• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
@martinka24
@blazenkaa holky, to jim nestačí odevzdat nějaký ten papír na jméno v porodnici? Proč musíme na matriku a kdy? Od příštího týdne nastupuju na mateřskou, tak budu mít víc času na obíhačky...ještě že papíry o nástupu na mateřskou se odevzdávají jen v práci..
8. dub 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa mě se to stalo jednou a zjistila jsem že to bylo asi málo cukru v krvi. Takže když cítím, že něco přicházím, jdu se rychle něčeho nadlábnout a přejde to :wink:
8. dub 2013 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie @martinka24 tak na té matrice jsem byla dneska a máme to aspoň vyřízené jen ještě štěstí že jsem měla sebou těhu průkazku chtěj jí taky
8. dub 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie na matrice se zapisuje jméno dítěte, jak pro holku tak pro kluka a kdyz nejsou rodice manzele, musi se schodnout na prijmeni ditete.
9. dub 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa dobre ranko tak co ty bolesti
9. dub 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 jo, to je mi jasný, že je to kvůli jménu, ale neni mi uplně jasný, proč se s tim musí předem na matriku...jako by to nestačilo odevzdat v porodnici podepsaný oběma rodiči..Byrokracie :grinning:
9. dub 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie
@zlatickamoje
@martinka24
@blazenkaa
Ahoj holky. Vůbec teď nestíhám, tak se tu moc neobjevuji, ale byla jsem dneska u dr. tak se Vám musím pochlubit. Malá má už přes 2kg takže to znamená, že buď budeme mít termín dříve a nebo to bude pořádný kus baby. Doufám, že se ten termín moc neposune, protože výbavička ještě není kompletní, věci do porodnice nenachystané, nevyprala jsem ještě ani jednu věcičku a o žehlení ani nemluvě. Musíme stihnout vymalovat a přeorganizovat nábytek, abychom se tam se vším vlezli a do toho ještě budeme zabíjet prase, takže faaakt nevím jek to všechno stihnout :grinning:

Vy máte nějaké bolesti a tak? Božatka, držte se. Já furt nic. Evinka v bříšku řádí jak tajfun a sem tam mě chytnou záda, ale jinak nic víc. Ale ještě že tak, protože to už bych vůbec nic neudělala. Taky jsem zjistila, že nepůjdu na mateřskou, protože bych nesměla celého toho půl roku podnikat (což prostě nejde když jsem si rozjela e-shop) takže pudu rovnou na RD. No furt nějaké komplice :slight_smile:

Chtěla jsem jít na předporodní kurz, prohlédnout porodnici, udělat těhu focení a tak nějak sleduji, že to asi ani všechno nestihnu. Ten čas letí jak blázen!
9. dub 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l ahoj no ja jdu do poradny ted ve ctvrtek tak uvidime co mi rekne porad to vypadalo na porod a najednou nic asi klid pred bouri i kdyz je pravda obcas se nejaka ta bolest ukaze ale nejvic mi bricho tvrdne vzdy az po 22hodine :grinning: ja uz od zacatku mela komplikace kvuly rak.del.cipku a divny pocit ze budu rodit driv tak mam vse uz davno prichystane ted akorat jeste dovez par veci od mamky a mam to doma vse jen jeste potrebuji vyzehlit par kousku ale to jsou takovy uz vetsi vecicky ale neni to vubec kam davat mame toho hodne a jelikoz jsme porad nejaky prtavy tak maly velikosti nam vydrzi dlouho :grinning: ted uz jen dokupuji lekarnicku a takovy ty veci co nejsou nejak akutni.ale uz se to strasne tahne u nudy mam uz zbalenou i tasku na kocarek preji si iu porodit ale ne zitra to musim se synem k zapisu do skolky a do chomutova jeste vyzvednout nejake veci co mam zamluveny a na kaficko s kamoskou :grinning: ale ta cesta me desi uz delsi dobu jelikoz mam preci chvilku do porodu pojedu busem do jinyho mesta a jeste se 3letym synem :grinning: muj uz chodi do race zase a porad vola jk mi je ak pokud me to ma chytnou tak az bude doma jelikoz jezdi do prace az do prahy coz je asi 80km odnas a nez by dojel a pak az do chomutova asi 35km od nas tak to bude zajimave :grinning:
9. dub 2013 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie a kde chces vzit ty papiry skrz jmeno do porodnice?
9. dub 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mě hrozně bolí kyčle když spim na boku, ale to je asi normalní, mate to taky?Včera mi došlo magnesium a vzala jsem si ho až večer když mi ho dovezla znama, tak jsem zvědavá jak na tom budu , až ho tak měsíc před porodem vysadím, to asi neudělám nic v baráku, hrozně mi bez něj tvrdlo břicho a sem tam i pichlo....
9. dub 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 já jsem dostala papír o prohlášení o jméně u gyndařky, na matriku se musí kvůli přímení u nesezdaných rodičů, aby na každou blbost byl jinej papír a matrikářky měly co dělat :slight_smile:
9. dub 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka24
@apolodorie popravdě holky očekávám, že ten papír dostanu u Dr nebo pak na poradně v porodnici..Už mam zjištěný, že Motol to posílá na matriku sám, takže doufam, že to Vinohrady dělaj taky. Martinko, přijde mi na hlavu postavený, že tam vlastně musíš dvakrát, poprvý si to vyzvednout a podruhý to tam donést, jelikož to musí podepsat i táta.. Ještě že jsme svoji a příjmení nemusim řešit.
9. dub 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky, tak jsem byla na KO a prý jsem nepřibrala ani deko, že ta váha doma provažuje o dvě kilča..což jsem měla radost. Jinak Od zítřka bych prý teoreticky mohla rodit kdy se malé zachce.. budu 35+0, ale prý tam klidně může ještě dva týdny být :slight_smile:. CS mám stále 6 a malá se v bříšku krásně drží, takže by jsme klíďo nejaký ten týden ješte mohli dát. Výška fundu je 41 a monitor prý excelentní :slight_smile:, dokonce mi Leonka začala škytat při monitoru a doktor se smál že pěkně škytá :grinning:. A dostali jsme papír na jméno. Jo k těm práškům takže: magnesium stáhnuto z 8 tabletek deně-na 4 tabletky deně (schválně co to se mnou udělá :slight_smile:) utrogestan vysazen
9. dub 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 proč ti doktor řekl, že můžeš kldně rodit?vždyť 35. ttmi přijde hodně brzy ještě,když nemáš žádné komplikace....

@flowerie na matriku půjdeme jen jednou, tam to sepíšeme a bude ne?nebo to nechápu já?
9. dub 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martinka24 35+0 je začátek 36tt a od 36tt je miminko v poho do toho 38tt už jen nabírá na váze. Říkal že teoreticky bych už mohla, kdyby malá chtěla, ale ona nechce ještě si jí tam nechám. On to myslel tak že by neměla žádné problémy při porodu ani po tom :wink: . A hlavně každý doktor je jiný, v naší nemocnici berou porody normálně od 36tt. A ty co porodí před 36 ty posílají na Prahu.
9. dub 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 tak to je dobrý, to můžu za dva týdny klidně rodit, když na to přijde, ještě nemam zbalenou tašku do porodnice , dnes na to jdu :slight_smile:
9. dub 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martinka24 nj to si pani zabal :wink:
9. dub 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes mam takovy relaxacni den ic nedelam jen odnesu talir a hrnek po malym do kuchyne a zachvilku smer mesto.no relaxacni jak se to veme nic nedelam ale nervuji se tu s malym.chvilku neposedi porad neco vymysli dela blbosti a ted si tu zacal haze s micem na fotbal :angry: doufam ze honzik bude hodny :D jinak honzik cely des sebou skude a je to dost bolestivy a obcas me pichne v podbrisku neprijemne
9. dub 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 no jestli má ten tvůj čas tam jít v úředních hodinách s tebou, tak asi jo. Ten můj by bohužel čas neměl, takže bych mu to musela dát doma podepsat a pak s tim zase jít zpátky na matriku..teda aspoň myslim, že to musí podepsat oba.. Když jsme svoji, možná by stačil kvůli příjmení jen oddací list, ale co jméno? To podle mě fakt musí souhlasit oba rodiče..
9. dub 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,z tim prijmrnim musite i z pritelem na matriku pokud ja osobne vim byly jsme tam dvakrat,jinak pokud jste sezdani staci si vzit oddaci list a to je vse,k tomu jmenu nemusite nikde nic hlasit ani na matrice,staci v porodinici.
9. dub 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje tobě tak teď už odpoledne jj je to mnohem lepší sice noc byla dlouhá,ale ráno když jsem se rozhýbala tak už to bylo super nesmím ležet nazádech :wink: .
@anik.l teda ty by jsi potřebovala aby den měl 48hodin a né 24 hodin aby jsi to vše stihla :slight_smile: .
@martinka24 tak s těmi kyčlemi to já mám taky ráno mi trvá nějaký čas nežli je rozhýbu a potom to je dobré.Martinko to jsme na tom stejně s tou taškou do porodnice já ještě nemám ani vše nakoupené .To jsem teda ostuda.Asi by jsem se mlátila do hlavy kdyby to na mě přišlo :slight_smile: .
@apolodorie jj taky jsme tam včera byly a takovou dobu jim trvalo nežli to vše sepsala .Mi máme s bývalím stejné příjmení a její jediná otázka byla jaké to bude mít příjmení ,docela nás to zarazilo že jsme ani jeden nevěděli co jí na to říct.:grinning:
@liska06 a to to vypadalo že se nedočkáš ani 32tt a teď jak se krásně maličká drží to je dobře,jen ať tam pobude a krásně sílí .:slight_smile:
9. dub 2013 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazenkaa To máš pravdu, děkuji :wink:
9. dub 2013 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06-V pulce to vypadalo ze drive porodis a ted se tam mala drzi zuby nrchty,ale je dobre ze zustala,a kdyby se arodila1r.dni pred terminem vubec to nevadi.Paradicka.:slight_smile:
9. dub 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa a jak to tam chodi na ty matrice? kdyz nejsme oddani tak musime mit rodny list a obcanku?a co se pak podepisuje?jen to jmeno a pprijmeni?
9. dub 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@staninka77 To máš pravdu Stani :wink: , ale jsem moc ráda že je spokojená :astonished:
9. dub 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já to nechápu, proč chodit na matriku se jmény dítěte když jste vdané a žádný problém tam nebude. Dyť chodí matrikářka do porodnice a vystavuje pak rodné listy. Nebo snad jsem prošvihla nějaké noveli v zákoně?
9. dub 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky můžu se zeptat, nemáte tu některá plánovanýho císaře ze zdravotních důvodů? Děkuju
Já bych potřebovala poradit. Před lety jsem měla úraz kostrče a kostrč jsem si nalomila a na chíře mi to rovnali
Teď po letech od 7 měsíce těhu se mi to ozývá a docela dost. Mám kolikrát pocit, že jsem čerstvě po úrazu a malá, když mě kopne, tak občas cítím píchnutí v břiše, který mi vystřelí do kostrče :unamused: . Před měsícem mi gynekolog povídá, že je to na císaře, že by mi to mohlo tlačením rupnout a včera mu ukazuju zprávu a on mi řekne, že bych zvládla normální porod-já se přiznám, že nemůžu pořádně sedět a bolí mi to i v posteli při otáčení.. Myslíte, že by mi s tím dělali v porodnici problém?
Po včerejší kontrole jsem z toho docela špatná. Nemáte s úrazem kostrče některá zkušenost? Děkuju za odpověď :slight_smile:
9. dub 2013 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa ted jsme se vratily z mestaa bolesti stale trvaji nekdy jsou silnejsi nekdy slaby :frowning2: a samozrejmne ten muj ze jeste ne :grinning: tak ja si dnes dokoupila veci do porodky dala tam i penize za tatinka u porodu a mam vse i svacinu :grinning: jinak jme premyslela ze si koupim ty jednorazovky kalhotky a v dm mely vel 42-44 a ja se bala aby to nebylo mooooooooc velky tak sjem je radeji nevzala :grinning: a koupila jsem si masticku na bradavky
9. dub 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 já nejsem vdaná , tak proto...
@zlatickamoje na ty jednorazovy kalhotky jsem taky koukala a taky meli jen tyhle velikansky, tak jsem je nekoupila, ale v lekarne by meli mit nejaky lepsi, pry jsou lepsi bez nohavicky, ze pry zensky skrti na stehnech, kdyz nejsou zrovna vychrtliny v tehu...zitra budu zehlit nejdriv veci pro mimi do porodnice, jelikoz mi uznali reklaqmaci na zehlicku a zitra budu mit novou :grinning: a rovnou si zacnu pripravovat do porodnice tasku , co kdyby....
9. dub 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martinka24 Aha :unamused: , to promiň já jsem právě nevěděla a bála jsem se že mi něco uniklo v zákoně
9. dub 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek