• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
@turcice jeden den.jsem byla u dr a vse ok vecer mi zacaly bolesti tvrdlo brisko a dost bolelo ale stale to slo ale rano to bylo horsi a zacaly i krizove bolesti.sice to bylo nepravidelne ale byly casty bolesti tak jsem sla okamzite k dr a ta zjistila ze se mi prez noc zkratil cipek na 24mm a ze citi neco tvrdyho jak naleho a tlaci se ven ale ze se neotviram ale ze je mozne ze se zacnu.okamzite volala do mostu na prijem ze at me cekaji.ja mam doktorku kousek od bytu ale muzu rict ze jsem byla rada ze jsem dosla jelikoz pri ceste domu ty bolesti byly sileny a mela jsem pocit na tlaceni
28. únor 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje No tak to je hustý..mě se čípek zkrátil za 3týdny cca o 0,8cm..ten jeden den to bylo šílený..bolesti jsem cítila s takovým tlakem v podbřišku co 15-20minut...a měla jsem takový průhledný gumový hlen..pak jsem zalehla a další dny yse to zlepšilo..v úterý jdu zase na KO tak snad se to uvnitř nezhoršilo..ale ty bolesti už nejsou tak často..cca 1-2 během 3hodin...dr.mám taky kousek od domu... :wink:
28. únor 2013 v 11:58  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné odpoledne těhulky.
@zlatickamoje koukej se pořádně držet vím že se to snadno říká ale raději tam zůstaň ať tam mimisek je co nejdéle.
@turcice ty koukej doma odpčívat a ť jsi fit .
@flowerie Já už ho mám doma Tak až ho zase nebudeš potřebovat tak ho zase prodáš .Aspoň budeme klidné že je vše ok.
@staninka77 JAkpak je už jsi fit nebo to je pořád stejné.
@liska06 a jakpak se máš ty a co mimísek
28. únor 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa achoj :slight_smile:, jj kromě nespavosti a toho že už mi vadí bříško v noci a při chůzi. Tak se máme fajn a co ty? Koukám že holkám začíná přituhovat s čípkem. :unamused: Snad to dotáhneme všechny co nejdál
@zlatickamoje
@turcice
holky drž te se :hearts::hearts:
28. únor 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06 tak nespavost to já moc dobře znám každý 2 hodky jdu na wc.Mě bříško nevadí zatím teda jen při spaní ano .Taky pozoruji že máte poslední dobou nějaké problémi ,to já s čípkem zatím vůbec nic uvidím v pondělí jdu na kontrolu ráno v8 to bude zase vstávání můj budíček je totiž v 8:20 pravidelně každý den .
28. únor 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa jé tak to máme budíček úplně stejný :slight_smile:. No prosím tě, dnes mě pořád píchá dole hodně dole v pipce už od včerejška :unamused: a dnes mě ještě ke všemu dole malá šťouchá nebo kope. 6.3 jdu na velký utz tak se možná zeptám jestli by se na mě i nekoukl.
28. únor 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 to já měla šťouchance nebo kopance v pondělí myslím do močáku a to byl děs,ale jinak pořádv okolí pupíku
28. únor 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno děvčátka...:slight_smile: tak jsme se tu na nějakou dobu zase neukázala. Doděláváme rekonstrukci pokoje pro malého, do toho mám pejska nemocného, no pořád něco. Jinak v pondělí začínám 28tt a kromě šílených bolestí kyčle a stehenní kosti mě velice netrápí nic, o prckovi když nekope nebo mi zrovna netlačí na střeva nebo močák, tak ani nevím, kolikrát přes den na něho musím zaťukat aby se pohnul a tím mě uklidnil, že je vše ok:slight_smile:Doktor by mi měl dělat velký UTZ tak se na to zase těším, jak prďolku uvidíme...už přece za ty necelé 2 měsíce bude větší a ta podoba bude víc vidět... :grinning:
počasí se nám už začalo umoudřovat, tak to bude zase všechno veselejší, už si přeji at ty chmurné dny skončí.
Přeji Vám všem maminky krásný den a odpočinkový nastávající vikend!
Joo a chci podotknout, že jsme byly ted 2 vákendy po sobě ve wellnes,whirlpool a bylo to super, moc mi to pomohlo odlehčit záda...akorát saunu jsem neriskovala, to bych nevydržela dýchat...ale klidně whirlpoool vyzkoušejte:slight_smile:
1. bře 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezky den.ták jsem z nemocnice domá.pro honziká vse rádeji uz priprávene.jen me boli priserne zádá váná nepomáhá já uz nevim ják si ulevit :frowning2: omlouvám se zá dlouhe á ále krátke mi nejde :frowning2:
4. bře 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky co vám pomáhá ná uleveni zád?muzu delát vse mozne á stejne me strásne boli
4. bře 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já musím říct, že mě zatím nic nebolí, kromě kyčlí .. to mi stačí projít obchoďák nebo doma po schodišti nahoru a dolů a už bolí :( Od minulého týdne se mi i hůř spí na obou bocích, takže mě to nutí spát jen na zádech. Ale ještě mi je pořád dobře, takže jsem si dneska umyla okno v obýváku :D
4. bře 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den holčičky.Jakpak se máte ?
Dneska si příjdu jak zmlácená už mě nebolí jen kříž ale celá záda ani z postele jsem ráno málem neslezla.Jinak mě nic jiného netrápí.Včera jsem si udělala objednávku pro to naše maličké peřinky s povlečením jak do kočárku tak do postýlky,zavinovačku a 2 osušky tak se moc těším až to příjde.
holčičky nepřemýšleli jste některá místo papírovích plen používat látkové?
5. bře 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa Ahooj, to já jsem pro ně už skálopevně rozhodnutá :slight_smile: Jednorázovky samozřejmě budou v porodnici, a možná někdy na cestách, ale po látkovkách se už koukam a jak budem doma, tak na ně najedem. Koukni se na http://www.latkovepleny.cz/ je tam spousta informací, fakt se mi ty stránky líbí. Jsou tam i zkušenosti mamin, co látkují, a taky celý ty stránky jsou psaný lidma, co látkujou. popravdě nevidím jedinej pádnej důvod, proč používat papírovky, pračku má dneska doma snad každej.. Akorát se musím ještě rozhodnout co konkrétně pořídím. Je několik variant, tak tam jukni a napiš pak jak se rozhoduješ :slight_smile: Já to asi nějak nakombinuju. Nakoupím plenkové kalhotky (asi jednovelikostní), ale asi i vícevrstevné plínky, k tomu pár svrchňáčků a jedny vlňáčky asi od Poppolini. Možná k tomu jednu nebo dvě plínky all in one, který se hodí na superrychlý přebalení :wink:
5. bře 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa Ahojki, tak to přesně vím o čem mluvíš s těma bolestma...já taky na to trpím a od minulého týdne je to horší víc a víc, přece jenom už mám nějakých 17kg nahoru tak se ty klouby ozývají...v noci už ani nevím jak mi mám lehnout, ještě když třeba prcek nějak blbě tlačí tak mi nedovolá jinou polohu jak na zádech... :wink: Jo musíme vydržet, já jdu na neurol.vyšetření skrz tu dysfunkci pánevního dna až 6.května a tam se rozhodne doktorka a zvolí způsob porodu...doufám, že se nerozhodne pro císař,,,, :unamused: já i přesto všechno chci rodit když to půjde tak normálně, říkám si, že třeba to ty klouby dá zase dohromady, nevím!Jinak nad látkovýma plenkama pořád váhám, do porodnice určitě jednorázovky, o tom není řeč, ale pak? Musím to probrat ještě s přítelem, ale jelikož už ted víme že chceme i druhé miminko tak by se to asi vyplatilo víc... :wink:

@flowerie Ahojki, docela mě zaujal tvůj odkaz na stránku o látkových plenkách :slight_smile: trošku jsem si to konečně víc vybavila, je to tam moc pěkně a podrobně popsané. Nemáš představu kolik tak výjde ta první investice?:slight_smile:
6. bře 2013 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky..tak včera jsem byla v poradně...malá je prý o něco menší cca o týden a odpovídá cca 27tt,má kolem 1100g...čípek měkne a je 32mm,CS2...navíc prý mám lehce zvýšený cukr což před týdnem Dr neřešila ale pro jistotu si mám zajít do DIA poradny...poslední dobou jsem nějak hotová..nejen že mě všechno bolí a špatně spím ale hrozně se mi ten čas vleče...chjo...jo a jsme stále hlavičkou nahoře takže i to mne znervoznuje...prý má malá ještě čas ale stejně...
6. bře 2013 v 11:30  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa Ahoj, no to asi hodně záleží na tom, jestli si budeš kupovat nový nebo použitý (myslim, že i to se dá..). Pokud nový, tak si myslim, že počáteční investice kolem 8000, pokud to nakombinuješ z těch jednodušších (vícevrstevné) plínek a plenkových kalhotek + pár nějakých vychytanějších, no jak jsem psala nahoře.. Ale pořád se to hodně vyplatí, i když to číslo vypadá veliké (obzvlᚍ pokud plánuješ mít víc dětí). Některé baby si je dokonce šijí samy, takže to je pak minimální investice, ale já jsem asi na to moc líná.
@turcice tak si dej voraz, a moc se nestresuj. Myslim, že na otočení je ještě vážně dost času, tím se zatím nezabývej. Můj prcek je taky o týden menší než podle MS. Mně teda ještě doktor váhový odhad neříkal, ale za 14 dní bude nějaký podrobnější UZ, tak předpokládám, že se taky něco dozvím :slight_smile: Dneska jsem dostala fotku obličeje, tak jsem happy :slight_smile:
6. bře 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím vás tu, jsem tu nová a mám termín 1.června :slight_smile:
6. bře 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka24-Vitam te mezi nas,jiste se brzo tu zvyknes a bude ti snama nadherne.
6. bře 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@turcice Taky mně dnes na kontrole doktor řekl, že je malá hlavou nahoře (a to byla ještě minulý týden hlavou dolů), tak snad se ještě přetočí...ještě je čas :slight_smile: Porodní asistentka mi říkala, že se snaží zřejmě na sebe víc "upozornit".
6. bře 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky :slight_smile: jen jsem zrovna nachlazená a bolí mě v krku a do toho to mám asi i na průduškách.Známá mi včera oznámila , že má meningokoka, tak snad to nemám v sobě, teplkotu nemám a viděly jsme se tak minutu před týdnem, tak zítra jdu k doktorce :frowning2:
6. bře 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak utz ve 30+0tt dopadl velice dobře :slight_smile:. Miminko váží 1603g, měří 40cm. Od mého gyndr. potvrzena holčička a viděli jsme dupku :hearts: :slight_smile:. V utz se lišíme o 5 dní... podle MS máme být 30+0 a jsme 30+5, no parádička a odhadová váha miminka k termínu porodu je 3500g. Tak uvidíme Maličká je otočená hlavičkou dolů, takže přípravy na porod začínají :slight_smile:. Jinak od příštího úterý už budeme chodit na monitor(pásy) srdíčka, že už si mě raději začne více hlídat, no spíš Leonku aby věděl jak se jí daří. Dnes dělal i průtoky pupečníku. Jsem tak šťastná, jako bleška :grinning: Miluji tě Leonko:hearts: a taťka:hearts::hearts: také.
6. bře 2013 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06-Parada holky jste sikoivne hlavne malicka ze roste jak ma,a dela vam vlkou radost,je dobre ze te budou vice hlidat a na ty pasy to je tady zuzo ze uslysis malickou,bude mi hezkou vahu...
Prosim te jak delas ty srdicka do textu.
Diky moc.
Zitra valim ze Simnkem do Brna na vystaviste je tam pro dite uz se moc tesim na to co budou vystavovat za typy kocarku.
6. bře 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@staninka77 tak to si to tam zítra hezky užijte :dizzy_face: . No na noteboku to nejde tak jsem zapoměla jak se to dělá. Ale najeť na mou zprávu -srdíčko potáhni a zmáčkni Ctrl +C a pak ho někam vlož Ctrl+V :wink: . Budeš ho tam mít tak dlouho uložené dokavaď nezkopíruješ něco jiného. Pak musíš operaci provést znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jj děkuji už to krásně uteče, moc se na tu naší kočenku těšíme :slight_smile:
6. bře 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 ahoj Martinko. Tak tě tu vítáme. Všechno u vás v pořádku?
6. bře 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě jedu k doktorce, měla jsem v noci teploty, kašel a rýmu, hrůza....Tak si zažádám o výtěry z krku a z nosu, napíšu pak co a jak...
7. bře 2013 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko.tak dnes zvčínáme 31TT po utvrzení v kvlendáři ve mě propukla panika.vzdyt za 9 tydnu mm termín,ale prijde to urcite driv kdyz uz se jednou Honzikovy chtelo ven.ten divny pocit zda mám vse,vse zarizene,ják to Matyásek zvládne zda to zvládnu já.boze já to nezvládnu :grinning:
7. bře 2013 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatickamoje ahojky..neboj zvládneš to:slight_smile:ale panika je i u mě :slight_smile:nejsi asi jediná :slight_smile:
7. bře 2013 v 10:01  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Přeji všem krásný den,,,UTZ v 28tt dopadl dobře...prcek má skoro 1kilo a měří 33cm...a váha miminka v době porodu by měla být 3500g...:slight_smile: akorát mi dr.nechtěl udělat fotku, prý by nic nebylo vidět... :unamused: ale mimčo je v poloze jako že má hlavičku na pravé straně a je celkově stočené pod pupík a zadečkem mi tlačí na to moje bolestivé pánevní dno na levé straně, někdy to teda pěkně bolí... :slight_smile: Jinak už si pomalu začnu nabalovat tašku, raději at na mě číhá sbalená než pak něco honem balit a zapomenout! Máte někdo nějaký seznam co do porodnice? Byla bych ráda, děkuji :wink:
7. bře 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný den děvenky maminky :slight_smile:
tak jsem byla včera na masáži a myslím že ty moje záda nebo spíše kříž jsou o něco malinko lepší sice to bolí ale vstává se mi mnohem lépe
@flowerie tak to na tom budeme tak nějak stejně já budu v porodnici a když se někam pojede taky samozřejmě používat papírové ,ale doma chci látkové.Dostala jsem asi 80 čtvercových plen tak bych chtěla používat tyto když už je mám.Jen nevím ještě pořádně jaké vrchní kalhotky k tomu a ´jak to přesně skládat už jsem něco málo zkoukla a mamka si to už nepamatuje jak to skládala za nás přecejenom to je pár let
Teď čekám každým dnem balík objednala jsem si povlečení a peřinky do postýlky a do kočárku zavinovačku a 2 osušky a jedny svrchní kalhotky jednovelikostní tak už se moc těším už aby to přišlo :slight_smile:
9. bře 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak tak koukám, tak se to tu nějak zaseklo :grinning: už máte koupený kočárek?my máme bebetto luca, už se těším až budu vozit :grinning:
11. bře 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek