• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
ahojte kocky!
@evolotka drzim ti palce! kamoske sa toto presne tiez stalo, porodila v 8 mesiaci zdravu holcicku, a tiez z nicoho nic zacala krvacat a vraj sa vsetci v porodke cudovali ze jej to lekar nepovedal ze ma znizenu placentu.. zvlastne! v kazdom pripade moc moc drzim palce a oddychuj!
co sa tyka mena, mne sa tiez viac paci Simon ale rozhodnut sa musis sama.. neboj nakoniec si vyberies take ktore sa ti bude pacit.. mne sa teda paci aj Marek, Michal - to mame my a Chochol sa k tomu pekne hodi..

ja sa inac citim dobre, vcera prvy raz vecer ked som si v postely citala knihu mi trosku vadilo ze lezim na chrbte.. inac s tym nemam ziaden problem.. ja som asi nejaka ina alebo co..

kocky co dnes varite? ja vobec ale vobec neviem.. och..
18. dub 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek krásné jméno :slight_smile: já pořád váhám, jeden den jsem přesvědčená o Gabriele a druhý den mě někdo zvyklá a já zas nevím či Jasmína........Příjmení máme typicky české - Bačová ...takže asi Gábi se hodí víc co...
18. dub 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 já nevím, ale já bych dala Gabču :slight_smile:, taky když si představím nějakou 60ti letou Jasmínu :sweat_smile: ale záleží na tobě - co se ti líbi :slight_smile: Já nejsem zastáncem takových těch "moderních jmen" :slight_smile: já budu radši, když bude ve školce 5 Barbor, než aby se ji pak děcka smály kvůli tomu jak se jmenuje, a že to k ní třeba nebude vůbec sedět to jméno, takže mě se moc na názor neptej, pač jsem spíš na klasická jména, ne na ty, co nikdo nemá nebo má málokdo :slight_smile:
18. dub 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no já cizí jména nemusím (Jasmína asi zrovna ale je)...no s manžou se shodnout na něčem bylo umění....mě se líbila i Johanka, Alice, Stela, Viktorka......já si spíš zase říkám, co když z ní bude nějaká metalistka nebo punkerka...a se jménem JAsmína :grinning: to by bylo asi dost srandovní..no asi stejně zvítězí Gabča....je to praktičtější do života :slight_smile:
18. dub 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 taky si myslím, ještě bych uvažovala nad Viktorii, to je taky hezké, ale abych tě zas nějak nanakopla a zas nemělas dilema :grinning:
18. dub 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz já dneska dělám manžovi čočku...malý má oběd ve školce a sobě si udělám opět hranolky z brambor posypané strouhaným sýrem (miluju to) :grinning:
já se teda necítím moc dobře.....hl. spodek v háji bolavý jako prase....a v noci mě pálela žáha jako nikdy......včera jsem zatlačila na manžu, že začnem vypuzovat......a ani jsme to nedokončili,páč mi to bylo nepříjmené...s takovou budu snad přenášet... :confounded:
18. dub 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no já mám pocit, že já měla na rozhodnutí snad 20 % podíl jako.....co jsem navrhla, manža zavrhl....tak pak jak má člověk dát co se mu líbí, kdo by pak koukal na ten jeho ksicht nesouhlasný..ale já jsem schopná všeho :grinning:....ale ta Vikča....hmmmmm :grinning:
18. dub 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 no co naděláš, mě se líbíl Matyáš a to mám taky zavrhnuto :grinning: tak aspoň na té holčičce jsme se shodli, a příště jestli to bude kluk tak dám Michala jak chce on - to jméno se mi taky líbí, ale až za Matyášem :wink: a nebo budem mít další holčičku, to by se asi zbláznil :grinning: na čočku mám docela taky chuť, tak možná bude o víkendu :slight_smile: mě nepálí ani tak žáha (asi) ale pálí mě večer občas jakoby v krku, uplně cítím jak mi tam jde takový horko a pálení, a nevím jak to popsat jinak to vůbec nevím co to je, mám to až teď poslední dobou, a že je to hodně nepříjemné :angry:
@prinzesz já dneska nevařím, za chvíli jedu pryč, tak stejně bych oběd jíst nemohla, tak sem si dala chleba se šunkou a vajíčkem :grinning:
18. dub 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek tak to bude žáha :slight_smile: to se vracejí ty žal. kyseliny....a ty pálí...já to mám poslední týden tedka večer,takové jiné, než jsem byla zvyklá..je to hnusné,ale co , to už se vydrží........ale hočička nebo kluk, přeci hl. at je to zdravé :slight_smile: ikdyž já sjem ráda, že budu mít spojenkyni a budem doma 50 na 50% Matyášů je ted taky šíleně moc,ale než budete mít druhé,tak určo zas bude frčet něco jiného....a Michal ? no já jsem Míša,tak co dodat :sweat_smile:
18. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 no ale mě to právě nepálí od žalůdku a za hrudní kostí, ale až výš, tak právě si myslím, že to žáha není, ale nevím, já na to jinak vůbec netrpím :sweat_smile: jo je to jedno, jen vím, že chce kluka, a že by ho asi piclo, kdyby měl doma 3ženský :grinning: no co, ale nic by nenadělal :wink: No Michal ho drží už od začátku, cca 8 let, a pro holku jsme kdysi měli Sára, ale to nás už přešlo :grinning: nebo alespoň mě :slight_smile:
18. dub 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek tak to bude žáha,mě taky všichni říkali že od krku dolu až k žaludku,ale mám to přesně jak píšeš ty,jen jakoby krk,ale jiné pálení než když bolí v krku,je to v krku a trochu dolu,ale spíš jen krk,zkus reniie pastylky jsou ovocné,mě teda trochu zabraly,zrovna včera mě pálela žáha po guláši
ted jsem si dala s malým dušenou mrkev s hráškem ,bramborem a msíčkem,malýho jsem dala spát a budu relaxovat
jen zas nevím co vařit o víkendu,to je děs,ale chtěla bych něco upéct,hodte nějaký tip
18. dub 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak co se jmen týče,doma máme Štěpána(mimochodem ze Štěpánova nad Svratkou :grinning: ) a pro holčičku máme Nela a pokud to bude kluk,jako že když mě 4dr řekli holka,tak s klukem nepočítám,ale přemýšlela jsem nad Vojtou,manžel by chtěl určo po něm,ale je Miloš a v baráku by to byl už třetí a ještě je děda,tak to jako fakt ne
18. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek já mám taky pálení žáhy až v krku, někdy jsem si přes zimu říkala, že jsme zase nastydla až pak mi došlo, že to jsou žaludeční šťávy co mi stoupají tak vysoko :frowning2: dopuručuju vyzkoušet sodu, nebo pořádně zřetit vodou... Pokud to poleví tak je to žáha :wink:
Já dneska vařím až večeři, Martin včera vařil kuře na paprice, tak to poobědvám. A k večeři udělám chilly con carné. Míša je hezké jméno, dneska už se moc nedává, narozdíl od Matyášů, Matějů a spol. My jsme to měli jednoduché, Martin si řekl klučičí a já holčičí. Jen mám obavu, že ta holčička nedopadne :angry: . To co mi ten prcek dělá v bříšku.
Musím se přiznat jaké jsem pako, myslela jsem že dneska mám jít na kontrolu a místo toho jdeme až zítra :rolling_eyes: .... Hlodá ve mě červíček že si nechám říct co to je :grinning: pokud se nechá
18. dub 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmiska83: tak za mě Jasmína je to super zkr. Mína a až bude stará tak bude všude tolik neob. jmen že to vlastně bude normání :slight_smile:. Já mám kamatrádku Gábinmu a přijde mi že jí všichni říkají jen Gábino nebo Gági a to mi příjde takové tvrdé. Ale je fakt že je to vše věc každého co člověk jiný názor. Ale rozhodování těžké. U dcerky jsme to měli jednoznačné oba naprostá shoda na Lauře ale teď je to boj pokud to bude kluk.
18. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@d.h.86 no jak říkám, já na to netrpím a četla jsem to tak, tak že by fakt žáha? je to možné, když tak zkusím ty pastilky jak říkáš a pokud to pomůže tak to bude asi ono. Já jsem dnes dostala recept na pudinkový koláč, tak budu dělat o víkendu, tak kdybys měla zájem :slight_smile:
Těsto : 5 vajec,25 dkg cukru krupice(dávám míň), 25 dkg polohrubé mouky, prášek do pečiva,vanilkový cukr,1 dcl oleje,1 dcl mléka - Žloutky ušleháme s cukrem,olejem,pak přidáme mléko,mouku a prášek do pečiva,nakonec zamícháme sníh z bílků. Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech. Uvaříme pudink z 1/2 l mléka a 2 čoko pudinků.Uvařený pudink lijeme přes lžíci do syrového těsta a dáme úpéct cca 180-200°C. Navrch po upečení dáme 2-3 zakysané smetany s cukrem a zasypeme kakaem.
18. dub 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina no mě to dělá až teď tak poslední 4 týdny bych řekla, tak holky asi to je fakt ta žáha když to máte taky podobně :slight_smile: no tak když si to vydržela doteď tak to už vydržíš ne? já bych to teda nevydržela :grinning: ale když jsi už v cílové rovince, tak se nech překvapit :wink:
18. dub 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek já už nějaký 4. měsíc všude tahám sodu, nebo malou lahvičku vody s naředěnou sodou. Bez toho bych se bláznila :slight_smile:
18. dub 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek jj,tenhle receptík znám,je dobrý
18. dub 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no ty rennie mě teda nepomáhají vůbec, sice mi chutnají ty ovocné....ale jako výsledek žádný, v noci jsem po jedné sáhla asi ve 2 ráno......a za chvíli to vyplivla,páč to bylo ještě horší...pomáhá mi sedět co nejvzpřímeněji.....pít vodu...a myslím že i kofola, protože se po ní člověk fajně vykrká :grinning: a taky trochu zabírá žvejka...podporuje vlastně trávení..takže se to posunuje dál....
18. dub 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 mám taky jeden oblíbený - kokosová buchta se smetanou a je úplně jednoduchý
suroviny : 1 hrnek pol. mouky, 1 hrnek hl. mouky, 1 hrnek cukru, 0,5 hrnku oleje, 2-3 vajca, prášek dopečiva, 1 hrnek mlíka, kakao (můžeš dělat i bez,ale lepší je kakaová), smetana ke šlehání
na posypání smíchat kokos s moučkovým cukrem
postup:klasika . bílky ušlehat zvlášť a přidat nakonec......jinak cukr+ žloutky+mlíko+olej+pr. do pečiva+mouka+ kakao
a ted ten zázračný fígl.....nalijeme těsto na plech (klasická velikost, já vytírám olejem a posypu jemně strouhankou)..na těsto nasypeme kokos s cukrem - souvislou vrstvičku tenčí....pak upečeme a jak vytáhneme tak hend popícháme vidličkou a polijeme tou smetanou...je to fakt boží buchta, jemná, já ji dávám do ledničky až vychladne..je lepší...má pak výraznější chuŤ
18. dub 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já dneska taky měla čočku ) , ženské jméno bych nějak moc neřešila .. stejně se holka vdá, tak se bude jmenovat jinak ... Mi se ale také vice líbí Jasmína, je to takové neobvyklé, ale vím že doma by to neprošlo ..

Holky už od večera mi není dobře, mám pocit, že břicho mám jak kámen a jsem jako kdybych skládala uhlí a ke všemu mi sem tam píchne taková ostrá bolest v břichu, jako kdyby mi ho někdo řezal .. mám si raději zajít na kontrolu ??? nebo je to prkotina ??
18. dub 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 juj, tak to nevim, možná ti jen prcci tlačí na nějaký vaz nebo něco, ale břicho jak kámen? no musíš uvážit sama....ale u dvojek bývá riziko předč. porodu větší ne? no asi bych raději zašla
18. dub 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 no tak u nas bol vcera rovnaky scenar s tym "vypuzovanim" :slight_smile: doteraz bez problemov, ale vcera neprijemny pocit, takze smolik pacholik.. ale spustilo mi to poslicky, tak to asi funguje :grinning:

ja som mala pre holku vybrate Marie alebo Viktorie (hrozne sa mi paci ceska podoba tych mien) a este Eliska, pre chlapca Oliver, Samuel.. moj muz sa nejak nezapajal do diskusie, ale raz prisiel s tym, ze sa mu paci Sara a Patrik, tak som mu to odsuhlasila v euforii, ze teda mu to nie je uplne jedno :grinning:
18. dub 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 pre pokoj v dusi aspon zavolaj lekarovi, ze co povie.. a ako mi dnes bolo povedane - nohy spolu a klud na lozku :slight_smile:
18. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@billyjean no a já ani poslíčky ...:-/ ikdyž čím dál víc mě bolí spodek...a trochu jsem měla před chvílí bolest jako při ms.........Marie je moje mamka...Viktorka je super,ale Sára je taky moc krásné jméno..kluka bych taky brala Olivera...ale u nás by neprošel....
18. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 no presne, spodok, a krce ako pri ms.. aj so zahou mam veselo v poslednom case - ako mi mala tlaci na zaludok.. ale Renie mi celkom zaberaju nastastie..
18. dub 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@billyjean ten spodek je děs, kolkrát mě tam tak píchá, že to není možné.....já už bych i rodila, tak uvidíme kdo z koho :grinning: no a žaludek si klidně vyměním, mě ty rennie nepomáhají...ale já mám asi i běžně moc žal. kyselin...jak jsem byla na hadici do žaludku tak sestra jen...jééje tolik kyseliny....:grinning:....ale normálně mě žáha nepálívá jen ted v těhu
18. dub 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 na hadici? ble :grinning: och, to uz je o drzku, tento posledny mesiac..
18. dub 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak já jedu k tomu doktorovi, držte nám palce....
18. dub 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. dub 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek