• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
autor
@blazenkaa Škoda že nejsi z Benešova, tady vždy obědnají více těhulek na jeden termín. že by jsme mohli jít spolu ne ten test :grinning: . No vidíš to :slight_smile: , já začínám být také přes den unavená. Večer vždy padnu za vlast :dizzy_face: , okamžitě usnu. Ale měla jsem minule tři týdny kdy jsem večer vůbec nemohla usnout a v noci jsem se budila. To teď spím krásně, i když mě budí občasné tahání bříška :slight_smile:. Moc děkuji že na mě a mimíska myslíš. Já na tebe taky, tak pak písni kdy na ten cukr jdeš, třeba to bude ve stejný den :wink:
28. led 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 je to škoda že nejsme nekde poblíš sebe mohly jsme i kčárkovat spolu .Nedá se nic dělat. To víš že pak písnu kdy jdu na tu cukrovku.Moc se naní netěším fůůj nějak nemohu sladké ani cítit.
Tady je takového sněh uten můj přišel ráno v půl sedmé domu z práce a dopůl10 chudák vyhazoval sníh tak že jsem si řekla že až se vyspinká tak mu udělám nějakou dobrotu :slight_smile: ,ale ještě nevím co musím něco vymyslet
28. led 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa To jo no, já tady budu jezdit sama. je tu ještě jedna mamina. Jenže mám ještě nějaké děti a neměla by čas chodit když bych šla asi já. No uvidíme. Ale có, tak si alespoň budu procházkování užívat jen já s miminkem a manžílekm. Jinak mě ten nápoj nevadí, jen z toho škrábe v krku. Mě spíše vadí jít na lačno :unamused: a ty jehli fuj. Ale vydržím to to je jasné :grinning:
28. led 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 já to neznám jen z vyprávění.Co máš na mysli zajehli
28. led 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa aha, no Při testu se 3x odebírá žilní krev. Po každém odběru se zjišťuje glykémie, tj. koncentrace glukózy v krvi. Nejprve se odebírá krev na lačno. Poté těhotná žena vypije roztok glukózy (je možné si přinést vlastní černý čaj, popř. je možné ochutit roztok šťávou z půlky citrónu, aby byla chuť roztoku lepší). Krev se odebírá po 1 hodině a po 2 hodinách od vypití roztoku.
28. led 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 tak to jsem zvědavá jak to bude tady u nás mě jehli nevadí chodila jsem dávat krev nežli jsem otěhotněla
28. led 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa aha, no tak to máš dobré. Já už jsem si tak něják u Máťi zvykla kord při porodu. Kanylu jsem měla 3 dny v ruce fuj a jehli do bříška. Ale 3 krát z jedné ruky to pak docela bolí :unamused:
28. led 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 tak při odberu co se bere nomálně jsou malé jehli proti tomu co píchaj při dárcovství au au :slight_smile:
28. led 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa No to já nevím, já na ně nekoukala. Tak nevím a darovat nechodím :wink: . Jsi mě uklidnila alespoň takto :grinning:
28. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 alespoň s něčím jsem ti pomohla a zklidnila :grinning:
28. led 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blazenkaa-Děkuji ti moc.Už je dobrej.
Jen dneska jeli z města tak my plakal že ho bolí nožičky tak jsem si ho musela vzít chvíli do náruče a už je to dobré měl je zmrzlé a tím plakal.
@liska06-Ty bydlíš někdě na dědině že tam nejsou maminky ani žádná těhulka.A kdybys jela třeba do většího města kousek od vás tam není žádná známá maminka co čeká miminko. :slight_smile:
My bydlíme na zahradním městě tady taky nikdo není kdo má menší miminko nebo nikdo ani nečeká,všeci jsou spíše schovaní v baráku nebo jsou na zahradě když je hezky počasí.
Takže já musela jezdit z klukama do města za holkama co měli stejně staré děti.
Obou držím palečky na cukrovku aby jste to zvládly. :wink:

Tady v Brně jsem musela vypít taky tu sladkou glukozu a třiktát nám braly krev. :frowning2:
A hned ten den jsme se to dozvěděli ale já až jsem šla na KO.Protože my to dělaly v porodnici jak jsem chodila na KO,od začátku těhotenství. :slight_smile:
28. led 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je tu těhulka, ale jen jedna. Má dva malé kluky a žije na statku, tak nemá moc čas. :unamused: Spolužačka co bydlí vedle mě, děti mít nechce, jsou jí zatím přednější prý plesy a mládí. Aby jí něco prý neuteklo. To víš každý má jiné priority Takže tak. No jedině jet za holkama do města :wink:, jenže jezdit každý den autobusem s kočárkem to na mě fakt není. Tady je hřiště s pískovištěm na golfu a přes léto tu je hodně dětí, s rodiči co sem jezdí hrát golf a maminky chodí s děti si hrát tam. :wink:
28. led 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už jste byly na krev skrz těhu cukrovku? Já jdu 4.2. a zajímá mě jestli jste pily nějakou tekutinu nebo ne? :wink:
28. led 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa Já se tam teď musim objednat, mam na to ještě 7 týdnů..Ale dr mi řikal, že nesmíš od půlnoci nic jíst a pít a pak tam přijdeš, vezmou ti krev, za 2 hodiny tam jdeš, vypiješ sladkou tekutinu (asi glukózu), naberou ti znova krev a pak ještě potřetí...je to takový trápení maminek a miminek, ale asi je to potřeba..
29. led 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Tak holky, jsem šťastná :grinning:. Miminko se drží kráásně :grinning: Od poslední kontroli se to nepohlo k horšímu, takže utrogestan opravdu zabírá i v tomto stádiu těhu a ne jen na začátku. Prý má ze mě doktor radost, takže už mi je zase dobře, jen mě pobolívá a tlačí spodek a dr. říkal že je to už normální. Mám polehávat stále a raději méně sedět, při tom mě bolí bříško nejvíc. 13.2 jdu na OGTT. A teda byla jsem i u té obvodní lékařky a ta mě nepotěšila posílá mě na echo že mám šelest :frowning2:, snad to nic nebude. Jinak jsem moc ráda.

@uzankaa http://www.maminkam.cz/test-na-tehotenskou-cukrovku-ogtt, číhni sem dohromady to trvá 3,5 hodky. Roztok je docela dobrý jen jak je to sladké tak z toho škrábe v krku, od půlnoci nesmíš jíst, pít ani nic cucat nebo žvýkat žvejku :wink: . Já si sebou tenkrát brala černý čaj do malé flašky. Trochu toho čaje smíchají s tím roztokem a musíš to celé vypít, myslím že je na to půl hoďky. Teď 13.2 mě to čeká znovu :grinning: Já se spíš netěším na to cucání krve :rolling_eyes: .
29. led 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky těhulky
tak po dnešním vztávání brzkém a probdělé noci jsem dneska nějaká čilá až jsem se dala do takového většího úklidu.Od 11 do 16 jsem tu lítala s hadrem.Ještě by jsem tu dělala ,ale postavila se mi skříňka se šuplikama a já jí nějak nepřemohla svím čelem tak že jsem si z toho až sedla na zadek.Roztrhla jsem si čelo o roh šuplíku.Krve jako z vo.... to sprostá slova lítala,tak že jsem se už na to vyprdla a šla jsem si sednout ke koníkovi.
@flowerie
@liska06 to jsem zvědavá kdy půjdu já na t slavnou cukrovku ve čtvrtek vám taky písnu kdy jdu
29. led 2013 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa no to určo písni teta :slight_smile:, jakto že si ubližuješ ..
29. led 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 to já ne to ta skříň se mi motala :slight_smile:
29. led 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06
@flowerie
@uzankaa Holčiny vy jste to tady zase rozjely, nestíhám číst. Nesu úplně mega super zprávy. Jdu zrovna od doktora, vše je super, čekáme holčičku, vážíme 399g a v albu mám 3D fotku! Skoro štěstím lítám :slight_smile:
@blazenkaa mamino šetři se! uklízení neuteče :slight_smile:

Já na tu cukrovku mám jít samozřejmě taky, vůbec se mi tam nechce a jehly nesnáším ještě víc. No a 3x za jeden den, to je moje smrt, ale co bych pro tu naši princezničku neudělala, že? :slight_smile:
29. led 2013 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
:slight_smile:,jé tak to blahopřeji k holčičce. To jo no 3x za jeden den do stejné ruky auvajsky. Ále což porod je horší, tohle zas takové bebíny není. Spíš se těším až to budu mít za sebou :slight_smile:.
29. led 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčičky tak vám přeji krásný slunečný den .Tak na OGGT mám jít od pondělka je jedno kdy které pondělí tak že tam půjdu 11.2 ráno v 7 na lačno a můžu čistou vodu nebo hořký čaj tak že se jim tam asi víte co protože já jak mám hlad tak mi je hrozně zle .
31. led 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak se mi dneska zdálo o holčičce, a ted přemýšlím, jestli je to tim, že si jí přeju nebo je to intuice nebo to vůbec nic neznamená :slight_smile:
Mam dotaz, taky jste čím těhotnější, tím línější? Já teda jo :slight_smile: V práci už se občas pozoruju že dělam kraviny, tak snad z toho nakonec nebude nějakej průšvih..A někdy se uplně musim k něčemu vrátit, protože jsem přesvědčená, že jsem tam třeba zapomněla něco doplnit a pak nakonec zjistim, že jsem to tam doplnila uplně automaticky a ani o tom nevim...v autě se zatim držim, tam pozornost neztrácim. Co vy?
31. led 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie já si v práci furt říkám, ...ještě 3 měsíce... taky se do práce moc nehrnu a raději se plácám na netu :slight_smile:
@liska06
@blazenkaa

Včera tatínek poprvé cítil kopanečky naší malé dračice a byl z toho úplně vykulený :grinning: ... taky je už asi definitivně rozhodnuto o jménu. Jen tak jsme z recese plácli jméno Evička po manželově mamince a všichni jí už oslovují Evičko a co dělá Evik? no tak to už by bylo divné všem říkat, tak od teď jí říkejte Nikolka :grinning: ... takže budeme mít malého Evika :sunglasses:
1. únor 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@blazenkaa ahojky :slight_smile:, tak to jdeš na oGTT dříve než já , to stím žaludkem jsme na tom stejně a to ještě k mé smůle se už týden v noci budím hlady. Takže musím něco málo sníst.
@flowerie ahoj, no tak se sny jsme na tom podobně a také vůbec netuším co mám v bříšku :grinning:
@anik.l jé tak to gratuluji, určitě mě z kopanečků radost. Tak Evíka jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , je to krásné jméno.
1. únor 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky, tak jak se máte s mimískama? My se máme dobře :slight_smile:, jen mi příjde že se mi to něják začíná táhnout, nejraději bych byla už v porodnici a měla mimíska v náručích :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jenže to ještě musím nějakou dobu počkat :wink:
2. únor 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 tak to já si to právě užívám jak se tam ta naše holčička vrtí a vůbec bych jí nechtěla pustit ven :grinning:
3. únor 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky holčičky přeji krásny den
@liska06 Tak to na mě občas taky přijde že mám hlad až mi je zle a musím si jít něco dátalespoň půl housky.Na OGGT si mohu vybrat kdy ale musí to být mezi 24-28tt a pondělí nebo čtvrtek tak jsm se rozhodla takhle aby jsem to měla brzo za sebou já z braní krve nemám strach ale bojím se že se tam někde na lačno pozvracím a ještě tu sladkou vodu tak to už vůbec ne já a sladké nejsme kamarádi fůůj :frowning2:
Holky vy co máte pohyby stavá se vám že jeden den třeba nemáte ani náznak pohybu prostě vůbec nic a druhý den jako kdyby si to to miminko vynahrazovalo a mrská sebou jak o život ? Já to mívám právě skoro pořád takhle
3. únor 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anik.l :dizzy_face:
@blazenkaa tak to jo
3. únor 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06
@anik.l Zdravím maminky...:slight_smile: Tak se připravuji na zítřejší testy OGTT, jdu hned ráno v 7, tak to snad nějak zvládnu :confounded:
Udivuje mě, že mi doktor absolutně nic víc k tomu neřekl, a já se tedka dozvídám, že tam budu někde vyčkávat 3hod a nesmět nikam odejít... a na lačno... :unamused: Jak jste na tom VY, máte to za sebou? :slight_smile: :slight_smile:
Přeji hezký zbytek neděle...:slight_smile:
3. únor 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@uzankaa ahoj :slight_smile: , no jo dohromady 3,5 hodiny trvají ty testy a na lačno. Já si sebou mám vzít malou flašku hořkého černého čaje, že mi to s tím zalijou. Od půlnoci nic nejíst, necucat, nežvýkat a nepít :rolling_eyes:
3. únor 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek