• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
autor
@zusoka já ani dudlík dávat nechci, ale prej já a ségra jsme ho dostaly už v porodce, protože jsme řvaly...no nevím, možná jeden někde koupím...lahvičky nemám, takže můžu koupit jakýkoli. Prý jsou ale placatý kulatý, tak nevím :grinning: asi až budu mít náladu, tak se skočit zeptat někam přímo do lékárny :slight_smile:
24. zář 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka nemám nic :grinning: uvažuju o 56, ale musím si nejdřív přivézt oblečení od mamky a Jirkovo mamky, abych něco vybrala, popřípadě koupila...trošku se obávám, jestli ho nebudu muset vézt v zimní kombinéze a tu budu kupovat 62
24. zář 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Určitě to bude už ok! Jinak ty myšlenky mám občas taky, ale pořád převažuje to strašný těšení se:slight_smile: dneska jak jsem nemohla spát, tak jsem si představovala, jaký to bude na Vánoce, že tady budeme s miminkem v náručí koukat na Tři oříšky pro popelku a cpát se cukrovím :grinning:
24. zář 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jééé, no vždyť to mi dělala mami, když jsem byla malá. Mně to i chutnalo, jdu se na to vrhnout!
Díky :slight_smile:
24. zář 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Do porodky mám připravenou vel. 56, akorát tu zimní kombinézu mám rovnou 62 po nastávající sestřence. Jinak @kkouzlo jako jediný nový věci jsem kupovala ve slevě v Lindexu tři kouskyvel. 50, kdyby byla malá fakt hodně malá, s čímž teda trochu počítám :wink: Jinak něco málo novýho od našich, zbytek po známých a sekáče.
Ta vel. 56 určitě třeba měsíc vydrží, někomu i dva...pak tu mám připravený bodíčka, dupajdy a kombinézy 62 - 68 a s tím vydržíme určitě do konce jara. Vzhledem k tomu, že jsem novýho fakt skoro vůbec nic nekupovala, tak to zase až z toho vyrosteme zabalim, odvezu těm co mi to napůjčovali a přivezu si věcičky na další půlrok. Nebudu tady mít hromady hadrů, což je taky plus v tom našem malym bytečku.
24. zář 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky s těma dudákama taky nevim. Mamka mi koupila jeden kaučukovej, jeden silikonovej a ty jsou teda 0+, ale fakt nevim, jestli je použiju. Hrozně by mě nakrklo, kdyby jí narvali dudlíka v porodnici a neptali se mě. To se prej na Locháči teda děje často. Na druhou stranu kamarádky malej je bez dudáka od narození, takže ani nepoznal jaký to je a o co byl "ochuzen", ale zase si furt cucá prsty - resp. poslední dobou si do pusy rve celou ruku, tak nevim :grinning:
24. zář 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já prostě nějakej koupím, ale dávat ho Jonáškovi nechci... sestřenky děti přišly z Locháče od dudlíka netknutý, tak budu taky doufat :slight_smile: ale třeba bude vyvádět, a budu za něj ráda, já si cucala prsty hodně, tak jestli bude po mě, dudlíky využijem...
24. zář 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No je fakt, že tim ocumláváním prstů si neustále zvyšuje imunitu :slight_smile: A tak možná nás fakt pár bezesnejch nocí proškolí a za dudlíky budeme vděčný.
25. zář 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mam do porodky soupravičku 56, jinak mam pak skoro všechno v 62. dudlíka mam taky už sebou připravenýho, ale taky ho spíš nechci dávat, uvidím podle situace :slight_smile: ve 12 jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou...ozvu se :slight_smile:, papa
25. zář 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jíťo, co tady strašíš? :slight_smile: já šla napsat, že už třeba rodíš, a ono ještě ne...dej vědět, co ti řekli :slight_smile:

A já jdu koupit dudlíka a pleny, a začnu balit tašku :grinning:
25. zář 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@agent008 Tak japak, my už hoříme nedočkavostí :slight_smile:
25. zář 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 :wink: Jíťo, že by už...........
25. zář 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka
@zusoka
@kkouzlo jsem tu furt bohužel :slight_smile: prý mam porodní cesty připravený tak jen čekat na kontrakce...ty ale zatim nepřichází :(, malá má prý minimálně 3800 tak se mam prý připravit na porod velkýho mimina...no nevim, jak se mam jako na to připravit :slight_smile: :slight_smile: jinak zas příští úterý a pak už domluva vyvolávačky..doufám, že to na mě přijde dřív, osvědčené metody u mě moc nezabírají, tak už nevim co mam zkusit :slight_smile: :slight_smile:
26. zář 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jedině maličkej zkus domluvit:slight_smile: třeba poslechne. To je fakt, když člověk neví, co má od porodu čekat, tak jak se připravit. Jedině můžeš počátat s tím, že bude větší a to je asi vše.Držím všechny palce, aby se vám vyvolávačka vyhla :wink:
26. zář 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 :grinning: hele Jíťo, třeba budeš jedna z těch šťastnejch a budeš mít bezbolestnej porod!
Jako připravit se na porod velkýho miminka se asi nedá - jedině co tady běží nějaká ta diskuze o EPI-NO, ale většina žen, co do něj zainvestovala a poctivě natrénovala šla pak na císaře nebo šlo mimi rukou napřed a dopadly stejně jako ty, co netrénovaly :slight_smile: Jinak teda držim pěsti ať se to rozjede samo a hlavně ať je to rychlý a bez problémů. A ať tatínek u porodu neomdlí :slight_smile:
PS: jestli si ještě nevyzkoušela tríček mytí oken, tak ten prej zabírá, musíš se hodně natahovat :grinning:
26. zář 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka
@1terezicka díky holky :slight_smile: no včera jsem celý odpoledne trhala jabka, takže natahování bylo dost ale noc pak klidná :slight_smile: takže taky nic...dneska asi budu vařit, kdyby náhodou ať má manžel co do pusy... :slight_smile: papa, opatrujte se!
26. zář 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nějak mi kleslo miminko! Já jí cejtím až fakt mezi nohama a lehký kopanečky až v zadku..jsem zvědavá na zítřejší monitor - ale agent008 SLIBUJU, že nebudu předbíhat :grinning:
26. zář 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 to je docela vtipný, připravit se na skoro 4kilový mimčo, k tomu by měli rozdávat návod...vždyť se připravit nejde...držim palce, aby to šlo hladce, a hlavně BRZO. Do mrazáku mam v plánu navařit si taky, aby pak chudák Jiřík nejedl jenom chleba se sádlem...
@1terezicka kleslo? nestraš! :wink: já už mám delší pocit, že cítim jak kope jakoby na zádech, nebo možná v zadku...jak to člověk asi může popsat ty pocity :grinning: trochu doufám, že mi v úterý na kontrole řekne, že se něco blíží...

jinak jsem dneska udělala finální nákup v DM, a 800 je pryč, snad už nic nebudu potřebovat, teď jenom hromádku do porodnice překontrolovat a najít dostatečně velkou tašku :grinning:
26. zář 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka To bys vážně neměla, předbíhat se nemá :grinning: A je ti Terez už trošku lépe? Já jdu zítra taky k dr. tak uvidíme, co ná řekne.
@kkouzlo Navařit já pak taky budu muset, a to mám manžela kuchaře.Doma si v kuchyni udělá max.kafe nebo čaj. Případně vařil, vždycky když jsem přišla z nemocnice nebo klid na lůžku :slight_smile: K zítřejšímu Jonáškovo svátku-vše nej :wink:
26. zář 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka akorát teda nevím, co uvařit :grinning: pustila bych se do toho příští tejden už asi, ale nevím tak nějak co...asi ovocný knedlíky, a pak mě nějak dochází inspirace...
26. zář 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Já to budu řešit nějakou omáčkou, tu bude mít určitě na 2 dny.Ovocné knedlíky by bral mužíček jen jako moučník :grinning:
26. zář 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka to je nápad, segedín nebo klasickej guláš :grinning: nebo obojí, bude si to nosit i do práce. A kdo ví, kdy se já dostanu k vaření potom
26. zář 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No vidíš, a je to... Vyřeším to podobně. V mrazáku už má polévku a časem tam přidám nějakou tu omáčku a bude vyřešeno. Zatím to vypadá, že to odcestování na 3 měsíce na služebku se odkládá, takže taky začnu dělat zásobu jídla
26. zář 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka to je dobře, že bude s tebou :slight_smile: ikdyž to možná jednou přijde...polívky jsem do mrazáku nikdy nedávala, tak nevim...
26. zář 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jestli ten odjezd přijde, tak budiž, ale takhle alespoň bude taťka vědět, jak jeho dcera vypadá. Vždyť by jí takhle znal až od 3měsíce.Já polívky do mrázáku dávám běžně. Neumím totiž uvařit jen třeba 2 porce-nikdy to množství neodhadnu :slight_smile: . Takže uvařím větší hrnec a půlka putuje do mrazáku, aby nemusel jíst to samé celý týden.
26. zář 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka já taky vařím velký množství, ale jíme to dlouho :grinning: a to tam dáváš vývary a zahušťovaný polívky?
26. zář 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Vývary ne, ty většinou pijou s náma hafani. Do mrazu dávám jen zahuštěné polívky
26. zář 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No přesně tak to mám taky, prostě v zadku :grinning:
@zusoka Na kontrolu držím opět pěsti.
Jinak holky s tím vařením mám teda fakt štígro, že toho mýho chlapa to nejen baví, ale navíc mu to strašně jde. Až teda na ten šílenej bordel co vždycky udělá :grinning:
Jsme domluvený, že já aspoň namrazim kuřecí a hovězí vývar - jen jako základ pro omajdy a třeba na podlití jatýrek, pak zamrazíme boloňskou omáčku na špágy či do lasagní a samosebou ovocný knedlíky - to je klasika a pár krabiček špenátu a filety. Snad to bude na těch prvních pár dní stačit. Jsem docela zvědavá jak to bude s tím stravováním při kojení, co jsem tady tak četla, tak se toho víc nesmí než smí :slight_smile:
26. zář 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Jiřík vaří rád, docela mu to jde, ale musí mít čas...no uvidíme...každopádně dík az inspiraci, co ještě strčím do mrazáku, v neděli nakoupíme, a budu každý den vařit čerstvý oběd a zbytek odkládat do mrazáku :grinning:
26. zář 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka To se tak někdo má. Manžela to taky baví, ale doma moc ne :confounded: Tam je to moje hřiště. ale myslím, že pokud bude mala, tak se asi zapojí, jestli teda bude chtít papkat :wink: Když je v práci, tak vaří navařeno z práce on mě, to taky není špatný.
Já jsem tedy zatím stravu na dobu kojení nestudovala,ale docela mě lekáš tou poznámkou. Jen vím, že se nesmí čerstvé pečivo a nic co nadýmá
26. zář 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek