• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
autor
@zusoka @1terezicka Jíta to má za sebou :slight_smile:
9. říj 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Hlavně ať jsou holky v pořádku a rychle se hojí, ale při těch mírách to musela být dřina nebo CŘ.
9. říj 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo kdybys chtěla nějakej ten recept na buchtu, tak ti hi klíďo písnu nebo přinesu zítra :wink:
9. říj 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka
@kkouzlo Violka maminku teda potrápila, ale hlavně, že už je na světě a jsou obě v pořádku. Je to kus ženský!
9. říj 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka To jo, říká se prý, že holky se dlouho parádí, před příchodem na svět a Violka se teda fintila dokonale :slight_smile:
Jsem strašně zvědavá až se nám Jíťa ozve.
9. říj 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka tak to jsem ráda, ten muj Jonáš se parádit nebude :grinning:
Zuzi, ted se peče od Terky, ty tvý dva recepty jsem zkoukla na netu a znám :slight_smile: ale jestli máš v rukávu nějakou jednoduchou bombu bez jablek (pomalu jich mam plný zuby), tak sem s tím :slight_smile: Jiřík sní všechno, krémový nekrémový, já radši s ovocem :slight_smile:
já jsem zvědavá, jestli mi řeknou zítra, kolik Jonášek váží, protože ty 4 kila mě dost děsí .....
9. říj 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Taky mě děsí 4kg,ale při poslední kontrole měla malá 1550g tak doufám, že to teď nebude přehánět s přírůstkem g. I když Dr. říkal, že klidně ještě 8-10týdnů může nabrat i 2,5kg-to snad ale ne.Jo těch rychlej buchtiček by bylo
:slight_smile:
např. Pudinkové řezy s tvarohem:Těsto - 4x pudink stejný ( libovolné chuti,nejlepší je čoko ), 20dkg moučkového cukru, 1 prášek do pečiva,1lžíce rumu,4 vejce, 200ml mléka
na bychladlou buchtu natřít krém
Krém: 2-3tvarohy,1máslo,20dkg moučkového cukru
postrouhat čokoládou nebo sypat grankem, vychladit a papat

nebo je výborná Maková bábovka s hruškami pokud vám nevadí mák. Není vůbec suchá a fakt je super

pokud jíte ořechy tak třeba: Ořechivá pochoutka
2 hrnečky polohrubé mouky
1 hrneček cukru
2 vejce
1/2 hrnečku oleje
1 hrneček mléka
1 prášek do pečiva
mleté oříšky dle chuti-čím víc tím líp, já dávám asi tak 150-200g

upečenou buchtu poleješ čokoládou a můžeš na ní ještě nasypat trošku ořechů
9. říj 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Na buchtičky s ovocem pošlu receptík třeba odpoledne jestli budeš chtít :wink:
9. říj 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, aby ze mě nebyla koule :grinning: já upeču něco z tohodle, a pak se uvidí co dál :slight_smile: díky díky líbí se mi ta bábovka
9. říj 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo :grinning: aby tě nepřekvapil, se taky bude chtít mamince a tatínkovi líbit. Držim pěsti na tu kontrolu a monitor.
@zusoka ta bábovka bude mňamka, zkusím variantu s ořechama.
9. říj 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Chceš na tu bábovku poslat recept?
9. říj 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak už sme doma, moc vám všem děkujeme.Jinak teda ten porod fakt hrůza, 11 hodin jsem trpěla a nakonec zjistili, že malá nechtěla sestoupit, se tam nevešla, tak pak ta sekce....byla jsem otevřená, kontrakce snad každoých pár vteřin a prostě malá nechtěla,sem pak byla docela ráda za ten císař, protože to se už nedalo vydržet. Tak vám přeji ať to máte mnohem lepší a porodíte bez problemů.jinak ve středu jsem byla na monitoru a doktorka říkala, že se ještě určitě nic nechystá a ve čtvrtek v noci to začalo..:slight_smile: takže monitorům nevěřit...:slight_smile: Pak přidám nějaký foto. mějte se krásně.
10. říj 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 teda, Věrko, máš můj obdiv. Já se děsím porodu nad 6 hodin... na fotečky se těším :slight_smile:
takže když mi dneska říkala, že se podle monitoru nic nechystá, tak zítra můžu rodit..super :grinning:
10. říj 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zusoka cestou jsem se ještě stavila v lékárně, bepanthen plus je prý jenom na hojení, a normální pro mimina....
10. říj 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Já vím, že je ten + je na lepší hojení, ale netuším, jestli do té porodnice ho nesu pro sebe(to bych vzala asi +) a nebo jestli je pro mimi a to bych koupila ten normální.Ale děkuji :wink:
@1terezicka Maminky díky za příjemné odpoledne a příště už se asi sejdeme s kočárkama, že?Držme si palce k porodům
10. říj 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Tak sis teda vytrpěla svý, viď. Hlavně, že jste obě v pořádku :slight_smile: Maruška je fakt krásná, už se na vás těšim naživo :wink: A s tim monitorem - já doufám v to, že se i monitor může splést, ty poslední dny jsou mučivý, navíc když je člověk fakt od přírody netrpělivej :slight_smile:
@kkouzlo
@zusoka
No tak holky příště fakt s těma kočárkama. Ježíš já už chci to miminko! Rychle a bezbolestně :slight_smile:
10. říj 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka Taky bych chtěla rychle a bezbolestně, jen vědět, co pro to udělat.
10. říj 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @zusoka bezbolestně - kéž by :slight_smile: já začla pít čaj za maliníku, ale to je spíš asi na psychiku, a pořád přemýšlím, co ještě, ale ono asi stejně nic výraznějc nepomáhá...
10. říj 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo jj přesně tak, u mě se taky nic nechystalo...:slight_smile: já jsem se taky porodu děsila, tak sem si ho taky užila..:slight_smile: ale myslim si, že kdyby to šlo normálně a malá nebyla tak velká tak to bylo v pohodě...jako já nevěděla ani ze začátku že mám kontrakce, pořád sem si říkala, co to je, že mi jako bolí v zádech, pak sem si to začala zapisovat a fakt každých 5 min se to vracelo...no a já opravdu rodila, ještě sem si říkala, že max. mě z porodnice pošlou domů, ale že tam raději zajedu, kdyby něco....no a když sem tam přijela tak sem byla prej na půlku otevřená..:slight_smile:
10. říj 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka určitě se může plést, jinak mě pomohlo, že jsem byla na procházce a pak jsem si masírovala bradavky a v noci začala rodit, ale celý den před tím mi strašně bolely třísla, nemohla jsem skoro chodit a říkala si, no jestli budu ještě třeba 14 dnín přenášet tak to nevydržím a ono už se to asi chystalo..:slight_smile: Tak budu držet palce ať je to rychlý ba bezbolestný :slight_smile: no a zítra mám oficiální termín..:slight_smile:
10. říj 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Hlavně že jste holky doma a v pořádku. Škoda, že si člověk nemůže určit, jak by si to přál a představoval. Jsi ale hrdinka, že jsi to tak zvládla a vydržela ty bolesti 11h.
10. říj 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Ááá, masáž bradavek, tu jsem ještě nezkoušela :slight_smile: Takže jsi vlastně počátek porodu ani nepoznala? Jako toho se právě docela bojim. I když přijet do špitálu otevřená na pět prstů místo na špičku je určitě lepší, člověk je v domácím prostředí přece jen klidnější..
10. říj 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka no hlavně že sme v pořádku, no tak bylo to necelých 11 hodin, od prvních kontrakcí, taže to nejhorší trvalo "jen" pár hodin..ale mrzí mě, že sem to nezvládla přirozeně...docela mi chybělo, vidět malou hned po porodu, takhle jsem jí viděla až za několik hodin a to jen asi na 5 minut.....ale zase kdyby neudělali císaře, bůh ví, jak by to dopadlo, rodit doma, tak nevim...
11. říj 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Nepoznala jsem to,myslela jsem si, že jsou to maximálně poslíčci, ani voda nepraskla, nic, tu mi píchly až v porodce a zjistili, že je nazelenalá, tak pak mi dali něco ma zesílení kontrakcí a snažili se ten porod co nejvíc urychlit, no a stejně to nešlo...a ještě si dělaly srandu, že mám půlku porodu za sebou a ani o tom nevim...:slight_smile:
11. říj 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werka87 Naprostá pravda. To je jasný, že bys malou chtěla mít u sebe hned, ale hlavní je, že to šlo vyřešit rychle, tobě pomoci od bolesti a maličkou přivést na svět zdravou.Mě by taky rodit doma ani nenapadlo.Moc se holky opatrujte
11. říj 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem po kontrole a už to začíná :slight_smile: V noci průjem, občas bolesti, ráno na monitoru kontrakce jak blázen, přitom to rozhodně nebolelo, spíš pořád jak silnější MS. Malá sestoupená, tlačí mě strašně na močák. Mám prej doma čekat :grinning:. Jé, tak já budu mít fakt možná už o víkendu Alenku v náručí :slight_smile:
Bojim se, těšim se!
11. říj 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak to je skvělý, za chvíli ji budeš mít u sebe :slight_smile: já když na malou teď koukám tak se mi chce uplně brečet jak je to krásný.Tak na vás budeme myslet ať je vše v pořádku...a pak dej vědět....:slight_smile:
11. říj 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery super, dost ti závidím :slight_smile: mě ještě od rána bolí v krku, tak ted by se asi nehodilo rodit, no ted radši pár dní ať Jonášek počká...
Dávej info, jak postupujete, ikdyž třeba to bude podle přání a ani to nestihneš :slight_smile: rychle odjedeš a malá bude za chvíli venku. Pošlu ti číslo, kdybys chtěla informovat :slight_smile:
11. říj 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87
@kkouzlo
Holky, zatím jsme doma, kontra "bolí" pořád stejně, chodí po dost dlouhý době, tak to nebudu hrotit. Ale teda jsem jak na trní, asi neusnu :grinning: Snad to takhle nebude třeba další tři dny!
11. říj 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka a já si zrovna říkala, že už jste určitě jeli... musíš malej domluvit a trochu se prospat, 12.10.2012 je dobrej datum, tak at máš sílu :slight_smile:
11. říj 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek