• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Ahojky holky, tak malá jde na očkování příští týden, jinak venku taky už ťapkáme, nechce být v kočárku,ale musí mě držet aspoň za prst, sama aby se pustila nechce, ale vysloveně, že by se držela to ne.Spíš to má jako takovou jistotu, kolikrát něco vidí, rozběhne se, udělá pár kroků sama, pak zjistí, že mě nedrží, tak šup na kolínka...opice jedna..:grinning: Jinak nahoře jí prosvítají rovnou dva zuby, takže to vyvádění za poslední týdny, má svojí příčinu. A už jí učim i zvuky zvířátek, už umí haf haf, teda v jejím podání "hap" na pejska, kočičku zatim moc ne, ví kde má pupík a nos,a jinak mluví od rána do večera svojí řečí, je děsně upovídaná...no je s ní teď fakt sranda, ale zase má nějaký období maminkovský, když jsem šla na brigádu, tak jsem jí nechala u druhý babi a ona tam celý dvě hodiny stála u dveří a řvala...:frowning2: ten pohled, když jsem si pro ní přišla, jen tak nezapomenu, přišla jsem si jak nejhorší matka na světě, pak se mě hodinu držela a pořád plakala, a natahovala, i domů jsem jí musela držet v náruči...no děs...moje kamarádka mi povídá, že je rozmazlená, tak nevim, ale nepříjde mi, že bych jí nějak rozmazlovala...no a co vaše prdelky? Nás dneska ještě čeká focení..a i manžela jsem překecala aby aspoň na jedný fotce byl....a co by neudělal proto, aby mohl jít večer do hospody..:grinning:
@zusoka
@1terezicka
@lucinkka
@kkouzlo
@agent008
2. lis 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Ta poslední věta mě pobavila :slight_smile: :slight_smile: všichni jsou stejně vyčůraný :slight_smile: Jo a nemyslim si, že jde o rozmazlenost, prostě jen ještě těžko pochopí, že jdeš pryč na chvíli a zase se vrátíš, jsi její jistota, má tě skoro pořád u sebe :wink: Až bude starší, ono jí to přejde, možná má teď prostě svý maminkovský období nu.... Malej když se ke mě žene a tulí se a ch e chovat, tak si to vylożeně užívam, ten pocit ničim nenahradíš - takže řeči typu jeee, to je mamánek apod. mě jsou někde, víš kde :slight_smile::slight_smile:
2. lis 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 už jsem viděla fotku a super!! My jdeme za týden, tak začínám uvažovat nad oblečením....

u nás byl jonáš beze me u babi a byl prej skvělej, spal celou noc (!!!) a jedl mooooc, ne jako doma :D a tím pádem končím s tím jedním večerním kojením, už spinká a zvládnul to skvěle:slight_smile:
3. lis 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucinkka Jo všichni jsou stejní..:grinning: Jo, že je mamánek, že je na mě fixovaná a já nevim, co všechno, poslouchám běžně...nevim o co všem jde, je jí jeden rok, prostě mě potřebuje...jo když se ke mně tulí, je to krásný...jsou užasný...

@kkouzlo Ty jo, tak to je šikulka teda, to já bych se bála jí nechat někde přes noc..možná u naší mámy by to zvládla,ale jelikož bydlíme pod jednou střechou asi by se to minulo učinkem...:slight_smile: ale k druhý babi, po tom, jak tam dvě hodiny řvala, nechce jít ani na návštěvu. Když jsem tam s ní šla, tak už ve dveřích strašnej řev a pořá se mě držela...tak jí tam budu brát častěji, aby si zvykala. Jo focení bylo dobrý, malá nedokáže být chvíli v klidu, tak jsme měli, co dělat, pak tam začala otrhávat stromeček, a nakonec likvidovala i dárky...:grinning: No báli jsme se, jestli bude dost pěkných fotek a zatim mám vybráno asi 46 a pořád nevim který, líbí se mi jich hrozně moc....tak si taky užíjte focení...:slight_smile:
3. lis 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo ahoj. Já jsem v 37. týdnu, okolí v Plzně, teda přesněji Rokycansko :wink:
5. lis 2013 v 11:02  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak holky, presne jak jsem se bala, to celonocni spani jsem zakrikla :grinning: od ty doby, co jsem to sem napsala, tak uz mi celou noc zase nespi. Ale zkusila jsem dneska poprve dat spat bez nakojeni, misto toho vymlaskl asi tak 180ml UM, tak jsem zvedava, jestli to bude mit nejakej efekt.
Jinak uz zacinaji pady a urazy. Vcera se natahnul venku u psi boudy na beton, takze ma pekne odrenej nos a taky stihnulted za dva dny trikrat slitnout ze sedacky, co mame v kuchyni, naposledy primo na hlavu :frowning2: jako nic mu neni, dikybohu! Ale je to hrozny sidlo :slight_smile: nejvetsi legraci ma z toho, kdyz ho nekdo honi po byte :grinning:
6. lis 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@giardino Ahoj, tak to mas za chvilku, tesis se? :slight_smile:
6. lis 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucinkka ty pády, to bude něco na moje nervy :D zvládáš to? jinak Jonýs už taky zase celou noc nespí, min jednou je vzhůru, ale spí jinak hezky :slight_smile:
@giardino ahoj, my už tady máme všechny roční mimčo, aaale teda já už bych si bříško dovedla zase představit, ti závidim :slight_smile:
7. lis 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo heled ja ty pady zvladam celkem v pohode, vzdycky zkontroluju, jestli ma vsechny zuby, jestli neni neco zlomenyho a jedeme dal :slight_smile: asi budu matka tyranka :grinning:
Jinak ani to UM na noc, misto kojeni, nezabralo. Asi se s tim uz smirim no...
7. lis 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Fotky krásný! Moc vám to všem sluší :slight_smile:
u nás v pátek horečky, v sobotu jen zvýšená teplota, teď už dobrý, ale mám už těch viróz až po krk! Alenka zase nespí, je min. 4x v noci vzhůru a já se bráním zuby nehty nočnímu kojení. Asi už to odpískám úplně. Myslíte, že je nutný dávat ještě i v tomhle věku UM? Když jí jogurty, pudinky, lučinu, maso, zeleninu, měla by mít vápníku až až....
11. lis 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@giardino Ahoj, tak za pár týdnů budeš mít miminko u sebe, to je krásný :slight_smile: Držím pěsti na pohodový porod a šestinedělí!
11. lis 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Děkujeme, no focení byl fakt mazec, malá nechtěla být ani chvilku v klidu, bylo to docela náročný jí tam nahánět...:slight_smile: Nemluvim o tom,jak tam níčila rekvizity..:grinning: Jinak s tím mlíčkem,já myslim, že když má dost mléčných výrobků,tak samotný mlíčko nepotřebuje...

Jinak máme za sebou od čtvrtka očkování hexu a synflorix a asi prvně měla malá nějakou reakci, v noci horečku a druhej den zvýšenou teplotu, no a v pátek večer mi řvala až do půl noci, bylo to strašný, nevěděla jsem, co s ní, no a v sobotu řvala do desíti...nevim jestli to bylo tím očkováním a nebo zubem, kterej vyrostl...ale teď už je zase celekm klid...:slight_smile: Jinak od minulýho týdne běhá, jak čamrda...:slight_smile: A občas je to fakt mazec jí nahánět...:slight_smile: A urazy?No těch je za den, chudinka vypadá,jako by sme jí týrali, má každou chvíli modřinu na tváři,jak někde klopýtne a narazí do něčeho...taky už začínám být docela odolná vůči pádům, většinou jí řeknu,že to nic není, ona si pofňuká a jde zase zlobit...:grinning: Jsou strašně odolný nezmaři...:slight_smile:
11. lis 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka Ahoj, jojo, pomalu se to blíží a musím říct, že už se nemůžu dočkat :wink:
12. lis 2013 v 07:41  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Ahoj, už se těším moc, každým dnem víc... :wink:
12. lis 2013 v 07:43  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka nooooooooo hlavne se na to neptej pečenkový!!! UM do 3 let, žádný kravský a 3 mléčný dávky denně - sjela mě jak malou holku, že malej nechce UM.... fakt už jí mam plný zuby, navíc tam pátky neni a neni schopná si změnit ceduli s ordinačníma hodinama. Sla jsem tam kvůli pupínkům na zádech,t ak prej je to po teplotách a měla jsem přijít, dkyž ty teploty měl, že by mi to řekla a nemusela bych tam s pupínkama :D
snad budete brzy fit (v noci dávám mlíčko s kaší od nestlé ve flašce a stačí mu to) a můžeme vyrazit na prohcázku, co?
jooo a od roka nekojím
12. lis 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No já se tam v pátek právě nedovolala a zjistila jsem to až od Ratislavový. Ta byla celkem v pohodě, ale taky kdo ví jaká je....
Ještě nepřišly výsledky výtěru z krku, má pořád kašel, ale mně už hrabe jak jsem doma zavřená pátej den, takže zítra odpoledne bych na chvíli šla. S tím kojením to asi fakt už odpískám, akorát nevím jaký to UM jí pojede, začala být krapet rozmlsaná :slight_smile:
12. lis 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ježíš, dodatečně vše nej Jonáškovi!!!!!!!!!!!!!!!
12. lis 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@1terezicka tak jestli odpoledne půjdes, tak se ozvi, my ven musíme.... a můzu půjčit 3 UM na ochutnání, malýmu nejede ani jedno a ani banánovej sunar, kterej dneska zkoušel na návštěvě :grinning:
12. lis 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ok, dám včas vědět :slight_smile:
12. lis 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kačí, tak půjdeme ven až zítra odpoledne cca kolem14.hod, nepřidáte se?

Holky, tak už mám pocit, že po těch 13ti měsících rodičovský jsem nějaká ubitá. Celý týden navíc teď jsme s Alenkou zavřený doma, Vojtí odjíždí v 8 a vrací se v 8, já když vypadnu, tak jen do práce. Strašně mě mrzí, že naši nebydlí blíž. A je teda taky. Hrozně by mi bodlo občas přes den hlídání na dvě hodinky, abych zregenerovala :frowning2:
Jakpak jste na tom s vánočními nákupy? Asi to budu řešit opět přes net, ale teda vůbec nevím co kupovat.
A ještě z jiného soudku: jak se teď projevují vaše prťata Alenka umí dát dost značně najevo jakoukoliv nelibost a dokonce už mi začala házet věcma a vztekat se na podlaze (to je ale spíš vtipný). Jinak na zvuky zvířátek mi prdí, naučila se jak dělají hodinky a srdíčko a tím jsme asi zase skončily :grinning: A chodit se jí teda taky nechce, max. za obě ručičky, ale jakmile jí jednu pustim, tak jde na kolínka.
14. lis 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery, my jdem zítra k Anetce (pokud se něco změní, tak se ozvu). Ale Jirka jde o víkendu zas do práce, tak budem v Plzni.
Co umí Jonáš: chodí s rukama pred sebou (stále opatrně), najde mě a tátovi pupík, dá nám pusu, zvuky zvířátek a pozvávání ignoruje, autíčko je brrrm (bez r, to neumí). Dost jasně umí dát najevo "ne" a vzteká se, jakmile mu neco zakážu (snažím se odnaučit cucat palec, tak vyvádí pořád) a začíná se kamarádit s nočníkem. Jeste umí paci paci, pápá a babi ho naučila naznačit vařila myšicka. ALE na všechno musí mít náladu :grinning:

Jsem ráda, že občas naši pohlídají, je to dost ubíjející pořád doma, dost si i ted rozmýšlím to druhý - když už můžem :D
14. lis 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek děvčátka,koukám, že jsem tu dost dlouho nebyla.
@1terezicka terez taky mám někdy pocit, že už další den nezvládnu. Jsem s Laurou doslova skoro pořád. Spočítala bych na prstek jedný ruky, kolikrát někdo Lauru hlídal. Naši taky bydlí 90km daleko, tak hlídání nehrozí a tchýně nejeví zájem. Někdy bych ráda vypadla a třeba jen tak chodila ulicema.Tak se někdy domluvíme, necháme holky tatínkům a půjdeme, co ty na to? S Vánocema zatím nevím, jen mám vymyšlený kalendář z fotek Laury a povlečení pro Mírovo i mojí mamku, jinak naprosto bez inspirace.

Mimochodem máme už chcíp po třetí za sebou, je to šíleně únavný a být zavřená doma, mě úplně leze na mozek. Laura chodí okolo nábytku, konečně i leze po 4, ale je hodně pohodlná, tak jsem zvědavá, jak budeme pokračovat :slight_smile: Umí samé lumpárny, ale když se snažím jí učit něco kloudného, tak na mě prdí.
Holky už zkoušíte nočník?

@giardino Držím palečky, ať je vše OK a máš princezničku brzo u sebe. Máš termín od den dýl, než se narodila naše princezna.
@kkouzlo Taky přejeme Jondovi dodatečně vše nej k narozkám
14. lis 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka jj, na nočník dávám pokaždý ráno a po spinkání přes den, většinou se vyčurá a občas i během dne, v ruce hračku a zabaví se...

Dárky...no babičkám všem kalendář a ségře asi lístky na nějakej muzikál (přemýšlím o tý Lucii a jela bych s ní), pro malýho Adámka už máme a pro Jonýse taky všechno, nějak to to letos neřeším, našim něco koupí ségra a já jí přidám (mamce tradičně hadry a tatímu asi origoš crocsy). A teda Jonýsek dostane odrážedlo, žirafu s míčkama do FP, mikču sparty, autíčka z ikey a vkládačku s krtečkem, je to 5 věcí (asi jsem na něco zapomněla) a víc ani tuk!!! Od babiček po jednom dárku (taky jsem je kupovala já :grinning: bagr, knížky, u tchýně nevím...)
15. lis 2013 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To je šikula s tím nočníkem! Ve středu odjíždíme na týden k našim, tak třeba pondělí odpolko nebo úterý kdykoliv bychom je mohly provětrat :slight_smile:
@zusoka Zuzi, my se v tý rýmě a kašli mrcasíme už 5 týdnů! Je to fakt na budku! A beru to, že děti dáme na hlídání a vypadneme, i kdyby jen na hodinu na kafe, hlavně vypnout :grinning: Jdete ve středu do Barvínka? Moc rády vás uvidíme :slight_smile:
17. lis 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tery jestli budeme zdravé, tak ve středu jdeme určitě.
18. lis 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
HODNĚ UŽITEČNÁ ČÍSLA: Pro případ, že by vaše zlatíčka ochutnala jakoukoli drogerii, čistící prostředky, houby, kytky atd... TIS (Toxikologické informační středisko) non stop na tel. 224 919 293 nebo 224 915 402.
18. lis 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, dneska u nás byla prababi a zítra jedem k jítě a do hobita, to nestíhám :( takže až no návratu, to budeš alespoň zrelaxovaná ;)

@zusoka doufám, že to sem dávám jenom preventivně, že ti Laura něco neochutnala, trochu mě to vyděsilo...
18. lis 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači neboj Laura zatímpapá jen to co má
Bylo to potřeba v našem okolí,malej od kamarádky snědl půlku tablety do myčky, tak jsem dostala na pohotovosti tyhle kontakty k rozšíření. Prý jestli můžeme, tak předat co největšímu počtu maminek. Tam mají snad složení všech výrobků, kytek, hub atd. a poradí co a jak....
Tak jsem uposlechla a předávám dál :slight_smile:
18. lis 2013 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo ok, my už se těšily, dlooooouho jsme se neviděly. Pozdravujte Jitušku.
18. lis 2013 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka
@kkouzlo
@zusoka Ahojky holky, no já nemám ještě ani jeden dárek k Vánocům a vůbec nevim,jak to stihnu a k tomu napéct cukroví..no mazec je to teď. malá se umí taky pěkně vztekat, když není po jejím..:grinning: Jinak běhá opravdu už pěkně, dneska na trzích chtěla pořád chodit a utíkala mi, stačila chvilka a už byla někde pryč...a mě nebavilo jí pořád někde nahánět,jenže v kočárku se vztekala...:slight_smile: Jinak zvířátka umí pejska,ale z jejího krásnýho "haf" se staly zvuky asi jako když vřeší opice a říká "ha ha ha..."No asi se snaží napodobit našeho psa,když štěká a kočičku teda něříká mňau,ale "či či"..:grinning: a pak umí slovo "tady", takže se zeptám, kde má pupík, odpoví tady a šahá si na bříško, nebo, kde je mimi na obrázku,tak taky občas odpoví..:slight_smile: ale včera jsem jí připravovala joghurt a povídám, bude mňami mňami a ona ke mně běžela a křičela tady tady...to bylo tak vtipný, ta ví kam ta bašta příjde..:grinning: No je s ní sranda,ale nic nestíhám, ale už spí u sebe v postýlce a třeba až do rána, občas si zakňourá...:slight_smile:
Jo jinak včera jsem byla ve městě na pivku, a bylo to fajn...malou hlídal Kuba a naše máma a musim říct, že naprosto v pohodě,ani si po mě nevzdechla, a i hend u naší mámy usnula...no akorád v noci kňíkala a budila se, takže jsem pěkně nevyspalá, ale dobře mi tak, nemám chlastat :grinning:
Kači a co vám ta doktorka řekla na mlíčko?Jako že kravský nesmí?Já se na to teda neptala,ale občas jí ho dám, buď z něj vařim a nebo třeba jako svačinku dostane sušenku a k tomu mlíčko s medem..ale večer má teda umělý..jo a co druhátko?Jak to vypadá?Já si to teď nějak ani nedovedu představit...ale snad se to naše dítě brzy sklidní...

Jo holky, co se zase někdy sejít, jsem vás tak dlouho neviděla?Třeba jít do Plazy, tam jak je ta hernička pro děti a dát si kafe? Nebo tak něco?
23. lis 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek