• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Ahoj holky, tak si jdu trošku zanadávat na ten náš skvělej sociální systém. Zjistila jsem, že jako osvč, která vykazuje pouze vedlejší činnost při RP a tím pádem jsem osvobozená od placení všech záloh, nebudu mít teď nárok na peněžitou pomoc v mateřství a tím pádem mi automaticky jde další rodičák na 4 roky. Až nastoupím před porodem na mateřskou, nedostanu nic, po porodu budu dostávat devět měsíců 7,600 a pak 3,800. A to budu doma s dvěma dětma. Jako to se mi snad jenom zdá!!!!!!! Do toho vzkvétá ten trend neplacení faktur ze strany klientů, takže my si to příští rok fakt vyžerem a já prostě jak to půjde budu muset začít shánět práci, jedno dítě v jeslích, druhý ve školce, a to se vsadim, že práci mi ani nikdo s dvěma malýma dětma nedá. Fakt se mi chce řvát!
21. únor 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka cože?!!? je fakt, že se v tom příliš neorientuju z pohledu osvč, ale měla jsem za to, že když budeš navazovat s druhým mimčem, dostaneš automaticky mateřskou vypočítanou podle peněz před prvním nástupem na mateřskou a pak si zvolíš rodičák :( Předpokládám, že současnej rodičák máš nebo sis už zvýšila na to maximum.
Teoreticky, Vojta by pak na rodičák nemohl, že by to šlo na míň let? Asi ne, vid :(
21. únor 2014 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To jsem si myslela právě taky, ale to je jen u maminek, které byly v zaměstnaneckém poměru. Já bych bývala byla musela platit nemocenskou opět nejméně 180 dní před nástupem na druhou mateřskou, ale vzhledem k tomu, že mimi nebylo teď v plánu, tak mě to prostě ani nenapadlo. Rodičák jsem si navýšit nemohla, protože jsem měla hrozně nízkej vyměřovací základ a Vojtí jak je v invalidce, tak má ten vyměřovací základ taky tak nízkej, že by stejně šel na čtyři roky taky. No prostě vím, že ta situace nastane za 16 měsíců a musim se na to připravit. Akorát šetřit v době, kdy všechny prachy jdou do baráku, je prostě nemožný. Dneska jsem už s tím nějak smířená, ale včerejšek byl zase fakt černej den.

Káťo, nechcete jít v úterý na chvíli do toho Tyjátru? Možná bych ukočírovala i pondělí, ale to bychom mohly až kolem 15.30..
22. únor 2014 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery, úterý jedeme k Jítě, nemáte čas? už dopoledne, pak máme cvičení. Ale to pondělí jedu sice do Klatov, ale už ráno, tak by to šlo tak v 3-4 :slight_smile:
to proberem...
22. únor 2014 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No v úterý večer odjíždíme k našim, ale to pondělí by bylo super, vše co potřebuju zařídit jsem si naplánovala na dopoledne a nikde bych se rozhodně neměla zaseknout. Tak si to v pondělí ráno ještě potvrdíme :slight_smile:
22. únor 2014 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, tak úterý můžeme klidně, jeslti to chceš přehodit, až od 15.40 máme cvičení... ale jinak zítra
23. únor 2014 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Moni, tak copak vy? Určitě už je miminko na světě :slight_smile: Přeju hodně zdraví a pevné nervy, napiš jak to zvládáte a taky vlastně nevím, jestli je to holčička nebo chlapeček? Myslím na vás.
24. únor 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Ahoj, teda to je masakr, co tu pises! To snad ani nemysli vazne! :frowning2:
4. bře 2014 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@agent008
@zusoka
@1terezicka
@werka87
Ahoj, tak i ja se pridavam k tem, co vyzvu prijimaji :slight_smile: A ronou i plni, pac v rijnu se k nam prida dalsi malej dablik, nebo dablice :slight_smile: Jsem v 8tt a zatim vsechno v poradku :slight_smile:
4. bře 2014 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucinkka GRATULUJU! Jsem tě viděla v tý skupince Děti brzy po sobě :grinning: Tak hlavně ať je vše ok a není ti zle!
4. bře 2014 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka diky! :slight_smile: Jj, ve skupice hodlam brat rozumy :grinning: Jako jestli je soupnout rovnou spolu do pokojiku, atd... Zatim je cas, ale desi me to, ze to utece zas hrozne rychle a pak se z toho zblaznim :grinning: Spatne mi uz bohuzel je, to jsem s Matesem nemela, takze pronme novinka ..neni o co stat, blee
4. bře 2014 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka No to mi povídej, mně je blbě už 7 týdnů nonstop, ale musím zaťukat, že od včera je to teda podstatně lepší! Hlavně ta únava šílená přes den, v noci jsem furt vzhůru, pleť jako v pubertě... :slight_smile:
Tak je dobrý, že se můžeme z toho náporu po porodu pak zbláznit spolu :grinning:
4. bře 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucinkka luci moc ti gratuluju, to je paráda, já už chci takyyy :slight_smile: opatruj se a těším se v pátek!
4. bře 2014 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka terezko kdybys měla čas tak se knám v pátek přidejte, ráda tě po dlouuhé době uvidím :slight_smile:
4. bře 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Ahoj Jituško, já mám v pátek dopoledne klienta a nevím jak na tom bude Vojtí s autem :frowning2:
4. bře 2014 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Taky se přidávám ke gratulantům.
@1terezicka Holky vy mě v TOM(snad) příští rok necháte samotnou :frowning2: Ale zas budu moci mámit rozumy já z vás :slight_smile: Dneska jsem byla na gyndě a stejně by mi Dr. těhu nedoporučil, že po tom prosincovém úrazu, by to byla na páteř která ještě není ok, dost velká zátěž.
4. bře 2014 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Ty jo,m taky moc gratuluju...:slight_smile: Se to tu rozrůstá...:slight_smile: Já chci taky mimčo...:grinning: ale ten můj chlap pořád ne...i když už je takovej na půl přemluvenej...už se s druhým smířil, teď už se jen snaži oddalovat kdy...a říkal, že tak za rok...
@zusoka Tak v tom sama nebudeš, já jestli ho neukecám dřív, tak taky až tak za rok...:slight_smile:
5. bře 2014 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Neboj, ještě tu máme dost aspirantek na příští rok :slight_smile: Jinak dnes jsem byla u dr. a normálně tam byl vidět pindík :grinning: i dr. říkala, že tam bude....Vojtí bude bez sebe!
5. bře 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka No krááásný, hlavmí je, ať jste v pořádku :slight_smile: Teda to bude vyspělej jedinec :grinning: Budete mít páreček, tak si Vojtí splní sen skoro každého chlapa. Zítra se na vás 3 těsíme
5. bře 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Tak fain a ne že mi utečeš jako holky :wink:
5. bře 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Ty jo, teď čtu, to o tom rodičáku, to je šílený fakt...já jsem taky myslela, že když navazuješ na další rodičák, že by to mělo být stejný..no jako to je kocourkov..já jsem třeba ten rodičák taky musela dělat přes muže, jinak bych měla taky automaticky na 4 roky, jakož to student..no tak snad to nějak půjde, seženeš pěknou práci a bude to dobrý, budu držet palce..určitě se to nějak vyřeší..:slight_smile: Jinak to je super, že byl vidět pindík..:grinning: to je krásný mít páreček..jo mě Kuba taky řekl, že když už druhý,tak jedině kluk, že prej nemám ani vymýšlet jméno pro holku, že to prostě bude kluk...:slight_smile: ale já mám stejně takový tušení, že jednou jestli bude někdy druhý, bude to druhá vydrbína...:grinning:
6. bře 2014 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucinkka @kkouzlo@agent008@1terezicka@werka87
Holky nechcete se někdo přidatk objednávce ? http://www.milazebra.cz/ připravili pro české zákazníky CD s deseti písničkami nazpívanými na jméno vašeho dítěte. V každé ze superpísniček je jméno obdarovaného zmíněno alespoň třikrát. Spolu s personalizovanou pohádkou o Žabím princi (princezně), která je bonusem tohoto CD, to je nejoriginálnější dárek pro všechny děti od jednoho roku do pěti let.
Chtěla bych to objednat pro Lauru k svátku a když nás bude víc, můžeme se podělit o poštovné, které dělá 139,-
19. bře 2014 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko já určitě ne, pustila jsem si ukázku a nic moc. A malej celkově neposlouchá nic, musí k tomu mít video :grinning:
19. bře 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo OK. TV Lauru právě vůbec nebere a nezajímá, max 1x kouzelná školka a to má pak vybráno na celý týden
19. bře 2014 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Ahoj, ja taky nechci, dekuju. Nas malej je taky spis na tv pohadky, reklamy a dechovky na slagru :grinning:
19. bře 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucinkka
@zusoka
@kkouzlo
@werka87
@agent008
@diableria
Tak holky, it ´s a GIRL :grinning: až se nám doma sjednotí menses, Vojtí se zblázní :grinning:
Nechtěla jsem o tom vůbec psát, ale nakonec kdyby náhodou některou z vás to potkalo, tak neházejte flintu do žita: včera screening - UTZ 50 minut, miminko nespolupracovalo, nešlo změřit NT, nakonec změřeno na hodnotě 3,3mm, takže podezření na DS a odběr vzorku placenty, pak nejdelších 30 hodin v životě čekání na výsledky - volali v 11, že vše je ok a vvv jsou vyloučeny. No bylo to fakt příšerný, brečeli jsme oba, ale naštěstí to dopadlo. Nebyli jsme první ani poslední, jak jsem zjistila. Screening není holt všemocný.
Jsme šťastný jak blechy!!!!
21. bře 2014 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Teda Terez, ty sis to s prominutím pěkně "vyžrala" :frowning2:. Teď už si doufám budeš těhotenství jen a jen užívat! Moooc gratuluju k holčičce, to je nádhera :slight_smile:! Ale tušila jsem to, jsi taková holčičí máma :grinning:
21. bře 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Ahojky, no tak to je skvělý, že to dobře dopadlo...a ten strach musel být strašný, nedovedu si to představit,a le je to za váma a teď už bude jenom dobře..:slight_smile: A holčička, no super, bude mít malá parťačku...:slight_smile: Moooc gratuluju..:slight_smile: Já jsem zrovna uklízela Marušce šatník a říkám si, kolik má věcí, že některý kusy neměla ani na sobě, že by to chtělo druhou holčičku, aby to mohla nosit...:slight_smile:

@zusoka Zuzi, taky se nepřidám, malou nezajímá pomalu ani televize ( kromě reklam. :slight_smile: ), takže by to bylo asi zbytečný..:slight_smile:
21. bře 2014 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@diableria
@werka87 Děkuju, holky :slight_smile:
21. bře 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka díky, ale já taky nechci, promiň..
21. bře 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek