• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
@lajcikova Dekuju .. to ja jdu jen 5 minut do obchodu a uz nemuzu, protoze s tim tvrdym brichem nejde vubec chodit, vylet bych nedala, ale uz mam toho domaciho vezeni docela plny zuby.
19. únor 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica ja jdu na kontrolu v utery a jsem zvedava, co tam bude..jestli to bude horsi nebo stejne :confounded:
19. únor 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no neříkal nic,jen že čím je číslo vyšší tak tím je blíž porod,ale říkal že čípek drži...
@veronnica tak hlevně ležet,muj doktor říka že mam vydržet do 32tt a že pak at sed ějě vule boží,že v te době jsou děti už zcela vyvynute a maji obrovskou šanci na normálni život...ale že čím déle v bříšku tím lépe..tak se opatruj a nic nedělej!
19. únor 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova
..ja se ho ptala co by se mohlo stat, kdyby se to zhorsilo a on rikal, ze bych mohla predcasne porodit :cry: ..ony se ty miminka daji od 24tt zachranit..ale jak pises-cim dele tam bude tim lepe :sunglasses:
19. únor 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova To neni jen tak, uz jednu cacorku doma mam a babicky daleko :(
19. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica a ako to s Kristynkou zvladate? drzim palce, nech vam to ide co najlepsie!

Nas, nastastie, zatial taketo trable obchadzaju, akurat ma riadne boli chrbat, ale to sa da vydrzat..
20. únor 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@billyjean No bojujeme, dny jsou dlouhy, kdyz nemuzeme ven, ani poradne blbnout, porad jen delat veci, u kterych se da v kllidu sedet, ted byla na tyden u nasich. Nastesti je relativne hodna, znam divocejsi deti, hlavne kluky, to si neumim predstavit :astonished: Dekujeme moc :slight_smile:
20. únor 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mate uz nektera poslicky? Me to trapi v noci, bolesti bricha jako menstruacni a bolest dole v zadech ... peknej hnus :(
20. únor 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica jo tak to znám,a vubec sem nevěděla že to sou kontrakce,přesně jak píšeš bolest jak při ms,ale četla sem že do deseti denně to nic neznamena,tak nevím..k mudr jdu až 9.3tak se ho poptám
20. únor 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova No ja to musim rozlissit, me tvrdne bricho treba 30x denne, tak nejak to uz ke me patri. Ale dokud to neni s MS bolesti nebo zad, proste je to bez bolesti, tak to nejsou poslicci, ty mam az ted poslednich par noci a to fakt boliiiii :(
20. únor 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik,holky už něco chystáte?myslim tedy jestli už něco perete a žehlíte,nebo ještě času dost :grinning:
21. únor 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova já už mám předchystaný koutek pro prďolku v ložnici, minulý týden jsem s tím trochu hnula. Postýlku postavila kam jsem chtěla. Jen ještě musím koupit přebalovací podložku, přivézt věci po sestřenčině synovi, přeprat je a vyžehlit. Raději to honím už teď, abych se pak nestresovala co všechno nemám :grinning:
21. únor 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, ktora z vas rodi v prahe u apolinara?
21. únor 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica bolest dolu v zadech mam, ale stale bez prestania, tak to asi bude nieco ine :slight_smile:
@prinzesz pod do Neratovic :D
@lajcikova my mame zatial len vymalovanu izbicku a postavenu skrinu, ale chystam sa na SK, tak to uz si od neteri povyberam nejake veci po ich detoch, takze pomalicky to rozbiehame :slight_smile: zaklad je, ze som konecne aspon spisala zoznam, co budeme priblizne potrebovat :D

Inak zazili sme super vec, moj muz mi predvcerom potriasol bruchom a Sara mu odkopala naspat a takto to zopakovali parkrat :D hlavne sa mi pacila manzelova radost, ze ma s bublinkou naozajstny kontakt :slight_smile:
21. únor 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky ... jak se máte vy a vaše mimíska? nějak se nestíhám sem juknout a co nového ve výbavičkách a tak? Povídejte přehánějte :slight_smile:
21. únor 2012 v 16:58  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz ahojky, já budu rodit u Apolináře :slight_smile:
21. únor 2012 v 17:00  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa jee, super, prihlasila si sa na tie predporodne kurzy ci nie?
21. únor 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz přiznám se, že přihlásila...mám jít první dvě soboty v březnu,ale uvažuji, že to zruším. Co ty, jdeš?
22. únor 2012 ve 12:33  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa no ja som tam pisala mail /truba som si neprecitala ze sa mam objednat telefonicky :slight_smile: to az dodatocne/ ale odpisala mi ta asistentka ze uz ma plno a ze si mam zavolat :slight_smile: lenze ked bude volny termin ktory bude koncit v kvetnu niekedy tak to kaslem.. lebo sak to uz rovno aj rodit pojdem :slight_smile: no skusim zavolat vo stvrtok 1.3. lebo az vtedy sa tam da volat :slight_smile: och..
22. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz jj, mají tam tel napsaný vždy myslím na jeden den cca po třech týdnech. No,ale jak říkám, nevím, zda to nejsou jen vyhozené peníze. Kdy máš termín porodu?
22. únor 2012 ve 14:20  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa okolo 25.5., ale chodit tam zaciatkom kvetna uz nechcem.. lebo ktovie ako sa budem citit, ci budem vladat a tak.. a tiez neviem ci to nie su vyhodene peniaze, pytala som sa aj ostatnych kociek, kolegyn a hovorili ze na to sli a zbytocne :slight_smile: ze to zas az tak nepotrebovali..
no my vieme ze budeme rodit v boxoch, to prezijem.. dalej vieme ze nebudeme mat asi tie "super" izby, lebo sme obyc smrtelnicky :slight_smile: to vraj maju len TOP klienti, cize navstevy na chodbe, co na druhej strane nie je az tak zle.. aj z hygienickych dovodov.. radili mi tiez kamosky, ze urco si nemam planovat vela navstev.. ze budem rada ze som rada :slight_smile: no za mnou pride len polovicka a kolegynka, inac nikto.. a ani nikoho nechcem :slight_smile: a vraj co je najtahsie, tak to ze sa treba vysplhat po tom schodisku hore ked sa chystas rodit.. kolegyna hovorila ze to bol zahul :slight_smile: ale tak snad tiez prezijeme :slight_smile: no som zvedava..
22. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz my sme tiez predporodny kurz zamietli - citala som rozne rady a diskusie a tam pisali, ze pri tych bolestiach a popri tom vsetkom aj tak zena zabudne na nejake dychanie, takze aj tak sa budem spoliehat na por. asistentku :grinning: nastastie je na webe dost videi, takze taky ten idealny priebeh sa da napozerat a pokial to nebude idealne, tak to holt budeme musiet zvladnut :slight_smile:
23. únor 2012 v 05:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno těhulky :slight_smile:
jen jsem vám chtěla napsat, že předporodní kurz je fakt super. není to jen o dýchání, ale také o cvičení a plavání. získáte hodně cenné rady a nebudu zastírat, že informace kolikrát na netu a podobně nejsou zrovna validní. jsem zdravotní sestra - člověk by si řekl, tak proč tam chodím, ale řeknu vám, že je to k nezaplacení slyšet informace o kojení, jak a co probíhá a podobně. zmenší se tím strach z porodu a celého průběhu, poznáte celé prostředí ještě před porodem, tudíž nejdete pak do neznámého, poznáte v podstatě celý personál, který tam pracuje - což je super.
každý, cosi myslí, že je to na nic a zbytečné se podle mě hoodně mýlí, zvlášť, pokud se jedná o prvorodičku.
23. únor 2012 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz no mě většinou holky co tam byly řekly, že jim to moc nedalo. já budu rodit císařem, takže si myslím, že ten kurz pro mě až takovou cenu nemá. Navíc mi prý ohledně kojení vše poví potom na oddělení šestinedělí a myslím, že poprat se s tím budeme muset tak jako tak...ať máme kurz či ne :slight_smile:

magy: věřím, že pro někoho má kurz cenu, váhala jsem nad tím hodně, zda do toho jít či ne, pak jsem se dozvěděla, že budu rodit císařem, tak jsem to zavrhla, protože veškeré cvičení mám od dr zakázané, takže mi přijde, že bych ten kurz za ty peníze využila třeba jen z 30% a to mi přijde zbytečné. A ohledně kojení atd si myslím, že stejně ukáže až praxe, že teorie je mi v tomto tak trošku k ničemu. A hlavně spoléhám na to, že mi to sestřičkou ukážou a pomůžou mi se s tím poprat. Navíc třeba u apolináře mi řekli, že pokud bude volno, že mi sály a tak ukážou,ale to že se prý povede u každého druhého kurzu, neboť tam je pořád rušno.
23. únor 2012 v 09:18  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa no , pokud je v plánu císař, tak to i chápu, ale s tím kojením pozor - nespoléhala bych na sestřičky. máme bohužel i nemocnice a to je potvrzeno, že ti pustí kazetu s kojením a čau pipi zdraví tě skipy :-/ je pravda, že kojení se učíš ty i miminko, ale pro mě je hodně důležité vědět z praxe od maminek a zkušených laktačních sester - co můžu, co ne, jak , co dělat, když a podobně.
a že to někomu moc nedalo?? to taky hodně záleží, jak je kurz vedený:slight_smile: my máme třeba tak super holky v kurzu, že to berou přímo z praxe, poučky si každý může přečíst.
23. únor 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejlepší předporodní kurz byl první porod ;D A v prvnim tehu jsem nikam chodit nemohla, mela jsem taktez rizikove ... a vsechno jsem presto zvladla uplne v klidu, podle me je to spis o cloveku nez o tom, kolik navstivi kurzu.
23. únor 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronnica: tak to s tebou budu muset souhlasit, i když jsem teď prvorodička...opravdu jde a si nejvíc o ty vlastní zkušenosti :slight_smile:

megy: já tu nechtěla říct, že všechny kurzy jsou na prd a na nic... Věřím, že jsou někde kurzy, které stojí opravdu za to. Jen jsem napsala svůj názor a zkušenost mých kamarádek. :wink:
24. únor 2012 v 08:16  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak já taky nechodila nikam na kurz,je fakt,že jsem rodila císařem,ale to se nevědělo na 100%
jinak dnes jsem byla na gyndě a mám cca 7kg navrch,malá má 1083gramu
24. únor 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem chtela chodit do predporodniho kurzu.Bohuzel par dni pred nastupem mi gynekolog zjistil ten spatny nalez a tim padem zakazal i ten kurz..Myslela jsem, ze treba nastoupim od brezna-bohuzel situace se nijak nezmenila..takze hold budu muset odrodit i bez kurzu :grinning: .
I kdyz ja mam takovy divny pocit od zacatku tehu, ze nakonec budu rodit cisarem :confounded:
24. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 Ja byla v pondeli na kontrole-to jsem byla jeste ve 29tt-mala mela 1100g a nahore mam necelych 5kg :sunglasses:
24. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek