hned zeptat, kde až cítíte pohyby miminka? Malej měl ve 21. tt 21 cm a 485 g a jelikoš mám nízko bříško(jako při prvním Tomáškovi, spíš vypadlo jako klokaní kapsa:D)tak ho cítím hodně dole a když ležím,tak mě kope až nad pupíkem,ale jak někdo popisuje, tak už je třeba mimčo kope až do žeber a tam se to mé nedostane, já spíš cítím kopání do čípku a to někdy až dost:slight_smile: ale většinou je hlavičkou dole, takže sem tam cítím jak mi sjede nožička po straně ale nějaké bušení to tedy ne:slight_smile: jak jste na tom vy?musím ještě dodat že naše druhé mimi je klidnější než první Tomášek ten tam řádil od rána do večera:D
16. led 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balisek ahojky, tak já cítím miminko taky dole, a řekla bych, že ho mám pořád ještě pod pupkem, mám tam takovou bouli :slight_smile: v tomto týdnu by mimi mělo dosahovat jen několik cm nad pupkem, takže na žebrech to nemůže ještě nikdo cítit :slight_smile: jinak my byli na screeningu minulý týden a v 21 tt jsme měli 350g odhadem :slight_smile: a čekáme holčičku :slight_smile:
16. led 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek