• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
Holky to je tím počasím určitě ... vždyt je venku hnusně :slight_smile: já dneska proležela celý den :slight_smile: včera jsme s tím mým dělali obrázky na zed, at to mají miminka hezké, moc hezky strávený čas společně :slight_smile:
@d.h.86 tý jo a já myslela ,že ty stavy zvracení jsou jen ze začátku ... mě je díky bohu dobře, asi ti prcek tlačí moc na žaludek né ? tak spíše jíst v menších dávkách a vícekrát ..My máme skoro stejný termín porodu, já už tašku do porodky sbalenou mám, páč manžel vyhrožoval, že přestane ukízet ,pokud takška nebude stát u dveří :slight_smile:)) ale vůbec nevím, co malým nachystat na cestu domů ... chtěla bych jim vybrat sama hadříky, páč víš jak tu modu berou chlapi, oni vezmou co jim příjde pod ruku, ale vůbec nevím co , ty už to máš nějak promyšlené ??? ty už jedno dítko máš , tak musíš mít zkušenost

Holky a kde je dneska mmmiska83 ??? že by už ??? :grinning:
15. dub 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa áááá tak to je něco na mne, my už držíme pohotovost, takže i když jde do hosp, tak pije birelka, nebo malé dávky, aby byl schopen se do půl hodky dostavit a mohli bychom jet :slight_smile: No ty musíš mít nervy ... ale u nás je to jiné ... my nevíme jestli budeme někdy ještě mít další, když ted máme dvě :slight_smile: tak by asi toho sám litovat, že tuto šanci propásl ..
15. dub 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no,zkušenost jak se to vezme,malej se narodil koncem července a domu jsme šli 16.srpna,tak bylo teplo,al ted mám klasika,body s dlouhým rukávem,polodupky,mikinka,capáčky,rukavičky,čepička a když bude zima ještě pletený svetřík a čepička,jinak fusak lehčí,popř deka,ale budem to mít blíž než s prvním
15. dub 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 no já mám zatím ty zavinovačky od Emitexu, pak košilku s dlouhým rukávem, dupačky s těma nožičkama , a pak asi ještě nějaké svetříky a to musí stačit né ? a čepička a rukavičky .. hele nemůžeš to nafotit ?? ?Já fakt nemm tucha :slight_smile:
15. dub 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :grinning: zatím nic ...bohužel teda, ale mám dneska křeče v podbřišku......ale spíše střevního charakteru asi...kdo ví, když má člověk ty střeva namačkané až někde na zádech, to mi přijde vždycky srandovní,když trávím po jídlě a žbluňká to úplně někde jinde než normálně :grinning:

@ostrava8 já myslím, že by to mělo stačit, určitě nezmrznou, navíc počítám, že za ty 2-3 týdny bude i tepleji :slight_smile:
15. dub 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 a co mám nafotit? :grinning: v autě určitě nezmrznou
15. dub 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 mě včera odchytla sousedka, prý můžu budit i o půlnoci :grinning: ten můj dělá krátký dlouhý týden 16 i víc hodin. Někdy chodí z práce i v 5 ráno, podle toho jak jsou lidi. Tak jsem skoro pořád doma sama. No jsem zvědavá na tu cestu do porodnice... přinejhorším to jistí 155 :zipper_mouth:
Tašku mám pořád sbalenou na půl, ještě přemýšlím jestli nemám koupit nějaké vložky. A prďolkovi balím věci taky rovnou. Nechci aby se mi tchýně přehrabovala ve věcech a ten můj chlap by asi sbalil leccos, ale ne to pravé :angry:
15. dub 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina no já taky pořád přemýšlím,zda mám vše či ne,pantofle,župan,dvě noční košile,osušku,ručníky,toaleták,vložky do podprdy,klasický vložky,hrnek,příbor,pasta,kartáček,musím ještě nějaký šampon a sprcháč a deodorant,ale ais koupím vše v dm takové to mini balení,pak mám pro malou nachystaný pleny,ubrousky,mast na azdeček,sobě mast na bradavky,klobouček na kojení,a v tašce nachystaný oblčení,zavinku,deku a látkovou plenu
jo a papíry,co myslíte ještě?
15. dub 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pane bože to je věci co potřebujem :grinning: ja mam asi vše,teda myslim,jinak mam nachystane body s dlouhym rukavem,polodupky,kabatek,čepičku a deku do autosedačky emitex,tak snad za tu pul hodku nezmrzne :sunglasses: jinak tohle mam v ružove a v 50vel.a ještě mam neutral v 56vel.kdyby byla velika :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vše si beru sebou,nevím co by přítel dovezl,tchýně k nam nechodi,ted spolu nák nemluvíme,to co předvedla naposled mi stačilo,došli sme k ni na navštěvu,a měla tam zbytek vnuku,a ja měla od ségry malého(5let),no a donesla dort,všem dala jen tomu memu synovci nééé :frowning2: a on se samo ptal proč děti jí a on nedostal,tak sem se zbalila a šla pryč,samo sem to obrečela,a omluva?nic volala radkove ségře že sem se nafoukla,ale myslim že by to naštvalo každeho,je to dítě...
15. dub 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 já mám navíc ještě knížku, foťák a přemýšlím, že vemu i kuchyňské utěrky....na otření po sprše (očistek), gumičku do vlasů hlavně...jinak už nevím co dalšího :-/ jo a ještě tu odsávačku mám
15. dub 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 jo,gumičky do vlasu mám taky,mám toaleták,prdím ještě na utěrky kuchynské
foták musím nachystat,ale skoro každý den něco fotím.odsávačku mám elektrickou,je ji zkontroluji a nechám doma,popř manžel doveze
15. dub 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova no to je potvora...na takovou tchýni bych se teda z vysoka vys***** :angry:
15. dub 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 no já mám taky toaleťák....ale jako jeden...to je málo (to bych musela brát celý balík), ty kuch. utěrky jsou hrubší, víc toho pojmou, navíc co si pamatuju,tak jsem chodila pokaždé čůrat do sprchy po porodu,páč mě to štípalo a ta sprcha mi pomohla ,aby to bylo ok :slight_smile: a navíc jsem se děsně bála si tam i sáhnout :grinning: jak na tom jsem..kolik mám stehů a tak...a to ještě snad i doma (a to nás pouštěli po 17 ti dnech)
15. dub 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova to by mě taky vytočilo :angry: no ta moje je naštěstí vstřícná, ale všechno by nám prolezla. Už tak od ledna oblízá kočárek, co máme uskladněný ve sklepě. Mají tam uskladněné pneumatiky od auta. Ještě, že nemá klíče i od bytu. Emitex zavinovačku jsem nekupovala, Dostala jsem k Vánocům od tety deku, co se dá zapnout do pytle, je větší a myslím, že na ten přesun porodnice - auto - domů bude stačit :slight_smile: A když nejhůř, tchýně má připravený fusak po první vnučce :zipper_mouth: (nedovedu si to představit, jak budeme ukládat prďolku do autosedačky ve fusaku)
Ale foťák je dobrý poznamenat do seznamu :grinning: díky
15. dub 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 jasný no,to je fakt,že ty utěrky víc sajou,to víš,já byla po císaři,neměla jsem asi až tak ty očistky jak po klasickýmc porodu
ty jo,my byli 39+0 a pustili nás po 16ti dnech a vás tak brzo,jo?kolik malej vážil?
15. dub 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj foták,muj hclap vlastně u porodu nebude,tak kdo by fotil,leda pak až já
15. dub 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 no malý vážil 1720g a 43 cm měl,no on byl jakoby se měl narodit...žádné problémy nic...jen žloutenku měl..tak se svítil asi 4 dny...a pak jsme museli nabrat 2 kg a pustili nás :slight_smile: zázrak,ono záleží,jak ty děti na tom jsou,jestli mají nějaké problémy nebo ne, koukala jsem že tvůj prcek měl nějakou operaci, jak mu je tedka? je v poho?...foťák beru....taky budu sama u porodu, tak poprosím sestru třeba o vyfocení,nebo si malou vyfotím sama :slight_smile:
15. dub 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 aha,no my dvě kila nabrali asi až po třěch měsících,on je malej kardiak,věděli jsme o vadě z těhu,ale neváhali jsme a nechali si ho,i když to bude ještě těžké,ale když se podíváš na fotky,myslím,že to není vubec poznat,že by byl nějak nemocný
a ještě měl v pusince na patře rozštěp-malou dírku,to bylo v březnu rok co měl zoperovaný a to je ok,srdíčko hold bude muset mít víckrát operovaný,ale nějak to zvládnem,jen doufám,že malá bude zdravá,měla by být
jinak malá mi v noci teda dávala zabrat,dnes mě bolí jak břicho tak záda,našla si divnou polohu,měla jsem bouli pod žebrama a na pravým boku a vubec jsem teda celou noc necítila pohyby,mazecale ráno už joo,tak snad ok,měla jsem strach,aby si nějak neomotala pupečník,manžel se narodil s pupečníkem dvakrát omotaným kolem krku
16. dub 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 bobek ,no právě, že jsem si říkala, že vypadá dobře....ten rozštěp v pusince to souvisí s tou srdeční vadou myslím že? já bych si ho taky nechala....četla jsem hodně případů,kdy odhadovali ten rozštěp katastroficky a nkonec to nebylo tak hrozné,tak hlavně ať si prcek užívá života s co nejmenšími problémy :slight_smile: no s tím pupečníkem to nevím,ale mylsím, že dědičné to asi nebude....já myslela večer ,že už budu rodit, měla jsem takové "jiné" tvrdnutí břicha...docela dost....v noci jsem se ale vcelku vyspala....ale dneska nemůžu skoro chodit,jak mě dolevšechno bolí....vím že už to nebude trvat dlouho,cítím to, že to tělo už se chystá
16. dub 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 vydrž prtka vydrž ... já zase spím dobře sice se budím co hodku, ale hned usnu ... tak je to fajn ... :slight_smile:
16. dub 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 na malým nejde nic poznat ... je moc šikovný a dneska se dá se vším žít .. lidé jsou sice zákeřní,ale když dítěti je vysvětleno už od mala, že život není jednoduchý , tak je to pak OK. Já ty pohyby taky někdy necítím ... beru to tak že už tam mají málo místa a jen sem tam kopnout ..ale zato větší silou .... :slight_smile:

holky to je dneska hnus co ? a já musím na firmu autem kvůli mateřské ... grrrrrrrrrrrrrrrr
16. dub 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 jo,dneska i včera tady jen lije a lije...no já nejsem schopna ani se psem dneska :grinning: jsem ráda že dojdu na wc, do sprchy a snad uvařím..dneska bude smažený květáček a bramborová kašička.....mňam mňam :slight_smile:
16. dub 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 kruci, že by to fakt už přicházelo ??? budu držet palce, at je vše tak jak chceš .. hlavně se šetři když je ti zle ... já tyto období měla 14 zpátky hrozný ... drž se :slight_smile: mnam smažený květáček závidím ... já včera už vařila dělala jsem zapékané brambory s rajčaty :slight_smile:
16. dub 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no....já už nevím ....přeci jen je to pro mě taky jako poprvé .-D radši bych byla,kdyby mi praskla voda,to člověk ví,že má jet na 100%..zapékané brambory miluju na všechny způsoby...alemanžel to nesnáší..takže je moc často nedělám :frowning2:
16. dub 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 víš co,já otěhotněla kdysi přirozeně a potratila v 7.týdnu,pak se nám rok nedařilo,začlo kolo vyšetření a přišli u mě na PCO(polycystická ovaria) a bylo nám řečeno,že bez dr děti mít nikdy nebudeme
tak jsme šli do prvního IVF-z toho nic a pak druhé a z toho máme malého(srdení vada muže a nemusí být i protož,e je po umělém,al znám plno maminke kardiaku,a ty otěhotněly přiozeně),o rozštěpu jsme vubec nevěděli,byl v pusince,spíš jen malá dírka,kosmetikcá vada,ale když jsme přecházeli na příkrmy,byl to problém,potože si vždy kýchnul a vylítlo mu jídlo nosíkem,což je jasné,že je nepříjemné,tak šel v 8měsících na operaci rozštěpu,srdíčko má zoperované od 6 týdnu,tvrdili nám,že do jednoho roku bude potřebovat dašlí operaci a ted jedem v červnu na kontrolu a když vše bude ok tak do Mootle na kontrolu až v lednu,takže operace další nejdřív tak po 2letech skoro třech
nikdo nám v těhu neřekl,zda ho donosím,zda přežije,prostě nic,zda to bude operovatelné,naštěstí je ,nechci na to ted ani myslet,i když je to tžké
kolikrát večer,když nemužu spát,přemýšlím,když malýho vidím,jak je čilý,jak roste a tak,říkám si,že snad vše bylo jen zlý sen,že vše zvládá ok,ta představa dalších operací, :frowning2: je to těžký a čím bude starší,bude to těžší
je to těžký a je pár lidí,kteří nás i dsoudili za to,že jsme si ho nechali,ale my jsme rádi,že ho máme a doufáme,že Nelinka bude zdravá
16. dub 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 božátko malé :frowning2: ale má štěstí za takové rodiče jako jste vy ! věřím, že to bude dobrý,dneska už lékaři dokáží zázraky......budu mu držet palečky,at má co nejmíň problémů :slight_smile: já bych nikoho takového neodsoudila.....pokud by to byla vada neslučitelná se životem nebo tak,tak to možná ano,ale pokud se to dá operovat a navíc ještě, když jste nevěděli,jestli to bude jediné vaše miminko.....tak bych do toho taky šla...a malou jste počali taky přes IVF ?...víš to si nikdo nedokáže představit,jaké to je,když mu dr. řeknou, že nemůže mít děti přirozeně.....my malého počali na první šup....ale malpui ted až po 9 měsících snažení..a to jsem už začínala být nervózní,že to tak dlouho trvá
16. dub 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 nejhorší je,když ti tvá vlastní máma řekne,že jsme si ho neměli nechávat,že neví,jestli jsme udělali dobře,že se bude trápit a že na něm dr budou dělat pokusy a tak kdesi cosi a to mi řekla,snad ještě v 6nedělí,takže si asi dokážeš představit,co to dělalo se mnou,tohle jí nikdy neodpustím,ale ted je ráda,že ho máme
náš táta tohle vubec neřešil,když jsem kdysi potratila byl z toho hooodně špatný,těšil se na vnouče a taky to ta bral,že možná nebudeme mít nikdy vlastní dítě,my dokonce s manžílkem uvažovali i o adopci,ale je tu s nám a za chvilku i naše beruška malá,mimochodem počatá přirozeně :grinning:
16. dub 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@d.h.86 vzpomínám si když čekala švagrová Barunku (nikomu neřekli že to bude holčička), máma pořád prohlašovala že nechce aby to byla holka že by mohla být ošklivá po švagrové (přitom Žaneta není ošklivka) a v tu samou dobu mi Žaneta oznámila, že musí na nějaké testy. Měli podezření, že malé má něco se srdíčkem. To bych pak fakt mojí mámu kopla, mít problémy s tím jak to dítě bude vypadat a přitom to může být mnohem vážnější...
Hrozně Vám držím palečky :slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 tak mamka to asi myslela "dobře" spíš asi měla strach.....nevěděla, že se t otřeba dá docela dobře zvládnout,ten stav malého....ale chápu tě.,že jsi z toho musela být úplně v háji,když tě měla podpořit a ne takhle do tebe rýt....no tak to je super, že se malá povedla přirozeně,to je úžasné :slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina děkujeme,no,je fakt,že dřív asi toho bylo všeho mín nebo nevím,rozhodně ženy neměli takové problémy s otěhontněím a tak si asi občas ani neuvědomí,že nějakou dobrou větou dokáží hodně ublížit
tak jsem nakonec sehnala vložky tady u nás na vesnici v lékárně a i čaj,ten bude ráno,takže si ráno dojdu pro vše at mám klid v duši
16. dub 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek