• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
no já mám spodek velikost 34-36 a vršek 36-38 .....a jako já jsem ráda za každé kg navíc v životě,zase si neumím představit,jaké to je hubnout nebo tak......přibrat taky není nic super,když to nejde..jíš jak kyselina a nic..asi geny....každý je nějaký :slight_smile:
4. dub 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky no hlavne se nedrb,at se ti to nerozleze, kamoska mela i pasovy opar. Ja si myslim,ze je to i tim, jak jsme tezsi, ze se vic potime. Ale ty to uz mas za par, tak vydrz
:dizzy_face:
4. dub 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa se musim smat, ne ze jenom mame stejny termín, ale i i stejnou velikost prsou. Ja zatim take nepocituju,ze by mi nejakvyrostly, hrozne rada bychchtela kojit...tak uvidime
4. dub 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova
kamoska z Chropyne chodi prave casto se fotit a byla uz ve vsech atelierech v Km a rikala mi, ze nejvic byli spokojeni u toho Krale :sunglasses:
4. dub 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
to ja to mam obracene-spodek 36/38 a vrch 34/36

@ostrava8 :slight_smile:
muj me rika, ze mi narostly-ale podprsenku mam porad stejnou, tak nevim...potom se jeste zvetsi, jak se naplni mlekem....a pak zase splasknou pry-jak bude mimco pravidelne odsavat..
taky bych chtela kojit-ale bojim se toho-je to pro me spanelska vesnice :fearful:
4. dub 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no je fakt, ze se potim hlavne jak dvere od chliva. a jsem poslusna, ovladam se a neskrabu si to (no jasne, obcas se zapomenu, ale myslim, ze to je v ramci mezi):slight_smile: btw dneska jsem se hecla a nachystala si par veci do porodnice (jeste to neni kompletni, ale aspon jsem udelala takovou vetsi hromadku).
4. dub 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky super ono to je lepsi mit na kope...a po ruce, ale jasne, ze nam vsem drzim palecky att to mame 2v1 co nejdele.jinak jak budes rodit?
5. dub 2012 ve 03:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no me teda moc nesplaskly behem kojeni,spise naopak....nejhorsi bylo,jak byl clovek venku a blizila se doba kojeni....tak se ty prsa desne nalily...az to bolelo, tak jsem musela vzdy trosku odsat,protoze by se timmlikem maly zalknul....ale ja mela fakt hodne mlika...jinak neboj se toho a hlavne to nevzdavej,ja to vzdala po 3 mesicich....bradavky bolave...ale ted chci vydrzet dyl,verim ze to bylo spatnou techniou,kojeni je preci prirozena vec,pokud matka chce,tak to jde.....a neverim,ze treba nekdo nema mliko...nebo ho ma slabe...to je blbost dle me, je to o te technice vsechno (ja od porodu odsavala,protoze byl maly slaby,takze jsem ho zacla kojit az po tydnu asi a mlika jsem mela dost)
5. dub 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, ste sa riadne rozbehli :grinning: mne kozy narastli, ale vypadaju smiesne, tak sa celkom tesim, ked sa zmensia naspat :slight_smile: brucho tiez obcas svrbi, ale v norme..
@mmmiska83 a tvoj manzel je riadne zamestnany? mozes poberat aj ten 2 alebo 3 rocny rodicak na zaklade jeho prijmov (ak on splna podmienky na tie varianty..), my to tak ideme spravit (chcela som tu 2-rocnu variantu, ale nemam narok, ale manzel ma, tak ju dostanem..) blizsie podmienky ale neviem, skus sa na to opytat, ak je to pre teba zaujimave..

s prachmi je to veru o drzku, ale este mozme byt rady, co som sa bavila s neterou, na SK je to s materskou des! zobracenka..
5. dub 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@billyjean no manžel je Osvč....a nestíhá platit všechny ty sociální a zdravotní,tak je trochu ve skluzu,čímž jaksi mi nárok na výběr zaniká.....kamarádka má přítele a ten je zaměstnaný firmou se sídlem na slovensku (ale dělá v rakousku)...a ona je tu v čechách,tak říkala, že brala do 3 let na malou těch 7600 jí to nějak vyšlo a pak si to hodila na slovenskou do 4 let a to měla nějak 5300 (místo 3800 tady u nás)..takže to tam je víc a taky přídavky na dítě bere ze slovenska, tam má nárok každé dítě a nijak se neřeší příjmy a tak, ted má mimi asi 2 měsíce staré,tak nevím jak to ted pořešila (první už měla 3 ročky)

to svědění břicha je od toho jak se roztahuje ta kůže,protože ted to roste nejvíc...a prej se to nemá škrábat, kámoška si to drbala a pak ji to popraskalo a má šílené strie....já zatím nic (klep klep)....a taky se mi dělají pupínky na něm,ale spíš okolo pupíku.......a jinak kdyby to svědělo moc a i jiné části těla,tak je problém s játrama.....
5. dub 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 jj, u OSVC je to nic moc.. mne sa neter prave stazovala, aka je to hruza na SK s materskou, tak teraz neviem, musim to pozistovat.. akurat viem, ze mam zo SK narok na porodne, lebo tu v CR ho nedostanem.. aspon nieco :slight_smile:
5. dub 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky ... no s tím porodným .. hrůza .. Já si myslela, že jako prvorodič, na to mám automaticky nárok, ale prd. Je to opravdu sprosté , jako kdyby to ovlivnilo to, že ten kočár, když mám vyšší příjmy nebudu muset koupit, pche to mě dožralo ... takže já od ted budu ten stát ždímat na jakékoliv prkotině, jak to půjde ... vemte si , my čekáme dvojčátka, to je dvojnásobné výdaje za vše .. jen kočár kolik stojí ... a proč já když budu mít dvě děti budu mít stejně velkou rodičovskou (to ted myslím těch 280 tis, nebo tak nějak), když pak někdo bude mít za dva roky dítě a dostane to znovu ... je to fakt škoda mluvit a zlobit se ... jen nevím, kam ta naše země spěje :( A to nemluvím, že jsem od svých 22 let pracovala a řádně vše platila, daně a né zrovna malé ....
5. dub 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ale jiná věc, holčiny jaké kupujete plínky na začátek ? tím že jsem prvorodička vůbe nemám zkušenost, koupili jsme ted v Akci v Globusu plíny Pampers New born , ale zdají se mi být hrozné tenké (už jsem cvičně doma trénovala na plyšákovi :slight_smile: :slight_smile:)) Já bych nechtěla zrovna investovat do těch nejdražších, chtěla bych vyzkoušet i nějaké normální za přijatelnou cenu ...a uvidíme jestli se malí oprudí nebo né ... .tak šup šup s vašimi názory :slight_smile:
5. dub 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 to jsme na tom uplne stejne. bohuzel. a k tem plinam - ja jsem miminum koupila od huggies take nejake new born (predpokladam, ze budou malinky). o pamperskach jsem slysela, ze se miminka po nich opruzuji, ze tlaci ty gumicky atd. nevim, zatim nemuzu poslouzit osobni zkusenosti, ale je fakt, ze ja asi budu nakupovat hodne podle ceny (jiste chapes proc :wink: )
5. dub 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky to si piš že chápu, no mi právě ségra radila, že nejlepší jsou Pamprs, ale šári, asi to chce vyzkoušet. A neuvažovala jsi o látkových ? já jsem koupila pár a chtěla bych to vyzkoušet, třeba přes noc ... ale já si hodně slibuji, že nás naučí a poradí v porodnici :slight_smile:
5. dub 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 Nejlepsi byly Fixies, bohuzel je prestali dovazet. Dobre byly kvuli kyclim, byly mezi nozickama sirsi a pevnejsi. Kvuli kyclim jsou pry dobre i Happy Bella, ale ty budu zkouset az ted. Z Fixies jsme plynule presli na Pampers Premium a ty nam vyhovovaly dlouho. Huggies byly desny.
5. dub 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 o latkovych jsem zatim neuvazovala, protoze se bojim, ze ze zacatku nebudu vubec stihat (natoz abych resila prani latkovych plen, pak to zehlit atd). proste ze zacatku zacneme s jednorazovkama a uvidime, co dal. btw mas monitor dechu pro dvojcatka? ja jsem si rikala, ze to kupovat nebudu, ale ted kdyz jsem na diskuzi cetla, jak to nekomu zachranilo zivot.... jezis to jsou dalsi penize a my jsme zrovna vcera zjistili, ze jsme zapomneli zaplatit penize za kreditku (takze nas ceka penale). nejak je toho proste moc :confounded:
5. dub 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no to mas uplne naprd.....s tema pnezma, 2 deti to je mazec vydaju na zacatek....taky asi budu zdimat ten stat.....ja pracovala u z pri skole a hned po skole bez prestavky jsem byla stale zamestnana....akorat ted ty posledni 2-3 roky...kvuli zdravi naprd.....ale i tak, kolik clovek zaplatil tomu statu,je to humus

no plinky : dostala sjem ted huggies pro novorozence a vypadaji super, pampers pro novorozence jsou taky v poho.....to se vam jen zda,ze jsou tenke....jinak celkova moje zkusenost pri malem : cislo jedna vzdy pampersky active baby (ty oranzove sleep and play jsou naprd.....maly je vzdy procural) ale ty zelene fakt nejlepsi,maly nebyl nikdy opruzeny......huggies mi vyhovovaly jen ty pro novorozence...ty vetsi u ze ne, maly je procuraval (ono ten pindik si miri kam chce....i v te pline).....a jine jsme myslim nezkousely...ale ty pampersky zas tak drahe nejsou,vzdycky se daji sehnat v nejakem obchodaku v akci.....do pul roku je urco budu kupovat a pak jsem premyslela, ze bych mozna zkusila z DM ka plinky,ty si maminky taky chvalily..tak uvidime...jo a mast na zadecek za mne jedine Bepanthen (uzijete i vy pri kojeni na bradavky) je to fakt zazracna mast :slight_smile:
5. dub 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica ja zatim osobni zkusenost nemam, ale koukam, se to musi vyzkouset (co maminka, to nazor, coz je pochopitelne :slight_smile:) Ja jsem koupila ty huggies proto, ze mi je doporucila kamaradka (a taky jsem mela nejaky slevovy kuponek :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). ale mam jen 4 baleni, takze kdyz nebudou vyhovovat, zkusim neco jineho.
5. dub 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mě lákají ty látkovky, ale jako nevím, dyť to dítě musí být vlhké když se jen počůrá...a musí se vícekrát přebalovat ne??? já právě pořád moc ten systém těch látkovek nechápu.....to praní půl bídy a žehlit se to prej nežehlí.....
5. dub 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem se rozhodla pro látkovky, s tím že do začátku než se otrkáme budeme na jendorázovkách, Už mám koupené přes slevové kupony DMkové jednorázovky na vyzkoušení. A při dovolené či návštěvách u babičky budeme na jednorázovkách. Mám několik druhů látkovek, kapsovky, klasické libštátské, HaipaDaipa a pod. Něco se žehlí něco ne.
5. dub 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda jdu do látkovek, koupila jsem jen na začátek pár balíků pampers premium care a pampers new born, a jinak papírovky budeme používat jen jak třeba někde pojedeme nebo tak. Je tady celá diskuze o látkovkách, tak se mrkněte, rozhodně to je pro dítě zdravější a levnější varianta: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-pleny-iii/?page=last&post=last&lastref=il
5. dub 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ostrava8 my sme kupili Pampersky, mame tiez nejake kupony na Huggiesky, tak kupim aj tie a este som citala od vela maminiek, ze nejake fialove Tesco plienky su dobre.. vyskusame viacere a ktore nam sadnu, tie budeme kupovat :slight_smile: latkovych som kupila par ks, ale len na podkladanie + tetra osusky..
5. dub 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 na ty sleep and play, mi taky říkala ségra, že jsou na prd .. že jsou hrozně tenké , že opravdu z této řady jsou nejlepší zelené ...
Do DM mám taky plno slevových kuponku, tak musím juknout tam, ale ted už sama nikde chodit nechci ... a tu mastičku tu si hned píšu :slight_smile:

sariky: jinak ty monitory jsem kupovala pro oba .... nový stojí kolem 2500,- ale já to sehnala jeden přes modrého koníka (myslím, že tam taky chodíš) na bazárku a za oba jsem dala 400,- a 750,- . Já to htěla od začátku ... mám taky z toho obavy, a každý kdo ho měl, tak říkal že mu min jednou zapískat ... chjo to budou ještě nervy. Jen bych nekupovala z nemocnice, tam to jede pořád ... jak jsme byli na prohlídce, porodnice, tak nám paní tvrdila ,že ty monitory jsou dělany max. na 2 děti a pak ztrácejí na funkčnosti, ale byla to dealerka od Nanny tak chtěla prodat a ty inzeráty ti píší, po kolika dětech to je ... takže já bych fakt do toho šla .. .jukni na ty bazárky
@talina taky tak, mám i klasické čtvercovky i nějaké kalhotovky :slight_smile:
@billyjean jo o těch tesco jsem taky slyšela....ale co jednu dobu v Tv dávali že tam byl v plíně hřebík a kdo ví co ještě..tak mě to odradilo......a kámoška co je používala, říkala že jsou super a jak jsem viděla totálně spruzený zadek jejího mimina,když jsme byly v obchoĎáku a musely přebalit...tak nevím jako
5. dub 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 monitor jsem měla u prvního (nový), páč byl dřív...a taky nám to asi 2 x zahoukalo..a nidky nic, vše ok...je třeba hlídat ty baterky....vporodnici na intermediárním (či intermediálním už nevím) jak jsme pak byli s malým než nabral,tam to houkalo pořád......a sestřičky vklidu....já jen koukala jestl ty mimina žijou....a taky jsem je kolkrát musela upozornit že mají slabé baterky.....tedka při druhém už monitor nechci, přišlo mi to více stresu než užitku....a taky malá nebude tak malá...přeci jen u toho prvního mimi je člověk více opatrnější a vyděšenější....
5. dub 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 já jsem se ptala zda pořídit monitor sestřenice, je lékařka a matka, prý děti mají nepravidelný dech, a ten monitor pak zbytečně stresuje.
5. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, že lezu do diskuse, ale k těm monitorům - existuje i možnost půjčení. My si ho půjčovali z monitordechu.cz. Tak rychlé a bezbolestné porody a zdravá mimča!!!
5. dub 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina jj právě...a pokud by šlo o ten syndrom náhlého úmrtí (nedejbože) tak mu ten monitor stejně k ničemu nepomůže....jde o to,že ty mimča prostě se někdy nadechnou o něco pozdějc.....stejně to klidu na duši nepřidá a tím jak se narodí miminko,tak získáte vlastnost totálního zbystření smyslů :grinning: a už se toho nezbavíte....já slyším každý pohyb a zakuckání či vzdech mého 5 ti letého synka až z jeho pokojíčku...a to už prostě maminám nadosmti zůstane...takže počítejte že už se jen tak nevyspíte naplno :slight_smile:
5. dub 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek