• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v květnu - červnu 2013

1. října 2013 
chcete se zasmat?tak jako koupila jsme uz golfovy kocarek cena kocarku je 7500kc ale ted ho maji za 2000kc tak jsme rekla ze bych byla bba a jdu do nej sice uz jen cervena varva ale co :grinning: http://www.babypark.cz/kocarek-quinny-senzz#popis-produktu
10. kvě 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje tyjo nestraš, já jsem zrovna tento týden doprala veškeré potahy na kočár taky...teď je odvézt zpátky ke tchýni a přijít s mužem na to, jak to tam vlastně všechno patří :D
10. kvě 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje Tak já to mám přes bazárek mamin z našeho města, objdnají v zahraničí a vyjde to levněji, mám tak i bepantheny (100g za 190kč),prostě super obchůdky. Ale lidi jsou prostě potvory a jak na někoho blbě narazíš,tak to naštve :(
10. kvě 2013 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje už jsi zjistila na co je ten klíč ke kočárku jak jsi se ptala minule
:slight_smile:
10. kvě 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja ani nevim, ale asi nemam sundavaci potah na kocaru, jen v obchode rikaly, ze se snadno cisti ta latka, my ho mame vedle u tchyne v baraku, tak se podivam az ho budem mit doma :slight_smile:
10. kvě 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 U starého kočárku jsem musela sundávat šroubky,abych sundala potah a mohla ho vyprat..
11. kvě 2013 ve 04:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatickamoje a jak to dopadlo s těma tvýma potahama? šlo to natáhnout? to by mě asi pěkně vytočilo tohle.....
11. kvě 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vse nejlepsi vsem k dnesnimu dni maminek :slight_smile:
Vcera jsem trochu zpanikarila. Holky, co cekate prvni, mivate to taky? Takovej pocit, ze se bojim,co kdyz me to nebude bavit a ze se vsechno zmeni a uz to nejde vzit zpatky.. Tesim se na svy mimco, ale asi mam pochyby o sobe..
12. kvě 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie jo holka tak to já mám pořád a hlavně že se o to nedokážu postarat
12. kvě 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie
@blazenkaa jo mi to vykládejte holky. Já se toho taky úplně děsím. Že nebudu vědět co a jak, že toho bude na mě moc a že to prostě nebudu zvládat. Ale to si myslím, že má každý a že to k tomu patří... a my to pak všechno nakonec s přehledem zvládneme :slight_smile:

Holky náhodou nevíte jak to vypadá s liskou06? Ve středu si ji nechali v porodce kvůli odtoku plodové vody a od té doby žádné zprávy.
12. kvě 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anik.liska06 má Leonku teď nevím přesné ale má 4031 a 52 cm myslí.
12. kvě 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie Taky jsem u prvního dítka takhle uvažovala a váhala, děsila jsem se poporodní deprese a toho co se může stát,ale stačí uzlíček v náruči a bylo to lepší. Navíc ty pocity po porodu jsou úžasné a hodně pomohou v ujištění,že se postaráte o malé ať se děje,co se děje.
Pak sem tam nervy a bezmoc u bolavého bříška,ale to už k tomu patří a vám to ukáže,že máte maličké opravdu ráda.
12. kvě 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa
@anik.l Tééda, to je macíček ta Leonka. Takže první mimís :slight_smile:
12. kvě 2013 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@swaya
@blazenkaa
@anik.l To já si zas věřím, že se o něj nebo ní dokážu postarat, a kdyžtak přítel maminka na telefonu/skypu mě podrží...spíš se bojím právě toho, abych nebyla sobecká :grinning: Těžko se to vysvetluje - ale třeba letos mi mrzí, že se nepodívam nikam na dovču k moři. Ale veřím, že ten pišišvůrek maličkej mi to všechno vynahradí.
12. kvě 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie to si piš že ti to vynahradí a bude to lepší nežli nějaká dovolená taky by jsem jela ,ale tak dlouho jsme čekali nežli tenhle okamžik bude že klidně na tu dovolenou nepojedu 3 roky.
12. kvě 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Holky, právě jsem se vrátila od své rehabilitační dr., která mě narychlo vzala, páč mě pěkně bolí spojení křížový páteře s pánví.. No, sice mi s tim moc neudělala, prej se toho moc dělat nedá v 9. měsíci, že by mi taky mohla vyvolat předčasnej porod :frowning2: Ale dala mi pár užitečných rad!!! :confused:
A to i ohledně miminka, takže: Prý všechna taková ta moderní lehátka, ať už jsou obyčejná nebo superznačková, jsou spíš ke škodě než užitku. Miminko má prý ležet na rovné ploše v postýlce, kočáru nebo kolíbce, a ne aby bylo v polosedě vyhrbené v lehátku. Prý pokud to skoliozu přímo nezpůsobní tak to k ní minimálně dopomůže (prý bohatě už stačí ta doba, kterou mimča stráví v autosedačkách, což je nezbytnost). Stejně mluvila o různých šátcích a nosítkách. Prý je sice super, že je mimčo v těsném kontaktu s maminkou, ale zase je tam bůhvíjak pokroucené. (nehledě na to, že malé mimi by se nemělo dlouhodobě udržovat ve vertikální poloze, jako jsou některé úvazy) Prý takové ty kecy prodejců jako že šátky napodobují polohu v děloze atd. jsou pěknej žvást, protože mimčo už neni v děloze, takže se má prostě pomalu a přirozeně napřimovat.. Taky říkala, že klidně hned po příjezdu z porodnice prý dávat mimčo na bříško - nejlíp nahatý po rozbalení a nechat ho tak chvilku, aby se snažilo různě se pohybovat a polohovat, cvičí tim zádové svalíky. A od 2-3 měsíců pak už klidně na deku na zem na bříško a kolem různé podněty, ať se snaží :slight_smile:

No holky, možná vám to přijde přehnané, ale já tý doktorce věřim..přece jen to studovala a má s tim zkušenosti. Jasně, každej na to bude mít trochu jinej názor - ale ten její postoj mi přijde prostě racionální. Tak jsem ráda, že jsem to lehátko zatim nekoupila...měla jsem to totiž v plánu..
Tak papapa :slight_smile:
13. kvě 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa
@flowerie
@martinka24
Tak holky, přeji hezký den! M8m za sebou předoper.vyšetření skrz ten císař plánovaný! Dneska jsem úplně vyšťavená a sotva se šourám po domu...:frowning2: Od noci mám šílené bolesti v kříži, pak jsem to zaspala a nad ránem se to zase rozjelo...byla jsem u dr. a ta mi říkala že už musím být ve střehu každou chvíli, ikdyž je malý otočený KP tak i přesto si už může říkat o to, že chce jit ven...a termin mi řekla na 15.5 podle polohy malého, což je středa...nechci malovat čerta na zed ale jdu si balit věci pomalu kdyby si mě tam už ve středu nechali...jinak má termín až 1.6...takže se uklidnuju tím, že se mi malý může třeba i přetáčet, prostě nevím co se děje ale něco určitě jo! Tak se uvidí! Dneska mi dorazily chůvičky BABY ONO, tak z toho mám radost jsou parádní, tak snad budou dobře sloužit! Přemýšlím jestli si mám koupit čaj z maliníku, jestli už není pozdě třeba!?
Jiank doufám, že Vám ostatním je dobře a netrápí Vás bolesti:slight_smile:
13. kvě 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa
@martinka24
Holky chci se zeptat, jak to máte s první dávkou mateřské?Já jsem si tedka volala na ČSSZ a bylo mi sděleno že moje účetní pořád k dnešnímu dni nic neposlala a to už bude 19.5 měsíc co jsme jí já odeslala papíry! Docela mě to zarazilo, proč jako ještě nic neposlala. Už jsem ji napsala mail, tak uvidíme co se od ni dozvím. Ach jo, snad mi nebude s tím dělat problém!
13. kvě 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa Ahooj. No tak to se to u tebe pěkně vyvrbilo teda. Tak přeju ať tě co nejmíň trápí bolesti. Jinak tašku určitě zabal teda, nikdy nevíš. A kdyby si tě tam rovnou nechali na císaře, tak máš o 14 dní trápení míň a malej bude už naprosto v pohodě, to už není moc brzo.
Jinak s tou mateřskou to je divvný..naše finanční to teda na sociálku taky posílala později než jsem si představovala, ale už je to tam.. jenže sociálka na to má navíc ještě 30 dní, takže bůhví kdy se toho dočkam..mně teda přišla vlastně ještě půlka výplaty za duben, takže mě to zas tak nevadí..Tý účetní jsi měla rovnou zavolat, abys to věděla rychleji :wink:
13. kvě 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa zbal si tu tašku hned, včera bylo pozdě, já už jí mám zbalenou tak 14 dní.Jinak já jsem psala mail do práce, že jim posílám papíry skrz mateřskou a hned mi odpověděly, že jim to došlo v pořádku.Ale ještě mi nepřišly peníze, počítam kolem 20 . snad a socialka na to má opravdu ještě měsíc na vyplacení , to bych volala účetní proč to neposlala!Jinak aspoň to budeš mít dřív za sebou, všichni tu porodí a já tu budu čekat a čekat....pokud Flowerie neporodí až po mě.

Jinak já dneska byla poprvé v porodnici kde mi dělali ozvičky a vyšetření a přišly mi výsledky na streptokoka a mam ho pozitivni :frowning2: máte ho někdo taky?Doktor říkal, že mi při porodu dají asi antibiotika nebo co, a mám to zvýrazněný v průkazce, jdu se hned podívat co to může způsobovat :frowning2:
13. kvě 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčičky tak dneska zlatickamoje se stala maminkou v 11:12 se narodil Honzík má 52cm a 3,1kg oba jsou v pořádku
13. kvě 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holčičky do dneška jsem neměla ani trošičku strach z porodu ale od poledne se bojím jako blázen. Byla jsem na pásech a zrovna tam nějaká maminka rodila někde Holky to bylo tak hrozné.
Konečně jsem si koupila madraci do postýlky pořád jí neměly na krámě a dneska jim přišla.
Jkou máte vy já jsem si vybrala tu s tím kokosem co myslíte bude dobrá.

@uzankaa já už mám mateřskou na účtu nastupovala jsem na ní o týden dřiv nežli ty a přišla mi myslím 6.5.Tak to už máš docela na čase si tu tašku zabalit
@martinka24 Na streptokoka ti neporadím já to mám v pořádku
@flowerie Znám to moc dobřeco jsou křížové bolesti taky na ně trpí a nevím proč nejvíce mě chytaj když vstávám z wc
13. kvě 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazenkaa už jsem si to přečetla na netu, jinaak mě bolí napravo v podbřišku kolikrat když choidím, ale pak to přejde, nevím co to je, ale když jsem to říkala doktorce, tak říkala , že je všechno ok, ale kvůli tomu mi udělala vyšetření.Některý ženský hrozně řvou u porodu, to je normální, taky nad tím začínám víc uvažovat, když se to blíží.Matraci máme napůl kokosovou s pohankou nebo s čím, teď už nevím, ale jsou prý dobrý.
13. kvě 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 neboj, já budu vědět výsledky zítra, ale doktor mě uklidňoval, že to nic není. Jen maminky můžou mít po porodu horečky a tak se dávají preventivně antibiotika. Ono se to dá léčit předem, ale prý se to strašně rychle vrací, tak se to až do porodu neřeší. Takže se nic neboj. Není to nic hrozného.

@blazenkaa jee, tak další mamina už to má za sebou. Já jsem taky neměla strach a teď posledních pár dní začínám mít obavy a ty se stále stupňují, ale musíme být v klidu. To dáme!!! Příjemné to nebude, ale zvládneme to. Jsme silné ženy :grinning:

@uzankaa možná si to malý rozmyslel a ještě budeš rodit přirozeně :slight_smile: ... i když ti trošku toho císaře začínám závidět. Jak jsem psala blazence, tak začínám mít z toho porodu docela vítr. Držíme všechny palečky, ať všechno dobře dopadne a trápení a starosti konečně vystřídají radosti :wink:

@flowerie Na těch radách od doktorky určitě něco bude. Mamča nás dávala na břicho už od narození a začali jsme běhat docela brzy. Když dneska se toho všude tolik namluví a napíše a člověk aby se v tom pak vyznal co je pro prďolku fakt to nejlepší :confounded:

Holčiny já jsme někde četla, že už máte mít vybraného pediatra ještě před porodem pro mimčo. Vy už máte vyhlídnuté doktory? Mě to teda vůbec nenapadlo.

Jo a ještě jeden dobrý tip jsem se dočetla. Místo sterylizátoru za moc peněz můžete využít napařovačku na knedlíky. Je to úplně stejný princip a za pár kaček :grinning:
13. kvě 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blazenkaa
@martinka24
@flowerie
Takže ohledně té mateřské, učetní to tam poslala, takže mě spíš ještě nemají v registraci, mam zkusit zavolat koncem týdne a když to tam nebude, tak to zajde účetní vyřešit osobně, takže vyčkám...:slight_smile: Já jsem se taky nebála porodu ale ted jsme spíš taková znejistěná skrz to, jak budu vlastně nakonec rodit a jestli když by došlo na císaře, jak se nechám uspat(celkově a nebo při vědomí)už ted mi je ale jasné, že až to na mě přijde tak vůbec nad takovýma věcma nebudu přemýšlet a vše půjde tak jak má...!Bolesti mě zatím přešly odpoledne a mám klid, tak uvidím co v noci :wink:
13. kvě 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 Marti, neporadím Ti, já měla streptokoka v pořádku a to mi ho dělali 2x jednou, můj dr a pak v porodnici...
Neboj, všechno bude dobrý!
@anik.l Já si budu volat ve čtvrtek dětské doktorce, která mi byla doporučena a zeptám se jí jestli nás vezme, musíš se ji zaregistrovat před porodem a nahlásit přibližný termín porodu a pak jak se mimi narodí tak se ji připomeneš a domluvíš kontrolu, někde jezdí doktorky přímo domů, záleží jak kde a na domluvě:slight_smile:
13. kvě 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 myslim, že rozhodně porodim až po tobě... já tu mam z vás termín snad nejpozději, až 11.6., ale stejně si myslim, že budu přenášet.
@anik.l přesně tak, všide ti řikaj, že mimi potřebuje tohle a tamto...my jsme vyrostli na zahradě a na statku a v lese, furt se někde hrabali a neměli žádný vymoženosti a jaký jsme teď zdravý dětičky :D
@blazenkaa no já vím, proč to mám...mám totiž skoliozu jako prase a holt je to teď zase jiná zátěž, tak mě to zas chytá (tak před 4 lety jsem několik měsíců skučela každý den ráno tak hodinu, to jsem byla pak uplně paralyzovaná bolestí...teď to zatim tak hrozný neni) Jinak ale ty křížové bolesti jsou podle mě tím, jak se ti celá ta pánev připravuje a pomaličku roztahuje, takže se ti odtahují od sebe kyčelní kosti a ty jsou skloubené právě s kostí křížovou. (není nad to, když po škole podrobně víš, jak vypadáš zevnitř :D )

Jinak holky, o pediatrovi vim, mam 3 vyhlídnutý, ale ještě jsem jim nevolala. A testy na streptokoka mi dělali, ale nevim výsledky, neřekli mi je a už mě odeslali do porodnice, takže si radši asi ještě na gyndu zavolam :D
13. kvě 2013 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24
@blazenkaa Joo a matraci mám od gumotexu tuhle http://www.matrace-by-gumotex.cz/zbozi/153/detske-matrace/matrace-mimi-detska/ a rovnou jí mám s tím PUR potahem. Pohanku- kokos tu mam taky z druhé ruky, ale nechci jí. Nedá se to asi pořádně vyprat a bůhví co v tom žije za breberky :-P Pokud jí máš novou,bude to super, ale určitě na to pořiď nějakej ten potah s polyuretanovym zátěrem, protože jak ti to jednou pročůrá, tak to z toho už nedostaneš...
13. kvě 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flowerie
@anik.l
@martinka24
@blazenkaa
@swaya
@zlatickamoje
Takže jsme doma...od 8 do 14 na porodnici, museli odvolat doktory na sál tak se to protáhlo...na dnešek jsem měla od svého gynekologa naplánovaný císař, ale v porodnici mi to zatrhly, že se počká do termínu 1.6 a pak že mě ještě můžou nechat nějaké dny přenášet-prostě zkouší to do poslední chvíle aby se mi malý přetočil, což jsem ráda!Zatím se mu ale na svět vůbec nechce-jak řekla doktorka, prdí na nás a to doslova, když je zadečkem otočený:slight_smile:))V pátek jdu k nám na soukromou kliniku, mají den otevřených dveří tak jsem se domluvila, že mi zkusí natočit miminko a udělat 3D foto-tak se moc těším a jsem zvědavá co z té fotky bude:slight_smile: A v pondělí si budu zkoušet volat na akupunkturu a když nebude pozdě tak se ještě objednám a zkusím to podstoupit, máme tady vyhlášeného doktora, který to dělá maminkám před porodem co mají miminka koncem pánevním a prej má hodně úspěchů a v hodně případech se opravdu miminko otočilo, tak to bude poslední co proto udělám, aby šel mimišek ven normálně a když se nepodaří tak holt ten CS ale aspon budu vědět že jsem proto udělala maximum!
A jak se daří Vám maminky, jak zvládáte teplé počasí?
15. kvě 2013 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzankaa Tak držíme všechny palečky, ať se malý umoudří a otočí se.

Já dneska byla na předporodním rychlokurzu a jsem z toho úplně nadšená. Porodnice, kterou jsem od začátku odsuzovala, se teď vyhoupla na první místo v pořadníku, tak teď jsem z toho celá jalová, kam teda jít rodit :grinning:
15. kvě 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek