• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
zdravim tak dneska ve 14:00 jdu do poradny jsme zvedava co se dneska dozvim.doufam ze vse bude ok a dr me nebude posilat do nemocnice :frowning2: jinak tehulky kdo je tady tak ve 31tt nebo 32tt kolik vazily vase mimiska?
11. bře 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den maminy tak jakpak se vede .
@zlatickamoje tak jakpak jste dopadli v poradně? Určitě dobře že jo.
Já jdu do poradny v pondělí a zároveň i na velký UTZ tak se těším že tu naší maličkou zase uvidím. Dává mi docela dost zabrat kope jako o život.Dneska mi přišel meil ze kterého mám moc velkou radost zítra mi přijde balík s povlečením a speřinkama a zavinovačka tak už ať je úterý
11. bře 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 Ahojki, tak už máme asi jiné starosti, samozřejmě veselejší - nakupování výbavičky! Já už kočárek taky mám, koupily jsme MAXI COSI MURA 4 3v1 i s fusakama do kočáru a do sedačky! :wink:
12. bře 2013 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Ahojky holky :dizzy_face: . Dnes 30+6tt byla poradna a první monitor u mého gyndra. Malá:hearts: sebou mlela, že to skoro pořád pípalo až jsem měla strach :-/. Ale vše v pořádku a od soboty (nemocnice) se nic nezměnilo, takže klidový režim doma zatím pomáhá. Jen mám prý více nízký krevní obraz, tak mi dal nějaké tabletky. Další KO a monitor je za týden v úterý. CS 4 a +2kg za tři týdny. Strašně rychle to utíká, zachvilku budeme mít Lonku:hearts::hearts::hearts: u sebe :grinning:
12. bře 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blazenkaa tak jaké jsou povlečení?? :slight_smile: Já jsem si vcera zaplatila chůvičky a přebalovák a první dudlíčky, tak snad do konce týdne přijdou :slight_smile:
12. bře 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@flowerie Jaké značky dudlíků? Já mám AVENT ale asi ještě nakoupím NUK, jsou prý lepší než AVENT, nevím noo:slight_smile: A chůvičky bych chtěla od Philipsu...takže už se postupně po nich dívám na netu...:slight_smile:
12. bře 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný večer
@liska06 to je super že je vše v pořádku a malá se drží.
@flowerie dala jsem fotečky do alba a jsem ráda že to je přesně ona barva co jsem chtěla.
@uzankaa teda už máte kočárek to mi ho ještě ani nemáme vybraný .
12. bře 2013 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa Koupila jsem avent a nějaké LOVI. Nevim, hlavně, že jsou silikonové...Nebudu jich kupovat zatím víc, 3 pro začátek stačí, některá miminka to ani nechtějí - a podle mě to je lepší, aspoň je pak nemusíš odnaučovat :slight_smile: Jinak chůvičky vybral manžel, já tomu nerozumim, tak jsem to nechala na něm a vybral od Babymoov: http://www.detskyraj.cz/pro-bezpeci/babymoov-baby-monitor-digital-green . Pro mě je výhoda, že je to obousměrné. Jinak mi to bylo uplně jedno :slight_smile:
13. bře 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa Z jakého obchodu jsi to brala?
13. bře 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ˇ@floewerie objednala jsem to odtu http://miminkaabatolata.mimishop.cz/
13. bře 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné slunečné ráno holčičky jakpak se vám všem daří .Nějak to tu utichlo :slight_smile:
15. bře 2013 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jsem si dneska vzala dovolenou, brzy odpoledne jedem na víkend s kamarádama :slight_smile: Teď se chystám jít na kardiologii - jsem ostuda a ještě nemám v průkazce vyplněné EKG. Myslíte, že už tam jdu pozdě v 28. týdnu?
15. bře 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie to ti nepovím mě dr řekl že stačí zubař a toho už mám za sebou
15. bře 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa tak je to dobrý, nikdo se nedivil a prý vše OK :slight_smile: Mě dr řekl, že mam mít zubaře, obvoďáka a EKG...tak už to mam všechno taky za sebou.
Holky, kdy se chodí prvně na takový ten monitor miminka? Viděla jsem tam lehávat v čekárně u sestřičky maminky, byly tam snad půl hodiny, ale vždycky už měly pěknej pupek :slight_smile:
15. bře 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje naše malinká měla tento týden na UZV, 31+1 tt, 1960 g
16. bře 2013 v 00:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@seny83 dekuji moc no ja jdu 21.3 a budu uz ve 33tt tak jsme zvedava kolik budem vazit tak pak napisu
16. bře 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@seny83
@zlatickamoje holčičky já jdu teď v pondělí ve 14 hodin tak jsem taky zvědavá kolik ta naše chobotnice bude mít.Mi budeme 30+2tt
16. bře 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blazenkaa
@zlatickamoje
@seny83
@flowerie
@uzankaa
@liska06 Ahoj ženy. Přeji vám všem krásnou neděli. Konečně na nás vykukuje sluníčko, tak snad už to vydrží.
Dostali jsme od babiček zase hromadu hadříků, tak se chci zeptat. Máte sestavené nějaké seznamy co vše pořídit pro miminko, kterého se držíte? Na netu je toho plno, ale přijde mi to jako seznam všeho co se dá sehnat, tak jsem se chtěla podívat na nějaký reálný seznam :slight_smile: taky by mi moc pomohl seznam do porodnice. Něco mám, ale chci se ujistit, že mám všechno :slight_smile:

Evinka poslední dobou pořádně řádí, takže naděje, že budeme mít klidné miminko mě pomalu opouští :grinning:
17. bře 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anik.l ahoj ja ted tasku balila a mam to zrovna u sebe tak ti napisu co vse mam zbaleno.kazda nemocnice je jina a vyzaduje neco jinyho.pro sebe mam rucnik,pantofle,spod,pradlo,ponozky,2 podprdy,3 nocni kosile,svetr na knofliky,dale toaletak,sprchac,sampon ziletku,pastu+kartacek,vlozky,vlozky do podprdy krem,pribor kruh nafukovaci(vzala jsme synovy) pro mimi 3 male plinky,1 velka plina,rukavicky,2cepicky,1ponozticky,mikina kalhoty na cestu domu,2 overalek,3 bodycka a 3 dupajdy,deka slabsi do autosedacky,zavinovacka,predal,podlozka,krem na zadecek retizek na dudlik a 2dudliky s pouzdrem,dale autosedacka a taska na kocarek sminky(na cestu domu)a obleceni.pridám neco na zub nabijecku fotak piti doklady a potrebne papiry.u nas v cv je zapotrebi opravdu vse mam termin 9.5 ale hrozi mi ze budu rodit zdaleka drive tak pro mimi nam neco trosku teplejsiho a pak na teplo a mam toho tolik jelikoz nevim jak dlouho budu v nemocnici kdyz porodim drive.snad ti to pomuze
17. bře 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l Ahoj. Tak tašku do porodnice jsem zatím nebalila a přiznám se, že zatím nemám nakoupené ani porodnické vložky ani jednorázové kalhotky. Oblečení pro mimi na cestu domů už mám, ale není zatím vyprané. A popravdě zatím ani nevím, co všechno si mam do svojí porodnice vzít za jiné oblečení pro mimi. Sakra, teď si teda připadám dost nepřipravená. Co se týče seznamu výbavičky pro miminko, řídila bych se spíš podle toho, co se píše tady než někde jinde na netu - jelikož budem mít mimi v létě, máme dost výhodu, že toho není potřeba zdaleka tolik. Překvapilo mě třeba, že je potřeba jen 2-3x povlečení do postýlky. Je fakt, že stejně pereš co 3 dny. Každopádně tady na koníkovi je těch seznamů dost, a co já jsem viděla, myslím, že se podle toho dá řídit.
Dneska jsem si od mamky přivezla pojízdnej mimikošík, peřinku a polštářek s povlečením, zavinovačky po nás, už se nám to blíží :slight_smile: :slight_smile:
Holky, máte některá přebalovák jak se dává přes postýlku? Kupujete si na to nějaké povlaky nebo si na to budete dávat jen látkovou plínku?
17. bře 2013 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje příbor do porodnice? :fearful: to mě teda překvapuje
17. bře 2013 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie jojo v chomutove je zapotrebi byla jsme i v moste a tam ho chteji take.asi proto ze to neprizpusobyve kradou
17. bře 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie ja nemam jednorazove kalhotky do porodnice mam sve normalne a vlozky jsme si kupovala mormalni vetsi.jinak ja nakoupil a jen minimum neco jsem mela po synovi a ted po braskovy ktery se narodil v kvetnu 2012 takze jsme dost usetrila a nekupovala jsem blbosti jako pri prvnim ted uz vim co je zapotrebi co ne apod takze jsme jela na pamatovaka a pak jen kontrolovala podle netu zda mam kdyztak tak nejak vse.jinak ja uz mam davno vse hotove jelikoz uz 2x jsme byla hospitalizovana pro bolesti a ted naposled uz jsme malem rodila a to jsme byla ve 28tt takze jsme rada ze jsem mela od zacatku divny pocit ze vse neni ok tak jak by melo byt i dr od zacatku ze to prijdee driv ted budem jen predelavat obyvak kvuly postylce
17. bře 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje tak to drzim palce, abyste vydrzeli co nejdele!Kazdy tyden se pocita :slight_smile:
17. bře 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje ty jsi teda hezky vybavená :slight_smile: díky moc
@flowerie no u nás se ta výbavička tak nějak schází sama, hodně věcí mám od bratránka co má malé kluky takže ten základ by byl. Detailně to pak budu řešit asi až ten měsíc před porodem, když budu sedět doma :slight_smile:

Dneska jsem mluvila s kamarádkou, která minulý týden rodila v porodce, kde chci jít a neměla sebou skoro nic. Všechno tam mají, tak mě uklidnila, že když něco zapomenu, tak tam budou mít erární :slight_smile:

Holky byly jste se už podívat v porodnicích? Já se tam chystám během 14-ti dnů. ... a kdy se chystáte na těhotenské focení?
18. bře 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l ja do porodky se nesla nikdy podivat predem.jen proti me vuly jsme videla mosteckou porodnici a des bes proste stara komunisticka kterou si pamatovala moje mamka kdyz tak semnou byl pred 23 roky.jinak na teho foceni se chystam v nejblisich dnech.drive jsem se focni venovala a brala jsme to temer jako svoji praci a naposledy jsme fotila kdzy jsme byla po porodu rok a porad jsme si pripadala hezky a ted mam problem se i s pritlem pomilovat pri svetle takze jsme na sebe zvedava pri foceni :frowning2: co me opustil ex jsme uplne jina ze vseho mam strach apod :confounded:
18. bře 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie dekuji jojo take se modlim cim dele tim lip malej kdzy se narodil mel 2 kg a honzik uz dostal injekce na plice ale stale ne a ne poradne pribirat tak jsme zvedava kolik ted nabral
18. bře 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný slunečný den
@flowerie neboj nejsi jediná co nemá zabaleno do porodnice,taky ještě nic nemám ani koupeno jen vložky do podprsenky a to mám jen půl balení protože jeden čas jsem je potřebovala tak že budu muset jeden den na nákup.Našla jsem stránky kde jenápsánoco potřebuješ do porodnice ve které budeš chtít rodit tak se mrkni snad ti to pomůže http://www.naseporodnice.cz/vyhledavani-porodnice.php
@anik.l já nevím zda se do porodky půjdu podívat samotné se mi tam nechce a tatínek je plně zatíženej že se tam nedostane tak jsem aspoň ráda že si vzal dovolenou na 8,dubna kdy jsme objednaný na focení na které se už teď těším :slight_smile:
18. bře 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje drží se ať jsi co nejdéle 2v1 a to focení bude určitě v pohodě a moc ti to bude slušet neboj :slight_smile:
18. bře 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa ahojky tak si to na utz hezky užijte :slight_smile:
@anik.l ahojky, nj punťa svítí ale včéra byla kosa jak to tu foukalo. Já mám zbaleno do porodky, podle papíru co mi dala sestřička od gyndra k dané nemocnici a jinak co jsem si chtěla ještě vzít sebou tak jsem si přibalila :wink: . No co je potřeba pro mimčo?.... Já jsem si nechala poradit od tety co kupovala za kosmetiku, věci a co potřebovala tak nějak, jinak zbytek dokoupíme dle potřeby :dizzy_face: . Dnes jdu koupit prášek na praní a bude se prát dětské a fasovat vše z pytlů vyprané a vyžehlené do skříně.

Holky? V čem budete prát? Já jdu do Batole, pač je k tomu doma koupená aviváž a je o něco levnější :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
.
@flowerie no já si na ten přebalovák budu dávat jen ty jednorázové přebalovací podložky a budu ho omývat mýdlovou vodou, ale přes postýlku si ho dávat nebudu. Chci si ho přidělat na stůl do přebalovací místnosti, pač tam budu i koupat a hned u toho mám skřín s věcma pro malou :slight_smile:. Jinak košík budu mít v ložnici a postýlku v obýváku u okna, aby se malá přes den hezky slunila :dizzy_face:
18. bře 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek