• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
@kupid jé,koukám,na tvuj TO,my máme 24.května
18. bře 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kupid
Kazdy dr to asi dela jinak, nebo nevim.. :confused: ja tam mozna chodim casteji kvuli riz. tehu :unamused: .I kdyz to je vlastne blbost..po 2 tydnech me objednaval, jeste nez jsem mela rizikove.. :wink:
18. bře 2012 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
werunqa: mám těžce rizikové a jsme moc ráda, že mě tam nehoní častěji, vždy jsem od dr pak jak praštěná. Nemám ráda ty čekárny, je to pro mě hrozně depresivní prostředí, i když co chodím je soukr. ordinace.
Tak co kočárek, jak to dopadlo?
19. bře 2012 v 09:08  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 mno, já mám TP 27.5. podle menstruace a 23.5. podle ultrazvuku :grinning:, koukám, že máš doma také už jedno dítko... už jste mu koupili velkou postel? My ji nyní (během 14 dní) budeme kupovat
19. bře 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa
co znamena tezce rizikove?, :frowning2: ja mam taky rizikovku-hrozi mi predcasny porod :fearful: ..spravne bych nemela ani chodit ven-ale mam tolik vyrizovani kolem male..a to jsme jeste nebyli na matrice :unamused: .
kocarek je doma :wink:
19. bře 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kupid nee,malej bude v ložnici s náma,netorufunu si ještě nechat ho samotného v pokojíku,tak do tří let to vidím,že bude s náma
jinak termín porodu jsem měla podle ms na 14.5.,pak se to posunulo,tak uvidíme
ale stejnak mám pocit,že je mal stále zadečkem dolu
19. bře 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se cítíte?
A chtěla jsem se zeptat, byly jste někde u profi foťáka? A co tašky do porodnice, Už máte? Ten můj mi říká, ať už si radši zbalím, kdyby něco, ale nějak pořád nevím, co do ní:grinning:
19. bře 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek ahoj, já zatím nebyla, ale chtěla bych tak v tom 34tt ať mám nějaké pěkné fotky :slight_smile: tašku sbalenou nemám, ještě nemám dost věcí do ní :grinning:
19. bře 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek Koukám, že s tou taškou jsme na tom stejně:slight_smile:)) Jinak já mám focení za sebou tuhle sobotu....Bylo to moc fajn a hrozně se těšíme na fotečky....Nesníším focení, ale tohle mi nevadilo, nějak jsem se uvolnila....A taťka mě uklidňoval:slight_smile:
19. bře 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek @lucifereeek ahoj holky, k profi fotakovi pujdeme za tyden, at mame nejakou pamatku... tasku sbalenou nemam, mam jeste celkem cas, ale veci do ni mam snad temer vsechny... :sunglasses:
@d.h.86 maly bude spat ve sve velke posteli u nas v loznici
19. bře 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek ja mam sikovneho fotografa-laika doma, muzicek mi spravil krasne fotky.. trosku sme ich upravili vo photoshope a vypadaju super :slight_smile:
tasku do porodnice este nemam nachystanu, ale veci uz mam skoro vsetky doma - na webe porodnice som si nasla zoznam, co mam mat, takze uz to len dokompletovat a zabalit :slight_smile:

Holky, tiez vam tak hnusne trpnu ruky? ja sa na to kazdu noc budim a bolia ma klby prstov..
19. bře 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa jsem po gyn operacích, takže mám zeslabenou děložní stěnu. Od začátku těhu musím ležet a pořád se báli, že potratím, pak od pátého měsíce se zase bojí, že přijde porod. No a teď minulý týden mi řekli, že to není nic moc, že se mi hodně zkrátil čípek, že to ta děloha asi nedá, že je možné, že budu každou chvíli rodit. :cry:
Tak snad vydržíme co nejdéle 2v1.
20. bře 2012 v 08:35  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak to já ještě nemám koupeného do porodnice nic,krom jedné košilky, takže ani sbalenou tašku..ale to jen z toho důvodu, že jsem pověrčivá a nechci ji mít připravenou předem, že bych pak hned jela s tím, že mi to hrozí. Ale manža je zaúkolovanej a přesně ví co koupit, zabalit a jak udělat, kdybych musela jet. :unamused:

jinak u foťáka jsem nebyla a ani nepůjdu, nějak z toho bříška mám depku, i když jsem za něj ráda. Ukažte fotečky,ať se pokochám :slight_smile:
20. bře 2012 v 08:41  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa teda, mas to narocne.. je super, ze ste to az doteraz zvladli ako pises "2 v 1".. drzim palce, nech sa miminko neponahla! :slight_smile:
20. bře 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kupid ahojky, my budeme Moni stěhovat z postýlky do postele příští víkend, tak jsem na to zvědavá. Původně jsme chtěli rovnou koupit palandu, protože máme velmi málo místa, ale nakonec jsme dostali ikeackou rostoucí postel, tak bude spát v ní..už je pomalu čas připravit postýlku pro mimi, co kdyby náhodou, že :slight_smile:
20. bře 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, som tu davno nebola, lebo jeden cas tu tato nasa tema nejak zamrzla :slight_smile:

@billyjean no tak to sme na tom rovnako, ruky mi sice netrpnu ale klby na prstoch na rukach ma desne bolia... toto sa mi stavalo aj predtym ked som upratovala a pouzivala tie saponaty tak na druhy den ma strasne boleli klby na prstoch ale teraz ma to boli uz nejak dlho.. no a mam desne ale desne krce v nohach! a je mi neustale priserne teplo! ale priserne!

tasku do porodky este nemam, to planujem balit az tak po velkej noci :slight_smile: skor nie.. a ani vela veci si tam brat nebudem, co som pozerala na strankach tak koselu budem mat erarnu :slight_smile: a ja cakam ze mi este v poradni povedia ze co potrebujem :slight_smile:

inac my doma mame len vecicky pre maleho, inac nic.. postielku budeme kupovat koncom dubna kociar budeme mat tiez az koncom dubna, ale uz je objednany aj autosedacka.. kocky kupujete do postielky aj perinu a polstar? bo ja furt neviem ci to je uz potreba.. mne to pride ze staci az neskor.. lebo sak mu bude teplo chudakovi.. ked ho dam do pyzamka a perinky a este aby som ho zakrila tak chudak ved mu bude desne teplo.. ci?

@d.h.86 inac moj maly je tiez zle otoceny, stale je koncom panevnim.. tak dufam ze sa este otoci bo ked nie tak ma caka tiez cisar.. co by som nerada.. och
20. bře 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz já nevím, já chtěla dát malou taky jen do spacího pytle a když tak zakrýt dekou, ale kolegyně mi řekla, že mi malá zmrzne, pokud ještě bydlíme v RD kde je celkem chlad i v létě, tak my peřinku pořídíme a uvidíme podle teploty jestli budem dávat nebo ne, jinak polštářek se nedává.
20. bře 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no to viem, ze polstarek sa nedava len ja sa zas bojim ze mu chudatku bude horko.. no uvidime.. kde budes kupovat perinku? a budete kupovat aj taky ten klin co sa dava miminam ze su trosku vyssie? bo ja tiez neviem ci to treba ci nie..
20. bře 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz jedno povlečení už mám, a další povlečení i s peřinkou a polštářem budu kupovat tady: http://www.postylky-vybaveni.cz/povleceni-do-postylky-6tidilna-sada-120x90-s-prosteradlem-41-vzoru/d-70417/
klín nevím, asi ho kupovat nebudu, stejně se nemá nic dávat pod hlavu, o tom klínu jsem jen slyšela, nic jsem o něm nezjišťovala, tak pokud tady nějaká holčina odpoví, která ho má, jestli to má nějaké výhody, tak tím líp :slight_smile:
20. bře 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek my budeme kupovat postielku z ikei takze asi aj ostatne veci kupim tam :slight_smile: inac ja som dlho rozmyslala ze kupim take tie krasne obrazkove mantinely ale nakoniec som sa rozhodla pre ikeacke bo tieto su tak drahe a pride mi to zbytocne.. hlavne sa mi to nebude hodit ked prezleciem periny.. kolko povlecenia kupujete? 2ks staci alebo treba este viac?
20. bře 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
veci do porodnice uz mam proto, ze posledni mesic pred porodem se mi nic shanet nechce... navic uz celkem vim, co budu potrebovat, kdyz mne to ceka podruhe... @prinzesz myslim, ze ti 2 povleceni i s 2 prosteradly bohate staci + 1 mantinel... stejne prvni 2 mesice po porodu jsem pouzivala jen frote zavinovacku (zadny mantinel,ani perinku) a to se maly narodil v lednu a bydlime v rodinnem domku... zadny klin pod hlavu jsme nepouzivali... kdyztak ho dokoupis podle toho, jak ti bude mimco casto zvracet... spaci pytel bych pro mimco hned po porodu take nepouzivala... ale je to kazdeho vec...
20. bře 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kupid a co si beries do porodky ty? porad nam prvorodickam :slight_smile: lebo ja viem len ze hyg.potreby, vlozky, podlozku pod seba, jednorazove kalhotky, noc.koselu so zapinanim hore.. zupan a nejake pantofle ktore sa daju aj namocit :slight_smile: pre maleho vobec neviem.. kozmetiku? lebo zas on bude na zaciatku v erarnych veciach a pak ked si ho budeme brat domov si ho vyfesakujem :slight_smile: a tie vecicky mi donesie muz.. tie si tam tahat nebudem :slight_smile: ci?
20. bře 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz já slyšela, že pokud budeš mít pro miminko svoje oblečení, musíš si ho tam pak sama prát, protože pak by se ti už asi nevrátilo :slight_smile: kdežto to erární ti vyperou a donesou čisté. Kosmetiku ti tam taky dají, ale pokud chceš nějakou svoji nebo žádnou, tak to musíš říct. Jinak si taky myslím, že ty 2-3 povlečení musí stačit.
20. bře 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak já se k vám připojím....termín mám taky v květnu (ale pochybuju, že to tak daleko dotáhnem).Jinak do porodky mám sbaleno už od 30 tt (přece jen jsem prvního rodila 32 tt), protože se mi pak nechce už nic shánět.Jinak tedy mám tam pro sebe: odsávačku Avent (kdyby nešlo kojit a na podporu laktace), bepanthen mast (na bolavé bradavky a na zadeček pro mimi),vložky do podprdy,kojící podprsenku,hyg. potřeby,vložky na očistky (nejlíp obyčejné tlusté),spodní prádlo,2x ručník,ponožky,bačkory,pyžamo neberu (stejně se člověk spotí atp....a raději si řeknu každý den o čisté)...knížku,příbor (u nás povinný),toaletní papír, podložku pod sebe to slyším prvně, u nás se nemusí brát.Pro dítě: vlhčené ubrousky, plínky,dudlík (kdyby náhodou) a oblečení na cestu domů (ale to může případně donést i muž)....takže takhle...snad jsem pomohla :slight_smile:
20. bře 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@princesz nejprve je asi dobre dojit se do te porodnice podivat a tim padem i zjistit, co ti porodnice poskytne za erarni veci po porodu... samozrejme doklady (obcanku, rodny list, oddaci list, tehoten. prukaz, prukazku zdravotni pojistovny, prohlaseni o jmene ditete)... urcite jeste 2 kojici podprsenky + vlozky do ni, plovaci kruh, 2 rucniky, 2 osusky... pro novorozence plenky c.1 + 1 vlhke ubrousky + 1 krem proti opruzeninam + (dudlik, ponozky, rukavicky, bavlnenou plenku)... ale jak rikam zalezi na kazde mamince a na dane porodnici...
20. bře 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a samozřejmě doklady mám co zmínila kupid :slight_smile:
20. bře 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz ahoj, teplo mu podla mna nebude, kedze miminka maju zo zaciatku problem s regulaciou tepla.. ja ale tiez nebudem kupovat perinku.. bublinka bude mat pyzamko, bude mat spati pytel, bude mat k dispozicii deku a keby nahodou, zabalim ju do zavinovacky (alebo dam zavinovacku pod nu alebo ju len zakryjem..) podla potreby :slight_smile: klin urcite nekupujeme, ale neter mi pozicia taku tu podlozku na polohovanie (nieco v tomto style: http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=2115834 )..

Inak mam navrch 18 kil, kto je lepsi? :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kupid jej moc dik za odporucanie :slight_smile: ked sa to tak vezme tak docela dost veci mi tam treba.. btw. este som si kojacu podprdu nekupila, citala som ze to ma cas tak mesiac pred porodom.. no ale uz citim ze co nosim taku svoju vacsiu uz mi je trosku aj mensia :slight_smile: ale da sa to este prezit :slight_smile: tazke asi v dubnu si uz taku podprdu kupim :slight_smile: kde ich inac kupujete? ktore mate overene ze su fajne? ja som videla nejake v CA a celkom sa mi pacili..
inac co som citala na strankach porodky /apolinar/ tak tam pisu ze mi koselu poskytnu ako myslim nocnu :slight_smile: co je super, aspon nebudem mat svoju zaspinenu :slight_smile: a tiez niekto pisal ze sa mu hoodne hodili take tie kuchynske utierky papierove, lebo ze stale sa utierat do rucnika ze to je des, to pak sa nestiha prat.. tak to si tiez zoberiem.. no a tu podlozku to kvoli tomu aby som nemala na plachte krv.. a tak.. pride mi to hygienickejsie.. kvoli tomu si to zoberiem, poporodne vlozky uz mam dva baliky, no dobre dnes si to asi zostavim co vsetko potrebujem.. ale moc moc dik si zlata!

@billyjean ja mam pre maleho do postielky zatial len taku tu podlozku aby sa neprecural az na matrac :slight_smile: a plachtu, kedze ja moc nemam rada frote veci :( bo mna to skrabe tak som aj pre maleho kupila len bavlnene asi.. treba aj tu frote? ok tak ja teda este kupim aj tu perinu :slight_smile: vankus este nie.. to kupime pak..
18kg? to ti neviem ci ma niekto viac.. :grinning: mozno to tu vyhras :grinning: ale nie, dobre si sa vazila? ach aj tak je to jedno, sak to pak zas zhodis.. takze nie je o com! ja mam hore cca 12kg a meriam 175cm a vsetci v praci sa ma pytaju ci cakam dvojicky!!!! take mam brusisko! och.. ako ma tym seru..
20. bře 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz ja mam len bavlnene plachty do postielky..
mne tie kila absolutne nevadia, citim sa dobre, malicka je ok, to je hlavne.. prave ma skitavku, tak mi tu skace brucho :grinning:

tak ja sa teda pochvalim :grinning:
20. bře 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa
aha, tak to me mrzi :fearful: ,drzim palecky, at jeste chvili vydrzite 2v 1 :wink:
20. bře 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek