• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu, červnu 2012

20. dubna 2012 
Čauky holky :slight_smile: , nečekáte některá svůj pokládek v tom to období? Jak se cítíte. Mě docela často hlavně k večeru tvrdne bříško a připadám si jak když mám na bříšku něco přidělaného, z :slight_smile: ničeho nic tam něco překaží jsem otevřela dveře do spíže či ledničky a otřela si je o pupík, nějak jsem poslední dobou, nebo si alespon tak připadám nemotorná :grinning:
16. dub 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06 jo tak s tím otvíráním dveří a otíráním o pupík to znám :grinning:
jinak máme rozjetou diskuzi i tady, jestli bys chtěla zavítat :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/rodime-v-kvetnu-2012/
16. dub 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky přidávám....Jsem na tom úplně stejně....A navíc už mě straší strach z porodu.... :frowning2:
18. dub 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,též se k vám přidávám. Máme termín 10.6. tak jsem zvědavá,doufám,že to ještě chvilku vydržíme po kupě.Jak se porod blíží čím dál tím víc,tak mě přepadá šílená panika.Už od puberty mám děsnej strach z porodu a přijde mi,že teď to ještě sílí.Chjooo :frowning2: Na malého se strašně těším,ale.....
Jinak se cítím tak nějak všelijak.Pořád něco bolí.Teď většinou spodek,jakoby mě tam občas píchá,tak doufám,že se zatím nic nechystá.V noci skoro nespím,pač mě bolej nohy a mám šíleneé nucení chodit na wc :slight_smile:
@denysek
@liska06
19. dub 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,my máme termín 23.6 a na porod se děsně těším.S naším prvním to bylo naprosto bezvadné......tak doufám,že ted to bude taky tak a vám přeji at jste na tom stejně nebo jestě lépe............ :slight_smile: :slight_smile:
19. dub 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@antivirus31 jeeee,tak to je super,že tvůj porod proběhl naprosto super,já ani nevím proč mám ten děsnej strach,ale je to fakt až neúnosný.Snad to vše probšhne hladce :slight_smile: Mám strach asi hlavně z neznámaale když si o tom začnu číst,tak je to ještě horší.A hlavně doufám,že to proběhne vše rychle a hlavně bez komplikací. :slight_smile:
19. dub 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maarika hlavne se toho neboj;0)) uvidis,ze to bude uplne jine,nez si myslis,ze to je.Sice to boli,to jo,ale kdyz prdola vyleze,tak je to naprosto dokonala uleva a uzasny pocit.............hlavne aby byli prdelky v poradku a zdravi;0)).bohuzel ten nas prvni neni,ma nemocne srdicko,ale kdyz ho vidim,tak bych to do nej ani nerekla,je k neutahani.............:0)
19. dub 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,můžu se přidat? TP mám dle MS 16.6. :slight_smile:
19. dub 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: ahoj holky tak vás tu vítám já mám 34 tt a zbývá mi do plánovaného porodu 46 dnů,ale dr říkal že od 36 můžu jít kdykoli, mám totiž rizikové. Celé těhu ležím až ted se mi daří lépe, tak už zas dělám nějaké domácí práce, to je prča mít si s kým poklábosit, Mariko, přesně jak říká 31, neměla by ses tolik bát. Já jsem nebo spíš budu prvorodička a zčíhla jsem si hodně knížek a porodů na internetu, takže vím tak nějak jak to bude nebo by mělo probíhat, zkoušela sis nacvičovat dýchání, když tě přepadne opět panika z porodu tak tak dýchej jo, alespon si to nacvičíš a bude to lepší. A já halvně si představuju toho mého broučka jak bude vypadat a až si ho poprvé pochovám a dám mu pusinku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to mě přivádí k tomu abych nemyslela na tu bolest, ta k tomu prostě patří ale pak to mimi to za to stojí, určitě to zvládneš, my všechny tě a nás navzájem podpoříme. :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 no u mě to je takové všelijaké :slight_smile: Jednou se fakt bojím a pak mě to zase na chvilku přejde :slight_smile: Já si raději nic nečtu,pač to bych se asi zbláznila :slight_smile: Snažím se to brát tak,že prostě mimi jít ven musí a nejdůležitější je,aby bylo v pořádku a aby jsme to oba ve zdraví ustáli :slight_smile: Jinak dneska mě přepadli moji první poslíčci,teda řeknu vám holky,že to teda není žádná sranda,ale přešlo to a je zase na chvilku dobře :slight_smile: Noo,my dneska máme do TP nějakých 52 dnů.Ježiš,jak vidím to číslo,tak si tak uvědomuju,že to už zase taková doba není....
Můžu se vám holky zeptat,po jaké době chodíte do poraden?Já byla včera a dr si mě pozval skoro až za 4 týdny.Manža se uplně zděsil,ale já si říkám,že teda asi je vše v pořádku,když tam nechodíme častěji.Od přístě už alep rý budeme chodit každý týden.
Jinak určitě budu ráda za podporu a já vás taky budu podpořovat,jak jen budu moct :slight_smile:
19. dub 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chystáte se pít maliníkový čaj?A co lněné semínko?Od kdy začít?
JInak já do poradny chodím každých 14-21 dní,chodím k obvodní gyndr a ještě do rozikovky do porodky,. :wink:
19. dub 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@caricia1 já jen čaj z maliníku, začnu od 36tt, do lněného semínka se mi nechce, musí se na to hodně pít a já moc teda nepiju, holky to zalejou horkou vodou a pak to vypijou s tím slizem a semínka rozkoušou, ale to se mi moc nelíbí :slight_smile:)
19. dub 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maarika já taky chodila co 4týdny, po kontrole v 32tt mi ale řekl, že se musím šetřit, že mám miminko už hodně dole a objednal mě za 2týdny, takže bych řekla, že jste uplně v pořádku a nic se asi nechystá, proto tě objednal až za tak dlouho. :wink:
19. dub 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denysek neboj, nejsi určitě sama, taky se bojím a zároveň těším na malou :wink:
19. dub 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucifereeek no já doufám, :slight_smile: Jako krapet se mi zkracuje čípek,ale CS jsem včera měla 2 a hlavička naléhá,ale říkal,že vše uplne v poho .Tak doufám,že to tak taky zůstane...:slight_smile:
A co jinak holky už jste měli posličci????
Ja teda lněné semínko nebudu,ale ten maliník asi joooo.Jen ho teda jako nemůžu sehnat...U nás v lékárně ho nemají....:(
19. dub 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maarika mívají ho ještě v takových těch čajových obchůdcích, tak zkus tam, v lékárně měli stejně jen ten sáčkový a ten je slabší - prý :slight_smile:
19. dub 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maarika tak to jo, no já chodím každé úterý už třetí týden, před tím jsem chodila každých 14 dní. pač jsem měla potíže s dělohou, z toho několikrát i návštěva pohotovosti, ale dotáhli jsme to s malým až sem, takže snad dobroš :grinning:
19. dub 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maarika jo poslíčky jsem měla zrovna v úterý co jsem odešla od doktora, myslím že mi to začalo kvůli tomu jak se ve mě prosáhl a dvacet minut pak ležení na monitoru, no asi mi dává děloha vědět že se to už blíží, jsem neseděla, jen stála, pač to bolelo něco mezi jako když máš menzes a když jsi ustydlá. Ale ani jedno z toho nemám a hlavně u toho tvrdne bříško, bylo mi jako když se ti chce i na velkou, takový tlak :unamused: , ale žádný děsi :slight_smile: , Já čaj asi zkoušet nebudu ani semínko, spíš když to bude trvat déle než 37 tt tak zkusíme s přítelem sexík na ostro, páni jsem natěšená, no a chystám se od 36 mnout si bradavky, za A je přichystám na citlivost při kojení a za B děloha se u toho vztahuje jako při orgasmu, neboli vzrušení. :grinning: :grinning: :grinning: . Jo uvidíme co babské rady dovedou??????????? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
19. dub 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 ale ten čaj není na vyvolání porodu, má ho usnadnit :wink:
19. dub 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tj a jak to jako že tě oblbne a nebo ??????????? :unamused:
19. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 No,já byla u dr včera a dneska jsme měli ty poslíčky.Bylo to fakt hnusný,já tu bolest neumím ani popsat,bolest kříže,jako při ms,pak jsem z toho dostávala i křeče a pak ta bolest přešla do celého spodku.Ale už snad dobrý :slight_smile: jj,břicho mi u toho taky tvdlo,ale ne nijak moc,jsem ještě na Magnosolvu,tak to možná tlumí,to tvdnutí,nevím :slight_smile:
Joooo,sexík,hmmmm tak to už ani pomalu nevím,co to slovo znamená,jelikíž mi ho měli od samého začátku zakázaný,kvůli nízko položené placentě,která se mi do teď nezvedla....Ale prý nezasahuje do porodních cest,tak snad to bude dobré :slight_smile: No,já mám problémy s bradavkama,jelikož je mám vpáčené :( Koupila jsem si formovač bradavek,používám ho,ale jako žádnou změnu nevidím,tak se docela bojím kojení,vůbec nevím,jak by se to dělalo....Já musím mít holt pořád něco extra :wink:
19. dub 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek fakt????tak to jsem ani nevěděla,tak já to zkusím se zeptat ve městě :slight_smile: A vůbec,nevyvolá mi ten maliník porod????? :confused:
19. dub 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maarika pije se až od 36tt!
Dnes je užívání čaje z listů maliníku populárním prostředkem k usnadnění porodu a zmírnění porodních bolestí. Extrakt z listů maliníku zřejmě obsahuje složku, která stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny.
Australští vědci analyzovali spolehlivost a účinnost užívání tablet s výtažky z listů z maliníku při porodu. Ve studii na těhotných ženách se jim nepodařilo přijít na žádné nežádoucí vedlejší účinky, to platilo jak pro matky, tak pro jejich děti. Zjistili, že ty ženy, které užívaly tablety s výtažky z listů maliníku měly nižší riziko císařského řezu a o 35% nižší pravděpodobnost užití kleští při porodu.
V další dvojitě slepé studii (kdy ani pacient, ani lékař neví, zda pacient užívá účinnou látku či placebo) bylo užívání tablet s výtažky z listů maliníku v posledním měsíci těhotenství spojeno s významným zkrácením druhé doby porodní (vlastní porod dítěte), nikoliv však se zkrácením první doby porodní (otevírání a příprava k porodu).
19. dub 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak je to spíš o tom, že chceš něco udělat pro lepší porod, je to stejné jak u toho lněného semínka, nebo holky co používají epino atd. Je to spíš pro ten lepší pocit, nikdy ti nikdo nezaručí, že to funguje na 100% a budeš mít bezproblémový porod :slight_smile:
19. dub 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak Motýlek už je maminkou, to je fajn Jituš asi jsi na řadě, nebo žeby někdo jiný? :grinning: :grinning:
20. dub 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek