• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
@blazenkaa je to prostě 6 tydnů před porodem ne? já jen doufám, že na to mám nárok, když mi končí pracovní smlouva 10.dubna a ve firmě jsem dělala jen měsíc a půl do konce třetího měsíce těhotenství, nevíte kde mi to řeknou, jak to je?U zaměstnavatele?
3. dub 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 jj 6-8 týdnů jak u jakého doktora.To ti neřeknu když budeš mít nástu až toho 17 nebo jak ti to výjde.Jedine si zavolat do práce a optat se
3. dub 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uzankaa máme stejný termín, kdy se přesně mění týden na ten další , myslím třeba v pátek nebo kdy?nemám to přesně stanovené podle menstruace, ale podle utz....
3. dub 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem už papíry na mateřskou dostala včera, vypsal mi to a nástup dal dne 20.4. Takže dne 19.4 mi obvodní ukončí neschopenmku a druhý den přecházím na MD. A lístek MD s ukončenou neschopenkou pošlu do práce...:slight_smile:
3. dub 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uzankaa děkuju, tak to já jdu k doktoru až 15.dubna, takže to stíhám :slight_smile: mě tady zaskočily holky, když některá psala , že se musí něco oběhávat atd....akorát to pošlu doporučeně do práce tak jako neschopenku tedy, to jsem ráda, že to vím. :wink:
3. dub 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 jsem tě nechtěla zaskočit ,ale u nás to je že si to objeháš sama je to škodovka a není to na jednom místě tak že to je na celý den .
3. dub 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa
@martinka24
@blazenkaa čau holky. Já jdu teď v pátek k doktorovi, tak ho poprosím, jestli by mi taky už vypsal papíry na mateřskou. Ale poprosím ho, abych mohla jít těch 8 týdnů před TP. Chodím totiž ještě do práce, takže bych šla ještě příští týden do práce a pak bych si vzala 1-2 dny dovolenou a pak rovnou na mateřskou. Myslíte, že mi to napíše takhle podle přání? Snad by mohl, když mu řeknu, že mě bolí záda (mam skoliozu jako prase :slight_smile: ), no ne?
3. dub 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 hele tim si teda nejsem moc jistá - ale nejlíp by ti to řekli, když si zavoláš na sociálku (tenkrát jsem tam taky volala kvůli něčem se školou / brigádou a byli hrozně milí a vše mi vysvětlili). Pokud jsi před tím měla jinou práci (jde o to si platit zdravotní pojištění), tak nárok určitě máš. Pokud jsi byla před tím dlouho nezaměstnaná, tak to záleží asi ještě na dalších okolnostech..
3. dub 2013 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie jestli je rozumný tak by to mohl napsat kór když chodíš do práce to já by jsem nedala asi už.
3. dub 2013 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie jo , chodila jsem předtim do práce , ty dva roky předtim dpracovany mam, tak to si taky myslim, že mám nárok...jinak dnes peru dvě poslední pračky oblečení pro prcka a ty větší oblečky nechám na jindy, už takhle to bude kupa žehlení.:slight_smile:
4. dub 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie taky jsem šla 8 týdnů před TP a bylo to v pohodě :wink:
4. dub 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 mě to teprv všechno čeká. Akorát čtvercovky mi vyprala a vyžehlila babi :slight_smile: Nechávam si to až na mateřskou a tajně doufam, že do té doby budu už mít novou pračku a sušičku :D
4. dub 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie já mám jen asi 12 plenek na to otírání a blinkání :slight_smile: látkovat nebudu, na to nemám nervy :grinning: to pak chápu, že chceš sušičku . Já mám pračku půl roku starou, zato mi teď odešla žehlička, ale mám záruku ještě rok a něco, tak snad to opraví.
@petanevesta docela by mě zajímalo, podle čeho se chodí na MD těch 8 týdnů, taky bych to brala, měla bych víc peněz než při marodce.
4. dub 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na monitoru jsme vystrelovaly porad nahoru.za tyden poradna a ted jen lezet nohy nahoru zadna vana sex nic nezvedat.tak jdu lezet udelam si caj a budu lecit rymu :grinning:

jinak kdybych nebyla na rodicaku tak bych uz byla na matersky od 28.3 ale predtim stejne na neschopence :grinning: jinak dr stale ze ten papir musim jit vyridit na socku vazne musim kdyz pujdu z rodicaku na rodicak a predtim jsem nemela zamestnavatele...ja mam za to ze nemusim
4. dub 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 no já chodila do práce do poslední chvíle, tak jsem si mohla vybrat, ale podle mě, pokud je člověk na nemocenské, tak musí jít až těch 6 týdnů....
4. dub 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 Jojo, to já jsem rozhodnutá látkovat a snad to nevzdám, když bude ta sušička :slight_smile: Jinak z našeho zákona se prostě jde na mateřskou 6-8 týdnů před porodem, a já teda předpokládám, že je to dost o tom, jak se mamina cítí (pokud má normálního doktora). Pokud jsi už tak doma, tak je to asi jedno, protože celkový objem peněz zůstává stejný - buď je dostaneš o 14 dní dřív nebo později ke konci mateřské.
4. dub 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie Ahojki, já myslím, že pokud je doktor jenom trošku člověk tak by to měl napsat bez problému...záleží na něm noo.Já mám na tohle doktora třeba v pohodě, napsal mi to ale co se týká nějakých receptů na nějaké vitamíny nebo tak, tak se pokaždé kroutí a má kolem všeho plno řečí...ale já si jdu za svým a trvám pokaždé natom co po něm chci. Vím, že to jiní gynekologové předepisuji kamoškám tak proč by ten můj měl mít výhrady!Tak se neboj a měj svoji hlavu! Přeji at to vyjde!!!
5. dub 2013 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
DOBRÉ RÁNO, holky, prosím Vás máte taky někdo problém s oteklýma nohama? Mě z neděle na pondělí tak šíleně otekly nohy od kotníků dolů, hlavně na šlapkách polštářky se mi nafoukly, takže mám prsty jako by trošku ve vzduchu a pošlapuju na polštářky a to je teda dost bolestivé a v noci mě budí křeče v nohou, má to někdo taky takové jako já? Dostala jsme jenom Magnosolv od křečí ale co pomůže na otoky, asi nic, už to musím asi vydržet, přece jenom finišujeme a tak mě může ještě cokoliv překvapit! Jinak přeji hezký den!
5. dub 2013 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa mně teda nenatýkají nohy vůbec, jen taky trochu mám křeče v nohách v leže.Ale radši to řekni doktorovi, kamarádka zažala v těhotenství otýkat teda skoro všude a měla nějakou preklampsii nebo tak nějak a je to nebezpečné pro mimčo i pro matku, jinak ty otoky nohou jsou časté, ale spíš v horku myslim.Kdy začínáš 33.týden?Zítra?já mám stejný termín jako ty ale podle utz, tak přesně nevím kdy začíná nový těhotenský týden...
5. dub 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,všímám si že tu budou samé holčičky v květnu parádička.
Jinak my stále nic chlapík si nechce nechat říci,snad do června se otrká a budeme mít ještě jeno miminko ale vidím to dost zle co už mám dělat jsem poslední dobou tak z toho smutná.. :frowning2:
5. dub 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@staninka77 vysaď antikoncepci a UUPS :slight_smile: ne, to je sranda, všechno je na domluvě. Držím palce
5. dub 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa
@petanevesta
@martinka24 tak holky doktora mám víc než normálního - vytisknul mi ty papíry a políčko s nástupem na mateřskou nechal volné, jen mě informoval, že se tam musí objevit něco mezi 16.4. a 30.4. :slight_smile: tak je to dobré, objeví se tam 16.4. a mě čeká poslední týden v práci :slight_smile:
5. dub 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@flowerie-Antikoncepce je vysazena uz 5.mesicu,a Jirka si dava hodne velkej pozor. :frowning2: ,to ano na domluve my se stale o tom bavime a stejne nic stoji si za svim.
Dekuji mocinky. :slight_smile:
5. dub 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@staninka77 přidržet :slight_smile:
5. dub 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@staninka77 tak jedině se nechat vylekat od dětiček v tom nejlepším :wink:
5. dub 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jedna pračka usušená a další vypraná tak jí jdu pověsit .Ještě tak 3 mám před sebou.Schne to pomalu bez sušičky a bez sluníčka
5. dub 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie-To uz taky jednou zkouseno:slight_smile: ,a stene to dopadlo zle.
@blazenkaa-U deti to moc nejde ale zkusit se to snad da zaridit.:slight_smile:
Holky dekuji za dobre napady a jestly budete vedet vice budu jedine moc rada.
5. dub 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@staninka77 zlatíčko to jsou jen takové návrhy co člověk zaslechne ,ale moc by jsem ti to přála ještě jedno mimi :slight_smile:
5. dub 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@staninka77 a kde ses tu vzala mezi námi co rodí v květnu - červnu? nejsem tu tak dlouho, tak nevím....každopádně mít čtvrté dítě to přítele docela chápu, asi bych ho moc do ničeho nenutila, aby to nevzal jako podpásovku....
5. dub 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 Staninka77 nám tu fandí :wink: A čim víc dětí, tim líp (ale samozřejmě pouze pokud jsou na to prostředky a pokud se na tom oba shodnou no..)
5. dub 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek