• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@agent008 CS mi do průkazky ani nepíše, jen mi vždycky řekne, že je všechno zavřený a nic se nehcystá, tak jí musim věřit :slight_smile: Jinak další kontrola a monitor zatím ještě za 14 dní a pak už po týdnu. A ty to máš už po týdnu, vid? Už se ti to sakra blíží!
6. zář 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka aha, tak to jo...no mě to CS docela vystrašilo, tak proto se ptám :slight_smile: kamarádka co už má mimčo když slyšela že už jsem otevřená na 5 prstů tak řikala že prý do tejdne porodim, tak jsem zvědavá :slight_smile: ještě by tam mohla malinká chvilku zůstat, nějak se začínám bát :slight_smile: :slight_smile:
6. zář 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka jojo, v úterý jdu zas na monitor :slight_smile:
6. zář 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak zase držim pěsti, ať je vše ok :slight_smile: a teď jsem zjistila, že mi doktorka dneska prvně zaznamenala CS a mám tam 2. To by mělo odpovídat nějak tomu stadiu těhu..
6. zář 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka děkuju :slight_smile: jojo, to máš tak akorát, má se to pomalu zvedat :slight_smile: tak doufám že stihnu ještě to kafe s váma, asi budu hodně lenošit :slight_smile: :slight_smile:
6. zář 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 No já začínám být taky už lehce nervózní :slight_smile: utíká to teď strašně rychle a když vidím, že jsi už 38tt, tak mě polejvá horko :grinning:
6. zář 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, takže středa kolem 16?
7. zář 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak s tou prohlídkou porodnice se mi to vymklo úplně z ruky. Ve čtyři mi volala kamarádka, že tam máme být v pět nebo nic. Domlouvala to navíc ještě další kamarádka u doktorky z neonatologie, takže jsem neměla možnost do toho nijak zasáhnout anebo vám dát alespoň nějak předem echo.
Takže doktorka nás vzala na porodní boxy, zrovna se nikde nerodilo, takže tam byl klídek. Vypadá to tam přesně jako na fotkách, hezký, čistý, prostorný pokoje se vším vybavením. Pak nás vzala na oddělení novorozenecký, kde jsou miminka od porodu po dobu čtyři hodin - po domluvě samosebou může mít maminka mimi u sebe, ale většina využije tý možnosti si ještě naposledy oddechnout :slight_smile: Pak nás vzala na JIPku, to jsem teda měla celou dobu slzy v očích, bylo tam miminko co se narodilo v 25 tt a mělo nějaký půl kila, prostě drobeček, ale prej šikulka, že by to měl zvládnout.
Jinak mimika všechna krásná, čerstvá, byla z dneška :slight_smile: kolem 3800g standart a to je fakt hodně, ty miminka jsou prostě obrovský!
Jinak k porodu: až to na nás přijde, nahlásit se prvně na ambulanci, tam nás vyšetří (jako jestli začnu rodit přes den a bude tam plná čekárna, tak se picnu) pak nás vezmou do tý navazující čtyřipatrový budovy, kde ve čtvrtém patře jsou ty porodní boxy a hekárna.
Ptala jsem se na porodní plán - tak prej na ten koukaj jen skrz prsty, nikoho to nezajímá. Co se týká klistýru - vřele doporučuje, jinak je to prej mazec. No a hlavně mě zajímalo jak je to tam s těma nástřihama a bondingem. Takže zrovna jsou zapojený do nějaký studie, takže nástřihy se teď prý vůbec nedělají, max. oproti souhlasu rodičky v okamžiku, kdy fakt hrozí raptura, ale jsou tam doktoři, kteří nenastřihnout a nechají to fakt roztrhnout. Tak nevím jestli je to úplně pozitivní zpráva :confused: Jinak bonding standartně, nejsou li komplikace - po porodu nechávají mimi půl hodiny mamince na bříšku, pak prý dochází k fyziologickému útlumu toho miminka, tak ho teprve potom vezmou přeměřit a buď vrací zpět mamince nebo ho berou na to novorozenecký. To je docela pozitivní, jsem zastánce bondingu :slight_smile: Po dvou hodinách po porodu nás vezmou z porodního boxu na pokoj a po dalších dvou hodinách odpočinku přivezou miminko.
Jinak prej všechny PA jsou tam zlatý, stejně tak laktační sestry, takže se nemusíme bát. Z doktorů asi nic moc MUDr. Skalka - je to nějakej docela ras ze starý školy. A prej nemaj rádi porodní box č. 3 - nechtěla nás strašit, tak nevíme proč. Ale při mym štěstí až přijedu, tak mě dají na ten box č. 3 a přijde mě rodit MUDr. Skalka :grinning: to jim radši zdrhnu k Mulačům!
7. zář 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery to ani moc nevadí, po tom, co jsem si od tebe tady přečetla, jsem to asi nechtěla vědět :grinning: spíš jsem se začala bát. A jelikož jsem se ještě moc nezajímala o věci těsně po porodu, tak je to i dost nových informací.... jeslti je bonding, že ti daj to špinavý mimčo hned na prsa (a podle toho, co sem hledala, tak jo), tak přesně to nechci. Klistýr ano, to jsem slyšela,že neni tak strašný, a rozhodně se to vyplatí.
K uvažování o nástřihu jsem se kdysi dostala přes diskuzi o epi-nu, takže radši nastřihnout, než roztrhnout, tak snad to tak radši dělají...klidně jim to i podepíšu!! ikdyž ještě trošku uvažuju, že epino koupim a budu trénovat....
Podle sestřenky, co tam rodila 2x, je ochota a péče personálu závislá na počtu porodů, tak snad budu rodit skoro sama :grinning:
V pondělí mam volno, tak plánuju pořídit věci do porodky, trochu připravit tašku, podívat se po nějakých levných košilích, taky omrknout kojicí podprsenky. Moc se mi do těch posledních nákupů nechce, ale aspoň to budu mít za sebou....
8. zář 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No mně to právě taky všechno docela rozhodilo :slight_smile: O bondingu jsem četla krásnou knížku, tak o to moc stojím. Jinak čeká mě taky ten snad už poslední nákup a bude to. Do porodky jsem pořád řešila co na sebe kvůli kojení, když jsem viděla tu nabídkou infantilních nočních košil, tak jsem se nakonec rozhodla proběhnout sekáče a koupit takový ty prodloužený propínací košile a měla jsem štígro. Doporučuju mrknout v Bezručovce vedle Anděla - second hand Móda za hubičku a pak nad žumberou je novej Outlet a second hand s mimi věcma, kde ty košile mají taky.
S těma kojícíma práskačkam furt nevím..švagrová mi doporučila zatím koupit takový ty lambády, že jsou super pohodlý i na noc, nepadaj ramínka, nezarejvaj se do zad, tak jsem na aukru našla takovou tu AAH BRA asi za 69,- Kč.
Tašku jsem jsem si zabalila dneska ráno, ale asi její obsah ještě zredukuju, mám toho nějak moc :grinning:
Ve středu to ještě proberem :slight_smile:
8. zář 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka taky mam v plánu sekáče a levný obchody typu Rodinka a Velryba, enbo jak se to ted jmenuje....
8. zář 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak dneska další super noc. ze soboty na neděli to ještě šlo, to jsem vydržela dvě hodinky bolesti - asi poslíčky - opakovali se, jako MS bolest a pak to přešlo :slight_smile: ale dneska? Kolem půlnoci sem se probudila a od tý doby fuj :frowning2: píchá (nebo tlačí?) mě nestále v pravym boku, bolí v podbřišku, občas píchne. Kdybych neměla dneska kontrolu u doktora, tak sem Jirku donutila jet na pohotovost, ale protože malej se naštěstí hejbe, tak sem si řekla, že to vydržim, když se to nehorší....no ale porod bude masakr
10. zář 2012 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, omlouvám se, že sem se dřív neozvala, ale celej víkend jsem měla na pilno.Slavila jsem narozky,takže samé vyvařování a pečení a návštěvy příbuzenstva a tak..:slight_smile: no a pak jsme konečně dělaly dětský pokojík, tak už máme hotovo a můžu v klidu rodit..:slight_smile: pak dám nějaký fotky, není to nic extra, ale snad to malé bude stačit...do porodky už mám taky skoro zbaleno...Tenhle týden mám docela nabitej, ve středu mě čeká doktorka a pak jdeme někam na večeři s mužem a kamarádkou :slight_smile:
@1terezicka Moc krásný informace o porodnici, děkuju....tak snad to tam nějak zvládneme...:slight_smile:
No já mám poslední dobou snad každou noc tvrdnutí břicha a občas bolestivý poslíky, a mamka tvrdí, že mi kleslo břicho a prej do 14 dnů porodím..:slight_smile: to určitě, doufám, že do října vydržíme..:slight_smile: uvidíme co nám poví paní doktorka,jinak příjde mi, že poslední dobou jsem jak kdyby mě praštili pytlem po hlavě, nějak se nemůžu na nic soustředit a občas jsem uplně mimo..:slight_smile: Máte to taky?:slight_smile:
10. zář 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ty bláho, já měla to samý celý včerejší odpoledne. Jsem z toho byla pěkně vyprdlá :slight_smile: ale zatím jsem stále 2v1. Akorát furt nevím jestli to jsou poslíčky, mě prostě tlačilo a píchalo v celym břiše a k tomu občas na MS bolest. Jako ten porod bude fakt asi bolet jako prase...
10. zář 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Ahoj, no tak dodatečně všechno nejlepší :slight_smile: Na fotečky se těšim!
Začíná to být fakt už vážný s těma poslama. Holt se tomu finále už nevyhneme :grinning:
Jinak s tím otupěním - mně muselo klesnout IQ, i Vojta se mi už občas normálně směje, jak mi nedochází úplný triviality a nejsem schopná se na nic soustředit. A laktace tomu asi moc nepomůže :grinning: Snad se zase hodim do normálu!
10. zář 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzi, tak co u doktora? Dobrý zprávy?
10. zář 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tery dnešní kontrola dopadla bídně :confounded: . Čípek opět kratší a to o 4mm, ale vzhledem k 28tt mě Dr. do nemocnice nepošle-uprosila jsem ho, protože prďolka i přibrala 38cm a 1080g, takže už plníme tabulky :slight_smile: Jinak pokračovat v braní léků a klídek-pohoda.Maličká je zdravá, tak mám radost. Taky mi udělal nové 3D foto tak je dám manželovi ještě dodatečně k pátečním narozkám.Ve středu ale určitě jdu!!!!!
10. zář 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Jeje teď jsem vás dočetla holky. Ta porodnice mě začíná taky děsit a to mám zatím dost času, ale kdo ví, jak to dopadne...MUDr. Skalka mě párkrát prohlížel,když jsem byla na operacích a fakt nic moc, ale on docent Novotný taky není žádný med.Jinak já trochu doufám, že malá bude chtít ven v noci a že bude volno na nadstandartním pokoji. Ještě štěstí, že jdete na řadu dřív než já můžete mi předat zkušenosti :wink:
10. zář 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tohle jsem vytvořila manželovi k narozkám
10. zář 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo ty jo, takhle v kuse jsem to ještě neměla...jak jsi dopadla na kontrole?
10. zář 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka zuzko tak snad v rámci možností dobrý ne, hlavně že malá přibýrá tak jak má a je v pořádku :slight_smile: co nejvíc odpočívej...a ten dort je parádní :slight_smile: :slight_smile: z čeho je udělanej ten základ? :slight_smile:
10. zář 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 CS mám na hranici 3-4 ale věřím, že se udržíme co nejdýl :wink: Teď doufám, že se ještě udržíme a v prosinci už vidím, jak budu přenášet :grinning: Mám radost, že už prďolka přibrala a odpočinek se pokouším užívat, musím to brát tak, že pak už mi ho třeba malá nedopřeje
Základ dortu je udělaný z chlebového korpusu a dortíček vážil přes 8kg
Tady je průřez
10. zář 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka určitě :slight_smile: jen užívej co nejvíc :slight_smile: uau, ty jo, to je mňamka pro chlapy, šikulka! :slight_smile:
10. zář 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @agent008 holky, tak prej se rozpíná děloha a pracujou vazy, mělo by to přejít, ale zatim to nevypadá, drží se mě to statečně, ale by to nemělo trvat v kuse až do porodu, nejlepší je když chodim :slight_smile: v práci sem si vzala volno a už tam nejdu, at si poradi beze me a já budu ode dneška doma :slight_smile: oběhala sem si to trvalý bydliště a ted budu už jenom odpočívat a doladim poslední nákupy. V DM mě zaregistrovali jako těhotnou a dostala jsem nějaký slevy...
@zusoka tak já si u tebe "dortík" pro Jiříka pak objednám, tohle bych já nedokázala :slight_smile: hezký, a hned bych to celý snědla :slight_smile: koupila sem si jenom 3 chlebíčky v Berušce :grinning:
10. zář 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
jo a holky, ptala sem se, kdy půjdu na první monitor...prý to stát upravil, a první je v 39. týdnu, což už mi přijde dost pozdě... ale pokud se nic dít nebude, tak až takhle pozde
10. zář 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Tak to nejsou zase tak špatný zprávy, přece :slight_smile: Třeba dle MUDr. Kouckého - má internetovou poradnu - je CS 3 v tom 28 týdnu normální nález, pokud k němu nejsou křeče...A tady jsem četla od jedný maminky, že od 26 týdne má CS4 a teď je už 36tt a pořád drží, nakonec budete přenášet, uvidíš :slight_smile: Hlavně to chce klid a to magnésko. Ráda tě uvidím v tu středu, ale kdyby tě to mělo stát sebemenší námahu, tak se na to radši vyprdni, jen ať prdelka hezky drží!
10. zář 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. zář 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Až ve 39tt ? To je zvláštní, já budu mít teď do 39tt u mý gyndařky celkem 4 a jsem si jistá, že kdyby s tím byl nějaký problém, tak by mě určitě upozornila...
Tak hlavně že to nejsou posly, ale "jenom" vazy. To mám teda to samý.
10. zář 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Holky děkuju moc za pochvalu. Pečení mě baví, ale ze slaného dortu jsem měla nejdřív strach, naštěstí to dopadlo dobře :wink:

Já se snažím si ty komplikace moc nepřipouštět a moc na to nemyslet. Taky si myslím, že nakonec budu přenášet, ale to ještě uvidíme :slight_smile: Jo a na ten monitor jsem taky docela zvědavá, ale na to mám ještě čas. Ve středu 16h platí :wink:
10. zář 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
asi mám novou úchylku, kam se hrabe lamaze http://www.grimms.cz/ zamilovala sem se na první pohled :slight_smile:
11. zář 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek