• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu 2012

31. srpna 2012 
@werunqa @talina hh, ja som zahustenu tiez vyskusala iba raz, manzel obcas navari zeleninovu, ale ja polievky velmi nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvyknem si urobit krupicovu kasu, to vraj je tiez ok alebo lievance, palacinky (same dobroty :grinning: ) aj Caro pijem :slight_smile: kazdopadne sa mi zda, ze mam mlieka stale rovnako dost, tak netusim, co z toho pomaha :grinning:

v pondelok sme mali 8 tyzdnov, 5,3 kg a uz nas je tiez za plnu vanicku :slight_smile:
29. čer 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my malou teda koupeme ve velké vaně na lehátku,vaničku jsme ani nevytáhli,jinak jdeme 4.7.na 6týdenní,tak jsu zvědavá,ale máme doma váhu,malá měla ve středu 4400gramu a náš dnes 23měsíční syn má 8400 :grinning: tak ho malá asi brzo sní
29. čer 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ja polevky zase miluju :wink: ...mlicka mam taky porad stejne-tak nevim...

My jdeme za 2 tydny na kontrolu ve 2 mesicich..tak jsem zvedava :sunglasses: ..dneska jsme byly pichnout nausnicky-no jsem rada, ze to mame za sebou :fearful:
29. čer 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,
tak ja kojim a dokrmujem lebo malemu nestaci to co mu davam, co uz? ale uz som sa s tym nejako vyrovnala.. ale zaciatok bol fakt velmi tazky! pre mna bolo najbolestivejsi zaciatok kojenia.. porod CS ma tak nebolel ako toto! no uz som si zvykla.. dr. mi povedala ze zial niektore zeny to tak maju ze prosto nech robia cokolvek mlieka na rozdavanie mat nebudu..
vcera sme boli na 6 tyzdennej prehliadke /6 tyzdnov mame sice zajtra/
vazili sme 4610g a cca 57cm, my zial nevieme aky je maly dlhy lebo ako bol v brusku zle otoceny /konec panevni/ tak mal nozicky za hlavickou tak ich este stale ma tak trosku pokrcene a natahovat ho nechcu tak je to vzdy len tak odhadom.. aj porodnu dlzku napisali ze 50 ale podla mna mal trosku viac.. hehe
4. črc 2012 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prinzesz
ja byla s malou na kontrole ve 2 mesisich a rekli mi, ze musim dokrmovat-pac mala porad malo pribira..Ale ona ten Sunar nechce-bud ho vubec ani nespolkne anebo ho vyzvraci....chce jen moje mlicko a pak uz hlad proste nema....Vsichni mi rikaji, ze ji to UM davat nemam :frowning2:
14. črc 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa tak záleží, jestli máš dost mlíka nebo ne, my měli opačný problém, malá mi ubývala a dr. mi řekla ať nedávám UM, ale na další kontrole měla ještě míň, tak pak už mi říkala že musím dokrmovat, takže jsme na UM, a už rosteme a malá teda má hlad skoro pořád :confused: pokud máš dost mlíka a třeba ještě odsaješ nebo odstříkáš tak bych asi taky zatím nedávala UM. Kolik malá váží?
15. črc 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek
No mleko mam-mala se z prsu krasne napije a pak uz hlad proste nema..me by se taky nelibilo kdyby mi po vydatnem obede jeste nekdo na silu rval jidlo do pusy... :angry:
Zkousim ji to UM dat-ale ona ho proste ani nespolkne..a kdyz ji to muj dal strikackou az do krku aby to polkla, tak se pak pozvracela :frowning2: ...takze podle me ji to moje mlicko staci-ona nehubne, pribira..ale pomalu-ma 4400g
15. črc 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no já nevím, já myslím, že kdyby měla hlad tak ti řve, asi bych ji to taky nenutila :confused:
15. črc 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek
No ja jsem zvedava-kolik bude mit ve stredu na prevazeni :fearful:
15. črc 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa taky bych jít to nedávala,podle mě to vypadá,že prostě hlad nemá......anebo zkus odstříkat svoje a dát ji to stříkačkou...anebo přes den koj třeba co 2 h...nevím jak to máš ted
15. črc 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek tak jak jde to látkování? už jste s tím začly ?
15. črc 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83 zatím ještě ne :(
15. črc 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
kojila jsem jak si rekla-kdyz byly horka tak i po hodine si rikala-ale sestricka mi rikala, ze ji mam davat az po 2 a 3/4 hodine :angry:
15. črc 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa aha...:frowning2: ..no ja bych ji davala stale jak si rekne !!! me mala,kdyz je vzhuru pres den,tak vyzaduje po 2 h..kdyz jsou horka tak taky i po hodince,kdyz usne pres den,necham ji,nebudim treba i 3 h nekdy spi...v noci se mi vzbudi ve 2 rano a pak kolem 4-5 rano.....proste byt Tebou,davam ji pres den aspon co ty 2 h a kdyz bude chtit tak i vic...n Ti spi celou noc uz, tak to teoreticky znamena,ze nema hlad a ze nepribira extremne,tak to bych asi neresila,proste hl. ze aspon neco pribira,treba se to jeste nejak rozjede
15. črc 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa aha...:frowning2: ..no ja bych ji davala stale jak si rekne !!! me mala,kdyz je vzhuru pres den,tak vyzaduje po 2 h..kdyz jsou horka tak taky i po hodince,kdyz usne pres den,necham ji,nebudim treba i 3 h nekdy spi...v noci se mi vzbudi ve 2 rano a pak kolem 4-5 rano.....proste byt Tebou,davam ji pres den aspon co ty 2 h a kdyz bude chtit tak i vic...mudra od maleho mi rikala,ze kdyz Ti spi celou noc uz, tak to teoreticky znamena,ze nema hlad .. a ze nepribira extremne,tak to bych asi neresila,proste hl. ze aspon neco pribira,treba se to jeste nejak rozjede
15. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek aha...tak pak dej vědět,jaké to je v praxi, až začnete....mě se do toho zatím vůbec nechce....možná do toho ani nepůjdu..uvidíme časem
15. črc 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunqa no ja by som jej teda tiez nedavala prikrm ked ho nechce a pribera hoci nie vela.. ale pokial je to dieta spokojne tak naco.. len ak by nejak zacala hubnut tak by som skusila nejake UM, lebo mozno si zoberie len predne mliecko a vlastne si zaplni brusko len vodickou cize sa napije ale uz nenaje.. ale nie som odbornik.. a skusala si ine UM? nutrilon, hami, bebu alebo Hipp? ked sunar nechce.. hoci fakt je ten ze pokial pribera nedala by som jej UM.. my sme teraz presli na system 1x kojinie, 2x prikrm je to lepsie, stihnu sa mi aj prsa naliat takze som taka pokojnejsia tak uvidime ako to pojde dalej..
15. črc 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmiska83
Me dneska mala krasne spinkala od pul 10 dfo 5 rano-rikali, ze ji pres noc budim nemam..takze ji v noci kojim, jen kdyz se sama vzbudi-a pres den kdyz jsem ji zkousela dat casteji tak nechtela :wink:

@prinzesz
Jine UM jsme nekupovaly-mame tady cele baleni Sunaru..nejsme milionari :frowning2: .Jinak vcera jsem ji zkousela to UM dat a vypila asi 5ml-vic ne
16. črc 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
tak jak vám rostou mimča?
my jsme od začátku jen na umělém mlíčku a tak přibíráme fest. malému budou v pátek 3 měsíce a má 5,8kg. To jsem zvědavá jak budeme velcí za další měsíc :confused:
16. črc 2012 v 10:02  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ppampeliskaa my máme 2měsíce a 5300g :grinning:
17. črc 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lajcikova : tak to jedete krásně:slight_smile:) a to jen kojíš?
18. črc 2012 v 10:40  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppampeliskaa ne už dávno ne,vydrželo nám to tři týdny :unamused: ale tak hlavně že je malá zdrava
18. črc 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
lajcikova: tak to jsi na tom byla ještě lépe, než my. Malý si bral jen co jsme odstříkala, protože se nechtěl přisát a tak jsem dokrmovala už v porodnici a zůstalo to 14 dní a pak přešla úplně na Nutrilon. Kolik ti malá vypije?
19. črc 2012 v 10:32  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, my jsme se před hodinkou vrátily z prvního očkování. V úterý byly Elišce 2 měsíce, má 5380g kojím jen občas večer mlíčko nemám tak jí dělám obyč Sunar (ten jsme koupili, když jsme přišli z porodnice, pro strýčka příhodu a tak se hodí). Těmi horky má malá rozházený režim, je schopná pít každou hodinu.
Bála jsem se že malá bude mít po tom očkování horečku, ale kupodivu to zvládla dobře.

@lucifereeek můžu se zeptat proč jsi ještě nezačala látkovat? Já s tím taky dlouho váhala, Přišlo mi že malá se v tom nemůže ani hnout a vypadala jak hruška. Ale co jsme přišli z ortopedie tak už látkujeme, je fakt že ne furt ale snažím se.
19. črc 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
talina: Malá je šikulka, když takhle zvládla očkování. :slight_smile:my máme za sebou první očkování 14 dní a malej byl v poho, až navečer měl protivnou :frowning2: ale dalo se to.
19. črc 2012 v 11:35  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina protože malá je tak uřvaná že nedělám celý den nic jiného než že ji nosím, večer jak příjde z práce přítel tak teprve umývám nádobí, uklízím atd. tak kdybych ještě měla řešit látkování, tak se z toho asi zblázním :confounded: ale snad taky brzo začneme.
19. črc 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek chápu, taky toho někdy nevím co dřív. Snad se vám to brzy srovná holky ;)
19. črc 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky-tak my mame oproti vam drobka-mala mela v 1 mesici 58cm (od te doby nam jim nemerili...) a momentalne ma 4600g - 2 mesice a 12dnu :wink: .
Mely jsme problem s pribiranim (plne kojim)..a tak nam nutili UM-ale mala ho stejne nechtela a zacla uz pribirat i bez neho :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jinak je zatim vsechno fajn-mala dela kazdy den pokroky a ja mam pocit jako by nam rostla pred ocima :confounded: ..hrozne to utika :frowning2:
20. črc 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
no my máme 2 měsíce a 21 dnů.....a po domácím vážení má 6200 g a měření cca 60 cm.....jako mazec no...porodní váhu měla 2770 g a to spadla na 2630 g.....a měřila 47 cm....no mě přijde teda fakt velká...prostě macek a taky se už pronese (a kor mě....suchárkovi :grinning:)....jinak se porád směje,ale trápí nás prdíky :frowning2: už aby to skončilo.....pase koně a žvatlá....tedka poslední týden ,když ji sundám ponožky,jakože rychleji,tak vždy rozhodí rukama,jakoby se bála, že spadne....nebo i když ji vysleču...je to normální? napadlo mě,že už začíná ovládat pohyby ručiček a nožiček....jo a plně kojíme
21. črc 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek a trpí na prdíky? nebo proč ti tak moc pláče....to si pak člověk ani to mateřství moc neužívá....
21. črc 2012 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek