• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
@samanta2208 ty blaho prvniho porodu jsem se nebala a ted se bojim
16. dub 2013 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje ja se zatím nebojím, ale to bude spíš tím že mám jesště víc jak půlku těhu před sebou ...
16. dub 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje Neboj,to bude v poho :slight_smile:
16. dub 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak tak vidim, tak se tady příspěvky moc nečtou, jen každá o sobě , když chci poradit.....no pujdu se zeptat jinam :frowning2: taky se tu občas ztrácím , je tu nějak víc lidí a ne v našem termínu, nechápu....
16. dub 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 tak asi nikdo nevi tak proc se rozcilujes.tak mas pusinku muzes se zeptat na urade ja sla rovnou na rodicak tak neporadim.treba to je mysleno zda si pracovala na zivnost pokud jo napises datum pokud ne nenapises nic
16. dub 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zlatickamoje to musela vyplňovat každá mamina, která dostala od doktora papír na nástup na MD, tak proto se ptám tady, chci to co nejdřív poslat poštou doporučeně zaměstnavateli, ale bojim se, že to napíšu blbě, nozavolám si do práce, účetní, snad to bude vědět.
A už ani nevím kdy jsem psala, že před šesti lety, když jsem začala na konikovi, tak jsme taky byly holky se stejným termínem a jedna z nás měla tel.číslo všech co měly rodit a když se to narodilo, napsala to sem na stranky, tak jde jen o to se domluvit, jestli to chcete nebo ne.
16. dub 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 ja teda nic nevyplnovala jelikoz jsme pri prvnim byla na pracaku takze neporadim a myslim si ze ucetni y vym mela poradit.
16. dub 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čaudy holky, tak u doktora to bylo zajímavé. Miminko je prý pěkně napresované v pánvi..dr. řekl že ještě kosíček a můžu rodit. Prý bych mohla klidně tento týden, ale já ještě nechcí. Já to určo dám ještě týden, dva dám !!. Plodovka prý neteče, jsem mírně ustydlá a mám streptokoka :frowning2:. Děloha už neroste. Je stále 42cm.. bříško kleslo a přibrala jsem o 80g. Monitor prý ukázkový. Jo ode dneška nemám brát magnesko, jen kdyby mě bolelo hodně bříško tak si mám vzít tabletku. A utz mi opět nedělal, jinak CS mi nechal stále 6. A pořád mi opakoval že můžu rodit, pač miminko má krásně dozrálé plíce. Tak jsem z toho paf.
16. dub 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 mně doktor včera řekl, že mám magnesium vysadit aspoň dva týdny před porodem, ale vysadím ho dřív, prej bych mohla pak přenášet a švagrová lékárnice zase říkala, že pak bývá horší porod.tak se chystám kolem 36 tt úplně vysadit...
16. dub 2013 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martinka24 jj přesně, děloha je pak línější
16. dub 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06
@martinka24 tak já už jsem vysadila asi před týdnem
16. dub 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje tak jakpak to vypadá s tebou dej nám vědět až budeš moc.
Tak já asi budu slavit mám vyřízenou tu mateřskou na které jsem už od soboty.Udělali jsme i nákup.Mamka nám koupila krásnou kolébku i s povlečením a nebesami foto dám do alba .Mám z ní moc velkou radosta stihla jsem i nasázet kytičky.
16. dub 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@martinka24 ahoj..já taky nic nevyplňovala..dostala jsem papír na gyndě..kde něco vyplnila Dr a s tím jsem šla na OSSZ a tam jsem dostala potvrzení zda mám nebo nemám nárok na mateřskou..v mém případě nemám..jsem na pracáku a před tím na OSVČ..
17. dub 2013 v 09:36  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den holčičky.
Tak jsem doma z poradny.Ta dopadla dobře.CS stále 0.V pátek 26.4 další poradna a pak už monitor
@martinka24 já jsem taky nic nevyplňovala už jsem to dostala předvyplněné :slight_smile:
17. dub 2013 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, asi mi to měl vyplnit doktor podle neschopenky, účetní mi poradí.Dneska jdeme na procházku, když je tak hezky, byly jste se už některá podívat v porodnici, aby vám ukázali porodní sál atd?
17. dub 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka24 Taky jsme denska byla na procházce s pejskem...úplná paráda to je, a celkem se mi i opílil obličej, cítím líčka červené... :slight_smile: My jsme byly v porodnici asi před měsícem, šlo nám o to, jenom vidět jak to tam vypadá a at víme kam přesně zvonit, když mě to chytne...a nakonec jsme měli možnost si s porodní asistentkou povykládat a poptat se na co jsme chtěli...já jsem spíš vědět ani nic nechtěla, jenom mě zajímalo jak si zařídit nadstandard pokoj a jak to probíhá když člověk chce epidural, dozvěděla jsem se všechno potřebné a nic víc jsme se neptala! Stejně i kdyby mi řekla 100 případáů porodu jak probíhají tak já budu případ a budu to mít všechno úplně jinak! Já osobně se porodu VŮBEC nebojím, zní to asi divně ale větší obavy mám pak na šestinedělí...přece jenom u porodu se mnou všichno odborníci budou ale pak na všechno budu "sama" tak spíš z toho mám obavy,.,,ale jsem celou dobu pozitivně naladěna a nijak se nešetřím a nepřecituju, tak vím, že to zvládnu v klidu a pohodě, hlavně at jsme s prckem zdraví! Mě se v květnu rozhodne o způsobu porodu, na 80% mi hrozí císař...!
17. dub 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa Já se taky nebojím, s malym Matyášem to bylo taky v pohodě, zabírala mi hodně teplá sprcha, takže jsem v ní byla skoro celej porod a deset minut předtim než přišel na svět jsem hledala doktory, že už rodim, ještě že přítel byl se mnou....
18. dub 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a tu kolonku co jsem se ptala jak vyplnit, tak tam se nic nevyplňuje, pokud není člověk OSVČ, takže to posílám dneska :slight_smile:
18. dub 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@turcice taky se bojim že nebudu mít nárok na ppm protože mi zaměstnavatel neprodloužil smlouvu :frowning2: sice podle toho co píšou na internetu tzn za poslední dva roky odpracováno (teď nevím kolik tam je dnů) splňuju, za poslední rok 180 odpracovaných dnů splňuju a za poslední dva roky placené zdravotní pojištění splňuju na pracáku jsem od 1.4.2013 a nástup na mateřskou mám 8.8.2013 ale stejně se bojím že nebudu mít na ppm nárok a tudíž ani na výběr délky rodičovské dovolené :frowning2:
18. dub 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samanta2208
@martinka24
@uzankaa
@blazenkaa
@turcice
@liska06 Holky je to tu. Furt jsem machrovala jak mi nic není. Jak mám pohodové těhu a včera mi volal endokrinolog, že mám něco se štítnou žlázou a dneska musím hnedka pro prášky :frowning2: Tak mi držte palec, ať to není nic hrozného, protože například moje mamka musí brát prášky na štítnou žlázu doživotně a to se mi teda ve 28 letech vůbec nechce!
18. dub 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samanta2208 nejlépe uděláš když zajdeš na OSSZ..a uvidíš:slight_smile:Držím palečky:slight_smile:
18. dub 2013 v 11:00  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@turcice no ale to můžu až s tím papírem že?
18. dub 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l držím palečky :slight_smile: ale hlavně buď v klidu nedělá to dobře ani tobě ani miminku třeba to nebude tak hrozný :wink: dej vědět jak si dopadla
18. dub 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samanta2208 no abys tam nemusel dvakrát tak ano..ale já třeba už věděla dřív že nebudu mít nárok když jsem podávala daňvové přiznání..pak jsem tam jen zašla s papírem a oni to potvrdili :wink:
18. dub 2013 v 11:05  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@turcice děkuji za radu :slight_smile: každopádně já jsem byla zaměstnaná nejsem OSVČ takže uvidím snad to klapne :(
18. dub 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje Prosím tě, ty jsi nastupovala rovnou na RD, to se vyřizuje až po porodu že?
@liska06 držím palec, ať to ještě chvilku vydržíte holky :slight_smile:
@martinka24 já se chystám do porodky cca za 14 dní. Teď toho mám nějak hodně.
@uzankaa já se porodu taky zatím nebojím, ale mám stejně jako ty strach z poporodu :grinning: co my si holky počneme, spolu samy doma :grinning:
@martinka24 tak to jsi dobrá, že si poznala, že rodíš. Já bych malou vyprdla v té sprše :grinning:
18. dub 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@anik.l jo to poznáš, nutí tě to samo jakoby na tlačení, jak už je hlavička už úplně dole....nikdo si mě tam nevšímal, bylo tam nějak moc rodiček najednou a já tam měla vedle mě přítele, no nic hroznýho....a malej ten v bříšku by pry neměl mít víc jak tři kila, tak prej to vypadá na rychlej bezbolestnej porod, ještě že máme porodnici 10min od baráku :grinning:
18. dub 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l Jéjda, ted jsi mi připoměla, že si musím taky zavolat na št.žlázu...mamka i bratr mají taky doživotně léky, tak uvidím co já, už na vyšetření jsem měla nějakou hodnotu zvětšenou a tak mi dělali krevní odběry a musím volat na výsledky, tak uvidím, dám vědět...ale zachovej klidnou hlavu, po porodu to může být zase všechno v pořádku, jak mi tvrdil aspon doktor!
18. dub 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 je, tak to se máš, že máte porodku tak blízko. Já si samozřejmě vybrala tu lepší nemocnici s dojezdem autem cca půl hodiny, tak snad neporodíme v autě :slight_smile: ... někde jsem tu viděla i návod pro tatínky co mají dělat, když začne žena rodit v autě, tak to musím pohledat a dát muži ať studuje :grinning:
18. dub 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anik.l držím palce snad je nebudeš muset baštit pořád.

Hele holky vy mě strašíte s tím porodem v autě!! My to máme do nemocnice, také tak 10minutek cesty. Alůe spíš se bojím když bude manžel v práci a já doma že než přijede tak abych neporodila v kuchyni na lině..koberec si zašpinit fakt nechci ten je nový :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Přinejhorším si zavolám sanitku, pač manžel ještě ke všemu pro mě přijede pracovním autem tágem :wink:
18. dub 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek