• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
@mmmiska83 no záleží jak budou malí poskládání. zatim kluk leží hlavou dolu a holčičky seděla k němu zády jak vtramvaji, ale určitě se ještě otočí. Plán. císař mám na 38 tt, pak je jim lépe prý už venku. Prosím tě a kde budeš rodit? já ve fakultce a tam musíš mít přichystány dvě jména, kdyby se doktor spletl ...

Jen jsem se tě chtěla zeptat, ty jsi synátora rodila už ve 32 ? jak to ? co se stalo jestli to není tajné .... a dalíší dotaz je , dělal ti ted v tom týdnu nějaké stěry ??? já mám z toho lufta, páč jsem ve 3 měsíci po stěru začala hodně krvácet tak mám strach víš ... díky když tak mi to hod do IP :slight_smile: budu moc ráda za rady ... Nevím zda-li můžu třeba ty stěry odmítnout ..
4. dub 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 v trmavaji :grinning: no já bych šla radši na císaře s dvojčátky.....neriskovala bych přirozený porod.....no u malého mi prostě praskla voda jen tak z ničeho nic a nic se nedělo....tak mě vezli do FN v Porubě (skvělá porodnice,byla jsem max. spokojená)..tam mě pár dnů udržovali a píchli kortikoidy na dozrání plic,malý byl a je úplně zdravý,po 17 ti dnech jsme šli domů....museli jsme nabrat min. 2 kg (měl 1720g a pak spadl na 1600 nějak)..rodila jsem ho vyvolávaně a přirozenou cestou....no stěry,to se mě neptej...já moc k dr. nechodím,ale myslím,že ted se dělají an toho streptokoka...odmítnout je asi můžeš podle mě,akorát bych to pak u porodu řekla,aby ti dali antibiotika, to se dává......kdyby byl pozitivní,může ohrozit miminko,tebe ne.....nebo řekni dr. at ti veme ten stěr opatrně, jo a budu rodit v KArviné u nás,nechci být daleko od domova :slight_smile:
4. dub 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 ty si muzes vybrat, jestli chces rodit normalne nebo cisarem? v brne se prosazuji prirozene porody. take cekam dvojcatka a pokud bude spodni miminko hlavou dolu a druhe bud hlavou dolu nebo koncem panevnim, tak je to na prirozeny porod. myslim, ze neni problem rodit prirozene jedno miminko i kdyz je KP (u dvojcatek nevim, jestli to prvni muze taky byt KP). ja uz si taky pripadam nejak preplnena :slight_smile: tlaci vsude, dneska rano mi zase tvrdlo bricho, tak jsem si rikala, ze je jeste brzy, ze jeste nemam sbalenou tasku do porodnice :grinning: ....kazdopadne jsem zvedava, jak to zvladnu (jak zvladnu ta miminka vytlacit). ale cisare jako prvni volbu nechci. preci jen to je operace, clovek si sice mozna usetri porodni bolesti, ale to rozrezane bricho potom musi strasne bolet.... ale uvidime, uvidime :wink:
4. dub 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky jsem si myslela,že je to bezpečnější rodit dvojčátka císařem....kdyby se náhodou to prvnínějak seklo nebo něco, at nestrádá to druhé....ale tak držím palce,já bych si asi s dvojkama netroufla na přirozeňáka......a to tlačení,to už je to nejlepší na celém porodu, nejhorší jsou ty kontrakce předtím :slight_smile:
4. dub 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám takový menší problém asi druhý nebo třetí den mě bolí kolem žaludku, pak to rozdýchám. Mám takový pocit, že to jsou první stádia poslíčků. Co myslíte? Jinak tašku už jsem postupně začala balit, tedy jen to co venku nemusí být :D.
4. dub 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky no já nevím tady zase preferují císaře, spíše uvažuji, jestli se celkově uspat, nebo jen epidural, ale asi chci prcky hned vidět .) holky uvidíme jak to bude, ještě se prý i v 36 můžou točit .. nejhorší co je, jak tady psaly ostatní holky, když jdeš s dvojkama rodit přirozeně a během porodu se ti ten jeden otočí a musíš i na císaře, takže rodiš jedno přirozeně a druhé císařem, to musí být prekérka .... :slight_smile: Jinak to jsi dobrá ... holky kolem rodily kolem 36 týdne, já bych tu tašku už sbalila, já jí taky ještě nemám, ale věci (kalhotky, vložky atd. ) už mám nakoupené a mám to uložené na jendom místě, nedokážu si představit, kdyby mi rupla voda, jak bych pak ještě musela uvažovat co kde je :slight_smile: ale třeba jsi více v pohodě : (
4. dub 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina já myslím, že to nejsou poslíčky....spíš mimi tě tam třeba kope nějak...mě to taky ted 2 dny dělává..poslíčky tedy podle mě mají vypadat tak, že máš křeče jako při ms - v podbřišku až do stehen a bolesti v kříži a tvrdnutí břicha k tomu....já u prvního nic takového nezažila,takže taky nevím,ale spoléhám na to, že tam musí být alespoň 2 najednou z těch příznaků co jsem vyjmenovala.....jinak já je chytám když sedím s nohama nataženýma a noŤas na nohou..to umírám....ale jak změním polohu tak dobrý :slight_smile:...jinak tašku si raději dobal...člověk nikdy neví :grinning:
4. dub 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina ahoj , já to mám taky, já si myslím jak ta děloho se tam ještě napína atd .. tak je to tím ... a já tam mám fakt i nejvíce napnutou kůži a ještě jizvy z laparo, takže mě to taky bolí, snažím se to hodně mazat ... aby mi nevznikly praskliny, zatím se tomu uspěšně vyhýbám ... Ale zase na druhou stranu jsem hledala a může to být i kila když to bolí kolem pupíku ... zkus se zeptat na kontrole :slight_smile: a jinak mimiška se točí ... tak možná ti jen tlačí na žaludek .. a magnésko ještě bereš ?? Holky dělám koblížky, tak držte palce ...
4. dub 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina Ahoj, kolem zaludku? To bych na poslicky nerekla, ty jsou vetsinou v podbrisku a do dolni casti zad, s tvrdnutim delohy. Ja je mam uz od 30.tt. Tohle bych spis prisuzovala utlacenemu zaludku miminkem, ja uz mam utlaceny uplne vsechno, zaludek me boli taky.
4. dub 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina v porodnici rikali (na predporodnim kurzu), ze poslicky jsou prave to tuhnuti bricha a tlak uvnitr. muze se to dit i nekolik tydnu pred porodem - telo se zacina pripravovat. me uz takhle tuhne bricho nekolikaty tyden (zatim nepravidelne, tak doufam, ze jeste nejakou chvili vydrzim :slight_smile:)
4. dub 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no jak rikam - v brne nemas na vyber. pokud to pujde prirozene, tak mi cisare na "moje prani" stejne nikdo neudela. a ano, bohuzel se obcas stava, ze prvni miminko prijde na svet prirozene a druhe cisarem, protoze se mezitim treba nejak spatne natoci. toho se take desim, to je pravda. ted si nevzpominam, jak tady resi planovaneho cisare, ale pokud je to akutni cisar a neni cas napichovat epidural, tak se voli celkova narkoza. ja se priznavam, ze se epiduralu bojim (i kdyz vim, ze to je rutinna). ale stejne, nechat si napichnout neco do patere... auuuuuu
4. dub 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83, @ostrava8, @veronnica : pohyby při tom právě vůbec necítím, mám při tom tvrdé bříško, to jo. Magnézko beru, a ještě týden budu.
Domácí koblížky, mňam. Taky bych mohla něco upéct, nějak se nudím :angry:
4. dub 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina tak ti tvrdne břicho... ted jsme s holkama řešili do kt. týdne se může brát to magnesko, takže do 36? když jsi v 35?

nepeč, já se proklínám, je to fuška, budu muset počkat na chlapa, testo pořádne nevyhnětu..tak ted odpočívá. Peču to místo berana... leos na to prdím....

Holky já su naštvaná.... jsem obj. pro malé 3D sety do postýlek a jeden byl oranžový motiv čáp a druhý byl modrý motiv čáp... a víte co mi přišlo ted? modrý méďa... já se z toho asi pos.... už jsem myslela že to hodím do pračky a budu mít vše připraveno....
4. dub 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 magnezko se ma brat do 35 tt (aspon to rikal muj dr). btw modry meda taky dobry ne? ja jsem to objednala vsechno stejne barevny, abych nemusela resit prave pracku :grinning: ...takze to budou mit vsechno svetly :slight_smile:
4. dub 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky tož to mu nemužu udělat , aby mel jiný motiv :grinning: né už jsem volala, tak říkal že to vyřeší. takže taky páreček ju? super... no je fakt že jsem prala jak šílená růžové, modré zvlášt a pak ješte bíle a takové ty neutrální.... :grinning: mojí to pak i tak rozděleno v šuplíku :grinning: jsem asi magor... jen aby se ted doktor nesekl :grinning:
4. dub 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 právě že tuhle bolest vůbec neznám, když mě tvrdne hodně břicho tak mě bolí spíš dole :(
Mě doktor řekl magnézko do 36 týdne. Každý doktor to bere jinak....
4. dub 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 máš uplně stejne jména jako my :slight_smile: u nás tedy bude holčička,takže terezka-
jinak na kurzu nam PA řikala že u císaře se pícha spinal,to je že ti to píchnou na jednou a epidural tam se napichuje kanyla,a postupně se přidáva lék proti bolesti,a ještě říkala že se taky stáva že ten spinal nezabere a musi se udělat v celkove narkoze...ja bych ten epidural chtěla píchnout no uvidim co mi na to řeknou :confused:

jinak sem dnes zkusila to epi-no,a jako mazec,dostala sem se na 23cm takže ještě 7cm,ale mam ještě 6týdnu čas tak to dotrénuju,jinak aspon si už dovedu představit ten tlak tam dole :grinning:
jinak u nás byli bram.knedliky a zelí,... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. dub 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 ja to nejak nehrotim. vsechno jsou to pastelove barvy (jak modra, tak ruzova), tak to vsechno peru dohromady. kdyz to pidi obleceni hodim do bubnu, tak je to jak kdyz plivnes a jeste abych to tridila po barvach. to by si ta pracka mohla myslet, ze jede na prazdno :grinning: no a vzhledem k tomu, ze obe babicky se rozplyvaji nad ruzovyma obleckama, tak se obavam, ze holcicka toho obleceni ma vic, takze se mozna pak stane, ze klucik bude obcas spat v necem ruzovym, protoze "jeho" oblecka budou zrovna viset na susaku. ale jak rikam - zas tak to nehrotim. jara cimrman chodil az do puberty v divcim :grinning: :grinning: :grinning: ...a do komody jsem to dle barev taky netridila, rpotoze toho mam tolik, ze se mi to tam nevejde. takze mam jen system - bodycka bez rukavku a nohavicek, dupacky, tricicka a kosilky, atd atd..... takze proste dle druhu obleceni :wink:
4. dub 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@talina PA na predporodnim kurzu rikala, ze prave tady to tvrdnuti bricha s bolesti nebo tlakem jsou poslicci. a idealni je, kdyz to zacne bolet shora (pod prsama) a pak kombinace shora a po bocich a nakonec dole. ze to je pry idealni postup porodu. ze kdyz to pry boli treba nahore a dole, tak ten porod pak postupuje pomaleji. zatim nevim, neznam, jeste jsem nerodila, ale me to zatim tuhne spis shora. i kdyz se to asi muze jeste zmenit.
4. dub 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky ted jsi mě pobavila ... u nás ale taky vede růžová,já to mám dobré, ségra má hoku a kluka, tak plno věcí po ní a od kamarádky co má dvojky - páreček jsem hodně kupovala :slight_smile: takže proto, ale nudila jsem se ,tak mě to i bavilo , ted bych se na to vyprdla ... moc už neustojím :slight_smile:
4. dub 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova no těch terek bude hodně .. a koukala jsem že budete mít Lukáška .. toho už máte a terču, to je super . Já to chtěla kdyžuž to jsou dvojičky, tak at mají něco stejného na furt :slight_smile: Příjmení se u ženský změní že, ale ty počáteční písmenka né :slight_smile:
4. dub 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 a jeste k tem jmenum - kdyz se me mamka poprve zeptala na jmena, tak jsem ji je rekla ona proc nedam jmena na stejna pocatecni pismena. me to hned asociovalo psi vrh, kdy se stenatum z jednoho vrhu davaji jmena na stejna pocatecni pismena :grinning: ....ale to jsem ji samozrejme nerekla :wink: ted s postupem casu, mi to prijde jako docela dobra myslenka :slight_smile: (i kdyz jmena jsme konecne vybrali - byl to docela boj, tak uz to menit nebudeme)
4. dub 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no luky je příteluv syn z předchozího vztahu ktereho má v péči,takže ja jdu rodit poprve :confounded: já chtěla esterku,ale přítel ne,takže nakonec sme se zhodli na terezce,všichni i s lukym :slight_smile:
taky vám koník ukazuje o týden víc,jsem dneska 34tt a tady mi to ukazuje 35tt
v utery se jdem fotit,no to bude dílo,vorváň u fotografky :grinning:
4. dub 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova konik ti ukazuje probihajici tyden (pravdepodobne jsi neco mezi 34+1 az 34+6)
4. dub 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky tož tak díky :slight_smile: to jsem nevěděla o těch psech, víš co je prča ? my totiž máme doma 11 letou fenku a hádej jak se jmenuje ?? Terina .. :slight_smile: tak jsem si asi na ní zvykli .. .a jaké teda budete mít jména ? mamku pozdravuj .. :slight_smile: je mi sympatická
4. dub 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova aha takže taky prvorodička . .a kolik ti je , není-li to tajné ? Jinak mi se líbila i Karolína, ale to neprošlo u toho mého zase :slight_smile: Mě to ukazuje správně .. tak si tam zadej správně TPM to by ti mělo pak hodit správná termín .. :slight_smile: jinak my se jdeme fotit dneska doma :slight_smile: přítel je fotograf, tak jsem zvědavá .... to bude, právě jukám na fotky co jsou na webu a některý jsou fakt podařený
4. dub 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já tady našla dokonce u jedné maminy děti se jmény Josef a Josefína,ale ne dvojčata....tak jsem koukala jak puk.....(jestli to teda nenapsala jen ten tak,ale pochybuju) :grinning:
4. dub 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 a vis co je sranda? ja jsem zase chtela lukaska (to byl muj pes, ale loni umrel) :grinning: takze jsem na to jmeno taky zvykla :slight_smile: ...nakonec budeme mit šimona a sáru. to se ted hodne dava (i kdyz me se tato jmena libi uz hodne dlouho a vubec jsem netusila, ze jsou ted tak popularni). ale jak rikam, nebylo to jednoduche se na necem shodnout. ale kdyz se odmysli ten hacek, tak to taky bude zacinat na stejne pismeno :grinning:
a jinak koukam, ze se tady hodne nechavate fotit u profesionala. muj manzel rad foti - je to vasnivy fotograf amater :grinning: tak mi brisko (no ted spis ten buben) parkrat nafotil, tak jsme aspon usetrili a uzili si spolecny cas spolu :wink:
4. dub 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky a máš fotku ? já si fotila tak před 14 dny a tady je výsledek :slight_smile:
4. dub 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 to je asi mesic stary, ted jsem zase vyrostla :slight_smile:
4. dub 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek