• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@agent008 Jo tak do toho jsem se taky ještě nepustila :grinning: jsem hrozně levá, tak to možná nechám na tatínkovi, páč to je šikula :slight_smile:
2. srp 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo @1terezicka Ahojky, momentálně na koníka nemám moc čas ani náladičku, jsem tu vždycky jen na skok. Doma se malovala poslední místnost-kuchyň. 19.7. jsem byla na kontrole, protože mě poslední dobou pobolíval podbřišek, jako bych měla cystu, tak mě Dr. proklepnul. Nabral krev, moč, stěry atd. prý jestli se něco ukáže, tak budou hned volat. Vůbec jsem o ten telefonát nestála :confounded: a doufala, že bude vše OK. Ale není, mám v krvi a moči nějakou potvůrku bakterii, tak jsem musela v úterý hned naklusat na další kontrolu a pro prášky na zahájení léčby-antibiotika. Doma po přečtení příbalového letáku, jsem si všimla, že lék obsahuje Penicilin a já jsem na něj alergická, takže ve středu opět k Dr.Ta moje alergie to dost komplikuje, protože ta bakterie je nějaká odolná potvora a skoro žádné léky, které se smí v těhotenství, na ní nezabírají. Dostala jsem jiné léky a poctivě zobu po 8h. Mám tak děsný pocit, celé těhu si člověk vůbec žádné léky nevezme, aby prckovi neubližoval a teď tohle. Hlavně aby ta moje prdelka byla v pořádku, nikdy bych si neodpustila, kdyby se jí něco stalo. Jenže bez léčby bych o ní mohla přijít nebo předčasně porodit. Ach jo, to má člověk jen samé trápení a starosti. Teď jsem byla na návštěvě u rodičů, abych přišla na jiné myšlenky a trošku to pomohlo.
Jinak ten týden od 13.8. určitě platí, tedy pokud budeme fit. Fusak je super, jen škoda, že už mám rezervovaný jiný u kámošky, je opravdu super.
2. srp 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, to mě fakt moc mrzí, naprosto chápu tvoje obavy a pocity. Věřím, že s bakterií se řádně vypořádáte a vše bude zase v pořádku a ty si v rámci možností užiješ těch posledních pár měsíců těhotenství se vší parádou. Je mi jasný, že tohle ti teď moc nepomůže, já jen že vím o těch všech peripetiích co jste zažili a dokážu si představit, jak nefér ti to všechno může připadat.
Budu na tebe myslet.
3. srp 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka moc držím palce a´t je vše v pořádku!!
3. srp 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @agent008 Holky moc vám děkuju za podporu. Pořád si říkám, že když jsem došla tak daleko, tak už to musíme zvládnout i dál :wink:
3. srp 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky, ozývám se po dlouhý době, máme za sebou poslední velký ultrazvuk a je všechno v pořádku,máme potvrzenou holčičku a máme 2 kila...prej je hodně velká a podle ultrazvuku odpovídá 33. týdnu, tak nevim, jestli budu rodit pořádnýho hrošíka, nebo jestli půjde dřív? je skoro o 2 týdny větší...Jinak koukám, že letos je nějak moc holčiček :slight_smile: a jak se máte vy? Doufám, že je vše v pořádku a miminka krásně rostou.
7. srp 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werka87 No tak paráda, gratuluju.. máte krásný fotky! Ty bláho a dvě kila? Ta naše je pro ní jako muška :grinning: my jsme byli na UTZ ve 29+1 a prdelka měla 1300, no žádnej obr to holt nebude :slight_smile: A neposunuli ti termín porodu o pár dní? A jinak žádný neduhy jako otoky, poslové?
7. srp 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No naše bude asi pěknej obřík teda...s tím termínem nevim, jdu do poradny za 14 dní, tak uvidím, co mi k tomu řekne..:slight_smile: ale je možný že by mohla jít o ty dva týdny dřív....Otoky naštěstí ne, ale poslíky už asi jednou přišly, a nebo nevim, co to bylo...no nic příjemnýho a říkala jsem si, že na poslíčky je to moc brzy, tak nevim....a co ty, zatím vše ok?já myslím, že 1300 g je krásná váha a v normě, to jenom my máme cvalíka..:slight_smile: Teda nevim, kdo jí bude rodit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vy už jste měly nějaký poslíčky? jen jak to vypadá :slight_smile:...mně občas v břichu rejpne a tak jako se sevře, ale nevim jestli je to ono...
8. srp 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Třeba si fakt pospíší, nebo se prostě sekli na začátku s tím termínem. A jako i čtyřkilový miminko se dá prej porodit dokonce bez nástřihu :slight_smile: Tak to dej pak vědět co ti řekli.
U mě zatím vše ok, tvrdnutí nemám, akorát občas přijde taková ostrá, krátká menstruační bolest, ale včera jsem byla na KO a doktorka říkala, že to je tím tlakem miminka a ne poslové..tak mi napsala magnosolv. Na ty posly jsem teda fakt zvědavá, si nedokážu představit, že poznám rozdíl mezi tím a kontrakcema :slight_smile:

Holky letí to jako blázen, za chvíli si tady budeme postupně sdělovat zážitky z porodu :grinning:
8. srp 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 To sevření právě popisujou některý maminy a jde prej o tvrdnutí břicha...ještě jsem to neměla, spíš jakoby tu menstruační bolest, kraťonkou, ale intenzivní. No ale dle OG to nejsou poslové, jen maká děloha. I na to tvrdnutí by měl pomáhat ten hořčík..
8. srp 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka tak nevim, taky mi to přijde spíš jako menstruační, tvrdý břicho si myslim nemam...no asi to ví jen ten kdo už to zažil, necháme se překvapit :slight_smile:
8. srp 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Nic jinýho nám nezbyde :slight_smile: ale já si stejně myslim, že poslové to jsou.
8. srp 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka no tak snad tam ale ještě chvíli pobude, ještě se necítim připravená na porod :slight_smile:
8. srp 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, posílám další tip - tentokráte na ty luxusní porodnický vložky a kalhotky :slight_smile: šla jsem po recenzích a nejlíp jsou hodnocené:
http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-20ks/
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kalhotky-abri-net-9249-4249-s-5ks/
když si to objednáte přes eshop, tak vyzvednout si vše můžete osobně v lékárně na Slovanský, chtějí asi jenom 20,- Kč příplatek, tak to pořád vychází hodně slušně..
8. srp 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 No to já taky ne :grinning: Kdy tebe čeká monitor? My jdeme až za čtyři týdny..
8. srp 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak já mam prej břicho tvrdý hodně, včera jsem byla u doktorky. Já to považovala za napjatou kůži, nic mě nebolí, žádný menstruační bolesti, prostě nic. tak mi řekla, at si koupim magnezium a že uvidíme. Kdyby prej neco, máme jet na pohotovost nebo do porodnice. A mam počítat s tim, že budu rodit dřiv. Jako dost mě vyděsila, ale řikam si, že to třeba ten horčík zlepší. A dneska sem si volala na krevní výsledky a mam si dojít pro nejakej recept, že mi vyšel špatně krevní obraz. Jsem poslední dva dni dost vyděšená. Ale do rpáce mam chodit dál.
Asi začnu brzo dávat dohromady tašku do porodnice, takže @1terezicka odkazy se budou hodit, jdu se proštudovat, plus zjistit nějakej seznam, co máme mít sebou. A ještě pořád na tu matriku musíme, Jiřík nemohl najít rodnej list :grinning:
Jinak jsem holky koukala na doporučený seznam věcí (malvik), co pořídit pro mimino, a nemam ani třetinu věcí, a to si myslim, že jich mam dost. No asi začnu syslit a nakupovat....
8. srp 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Určitě to vydržíte, dokud nebude Jonášek zralej jako víno.. To magnésko zabírá hned a jestli máš nějaký hodnoty z krve pod referenční mez, tak si tě určitě ohlídají jako oko v hlavě, bude to ok! Možná by se ti vyplatilo nechat si vypsat na těch posledních pár týdnů před mateřskou neschopenku...na výši MD to už nebude mít vliv, tu ti počítají z hrubý mzdy.
No dej každopádně dej vědět.
A s tim rodnym listem to je teda vtipný, určitě si už vyřizuje duplikát :grinning: ten můj se mohl taky přetrhnout když šlo o příjmení!

Jinak s výbavičkou - mám nějaký hadříky, fusak, kočár, pleny a dneska mi teda tatí vyzvedl v tom eshopu v Mostě postýlku a matraci, takže takovej ten hodně hrubej základ máme, s dost věcma spoléhám na ty moje kamarádky a známý, který přislíbily leccos půjčit. A jako tašku do porodnice teda nebudu balit dřív než v září . Akorát by mě tady znervózňovala. I když kdo ví, jestli mě chytí rapl jako před těma 14 dny, tak to všechno vyřešim během víkendu :slight_smile:
8. srp 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ja se jí právě ptala, jestli mam zůstat doma, a prej neee. Tak se uklidnuju tím, že mě preventivně děsila. Jo, a prej se mam mín hejbat :grinning: no uvidíme. Já tašku chtěla balit na konci září, ale uvidíme, co mi řekne zejtra a podle toho asi budu o víkendu zařizovat...
A jaký budeš mít ty pleny? zkusíš ty látkovy?
8. srp 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No tak to tě fakt děsila preventivně, jinak by ti určitě nařídila klidovej režim, minimální vycházky a tak.
A ten UTZ máš teda koncem srpna? Jako aby ti pak rovnou neřekli, že odpovídá třeba 36tt, to bys měla jít pak balit rovnou :slight_smile: Já se vsadim, že ta moje princezna si tam bude ještě kulmovat vlasy a mě nechaj přenášet až do listopadu. A budu vám hrozně závidět, že už máte miminka venku!
Nakoupený mám látkovky, poohlídnu se po těch svrchních kalhotkách a minimálně to zkusíme. Stojí to za to určitě a možná budu mít sílu i na tu bezplenkovku. Musim si o tom ještě pořádně přečíst.
8. srp 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka jj, UTZ 20.srpna, tak sem taky zvědavá, co nám řeknou.
Já tu bezplenkovou knížku pořád ještě nedočetla :grinning: je to zajímavý, ale radši jenom ležim a nic nedělam...
8. srp 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka 21. srpna, tak jsem zvědavá :slight_smile:
8. srp 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak potom poreferuj :slight_smile:
8. srp 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, ty si procházela ty Slovany, nevíš jestli v nějakym sekáči neprodávaj i těhotenský kalhoty? pořád se mi nechce kupovat nový, a to počasí je občas už hrozný....
9. srp 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No zrovna to řešim! Už mě škrtí u všech i ta guma. Včera jsem si koupila jedny na aukru za 93,- Kč :slight_smile:

V sekáčích na slovanech mají věci pro mimi, ale těhotenský kalhoty jsem nikde neviděla. Rozhodně má teď ale smysl sjet do Olympie do HM, páč tam mají pořád ještě výprodeje a ty těhu kalhoty se dají sehnat za 300,- Kč, jak džíny, tak pláťáky. Mají všechny velikosti dokonce. Mně teď ale bylo líto dát i těch 300,-, tak aukro vyhrálo.
9. srp 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já se právě na aukru bojim, že mi nebude sedět velikost, tak si radši holt připlatim. O víkendu tedy nájezd na olympii :grinning:
9. srp 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ohledně těch poslíčků, já teda měla takový děsný křeče v břiše, bylo to jako by mi bolely střeva, žaludek a celý břicho najednou, pořád se jako stahovalo a tvrdlo, ale všimla jsem si, že je to pravidelný, vždycky ta bolest ustoupila a pak se vrátila...no nevěděla jsem co to je, pořád sem běhala na záchod, jestli to třeba opravdu není nějaký zažívací problém ale pořád nic...nakonec jsem teda zkusila teplou sprchu a ta mi opravdu pomohla, jako by se to všechno uvolnilo....a pak jsem konečně usnula...ale přišlo mi to teda nekonečný a fakt netušim co, to bylo, každopádně to bylo strašný a doufám, že se to nevrátí.....no teď beru pravidelně hořčík a zatím je klid... :slight_smile:
9. srp 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Tak to už bych asi plašila na pohotovosti, že rodim :grinning:
9. srp 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka Jo taky jsem o tom přemýšlela, že pojedem, ale manžel chrápal a ke všemu měl v sobě pár piv... a pak to nakonec přestalo....ale taky jsem si říkala, jestli nerodím.:slight_smile: no pokud je porod ještě horší, tak nevim, kdo to za mě porodí...a ještě takovýho macka... :grinning:
10. srp 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 tak něco takovýho popisovala doktorka, když mě děsila tim předčasnym porodem, a prej rovnou směr pohotovost nebo porodnice, takže my bysme jeli, třeba i taxikem :grinning:
11. srp 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek