Rodíme v květnu - červnu 2013

Ahojky 🙂 , maminky hledala jsem nějaké diskuze pro již těhotné maminky, které mají podobný termín. A našla jsem jen nějakou diskuzi s tabulkama jako ve škole. Kdyby jste se některá chtěla připojit a těhulkovat se mnou jen tak budu moc ráda. Můžete písat co chcete a nemusíte nic vypisovat. Já jdu v úterý 2 října na kontrolu a bude UTZ kvůli srdíčku podle toho bych už měla dostat těhu průkajdu, moc se těším, ale i bojím nechtěla bych být znovu zklamaná 😢 :-| podle poslední MS jsem v 8tt a termín je asi tak 15.5. 2013. Strašně moc bych si přála zdravé miminečko x-) x-)
martinka24
3. dub 2013
@blazenkaa je to prostě 6 tydnů před porodem ne? já jen doufám, že na to mám nárok, když mi končí pracovní smlouva 10.dubna a ve firmě jsem dělala jen měsíc a půl do konce třetího měsíce těhotenství, nevíte kde mi to řeknou, jak to je?U zaměstnavatele?
blazenkaa
3. dub 2013
@martinka24 jj 6-8 týdnů jak u jakého doktora.To ti neřeknu když budeš mít nástu až toho 17 nebo jak ti to výjde.Jedine si zavolat do práce a optat se
martinka24
3. dub 2013
@uzankaa máme stejný termín, kdy se přesně mění týden na ten další , myslím třeba v pátek nebo kdy?nemám to přesně stanovené podle menstruace, ale podle utz....
uzankaa
3. dub 2013
Já jsem už papíry na mateřskou dostala včera, vypsal mi to a nástup dal dne 20.4. Takže dne 19.4 mi obvodní ukončí neschopenmku a druhý den přecházím na MD. A lístek MD s ukončenou neschopenkou pošlu do práce...🙂
martinka24
3. dub 2013
@uzankaa děkuju, tak to já jdu k doktoru až 15.dubna, takže to stíhám 🙂 mě tady zaskočily holky, když některá psala , že se musí něco oběhávat atd....akorát to pošlu doporučeně do práce tak jako neschopenku tedy, to jsem ráda, že to vím. 😉
blazenkaa
3. dub 2013
@martinka24 jsem tě nechtěla zaskočit ,ale u nás to je že si to objeháš sama je to škodovka a není to na jednom místě tak že to je na celý den .
flowerie
3. dub 2013
@uzankaa
@martinka24
@blazenkaa čau holky. Já jdu teď v pátek k doktorovi, tak ho poprosím, jestli by mi taky už vypsal papíry na mateřskou. Ale poprosím ho, abych mohla jít těch 8 týdnů před TP. Chodím totiž ještě do práce, takže bych šla ještě příští týden do práce a pak bych si vzala 1-2 dny dovolenou a pak rovnou na mateřskou. Myslíte, že mi to napíše takhle podle přání? Snad by mohl, když mu řeknu, že mě bolí záda (mam skoliozu jako prase 🙂 ), no ne?
flowerie
3. dub 2013
@martinka24 hele tim si teda nejsem moc jistá - ale nejlíp by ti to řekli, když si zavoláš na sociálku (tenkrát jsem tam taky volala kvůli něčem se školou / brigádou a byli hrozně milí a vše mi vysvětlili). Pokud jsi před tím měla jinou práci (jde o to si platit zdravotní pojištění), tak nárok určitě máš. Pokud jsi byla před tím dlouho nezaměstnaná, tak to záleží asi ještě na dalších okolnostech..
blazenkaa
3. dub 2013
@flowerie jestli je rozumný tak by to mohl napsat kór když chodíš do práce to já by jsem nedala asi už.
martinka24
4. dub 2013
@flowerie jo , chodila jsem předtim do práce , ty dva roky předtim dpracovany mam, tak to si taky myslim, že mám nárok...jinak dnes peru dvě poslední pračky oblečení pro prcka a ty větší oblečky nechám na jindy, už takhle to bude kupa žehlení.🙂
petanevesta
4. dub 2013
@flowerie taky jsem šla 8 týdnů před TP a bylo to v pohodě 😉
flowerie
4. dub 2013
@martinka24 mě to teprv všechno čeká. Akorát čtvercovky mi vyprala a vyžehlila babi 🙂 Nechávam si to až na mateřskou a tajně doufam, že do té doby budu už mít novou pračku a sušičku 😃
martinka24
4. dub 2013
@flowerie já mám jen asi 12 plenek na to otírání a blinkání 🙂 látkovat nebudu, na to nemám nervy 😃 to pak chápu, že chceš sušičku . Já mám pračku půl roku starou, zato mi teď odešla žehlička, ale mám záruku ještě rok a něco, tak snad to opraví.
@petanevesta docela by mě zajímalo, podle čeho se chodí na MD těch 8 týdnů, taky bych to brala, měla bych víc peněz než při marodce.
zlatickamoje
4. dub 2013
tak na monitoru jsme vystrelovaly porad nahoru.za tyden poradna a ted jen lezet nohy nahoru zadna vana sex nic nezvedat.tak jdu lezet udelam si caj a budu lecit rymu 😃

jinak kdybych nebyla na rodicaku tak bych uz byla na matersky od 28.3 ale predtim stejne na neschopence 😃 jinak dr stale ze ten papir musim jit vyridit na socku vazne musim kdyz pujdu z rodicaku na rodicak a predtim jsem nemela zamestnavatele...ja mam za to ze nemusim
petanevesta
4. dub 2013
@martinka24 no já chodila do práce do poslední chvíle, tak jsem si mohla vybrat, ale podle mě, pokud je člověk na nemocenské, tak musí jít až těch 6 týdnů....
flowerie
4. dub 2013
@martinka24 Jojo, to já jsem rozhodnutá látkovat a snad to nevzdám, když bude ta sušička 🙂 Jinak z našeho zákona se prostě jde na mateřskou 6-8 týdnů před porodem, a já teda předpokládám, že je to dost o tom, jak se mamina cítí (pokud má normálního doktora). Pokud jsi už tak doma, tak je to asi jedno, protože celkový objem peněz zůstává stejný - buď je dostaneš o 14 dní dřív nebo později ke konci mateřské.
uzankaa
5. dub 2013
@flowerie Ahojki, já myslím, že pokud je doktor jenom trošku člověk tak by to měl napsat bez problému...záleží na něm noo.Já mám na tohle doktora třeba v pohodě, napsal mi to ale co se týká nějakých receptů na nějaké vitamíny nebo tak, tak se pokaždé kroutí a má kolem všeho plno řečí...ale já si jdu za svým a trvám pokaždé natom co po něm chci. Vím, že to jiní gynekologové předepisuji kamoškám tak proč by ten můj měl mít výhrady!Tak se neboj a měj svoji hlavu! Přeji at to vyjde!!!
uzankaa
5. dub 2013
DOBRÉ RÁNO, holky, prosím Vás máte taky někdo problém s oteklýma nohama? Mě z neděle na pondělí tak šíleně otekly nohy od kotníků dolů, hlavně na šlapkách polštářky se mi nafoukly, takže mám prsty jako by trošku ve vzduchu a pošlapuju na polštářky a to je teda dost bolestivé a v noci mě budí křeče v nohou, má to někdo taky takové jako já? Dostala jsme jenom Magnosolv od křečí ale co pomůže na otoky, asi nic, už to musím asi vydržet, přece jenom finišujeme a tak mě může ještě cokoliv překvapit! Jinak přeji hezký den!
martinka24
5. dub 2013
@uzankaa mně teda nenatýkají nohy vůbec, jen taky trochu mám křeče v nohách v leže.Ale radši to řekni doktorovi, kamarádka zažala v těhotenství otýkat teda skoro všude a měla nějakou preklampsii nebo tak nějak a je to nebezpečné pro mimčo i pro matku, jinak ty otoky nohou jsou časté, ale spíš v horku myslim.Kdy začínáš 33.týden?Zítra?já mám stejný termín jako ty ale podle utz, tak přesně nevím kdy začíná nový těhotenský týden...
staninka77
5. dub 2013
Ahojky,všímám si že tu budou samé holčičky v květnu parádička.
Jinak my stále nic chlapík si nechce nechat říci,snad do června se otrká a budeme mít ještě jeno miminko ale vidím to dost zle co už mám dělat jsem poslední dobou tak z toho smutná.. 😞
flowerie
5. dub 2013
@staninka77 vysaď antikoncepci a UUPS 🙂 ne, to je sranda, všechno je na domluvě. Držím palce
flowerie
5. dub 2013
@uzankaa
@petanevesta
@martinka24 tak holky doktora mám víc než normálního - vytisknul mi ty papíry a políčko s nástupem na mateřskou nechal volné, jen mě informoval, že se tam musí objevit něco mezi 16.4. a 30.4. 🙂 tak je to dobré, objeví se tam 16.4. a mě čeká poslední týden v práci 🙂
staninka77
5. dub 2013
@flowerie-Antikoncepce je vysazena uz 5.mesicu,a Jirka si dava hodne velkej pozor. 😞 ,to ano na domluve my se stale o tom bavime a stejne nic stoji si za svim.
Dekuji mocinky. 🙂
flowerie
5. dub 2013
@staninka77 přidržet 🙂
blazenkaa
5. dub 2013
@staninka77 tak jedině se nechat vylekat od dětiček v tom nejlepším 😉
blazenkaa
5. dub 2013
tak jedna pračka usušená a další vypraná tak jí jdu pověsit .Ještě tak 3 mám před sebou.Schne to pomalu bez sušičky a bez sluníčka
staninka77
5. dub 2013
@flowerie-To uz taky jednou zkouseno:-) ,a stene to dopadlo zle.
@blazenkaa-U deti to moc nejde ale zkusit se to snad da zaridit.🙂
Holky dekuji za dobre napady a jestly budete vedet vice budu jedine moc rada.
blazenkaa
5. dub 2013
@staninka77 zlatíčko to jsou jen takové návrhy co člověk zaslechne ,ale moc by jsem ti to přála ještě jedno mimi 🙂
martinka24
5. dub 2013
@staninka77 a kde ses tu vzala mezi námi co rodí v květnu - červnu? nejsem tu tak dlouho, tak nevím....každopádně mít čtvrté dítě to přítele docela chápu, asi bych ho moc do ničeho nenutila, aby to nevzal jako podpásovku....
flowerie
5. dub 2013
@martinka24 Staninka77 nám tu fandí 😉 A čim víc dětí, tim líp (ale samozřejmě pouze pokud jsou na to prostředky a pokud se na tom oba shodnou no..)

Začni psát odpověď...

Odešli