• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
@lucifereeek já s tím souhlasím,že je to zdravější a levnější....ale ikdyž jsem četla spoustu diskuzí,stejně tomu nějak nerozumím :grinning: kolik jakých vrstev se dává, co je dobré...nevím prostě,je to na mě nějaké složité....manža to teda zamítl....že prej to tu jako budeme mít pokaděné plíny v kýblu :grinning: ale to mě nějak netankuje, prej se má koupit speciální kýbl s víkem jen na to....
5. dub 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 stačí obyč kýbl s víkem já ho koupila asi za 130 v domácích potřebách, a co jednorázovky, přeci nebudete běhat s každou plínou do popelnice... :slight_smile:
5. dub 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 to není pravda že ti to nepomůže, ty hned zasáhneš, a když to miminko přestane dýchat může se samo vzpamatovat když se probudí, v horším případě hned voláš pomoc, kdežto tak se probudiš a po několik hodinách najdeš dítě bez známek života a nepomůže mu už nic.
k těm plenkám, já myslím, že kdybys měla o to velký zájem, tak by sis to nastudovala co a jak, není na tom nic těžkého k pochopení, a pak stejně sama poznáš, co vyhovuje a co ne. Ale je mi to jasný, nědo nechce jednorázkovky, někdo látkovky a někomu to je jedno :slight_smile: no není to tak? :slight_smile:
5. dub 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no jasně,ale já prostě věřím,že když mimi má žít tak žít bude a když ne,tak se prostě něco stane......jak říkám u prvního je to jiné...ted u druhého prostě spoléhám na přírodu....a opravdu,ale ten monitor člověka neskutečně stresuje (z vlastní zkušenosti)...navíc určitě ji budu kontrolovat, nenechala bych ji spát do rána jen tak...a z počátku se stejně co 3 h kojí.....je to má zkušenost, já nikoho od toho monitoru neodrazuju...a taky každopádně doporučuji bud klínek do postýlky,nebo podložit matraci,ať má nějaký sklon
¨
ty plínky jsem vcelku studovala..ale je toho tolik druhů..značek a já nevím co ještě...a zase tak bohatá nejsem,bych mohla vyzkoušet všechny...vím že jsou svrchní,pak nějaká separační vložka a samotná plína...alespoň tak jsme to pochopila
5. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina nee to ne....ale tak ty jednorázovky se zabalí do sáčku a dají do koše.....ale otevřít ten kýbl třeba po 2-3 dnech (každý den to člověk asi nepere)..to musí být maso :grinning:
5. dub 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
No ja jsem ve skupine Kvetnovek na FB, a tam psaly holky, co uz maji deti, ze ty prsa prestanou byt tak nalite,az mimco pravidelne odsava-tak nevim :wink: .
Jinak moje segra prestala kojit po 2,5 mesicich-pry mela slabe mleko.A co tak tedka rodily zname leden, unor apod-tak ani jedna uz nekoji-pry kvuli tomu, ze mely spatne mleko :frowning2: -me to prijde uz jako TREND nebo co, ze jsou vsechny mimca na UM :fearful: ...

@ostrava8
ja taky na porodne nemam narok-uz jsem se stim smirila.. :zipper_mouth:

Jinak my monitor dechu mame a plinky budu pouzivat jednorazovky..hodne kolem me kupuji Huggiesky, segra zase preferuje jen Pampersky..No kazde mimco je jine-tak uvidime co male sedne :wink:
5. dub 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa ja prave na to cetla super clanek....ze prostě neni mozne,aby mel nekdo slabe mliko......mozne to je tak v zemich,kde lidi nemaji co jist,ale pokud je zena zdrava,tak si myslim neni v mlece problem, ale v te technice...ale mozna pusobi ten stres, ze ho muzou mit min,ja nevim,me se to nestalo....pravidelne jsem od zacatku odsavala co 3 hodiny a ted mam v planu taky odsavat co 3 h ze zacatku (kdyby mala treba dyl spala nebo tak) a taky aby ji mohl nekdy nakrmit manzel mym mlikem treba v noci,at si spocnu, prvni 2 mesice me desne prekvapily u maleho,byly naprosto silene a vycerpavajici,nez se clovek nejak szije s tim prckem
5. dub 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dneska jsme byla u zubarky-nemam zadny kaz a zubarka me chvalila, ze mam zoubky pekne udrzovane :grinning: .
A sestricka se me ptala, jestli nejim-ze jsem tak hubena :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no pobavila teda... :sweat_smile:
5. dub 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmmiska83 no podle toho kolik těch plenek budeš mít :grinning:, ale co se týče zápachu tak se to dá řešit třeba levandulovým olejíčkem.
5. dub 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
No ja si myslim, ze ty holky asi spis kojit nechteji..je pro ne jednodussi davat UM.. :angry: ..Kazdopadne ja sama z toho mam strach, muj rikal, ze mu budu taky odsavat mlicko, aby mohl malou obcas nakrmit a ja se vyspala :slight_smile: ...
Ale ze zacatku si myslim, ze z toho budu na mrtvici :fearful: ...
5. dub 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina to si zapíšu do deníčku :-P kdyby náhodou....ale možná je asi lepší ze začátku jednorázovky, jelikož mimča kadí po každém kojení skoro....a pak zkusit ty látkovky od 3 m třeba, jako fakt mě to zaujalo, tak pak až budeme mt prcky venku,tak určitě budem pokračovat tady v diskuzi,tak mi pak poradíte :slight_smile:
5. dub 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 taky si myslím že je to jen o technice,a je tedy paradox že už ted musím jíst železo ve lekých dávkach,paní z hematologie mi říkala že ho mám strašně málo a to nejvíc ovlivnuje kvalitu mlíka,říkala že jsou potom děti hladove,a tudiš se musí dokrmovat...tak snad to pomuže..já si říkam aspon toho pul roku kdybych kojila,a pak klidně příkrm,aspon ten základ...
5. dub 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 asi to je fakt o pohodě maminky, jedna sestřenice kojila, že by mohla uživit dvě, druhá po 14 dnech přestala protože pořád měla málo mlíka a kamarádka po pár týdnech přestala, protože jí mimčo bradavky 'rozžužlalo' bradavky a ona z toho měla takové stresy, že měla málo mlíka
5. dub 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa jo taky mi to tak prijde, ze nehcteji kojit z pohodlnosti :confounded: no na mrtvici asi budu i ja, takze v klidu,chvilku to trva nez si clovek najde nejaky rytmus a pochopi to miminko,co vlastne potrebuje :slight_smile: ale neboj, bude to urcite dobry za par tydnu...jo a hl. to nerikej pak pediatrovi,ze treba malou krmi pritel z lahvicky MM...oni jsou desne proti tomu, ze mimi pak nehcce prso a tak....me maly pil v poho i z prsa i z lahve......ale kazde dite je jine
5. dub 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Segra prave pouzivala ty kojici kloboucky-takze bradavky musela mit Ok :zipper_mouth: ....Jinak ja planuju brat potom pri kojeni zase ten GS mamavit-tak treba to pomuze, abych mela dobre mlicko..nevim :wink:
5. dub 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina mě malý taky právě ty bradavky zrychtoval do krve...tak jsem po 3 měsících přestala...ale ted vím,že to bylo špatnou technikou,taky jsem neměla net předtím..ted už jsem chytřejší,jen aby to pak fungovalo v praxi :grinning:
5. dub 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
No to ja jsem prave rikala mojemu, ze by mala nemela pit z lahve, ze pak treba bude odmitat moje prso.. :frowning2:
5. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova ja taky brala u maleho zelezo.....i maly ho bral jako nedonoseny....ja chci taky alespon toho pul roku vydrzet...a jinak jsem stejne pro kojeni max. do toho roku, pak to uz stejne nema zadny ucinek..krome kontaktu ditete s matkou...
5. dub 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no tak zpocatku bych jen kojila alespon tech 4-6 tydnu....treba od segry mala ta nechtela z lahvicky mm....kazde dite je jine, ja si ted koupila tu lahvicku od zn. Tommee Tippee..prijde mi super,vypada jako prso ta savicka
5. dub 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa jo a ty kloboucky mi taky nutily v porodce...prej mam spatne bradavky (haha)....kecy v kleci...me to prijde divne to kojeni pres kloboucek,navic to musi byt strasne namahave pro to mimi
5. dub 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
Ja mam lahvicku uplne obycejnou,co mi koupila tchyne..Jinak za me taky kojeni tak tech 10 mesicu-max rok..jak ma dite zuby-tak uz bych se bala :grinning: .Treba moje tchyne kojila jejiho nejmladsiho do 4 let-to uz mi prijde nechutny :confounded:
5. dub 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
segre je dali, ze se mala neumela na prso prisat..a kojilo se ji s nima dobre-tak nevim... :confounded:
5. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no do 4 let to je silenost i do tech 3.....dyt to dite uz mluvi a vsechno.....do 2 to jeste jakztakz akceptuju,aleja taky max. do toho roku....na lahvicce hodne zalezi, hl. na tom tvaru dudliku a i celkove, mela jsem u maleho avent lahvicku....a tu mam dodnes jako odmerku pri peceni .-D...aletaky jsem zkousela ruzne od obycejnych..pak je ta mam..ta se blbe cisti,tam se sroubuje to dno, na pytel, ted mam tu tommee na mliko a aventku na caj....no oni davaji ty klouboucky, dite se neumi prisat,protoze jsou ty bradavky na nic....jakoze je mozne,z nekdo je ma na nic,ja taky mam mensi,ale proste jsme si to s malym pak nejak nacvicili :slight_smile:
5. dub 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
No segra ty bradavky mela pry moc veliky-nebo spis mala mela asi malinkou pusu, ze tu bradavku neumela vzit..
Jinak jak rikam-jak ma dite uz zuby a ji normalni stravu, natoz tak mluvi-tak mi to prijde potom nechutny uz,aby mi viselo na prsu :dizzy_face:
5. dub 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mamííííí mlíčko :grinning:
5. dub 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucifereeek mohla bys mi napsat, jaké třeba máš ty plíny na to látkování?? jako myslím vše co se k tomu potřebuje,jestli ti to neva teda....i značku
5. dub 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. dub 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no právě :angry: já jsem taky pro to aby bylo malé co nejdýl na mateřském, ale to myslím tak do max roka. A pokud možno od půl roka na příkrmech, a co nejdřív na klasické stravě, takový je plán, co bude skutečnost ....
5. dub 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova prosim te a jaky typ železa bereš? mě to zjistili ze špatného krevního obrazu, beru to teprvá týden, ale i tak .. mám strach z toho vedlejšího účinku, což je zácpa : )
5. dub 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
www.kojeni.net :slight_smile: dobrá stránka

Holky máte některá zkušenost s tím kojícím polštářem ? já chci hrozně moc kojit, tak si to stále dávám do palice
5. dub 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek