• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
ahoj, moje nadšení z našeho budoucího miminka kazí pouze to, že v mém okolí budu asi dlouho jediná, kdo zakládá rodinu...takže se nemám s kým dělit o radosti, nápady, obavy atd. Čekám první mimčo, takže budu ze všeho vyjukaná, to je mi jasný :slight_smile: ráda přivítám všechny těhulky, které mají trochu podobný pocit, okolí Plzně není určitě podmínkou :slight_smile: těšim se na váš....
6. dub 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem taky v očekávání prvního miminka, dnes 13+2. Minulý týden jsme byli pro jistotu na genetice v černicích a byl to neuvěřitelný zážitek vidět toho prcka a slyšet jeho srdíčko. Rovnou nám řekli, že na 80% čekáme holčičku :slight_smile: V kolikátém týdnu jsi ty? A jak se cítíš? Mně stále neopustily nevolnosti, ačkoliv je to již podstatně lepší než třeba před týdnem, bříško zatím moc nevyrostlo a k mému nemilému překvapení se mi prsa zvětšila asi tak o dva centimetry :grinning:
8. dub 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Ahoj holky, mohu se přidat, sice jsem od Klatov, ale mám stejný TP jako vy, taky čekám první, takže sem vyjukaná stejně :slight_smile: Budete rodit v Plzni?
8. dub 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj ahoj, já teda zatim přesný týden nevim, na první prohlídce jsem byla dost brzo, tak ted jdu až 16.dubna, ale doktorka to tipuje, od pulky unora, takže ted tak 9. naštěstí jsem nepozorovala zatim zádný nevolnosti, akorát nemam chut na některý věci a asi poslední tejden mě trochu bolí prsa, a teda jsem víc unavená celou dobu, ale to je dobrá výmluva :D rekonstruujeme a do konce dubna se musíme stěhovat, tak toho moc nedělam. Většinou pul dne ležim, a v práci zase pořád jenom sedim :slight_smile:
Ty jsi byla na tom placenym screeningu ve 13. tydnu? O tom mi říkala, že je to dobrý, taky tam chci jít, a pohlaví bych taky ráda věděla :slight_smile: Byla jsi tam sama nebo s tatínkem?
8. dub 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky vítej :slight_smile: v Klatovech mam kamarádku, to neni tak daleko :slight_smile:
zatim co jsem uvažovala, tak jedině Plzen, asi u Mulacu, sestrenka bude behem měsíce rodit podruhý, tak uvidim jaký bude mít názor, předtím byla na Lochotíně...
8. dub 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo já tedy byla na screeningu v Praze, a pohlaví mi teda neřekli :slight_smile: , no já asi budu rodit v KT, a ta kamarádka má mimčo?? ptám se kvůli tomu, zda má zkušenost s klatovskou porodnicí :slight_smile:
8. dub 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky bohužel o klatovský nic nevím, kamarádky děti nemají...
já nepočítam s tim, že pohlaví budu vědět tak brzo, na to si jestě chvíli počkáme :slight_smile:
8. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky
Ahoj, no jasně, čím víc nás bude, tím líp :slight_smile: Rodit bych chtěla v Plzni na Lochotíně, od kamarádek mám zatím jen dobré ohlasy, chystám se tam i na předporodní kurzy. Porodnice v Klatovech má ale taky docela dobrý hodnocení co jsem koukala..
8. dub 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
Ta únava je občas fakt nepříjemná a ty nevolnosti asi ještě přijdou, ale to ti fakt nepřeju :slight_smile: mně začaly někdy kolem 7tt a to mi začaly i bolesti prsou a to tak, že jsem nemohla spát ani na břiše. Na screeningu jsme byli i s tatínkem, oni tam ty tatínky vítají s radostí, v čekárně bylo taky víc párů. Nijak zvlášť jsme nečekali, vzali nás skoro na čas, teď ještě čekám na výsledky krve, screening dopadl dobře, dostali jsme tři 3D fotky, tak na ně pořád koukám s rozklepanou bradičkou :slight_smile: to těhotenství je fakt nádherný!
8. dub 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já mám nevolnosti od 6tt a doteď, každej večer zvracím, dnes sem taky obrátila žaludek naruby....nevim teda dokdy mě to bude trápit :frowning2:
8. dub 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jsem z Plzne a mam tp 2.10. uz a rodit chci ve fakultce na Lochotine :wink:
8. dub 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky prosimvás do těch plzeňských porodnic musí být také předem registrace??
9. dub 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady v Plzni určitě ta registrace nutná není, jenom v Praze asi..
9. dub 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky S tím zvracením to musí být peklo! Mně je teda šoufl od rána do večera, ale nezvracim. Mami když byla těhotná, tak zvracela až do konce čtvrtýho měsíce, což se ti doufám nestane..No a jak jsi na tom s váhou? Já totiž na začátku těhu zhubla asi kilo a půl a během toho první trimestru jsem přibrala jenom 100 gramů :frowning2: Doktorka mě teda ale ujišťovala, že se vůbec nic neděje, že mimi má všechno co potřebuje a že za pár měsíců si budu vyčítat, že jsem takovou větu vůbec vyslovila :slight_smile:
9. dub 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak sem dneska vyzpovídala sestrenku co rodí ke konci května, a prej registrace tady v Plzni neni nutná, jich prej ale prvně na lochotíně rodilo najednou asi 17, asi nějaký erupce na slunci, a tak prej bylo všechno nahonem a zmateny, to bylo po nějaký bouřce...a moc se jí nelíbila ta poporodní péče. Počkam, co bude říkat po druhym porodu...
jinak jsem opravdu ráda, že mě zatim špatně neni, a doufam ani nebude, nikdo v rodině na nevolnosti netrpěl, ale sem teprve na začátku, tak se může všechno změnit :(
taky jsem dneska u našich potkala jednu známou, má skoro ročního klučinu, a praktikuje bezplenkovou metodu, tak mě trošku nahlodala, asi začnu hledat co a jak, ikdyž myslim, že látkový plenky budou moje maximum :slight_smile:
9. dub 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka no já na začátku shodila asi 5kg, a teď mám nahoře sotva kilo, jinak břicho nemám žádný...se holky divili, že už jsem ve 4tým měsíci a kde mám prej břicho, že na mě není nic vidět :grinning: , takže zas až tak mě to nevadí, pokud přiberu do konce těhu jen minimálně, zlobit se fakt nebudu :slight_smile:
9. dub 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo prosimtě, bezplenková metoda je co?? to jsem ještě nesylšela? :slight_smile:
9. dub 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka no šoufl, mi bylo od toho 6tt a zvracívala jsem jen občas, ale zle mi bylo tak že sem musela ležet, jak sem se zvedla, dělalo se mi zle, teď už mě bývá dobře, ale večer to na mě najednou dycky přijde :slight_smile:
9. dub 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky jj, ty večery jsou u mě taky takový. Konečně po celym dni se rozvalim na gauči s nějakou baštu a začne mi být zle :slight_smile: snad se toho brzy zbavíme!
9. dub 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@twininky zatim jenom hodně zhruba, postupně si pročtu víc: pozoruješ svoje miminko a ono dělá určitý signály než čůrá nebo kaká a ty bys měla stihnout dát ho nad nočník (nebo cokoliv), aby pochopilo, že neni normální čurat pod sebe do plen. Asi je to hodně o pozorování miminka a o vztahu, nejdřív to asi moc nepůjde, vypozorovat, kdy se vyprazdňuje (před a po jídle, po spaní atd) a zkoušet to stihnout a rozpoznat signály. Plenku mají mít jenom pro sichr... přijde mi to dost náročný
9. dub 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To se jim to tam teda sešlo v tý porodnici :slight_smile: no prý se hodně rodilo i vloni před vánocema, protože se nějak výrazně snížil tlak vzduchu, což může mít vliv na porod, takže rodily ženský v termínu, v předtermínu i po termínu :grinning:
Jinak ta bezplenková metoda mě teda taky zajímá!
9. dub 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka fakt tě to zajímá? Mě to láká a děsí zároveň :slight_smile: mamka si myslí, že sem blázen, když jediný co vim, že chci látkový pleny, a když přijdu s timdle, tak bude šílet :grinning:
ale rozhodně budu zkoumat dál, mam dost času :slight_smile:
9. dub 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo tak to je síla....no to nevim, já asi půjdu klasika do papírových...já bych na to asi neměla čas :grinning: ale zní to zajímavě
9. dub 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: tak dnes 13+5, začíná to docela utíkat. Jak vy? Zjistila jsem, že mi začínají být těsné kalhoty v oblasti bříška, takže dnes patrně vyrazím obhlédnout těhu kalhoty do HM. Nevíte ještě o nějakých obchodech v Plzni kde mají pěknou těhu módu?
11. dub 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím ze Slovan :wink:
@1terezicka Já nakupuji těhotenské oblečení v CaA v Olympii. Mají tam větší výběr než v HM a hlavně "normální velikosti" :grinning:
12. dub 2012 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@diableria Jé, já jsem taky Slovanská :slight_smile: no včera jsem vběhla do CaA na Rokycanský a v sekci pro netěhotný jsem našla dvoje parádní šaty, jsou na tělo, ale hodně elastický, takže břišku v nich bude dobře a stály navíc jenom kolem 500,- Kč. Ale tu Olympii prubnu taky. V HM tam mají teď docela pěkný džíny! Ty jsi v kolikátém? a první miminko taky?
12. dub 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jééé, já sem taky ze Slovan :D sice se zrovna stěhujem, ale jenom o pár ulic :D
holky v noci mi bylo tak blbě, už sem nevěděla co....nemáte nějakou radu jak zahnat bolesti hlavy? dřív jsem brávala ibalgin, a to jediny pomáhalo, ale teď nevim.....
12. dub 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak to jsme se sešly krásně :slight_smile: Na tu bolest hlavy mi teda zabírá úspěšně buď tableta magnesia anebo silný piccolo s pár kapkama limetky nebo citronu...
12. dub 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka tak to piccolo příště asi vyzkouším, kafe mam dost ráda, ted se snažim omezovat, ale chutě jsou :slight_smile:
12. dub 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka
@kkouzlo Koukám, že Slovany se v roce 2012 pěkně rozrostou :grinning: ! Škoda, že nám tu zrušili tu porodnici, co? Doběhla bych do ní i v noční košili, to by byla pohoda :sunglasses: .
12. dub 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Jsem v 19. týdnu, takže jsem proti vám trochu napřed...A čekáme také první. Zadařilo se cca po půl roce, takže je plánované a netrvalo to extra dlouho, jak jsem se obávala
V HM mají hezké džíny, ale mě se zdá, že nejsou na normálního člověka - jako na mě :grinning: . Mám velikost kalhot 40/42, takže na mě šijou spíš v tom CaA.
12. dub 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek