• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
@flowerie já jsem to jenom zkusila... Děkuji, a ať vám vše dobře dopadne!!! :slight_smile:
23. dub 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie máš termín až 11 dní po mě, tak to máš ještě času :slight_smile: já si dneska sbalila už tu tašku do porodnice i mimču, jen mi ještě chybí pár drobností ...jinak malej taky pěkně skotačí v noci a taky se mi už párkrát stalo, že mě tak píchlo dole, nemluvě o zádech....
23. dub 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 jojo, času dost, taky si myslim :slight_smile: První várka se už suší v sušičce, zatím prostěradla, plíny a ručníky. Plínky teda chci vyprat aspoň 2 - 3x, aby to líp sálo od začátku..s tou sušičkou je to fakt pohoda. Balení tašky do porodnice zatím odkládám, protože bych si tam neměla co sbalit :grinning:
23. dub 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zítra vyperu župan a o víkendu si taky zabalím :slight_smile:
23. dub 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24
@blazenkaa
@flowerie
DOBRÉ RÁNO holky, já tedka teprve vstávám... :wink: musela jsem zaspat tu šílenou bolest břicha a beder, prostě pocit jako bych měla dostat menzes ale 3x větší bolest to byla...zaspala jsem to a ted je mi líp...ale už i v noci mě to chytalo, proto jsem blbě spala...i slzičky mi ukáply jak to bolelo... :frowning2: myslíte, že je to normální? Nebudu s tím zatím volat doktorovi a uvidím jak to bude během dne,,,ale teda příjemné to není ješčě když do toho malý kope hodně!
Jinak přeji nádherný den plný sluníčka:slight_smile:
24. dub 2013 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa ahoj to jsou poslicci a verim taky to znam.

Zdravim holky.tak konecne poradna poradna malej dle uz ma 2700g a je uz pekne dole napresovanej s hlavickou.a pry je dost pravdepodobny ze se uz 2.5 neuvidime.tak budu doufat ze ma pravdu
24. dub 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa no s těmi věštbami, mi každý typuje podle vypouklého pupíku, že čekáme kluka. Tak jsem zvědavá. Holku mi netipl nikdo. Nakoupené máme všechno růžové, tak to bude pár měsíců sladký hošánek :grinning:
@uzankaa ty už máš poslíčky! Já jsem o týden od tebe a my zatím nic. Tak snad se malá bude ještě držet, protože počítám s porodem až za měsíc a podle toho to u nás doma i tak vypadá :slight_smile:

@zlatickamoje
@flowerie
@martinka24
Holky už jste uvažovaly o klystýru? Jdete do něj, nebo si necháte od doktora napsat yal gel? Jsem někde četla, že si holky ten yal gel aplikují ještě doma, tu šílenost prožijí hezky doma a v porodce už mají klid. Jenže zase mám strach, co když to pak nestihneme, nebo mě další várka chytne po cestě :grinning: ... asi začínám panikařit :grinning: ... Než vypadneme z baráku stihnout se oholit, ještě do toho ten yal gel. Abych pak neporodila doma :sweat_smile:
24. dub 2013 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24
@flowerie
@blazenkaa
@uzankaa
@zlatickamoje A ještě jeden dotaz. Bolí vás některou kostrč? Včera mě to chytlo, že jsem nemohla vůbec sedět a dneska už se to pomalu začíná ozývat zase :confounded:
24. dub 2013 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l ahoj. O yal gelu jsem teda nic neslyšela :D Klystýr mi přijde uplně normální, takže s tim počítam..tak se tam holt pos... na záchodě v nemocnici no, jsou tam na to zvyklí a myslim, že samotnej porod je horší :wink: Navíc oni řikaj, že ten klystýr i ulevuje od bolestí, a vem si, že třeba budeš rodit 10 hodin, takže se ti střeva zase zaplněj a dalšímu se v nemocnici stejně nevyhneš. Toť můj názor laika :slight_smile: Jinak kostrč mě nebolí, ale mě zatim nebolí skoro nic. Občas v noci trochu břicho jenom. Jinak u nás doma to teky zatim nevypadá moc připraveně na miminko...ale jelikož právě zatim žádné problémy nemam, tak počítam s porodem opravdu až v červnu a řikam si zas na co mít nachystanou načančanou postýlku v ložnici, aby se mi na to měsíc prášilo :slight_smile:
24. dub 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l nevim jak působí ten gel, ještě jsem o tom neslyšela, ale já chci klistýr v porodnici, dali mi ho i při prvním porodu a bylo to v pohodě, já se spíš obávám toho, aby mi ho stihli dát , ségře ho nedali a podle toho to dopadlo....to bych zažít fakt nechtěla....jinak při prvním jsem rodila když počítám bolesti tak asi jenom 3-4 hodiny, jinak předtím ty kontrakce byly tak krátký a málo bolestivý, že to ani nepočítám, tak snad druhý bude taky tak v pohodě :slight_smile:
24. dub 2013 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l ahoj ja klystyr neresim takze az v porodce tam jsou zvykli nevim kdy a kde me to chytne kdyz buu ve meste tak uz vidim jak pojedu jeste domu si ho udelat a pak do porodky kterou uz tak mam docela z ruky :grinning: sice mi to bude neprijemny ale co jsou zvykli nacokoliv sestry a doktorijinak kostrc me neboli
24. dub 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie
@martinka24
@zlatickamoje Díky holky, asi už nad tím moc přemýšlím. Nejlepší je nechat to osudu a ono se to pak samo vyřeší :grinning: ... no já tu kostrč mám asi z toho, že jsem už docela těžká a furt na tom zadku sedím :grinning:
24. dub 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l no to je urcite tim :grinning:
24. dub 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den skoromaminky :grinning:
Dneska jsem si konečně přivezla kočárek a postýlku,ale kočárek jsem dala k bráchovi. Jsem tak utahaná z toho jak jsme to zkoušeli aby jsme se v klidu podívali a to jsem to ještě musela ukázat tchýni tak že jsem to 2x dávala dohromady ,ale jsem moc spkojená moc se mi líbí.
@anik.l Mě teda kostrč nebolí jen v noci ,když se přetáčím z boku na bok ale po chvilce mi tam lupne a je to dobré.O klistýru já neuvažuji protože u nás dávají ten jall.V balení jsou 2 a potřebuji jen 1 tak mi ho kamarádka prodala.Tak že u nás to jall jistí . :grinning:
@uzankaa ty už máš poslíčky ?Tak to já ještě ani nevím co to je.Občas nějakou bolest mám ,ale jetli to jsou oni to netuším.Zrovna dneska jsme se o tom bavili s mamkou že já mám vysoký práh bolesti tak se bojím aby jsem to vůbec poznala že rodím. :astonished:
24. dub 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje
@anik.l
Holky, opravdu to jsou poslíčci, já jsem si to tak nějak myslela ale pořád jsem si to nechtěla připustit, asi ale je to tak :wink: tak jsem zvědavá jaká bude dnešní noc...tedka má prcek škytavku už asi 15 minut.... :grinning:
Jinak já si klystýr nechám dát určitě, je to lepší a prej to ani nebolí a příjemně tě to vyprázdní, myslím, že v tu chvíli mi to bude úplně jedno!
24. dub 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.l
@zlatickamoje
Holky, opravdu to jsou poslíčci, já jsem si to tak nějak myslela ale pořád jsem si to nechtěla připustit, asi ale je to tak :wink: tak jsem zvědavá jaká bude dnešní noc...tedka má prcek škytavku už asi 15 minut.... :grinning:
Jinak já si klystýr nechám dát určitě, je to lepší a prej to ani nebolí a příjemně tě to vyprázdní, myslím, že v tu chvíli mi to bude úplně jedno!
24. dub 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa Asi to tak bude jsou to poslýčci, aspon co tak slyším, tak je to normální věc ale třeba někdo to vůbec nemá :astonished: já jsem si to pořád nechtěla připustit, že mě něco takového čeká a už je to tady...a myslím si, že je to i tím, že jsem pořád na nohách denně od 7 rána a celý den něco někde vymýšlím a uklízím a ani chvilku neposedím:slight_smile: Já taky hoodně vydržím, snesu celkem bolest velikou...ale to co mě ráno přepadlo to už se nedalo skor vydržet chvilkama, takové bodavé tlaky...no uvidíme dneska v noci....-)
24. dub 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa presne jak pises neni to bolestivy jen takvy neosobni ale v tu chvily vam to bude jedno :slight_smile: a nikdy clovek nevi kdy ho to chytne ja myslela ze porodim dnes v autbusu z toho drncani a po vystupu mamam myslela ze jdem hned do porodky :grinning:
24. dub 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 co jsem slysela,druhy byva rychlejsi...tak bavha na to :slight_smile: Snad nemas porodnici moc daleko.
24. dub 2013 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aby jsem vám řekla dnešní noc úplně nejhorší sice žádné bolesti ,ale s tím spaním to je děs.Jestli jsem usnula na půl hodiny a jsem vyspalá ,ale strašně unavená od půl 1 se už jen převaluji a né a né usnout já už nevím každou noc spím 2,5 hodiny víc ne ale přitom jsem hrozně znavená že bych řekla že buduspát 2 dny.Čím víc unavená tím míň spím . :cry: :cry: :cry: :cry: Zbytek noci poslední dobou probrečím
25. dub 2013 v 01:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie máme to do porodnice 10 minut autem , tak je to v pohodě :slight_smile:

@blazenkaa a odpoledne se ti spát nechce?já jsem se dneska 2x budila v noci, ale protože mi bylo horko a měla jsem žízeň, ty nespíš kvůli bolestem nebo se mimi moc hýbe? musíš teď hodně odpočívat, abys nebyla na porod unavená.
Zajímavý u mě bylo, že v den porodu jsem se probudila v šest ráno, koukla jsem na modrýho koníka, napsala jsem něco jakože mi asi odešla hlenová zátka, ale nikdo tam ještě nebyl, tak jsem si šla zase lehnout a probudila jsem se ve 12 hodin dopoledne, a to proto, že mi volala mamka , jinak bych asi spala dál. Jakoby to tělo vědělo, že potřebuju odpočívat, když začínal porod, malý se narodil 2.června 1, 20min ráno, takže jsem začala rodit přesně na den termínu a ten mám teď uplně stejný i s druhým chlapečkem :slight_smile:
25. dub 2013 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný den,
@martinka24 jáv 8 vstanu a jdu až okolo půlnoci spát odpoledne unavená nejsem.Já nemám bolesti ani se mi mimi v noci nehýbe je v klidu prostě jsem do 2 hodin vyspalá.Já by jsem odpočívala ,ale můj organizmus nechce.To je krásný mít oba kluky na stejný den.Doufám že budu taky před porodem dlouho spát aby jsem nabrala nějakou sílu.Byla jsem na nákupu a u kamarádky na kávě a teď to musím vše dohnat vklidu.Peru musím uklidit a vytřít dozasadit kyti protože jsem si konečně dokoupila hlínu a posekat zahradu a ještě uvařit večeři knedlíky se švestkami.Už se na ně těším. :slight_smile: A jestli nebudu spát tak já už opravdu nevím .Zítra mě čeká poradna tak mu to řeknu že vůbec nepím
25. dub 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa
@martinka24
@flowerie
@zlatickamoje
Děvčata, dnešek jsem strávila na porodnici... :frowning2: celou noc jsem blbě spala, skoro vůbec, bylo mi horko a převalovala jsem se a nad ránem mě chytly křeče do žaludku, malý je otočený pánev.dnem dolů tak mi kope na žaludek...nemohla jsem to zaspat :fearful: dala jsem si sprchu když už to byly opradu velké bolesti ale nepřestalo to, navíc se mi přitížilo v dýchání tak jsem volala doktorovi a hned mě vyslal k němu...pak porodnice, KTG, UTZ, všechny odběry...a nakonec je všechno v pořádku, až na to, že je uložený pánev.dnem, takže se v pondělí na kontrole rozhodne co a jak a asi mě dají na rizikové :confounded: už to musím nějak vydržet :wink: Ale teda bolesti to byly pořádné, silné křeče od žaludku, takže viroza, naštěstí nic gynekolog.původu, ale i tak jsem se bála!
Doufám, že u Vás je všechno v pořádku?
25. dub 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa tak hlavně že jste ty i mimi v pořádku musíš ještě nějaký čas vydržet,ale ty jsi holka silná a zvládneš to . :slight_smile:
26. dub 2013 v 05:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uzankaa drzim palecky at je vse brzo ok.u me no jen cekam kdy neco zacneja se konecne trosku vysplala ale nic moc to neni.ale ob vcera zase bolest jako pri ms a krizaky bolest boku stehen nohy natekly spodek boli tak uz jen cekam az to zacne ale k ranu uz me ta bolest budila.u me kazdy tvrdi ze se poradny uz nedockam.a asi vazne se to blizi celou dobu prsa nic moc jak indianska babicka a druhy den krasne pevny takze doufam e mu budou podprsenky co jsem si kupovala :grinning:
26. dub 2013 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa a už jsi doma neebo jak to myslíš na rizikovm,jako v nemocnici?u nás zatím žádný změny, k doktoru jdu až 6.5. a pak už budu chodit jen do nemocnice na ozvy kde budu rodit, jelikož mám doktora daleko ....už aby to bylo za námi, mám už i sny jak kojím atd...včera jsem si koupila konečně kojící noční košili do porodnice a v lékárně poporodní kalhotky a radši i vložky, ty kalhotky stály 17 kč tak jsem si vzala dvoje na vyzkoušení a jsou lepší ty větší, aby neškrtily, takže si koupím asi ještě dvoje.jinak dnes se u nás otevírá další nové Dm, tak se pojedu podívat, prý bývají velké slevy při otevíračce, tak jsem zvědavá :slight_smile: ještě nemáme dudlíčky a jednorázové přebalovací podložky, jinak snad už máme opravdu všechno.Mějte krásný den, pokud možno v tom horku ať je še ok,
@uzankaa a hlavně odpočívej, máme ještě čas spolu, termín máme až za měsíc a něco....
26. dub 2013 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano tehulky.uz asi tak tyden premyslim jak se koji :grinning: vubec si nevzpominam jak se to malicke rzi i pri chovani natoz pi kojeni to bude zabava :grinning: a to jsme naposledy kojila pred 3 roky no asi nekde musim jeste splasit mimi abych si to nacvicila jelikoz pokud u nas v porodnici natrefim zrovna na tu sestru z detskyho tak mi vynada jakto ze si to nepamatuji tak jako vynadala moji mamine kdyz sla rodit ted po 21 letech :grinning:
26. dub 2013 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa ahoooj. Na otočení má ještě chvilku času - kamarádce se otočil v 37. týdnu. A to ti řekl dr, že ty bolesti jsou z virózy nebo že je to tim, že tě kope do žaludku? Je to zvláštní. A tím rizikovým myslel co? že by sis šla lehnout do nemocnice? Jinak jsi už asi na mateřské, ne? (Já jsem rizikové těhu slyšela zatím jen ve spojení s tím, že prostě zůstaneš doma z práce a marodíš..) Tak snad budeš brzo OK!
@zlatickamoje holka ty už to máš za pár :slight_smile: Držíme palečky. A jinak myslím, že jak budeš mít mumínka v rukách, tak si na všechno vzpomeneš - co máme teprv řikat my, co to máme prvně? :grinning: Já jsem včera byla u kamarádky a chovala jsem si měsíční holčičku. No připadala jsem si jak tele, ale zvládla jsem to :slight_smile: Neměla jsem doteď kde si to vyzkoušet, naposledy jsem mímo držela v ruce snad před 2,5 lety, a to jen chviličku.. Ale jak jsem si já včera chovala, tak se teď hrozně těšim na to svoje zlatíčko. A jsem fakt zvědavá, co to bude - netušíme :slight_smile:
@blazenkaa
@martinka24
Holky já jsem z vás nejmíň těhule, vy už budete mít všechny mimina a já se eště budu trápit :grinning: Zatím teda všechno víceméně OK u nás, akorát mě bolí ťapky, hlavně když ráno vstanu z postele. A občas zabolí břicho, ale tak to už neřešim.
Máte někdo odkaz na seznam do porodnice? Jasně, kouknu se co chtějí v mojí porodnici, ale to není komplexní :grinning:
26. dub 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 Ahojki, jojo máme ještě čas, právě proto mi včera řekly, že ty potíže nebyly gynekol.původu, prej je ve vzduchu viroza nějaká...no a mě malý jak kope do žaludku tak mi to tím ještě víc znepříjemnuje a může i nejak blbe tlačit :wink:
26. dub 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie
@martinka24
Holky asi tím rizikovým mysleli, že bych taky přešla už od svého dr do porodnice kde bych rodila a tam už bych chodila do porodu na ty ozvy a hlidali by se me tam... :slight_smile: takže se uvidí v pondělí, dám vědět určitě!
26. dub 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek