• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
autor
@1terezicka no já jí viděla pred 14 dny a to už vidět bylo :slight_smile: ale to mě zase zarazila tím, co budou mít všechno nový atd, takže tam já si moc nepopovídam...po mě chtěla akorát typy na cvičení :grinning:
5. říj 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terez další kontrolu máme až 15.10. Jinak mi je fain a těším se na středu až oslavíme Jitušku

@kkouzlo A eště bych řekla, že celá rodinka kouká, jak dědovi pomáháš s jablkama a z jejich strany NIC, co? Taky jsem od včera jako na trní. Nevím, jestli si Jíťa stačila poznamenat tel. tak až se vám některé ozve, určitě sem dejte info jak se holky mají. V noci byla mezi našima hafanama bitka a já mám půl baráku od krve, tak dnes krom vaření,pečení a úklidu budu opravovat a retušovat krvavé fleky na zdech-fuj.

Obě se mi do té středy opatrujte :slight_smile:
6. říj 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Jíťa se zatím neozvala - tak jsem uvažovala, včera ráno nástup - celý dopoledne, možná i dýl vyšetření, pak první injekce na vyvolání, nebo možná až dneska...během dneška čekám echo, že už :slight_smile: určitě dám vědět...

jojo, jablíčka sem si natrhala sama s dědulou :grinning: ale já už sem si tam zvykla, naší části rodiny tam nic nebude patřit, všechno už mají napsaný ty ostatní, ale nějak nepomáhají....
Zuzko, taky trošku relaxuj, vynech třeba pečení :wink: a odpočívej. my ted přijeli do Plzně, tak budu taky trošku Jiříkovi pomáhat, ale on mě nenechá, max tak utírat prach, takže nevím co budu dělat :grinning:
6. říj 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Musím tu práci nějak rozložit, ale udělat to musím, protože přijede na návštěvu tchýně a Míra venku betonuje schody a dělá dřevo, takže jsem na to stejně sama, ale budu u toho odpočívat-slibuju. :wink:
Taky si myslím, že včera malá asi ještě nevykoukla, ale doufám, že ani doktoři ani malá nebudou Jíťu moc dlouho trápit a bude rychle po všem
6. říj 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No já jsem taky zvědavá, kdy přijde od Jíti první zprávička. Snad se netrápí v moc velkejch bolestech.
@zusoka S těma krvavýva zdma mám taky zkušenosti. Ridgeback nás vždycky tak vítal, že si ošlehal koneček ocásku o futra dveří a pak jak běhal úzkou chodbou a pořád s nim mrskal, tak nechával krvavý šlicy po zdech. Jsem zezačátku vůbec netušila, že to je tím ocáskem, tak jsem se bála, že tam máme ducha :grinning: Vzala jsem to tehdy vlhkym hadříkem a přemalovala jen ty kousky. A pejskovi zalepila ocásek :slight_smile:
Pejskové si navzájem i nějak víc i ublížili?
6. říj 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka tak holky, zítra bych mohla dodat fotečky stromu a písmenek :slight_smile: stačí je už jenom pověsit, a hlavně vyfotit :grinning: Jirka usoudil, že za odměnu (ten strom maloval on - mě to zakázal, abych nikam nelezla), je potřeba kávovar - byli jsme v elektrowordu - drahej - že objednáme přes net, jenže mu tu vonělo namletý kafe z Tchiba, tak ted odjel pro ten presovač cena necena :grinning:
...Jíťa pořád nic
6. říj 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Mňam, já bych ten presovač brala taky. My si ujíždíme zatím jenom na kafi z italský konvičky, ale do novýho bydlení si chceme taky nějakej pořádnej presovač pořídit. Mně by stačil i ten Krups na kapsličky, měli jsme ho v bývalý práci a to kafe bylo fakt dobrý.

No s tou Jíťou mně jde už mráz po zádech, snad už je miminko na světě a maminka jen odpočívá a sbírá síly. Jako rodit dva dny, to by byl očistec jak blázen!

Zítra to mám už na odpočet - 10 dní do TP a zase poslové už druhej den, ale jinak nic. Včera jsme vyzkoušeli kombinaci těch babských rad na vyvolání porodu a malá z toho měla akorát škytavku. Na ní nesmíme tak moc myslet asi :slight_smile:
6. říj 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka my chtěli kávovar páčkovej, tak máme DeLonghi - červenej :grinning:
ta Jíťa mě děsí, ale je fakt,že jsem četla, že třeba jedna injekce nic neudělá, až druhá třetí, a už se to protahuje, a třeba to ani nemusí bejt bolestivý... no děsíš mě už i ty, samý poslíčci, u mě se to fakt nějak uklidnilo, tak uvidíme :slight_smile:
6. říj 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak už jste měli skvělou kávu z novýho presovače? :slight_smile:
@werka87 Jakpak to s vámi vypadá? Koukala jsem, že termín máš už za 4 dny..
@agent008 Jituško, ty nás teda napínáš :slight_smile: doufám, že už to máš za sebou!
7. říj 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, já ne, ale Jiřík pořád vylepšuje a učí se :grinning: a já to po něm uklízím :frowning2:
jinak jsem ráno zjistila, že mam oteklý nohy, zatím mi teda mizí jenom kotníky, ale vůbec se mi to nelíbí. takže já nemám bolesti, ale oteklý nožičky :frowning2:
Jiťa pořád nic, trošku doufám, že má jenom fofr s malou, a nepíše. Protože rodit takle dlouho bych teda nechtěla...
7. říj 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No a kdypak jdeš na kontrolu? Ono je to na konci asi běžný, že kotníky otečou, akorát k tomu nesmí být ten vysokej tlak.
Vojtí teď dodělal lassagne, tak jsem taky uklízela celou kuchyň :slight_smile:
7. říj 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já jdu ve středu dopoledne i s minitorem :slight_smile:
ty lasagne budu muset doma taky zkusit, ty jsme ještě nedělali...a přitom to neni těžký
7. říj 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo, @zusoka Holky do IP vám posílám zprávu o Jitušky.
7. říj 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já už se dneska musim pustit do uložení oblečků do skríně - zatim mam hromádky na stole - a vůbec se mi nechce :frowning2: a rovnou všechno vyfotit, abych to pak mohla prodávat, to budu mít na půl dne.... snad zatim Jíťa porodí :slight_smile:
8. říj 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Teď jsem vás dočetla za víkend. Kači co kávička? Já jsem před 4 rokama dostala od manžela k vánocům Krups-ten na kapsličky. Kávička je z něj opravdu mňam, takže se nedivím, že jsi chtěla domů presovač.
Hadříčky už ve skříni mám, takže o jednu starost méně, ale než jsem se k tomu odhodlala, taky to byla doba.Tchýně mi dokonce sehnala i malá ramínka jako na spodní prádlo.Na kontrolách vám držím palce a ve středu se těším
8. říj 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi s těma ramínkama jsem si na tebe vzpomněla, vyhazovala sem jich před chvílí pár :grinning: kávičku si dam popravý po obědě, už se těšim :slight_smile: já ten na kapsličky nechtěla, ani Jiřík, tak snad nebudem litovat :slight_smile:
co návštěva? nenadřela si se doufám moc :wink:
8. říj 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,ozyvam se z porodnice, v pátek sme malou porodili,nakonec musel byt cisar. Az budem doma napisu a pridam foto. Jinak mala měla 3650 g a 52 cm....
8. říj 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Jééé, velikánská gratulace! :slight_smile: A ty míry má taky krásný :slight_smile: Budeme se určitě všechny těšit na informace a fotečku Marušky. Hlavně ať se hezky zahojíš a jste obě zdravý!
8. říj 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se nám to tu docela rozjíždí :slight_smile: Jituška sice ještě nepsala, ale věřim, že už to mají taky za sebou, holky šikovný.
8. říj 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Obrovská gratulace a hlavně přáníčko ať jste s Maruškou obě v pořádku a toběhlavně rychlé hojení.
8. říj 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, platí ta středa ve 14h? Já s tim počítám, těšim se!
8. říj 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No mákla jsem si, ale oceněním byla pochvala, že buchta je SUPER. Míra na konec dřel jako kůň aby mohl pomoct, takže pak ještě stihnul vyluxovat a vytřít. Za to neděle byla opravdu nedělací.Jen jsem si byla vyzkoušet složit kočárek a taky ho vyčistit. Už jsem skoro zapoměla, jak je krásnej :slight_smile:
8. říj 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Taky doufám, že už má Jíťa malou u sebe v náručí. Tak Jíťu předběhla Věrka, ale hlavně ať jsou všechny 4 holky fit a brzo doma
8. říj 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 gratulace!! :slight_smile: a at vás nic netrápí:slight_smile:
8. říj 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka já se středou počítám :slight_smile:
Zuzi a co si pekla za buchtu? Musím péct v pátek, a nějak nevím co, pořád dělám štrůdl, protože máme moc jablek...

Holky, nějak se ty císaře množí, známá rodila taky císařem - v Klatovech - po dvou dnech pomáhání otevřená na 5, ale pak měl malej šnuru kolem krku...no sem zvědavá co čeká nás....
8. říj 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jedna buchta se jmenuje Jablečné řezy naruby a druhá je Rychlý koláč s jablky. Já jsem na pečení děsnej blázen-hrozně mě to baví a když to má kdo jíst, tak mě to těší o to víc

Nás určitě ty císaře minou :wink:
8. říj 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Nestraš, já si strašně přeju spontánní porod. Začala jsem teda počítat trochu už i s možností vyvolávání, ale s císařem teda nepočítám vůbec :slight_smile:

Jinak posílám recept na buchtu, co dělám s různým ovocem, ale s jablíčkama nejradši:
2 hrnky pol.mouky, 1 hrnek cukru krupice, 100g hery, 2 vejce, vanilkový cukr, vanilkový pudink, prášek do pečiva, 1hrnek mléka - na drobenku 100g hr.mouky, 90g másla, 90g cukru

Utřu heru, vejce a cukr, přidám mléko, vanilkový cukr, mouku s pudinkem a práškem do pečiva, promíchám a rozetřu na plech s vyšším okrajem. Pokladu jablky - ta krájim na silěnější plátky a chce jich to tam dát opravdu hromadu, to těsto dost nabyde, tak ať jsou ta jablka cítit. Pak už jen posypu skořicovym cukrem a hromadou drobenky. Peču na 180 °C kolem 30 minut.
8. říj 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo a radši předem upozorňuju, že jsem tý buchty snědla skoro půlku plechu a pálila mě pak žáha asi nejvíc v životě, tak opatrně :grinning:
8. říj 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka tak já to vyzkouším :slight_smile: asi ne hned zítra, ale doma mám všechny intgredience, a Jirka to sní během dvou dnů, ani do mrazáku nestihnu dát :grinning: a pro holky bud znova, nebo něco jiného. taky ještě musím mrknout na ty Zuzky recepty, ale ty asi znám...

Tery já jsem taky vyděšená, ale já se prostě jednou v noci zbudím, pojedem do porodky a malej se dopoledne narodí...v naší rodině se prostě rodí rychle!!! doufám :slight_smile:
8. říj 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak takovej scénář mám v hlavě taky :grinning: do porodky v noci a miminko hned nad ránem a nebude to tak strašný, protože to budu čekat daleko horší :slight_smile: no s takovým přístupem nám to musí přece vyjít!
8. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek