• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Tak sem byla dneska u doktorky a zatím vše v pořádku, teď už budu chodit každý týden a s monitorem...no a nezdálo se jí naše hrošátko a má pánev, tak mi budou měřit porodní cesty, prej jestli vůbec projde..:slight_smile: tak snad to dopadne dobře....

@zusoka Ten dort vypadá moc krásně, hned bych si kousek dala..:slight_smile: Také jsem dělala slaný dort, ale teda jen kulatej (z kulatého chleba), ale teda vypadal o proti tomu tvýmu hrozně :slight_smile: Můžu se zeptat čím je potřenej, nebo to je sýr, želatina? Vypadá to moc hezky... :sunglasses:
12. zář 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werka87 Jé, takže kdyby holčince tvoje pánev nestačila, tak jdeš na plánovanýho císaře? No aspoň budeš vědět kdy tě to čeká :slight_smile: ale rozhodně ti budu držet pěti, aby se ti tam vešla a šlo to normálně..
12. zář 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Děkuju, no to bych pak musela na císaře, ale já doufám, že to bude v pořádku. a užiju si porod se vším všudy..:slight_smile:
12. zář 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Děkuji za poklonu. Vršek je potažený rozpuštěným sýrem
12. zář 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 S těma porodníma cestama držím všechny palce, aby vše dobře dopadlo.
12. zář 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka @agent008 Děkuji vám za příjemné odpoledne, bylo to moc fain. Jen jsem zapoměla manželovi vyzvednout ve zdravotnických potřebách na Francouzské ortézu a moc mě nepochválil :confounded:
12. zář 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Ajajajaj :slight_smile:
12. zář 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No jo, jsem šikula a ty pochybuješ o svém IQ :grinning: Jo a taky pravidelně odesílám místo odpovědí v SMS prázdná okna, takže mi to doma asi taky moc nesvědčí :wink:
12. zář 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka tak manželovi řekni, že sis ale dobře popovídala a vypadla mezi lidi :slight_smile: já si doma taky vyslechla, že jdu pozdě a jsem málo oblečená :grinning:
to ještě stihnem do porodu zopakovat, snad :slight_smile:
dneska jsem si naplánovala spočítat, kolik nás stála zatim výbavička a udělat soupis, co ještě, ale nevim nevim, jestli to zvládnu, to počasí je uspávací :slight_smile:
13. zář 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Tak ty výpadky můžeme pomalu považovat za něco normálního u žen na mateřský :slight_smile:
@kkouzlo Taky jsem dostala sprďana, že jsem se málo oblíkla :slight_smile:
13. zář 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Přesně to samé jsem mu řekla, ale nějak to nemělo úspěch :slight_smile: Pro opáčko hlasuju taky. Sepisovat kolik money co stálo už jsem taky začala, a někdy mě to začáná děsit :confounded:
13. zář 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka tak já se dopočítala na 25 tisíc, ale ještě pár věcí budem kupovat :slight_smile: myslim, že to neni tak strašný, když si vezmu, že plenky jsou látkový a kočár novej. No ale Jiříkovi to asi říkat nebudu :grinning:
13. zář 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No tak já jsem zatím na částce 17500,- ale ještě přibude přebalovák atd. no uvidíme uvidíme uvidíme.Doufám, že max. částka bude 30000,- ale manžovi to taky zatím neřeknu :wink:
13. zář 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky včera jsem skákla do lékárny v tom Dvořákovi jestli nááááhodou nemají ten na odlití ten 60% líh a MAJÍ. Lahvička 50ml za 45,- Kč a expirace až do 2017..
13. zář 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak to docela ujde,to nemusím ani tak dlouho čekat s nákupem :slight_smile:
13. zář 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo Tedy holky vy mi dáváte s tou porodnicí. A já jsem myslela, že už názor nezměním, že Locháč to jistí a vy tohle.Nebojte u nás bude určitě vše OK :wink: musí být
14. zář 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ve Dvořákovi je lékárna? :grinning: to ani nevim. No až se vrátím do Plzně, tak taky koupím, a rovnou i všechno ostatní :slight_smile:
@zusoka máme ještě čas, ale jak nad tím uvažuju, tak se začínám bát a zkoumam a zkoumam.
14. zář 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Lékárna je hned naproti DMku :grinning: Já už jsem těch recenzí na porodnice v našem okolí taky prolezla spoustu.
Nejvíc se mi líbí ty Hořovice, ale ta vzdálenost.... Tebe děsí to nenastřihování atd....? Já si ale pořád říkám, že pokud se bude něco dít, tak tam je prostě kompletní péče o miminko zajištěná a to je taky důležité. Např. ve Stodě pokud se něco děje, tak jsou 2 san. pro převoz do Plzně a když jsou někde na výjezdu, tak máš smůlu.
14. zář 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@zusoka Holky, já zůstávám u toho Lochotína, hlavně kvůli té péči o miminko. Tak snad fakt nebude rodit zrovna celej Plzeňskej a Karlovarskej kraj :slight_smile:
14. zář 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ty plenky Bella Happy s výstřihem na pupeční pahýlek mají i v Albertovi, včera jsem tam na ně koukala.
14. zář 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terez já vzhledem k tomu, že veškeré gyn.operační zákroky jsem prodělala na Lochotíně a před tím na Slovanech, tak taky zůstávám u téhle volby. Přece jen tam mám kartu a když by se něco dělo, tak kouknou a ví co všechno jsem prodělala.A že už toho bylo z gyndy moc. Ta prvotní péče o miminko je u mě na prvním místě, pro tu naší lásku vydržím stejně všechno-nástřih,nenástřih, kamera nekamera.Chci aby bylo vše OK. Ty plenky taky raději do porodnice koupím ty Bella Happy
14. zář 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Moje gyndařka právě taky funguje dva dny v týdnu ve faktultce, tak by mi asi ani nic jinýho nedoporučila.
Posílám ještě odkaz na recenzce těch plenek -
http://www.emimino.cz/zkusenosti/bella/happy-newborn/
Já už mám nakoupeno od Pameprs, ale možná bych do porodky zkusila vzít ty Tesco plenky newborn
http://www.emimino.cz/zkusenosti/tesco/tesco-newborn/, švagrová začala používat tesco plenky od velikosti 3 a říkala, že jsou super. O těch bella happy mi taky nedávno říkala, ale sama je neměla možnost vyzkoušet.
14. zář 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @zusoka mě právě moje doktorka řekla, že je jedno kam pojedu... nic jinýho než Plzeň nebo Rokycany neberu v úvahu, a ségra když to slyšela, tak mi vynadala, že jedině FN, jinde že jsou mlady/starý doktoři a blbý vybavení....tak uvidíme
bella happy koupím určitě, pak zkusím látkovat a uvidíme co bude dál ....
14. zář 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Já mám taky nějaké od Pampers, pak jsem dostala jedno balení Hugies a Tesco bych chtěla taky zkusit. Nemůžu tu recenzi najít, ale tady na MK jsem jednou našla, že z Tesca jsou podle zkušeností maminek nejlepší zelené plenky a prý mají stejného výrobce jako Pampers, tak zkusíme a uvidím. A díky za recenze :wink:
14. zář 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak teď mě pobavila ségra - děti nemá a nechce. Když půjdu venčit psa/s odpadkama/na 10 min pryč, tak ho prej prostě necham v postýlce. Takhle malý dítě prej nic udělat nemůže... no nevim, ale tohle mě ani nenapadlo, a nenapadne :grinning:
15. zář 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Noooo, tak to by byla odvážná mamina :grinning: To mi připomnělo, že jsem seděla s kamarádkou co má mimi a její ségrou na zahradě, venku nádherně, mimi samosebou ve stínu v kočáru a v rádiu zrovna řešili, že některý rodiče jsou schopný vystavit novorozence normálně na sluníčko a my si klepaly na čelo..za nějakou chvíli přijel přítel jedný z nich a říká: Pročpa toho kluka nevystrčíte na slučníko? Vždyť je bílej jako sejra!
15. zář 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak fakt na tom Locháči erár hadry na porod sami nenabízej, max. je možný si o ně zkusit říct. A během těch pár dní po porodu to je prej tak na dvě košile denně - vložky nevložky :frowning2: Takže to abych si jich vzala tak 6.

Ještě navíc jsem měla za to, že návštěva za tebou může jedině na nadstandard, jinak že se chodí ven na chodbu, ale údajně chodí návštěvy i do pokojů pro dvě a tři maminky a rozhodně se tam neřeší nějaký návštěvní hodiny a kolikrát jsou ty návštěvníci fakt dost neomalený, očumujou další kojící či odsávající matky, jsou hlučný i když vaše mimi třeba zrovna spinká. Snad se mi poštěstí a bude ten nadstandard volnej, jinak tam určitě udělám někomu hysterickou scénu :grinning:

Tak a končím s pročítáním diskuzí o porodnicích, jinak z toho budu fakt už vystreslá a ten porod si vůbec neužiju :grinning:
15. zář 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já chci taky rozhodně zkusit nadstandart, já se pro změnu bojim našich "nepřizpůsobivých". Musim prostě začít rodit v noci. Ty košile teda nevim, to je docela pálka pořizovat jich tolik - nebo cokoliv co by se dalo vzít a asi i zničit....
Já když četla diskuze, tak jsem začla nad tim Locháčem pochybovat :grinning:
16. zář 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No našla jsem nějaký starší Vojtovo trika - jsou obrovský, tak mi ani s tím bříškem z nich dole nic nekouká a mám povolení je zničit :slight_smile:
16. zář 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, náhodou jsem na vás narazila a chtěla bych vás uklidnit ohledně porodnice. Na Lochotín jsem si ráda dvakrát dojela až z Berouna, kde jsou nejblíž Hořovice, právě kvůli péči o miminko. Rodila jsem v noci i ve dne, vždycky byl nátřesk (červen 2008 a červen 2012, jedenáct miminek za den!), ale porodní asistentky byly nesmírně milé a příjemné. Rodily mě velmi příjemné doktorky. Ráda na porody vzpomínám.
Pokud by byl lékař nepříjemný, ozvěte se :wink:, oni si dovolí, co my jim povolíme. Při příjmu k druhému porodu jsem na jednoho "pana chytrého" narazila, prý jak to, že jsem nepoznala odtok plodové vody.
Porodní plán je opravdu vůbec nezajímá, ale názor rodičky ano. Takže mluvte a ptejte se i na sebemenší drobnost a řekněte co chcete raději a co méně. Např. chtěli mi zavést tabletu na vyvolání porodu, chtěla jsem nejdřív zkusit prohřát pánev klystýrem, takže jsme na něm po vyšetření dohodli.
Nástřih prý provádějí indiviudálně, mně pomohla teplá sprcha a jsem bez jediného nástřihu.
Klystýr může vyvolat kontrakce, takže doporučuju. Při tlačení jde ven opravdu všechno, ale ničeho se neděste. Personál je zvyklý a velmi milý.
Bonding podporují a mimi vám klidně nechají trvale, pokud na tom budete trvat.
O košili k porodu si rovnou řekněte a na šestinedělí vám vždy přinesou další na požádání. Sice se moc netváří, ale svoje košile si nechte na doma.
Vlastní plenky doporučuju, protože v porodce jsou jen navoněné Pamper Sleep and Play.
Přeji rychlé porody :grinning: Alena
16. zář 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek