• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka Terezko držím tobě i Alence všechny palečky co můžu,aby to bylo rychlé a bezbolestné. Taky posílám číslo, když budeš mít chuť poslat info z porodnice. To byla kávička docela s chlupem :slight_smile:
11. říj 2012 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já mám štěstí(pech): dnes jsem byla na návštěvě u kamarádky. Zaparkuju a zamknu autí, asi 3m jsem odešla a rána jako blázen. Kamarádky sousedka mi pěkně nabourala levou stranu. Naštěstí jsem byla mimo auto-uf.
Pak volám do servisu kde mám už 5 týdnů v opravě mobil. Telefon mi nenabíjel, pán mi sdělil, že už je závada opravena, ale při opravě se jim podařilo rozbít display a momentálně už 3 týdny zrovna ten můj display je nedostatkové zboží, takže
opravdu SUPER den :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. říj 2012 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka tak hlavně, že jsi v tom autě už nebyla!! ale ta oprava... já dneska ráno zjistila, že nemam signal na mobilu, takže co bych dělala, až budu rodit, to nevim :grinning:
kašli na SUPER den, hlavně že jste v pořádku! :wink:
12. říj 2012 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Když jsem si pak uvědomila, co by se nám s pinďou mohlo stát, tak jsem si taky řekla, že plechy se opraví, ale hlavní štěstí opravdu bylo, že jsem nebyla uvnitř. Možná už by byla malá teď na světě. S tím mobilem je to někdy fakt prekérka, nám už měsíc Míra kontroluje, jestli ho máme oba dost nabitej, kdyby náhodou :slight_smile:
12. říj 2012 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka Terez pořád držím palečky a moc na tebe myslím. Dnes ráno kouknu na tel a SMS, tak mě první napadlo, že už je malá na světě a bohužel to byla banka :stuck_out_tongue_closed_eyes: fuj odečtení plateb.
12. říj 2012 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak mě to v noci přešlo. Takže teď už vím, že nepoznám rozdíl mezi kontrakcema a poslama. Ačkoliv na tom monitoru jsem cítila to samý, co po zbytek včerejška, tak v noci jsem zkrátka vytuhla, a to ta bolest chodila už po nějakých 10 minutách, a vstávala jsem teď a nic mi není :slight_smile: holčička se tam vesele mele a škytá. No to jsou NERVY!

Teda Zuzi, tys měla kliku s tim autem!
12. říj 2012 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka já se bojím od začátku, že nepoznám, kdy rodím, jedině když mi odteče plodovka, a to se taky stát nemusí... Tery drž se, já se léčím a čekám až se taky něco začne dít :slight_smile:
12. říj 2012 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
No já po včerejšku taky :grinning: nejhorší je, když mi sama doktorka řekla, že mám doma čekat. Takže já to čekala samozřejmě včera a teď mám pocit, jakože mi někdo slíbil fakt super dárek a pak mi ho nedal :grinning:
Jdu se projít, pak si skočim zavolit a budu teda zase doma čekat.
Koukala jsem, že máš nějaký problém se signálem..už je to ok? Na fb právě všichni dneska nadávali, snad to dají do pořádku co nejdřív.
12. říj 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka jo signál už mam, díkybohu :slight_smile: blbej vodafone,a jenom na mym fb nikdo nic neřešil :grinning: na stránky to dali samozřejmě až pozdě.
Jooo volby, na ty jsem málem zapomněla, že tam chci zajít - projít se - a to tady mam obálku nachystanou už dlouho :grinning:
trochu sem uklízela, a malýho to akorát uspalo :slight_smile: takže ten je jasnej, bude zalezlej :slight_smile:
12. říj 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo Jo jo,, štěstí,, fakt bylo že jsem byla mimo auto, stačilo být asi cca o 1min. pomalejší a mohlo být zle-raději na to nemyslet .Dneska jsem objížděla pojišťovny kvůli té včerejší bouračce a byl to očistec. Skoro nikde se při pátku a volbách nepracuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Něco se mi povedlo zařídit a zbytek mě čeká ještě příští týden.Mimochodem na ten Vodafone dnes nadávala spousta lidiček. Tery já už myslela, že budete 3 :slight_smile: Ale zas víš, jak to přibližně vypadá a pak už tě to nepřekvapí :wink: Mě vám dneska tak pálí žáha, nikdy jsem to neměla a je to tedy doooost nepříjemné. Bude ze mě tenhle víkend slamněná vdova. Míra volal z práce, že ho začíná bolet celej člověk-kůže, klouby, teče mu z nosu, tak si večer přijede domů pro tašku a bude v práci, aby nás nenakazil. Ještě že na nás tak myslí, a nechce, abych něco chytla, když to léčení pro těhulky je tak těžký. Jo a přeji vám hezký víkend :slight_smile:

Taky už se nemůžu dočkat, až se nám ozve Jíťa s novinkama z porodnice a o miminku.
12. říj 2012 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi tak už zbýváme jenom my dvě :grinning: já už bych teda taky rodila, ale ono se zatím nic neděje, záda bolí víc, ale to je tak všechno. Včera večer mě žáha taky pálila - po jogurtu, ale nevím jak tomu zabránít, pocit na zvracení, tak sem to prostě vydržela.
Jiřík si odjel na hasičský závody, já byla volit, nakoupit pár zbytečností do kuchyně (když jsou v Tescu ty slevy), pak poejdu do Rokycan na návštěvu za čerstvě těhotnou kamarádkou a nakonec Pardubická, snad to stihnu :slight_smile: těšim se na to celej rok.
Jo a Jiřík zase chce abych pekla :grinning: takže dneska asi dojde na nákej tvuj další receptík, a zítra si dovezu od babči oříšky a mák :slight_smile:
13. říj 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Ty máš nějaké novinky od Terezky? Už se něco děje?Tavžáha je tedy fuj fuj. Vzala jsem si lžičku jedlé sody a ta je tedy taky fuj .
Já mám dnes v plánu žehlení, vytírání a zašívání. Už tu mám pěknou hromadu, tak to musím zašít, ale vůbec se mi nechce. Péct taky budu, ale asi až zítra. Ty se máš, za chvilku půjdete na řadu vy s Jonášken a já budu až na konec, to budou nervy.Dneska se mi zdálo, že už je malá na světě a byla jako panenka-už asi opravdu začínám blnout a měkne mi mozek. S nástupem na mateřskou, mám odklepnutou tu práci z domova, ale nevím nevím, jak mi to před porodem půjde.
Asi budu mít úplně jiné myšlenky než pracovní, tak snad nic nevyvedu :slight_smile:
13. říj 2012 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka jojo, mám novinky, ráno psala kolem půl šestý, že přijeli do porodnice, voda prasklá. a ted psala, že je malá na světě: čas 18:22, 50 cm a 3130g .-) "Samozřejmě nejkrásnější miminko. Byl to zážitek!"
Já dneska koupila lněné semínko a zkusím ho nějak uvařit, až to tady najdu...a snad se malýmu bude chtít...
13. říj 2012 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Jů to mám ale radost-nádhera, jsou to holky šikovný. Hlavně ať jsou obě v pořádku a zdravé.A ona měla strach, že jí ten dáreček nečeká a už ho má a ještě 4 dny před TP. A Terezka stihne i ten soud :wink: to je ale vzorná dceruška. Jsem zvědavá, co čeká nás. Taky se tak těšíš až Jíťa a Terka napíšou zkušenosti a zážitky?
13. říj 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka na zkušenosti a zážitky se těším a mám i strach co se dozvím :slight_smile: Je fakt, že si to Alenka naplánovala ukázkově, asi bude maminku poslouchat :slight_smile:
13. říj 2012 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Tak to je fakt. Taky jsem zvědavá a mám i strach a o to víc, že budu z vás ta poslední :confounded:
13. říj 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Kači tak co Jonášek? Jste pořád 2v1, jak vám je? Ja jsem dnes uvařila a ochutnala novou buchtičku, co jsem pekla včera večer. Moc se mi do toho nechtělo, ale stálo zo za pokus-povedla se. Zítra kontrola, tak uvidíme, jak dopadnem a hestli se u nás něco změnilo.
14. říj 2012 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi, u nás se nic neděje, a asi jen tak dít nebude.... takže ležím/jim/spim a nic nedělám :grinning: zejtra se teda chystám trochu uklidit, ale kdo ví, jak to dopadne. Taky myslím, že už by mohli pustit po týdnu Jítu domů :slight_smile:
na kontrolu drzím palce, pak dej vedet, ja jdu az ve stredu....
14. říj 2012 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo To je dobře, že je vám zatím fain. Naše kontrola zatím OK, monitor taky, jen malá usínala a nechtěla moc
spolupracovat, tak jí sestřička každou chvilku musela budit. Čípek zase o 3mm kratší , ale teď už to prý nevadí, když jsme 33-34tt. Příště mi už ukončí neschopenku s nástupem na MD a začínám chodit na kontroly až do porodu týdně i s monitorem. Můžu se zeptat, jaké máš teď to CS? Taky vám při kontrole držím palce.Moc to s tím úklidem nepřeháněj a koukej taky odpočívat :wink: Už se těším, až se nám obě holky a holčičkama ozvou.
15. říj 2012 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka tak to je fajn, že jste OK :slight_smile: já mám cs 2. Ale na kotroly budeš chodit už často, to ej dobře, že si vás hlídají :slight_smile:
Jako dneska odpočívám celý den, vylezla sem až kolem pátý, abych upekla bábovku, piju čaj a doufam, že se mi udělá líp, bolí mě hlava, asi na mě něco leze, v tomhle stavu bych rodit nechtěla :frowning2:
tipuju, že zejtra pustí pustí domů Terku a Jíta šla možná dneska, nebo půjde v nejbližších dnech :slight_smile:
15. říj 2012 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@zusoka
@kkouzlo tak jsem tu dámy :slight_smile: včera nás odpoledne pustili domů, zatím se adaptujeme dobře, mám u sebe mamku, pomáhá mi, protože mam furt silný bolesti a asi bych to sama nezvládla....no porod, měla jsem dost podobnej jako věrka...řeknu vám, už asi rodit nebudu, v pátek ráno jsem nastoupila, daly mi tabletky, zakrátko mi křížový bolesti po pár minutách, kontrakce ne, po poledni to ustoupilo...v sobotu zas tabletky, zas bolesti, zas ustoupení.v neděli mi dali odpočinkovej den a v pondělí ráno znova s tim že když nezabere druhej den císař...zas jen křížový bolesti, nacož přišla jiná doktorka a řekla že to jsou vlastně kontrakce jen se projevujou jako bolesti v zádech a nechala mi před polednem píchnout vodu, pak už začaly opravdový kontrakce tak po pěti minutách a zas odpoledne ustupovaly, tak mi dali infuzi na zesílení kontrakcí, to zabralo, no a kolem osmý mi začaly zas ustupovat až přestaly úplně, to už ani další infuze nezabrala...takže císař, píchli mi epidural, začaly řezat a doktoři se začali divit, když jsem při vyndavání violky začala kopat nohama, normálně jsem to všechno cítila, bylo to strašný, myslela jsem si že to má takhle bolet, řikali mi že budu cítit tupou bolest a tahání takže jsem zatínala zuby ale takhle to fakt bejt nemělo, rychle mě uspali, pak jsem se dozvěděla, že malou v poho vyndali ven ale v zápětí jsem začala strašně krvácet a děloha se mi nezačla stahovat, takže mi píchali všechno možný aby se stáhla, ale jelikož ani ty infuze předtim nezabraly tak tohhle taky ne, takže mi ji prý už chtěli vzít až nakonec nějaká injekce zabrala a děloha se stáhla...když jsem se to dozvěděla tak jsem nemohla popadnout dech, představa že už bych nemohla mít žádný děti...né že bych je teda ted po zkušecnostech chtěla, ale myslim že až se vzapamuju bude to ok, prostě budu do smrti vděčná panu primáři, že to takhle krásně dopadlo...tak, vyčerpávající příběh, viloka mi dala zabrat ale hlavní je že jsme obě v pořádku, doufám že vy budete mít větší štěstí a všechno půjde hladce bez komplikací :slight_smile:
15. říj 2012 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@agent008 teda Jíťo, máš muj obdiv, já když to četla, tak se bojím bojím bojím :frowning2: přijde mi, že jsou kolem mě teď samý fuj porody... určitě se ze všeho vzpamatuješ, a Violka bude nakonec mít i sourozence :wink:
15. říj 2012 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Držím palečky, abys to případné chcípání brzo zahnala. no a na kontrole samo taky. Já už mám CS 4 takže jestli to prý takhle půjde dál bude do měsíce malá na světě, no uvidíme, čím nás děvče překvapí.
Taky myslím, že pokud je vše OK, tak by Terezka s Alenkou mohla být doma.
16. říj 2012 v 18:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@agent008 Jíťo máš i můj hluboký obdiv!!! Klobouk dolů, před tím cos zvládla. Když to čtu, tak se mi asi rodit nechce, asi chci, aby ze mě byla raději slonice- jsem na tom stejně jako Káťa bojím bojím!!! Je super, že je Violka v pořádku a doufám, že ty se zahojíš taky brzoučko, jak na těla, tak na duši.Držím vám moc palečky!!!!
16. říj 2012 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka do měsíce na světě? tak to když já budu přenášet, tak mě snadno předběhneš :grinning: ne, že bych ti to přála, je lepší, aby byla malá schovaná co nejdýl, ale mě už by to ani nepřekvapilo. Kdyby mě nechali přenášet tak dva tejdny, tak na tom možná budem stejně... trošku čekám, že se zase zítra dozvím, že se nic neděje, ach jo
16. říj 2012 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo No uvidíme, třeba na konec opravdu vydržíme až do prosince 2v1. Ale kdybych prý náhodou přenášela, tak mě dr. nenechá dýl jak týden, tak uvidíme :wink: , ale když čtu zážitky holek s tím porodem, tak bych asi raději byla jako slonice :confounded: 15.12. mám narozky a to bych chtěla, aby už byla malá na světě.Moc vám na dnešní kontrole držím palečky.Je ti tošku líp?
17. říj 2012 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka tak dnešní kontrola nepřinesla nic nového, CS stále 2, hlavička vysoko, čípek ok, takže znova za týden. Ptala jsem se na přenášení, tak zhruba 10 dnů....
mě je líp, snad už se to nevrátí, akorát se při každym čaji potim jak bych měla čtyřicítky horečky :grinning:
17. říj 2012 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo To moc ráda čtu, že jste v pořádku. Tak já s naším CS 4 nevím, nevím.Dnes v noci mě asi 3x vzbudila jakoby menstruační bolest, tak nevím, co by to mohlo být. Dokonce to bylo spojený i s menstruačním snem, já se vzbudila se strachram, že jsem to nestihla vychytat :frowning2: fuj . Ale je fain, že se potíš, alespoň jde ten chcíp z těla ven. Copak asi Terezka
17. říj 2012 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi, já právě nemám ani bolesti, o to mi to přijde beznadějnější a nekonečný. v noci se budim akorát na záchod a nebo když mě bolí kyčle :grinning: sny se mi sice zdaj, ale naštěstí si je ráno nepamatuju :grinning:
Terka už je doma, myslím :slight_smile:
17. říj 2012 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky moje zlatý! Jako rodit ve Fakultce bylo za ODMĚNU! V sobotu nad ránem jsem se převalila z boku na bok a najedou teplej čůrek na stehno - no bylo mi to jasný, srdce mi bušilo jak o život, začala jsem se třást jak alík. Skákla jsem pro vložku a vzbudit Vojtího - ten vylít jako šíp, skoro se přizabil na tý rozlitý plodovce :slight_smile: To bylo 4:55 hod a v 5: 32 nás přijímali na ambulanci, natočili ozvy a poslali mě do porodnice. Nikde ani noha, hned si mě tam vzala PA na monitor, anamnézu, pak přišla strašně rozespalá doktorka, řekla mi, že jsem otevřená na prst a udělala mi hamiltona - nebolí to, jen to tlačí :slight_smile: Taťku jsem musela poslat ještě dom a šla na hekárnu, kde jsem byla sama. Pustila jsem si ČT24 a sledovala tam čas a přicházející kontrakce. Nebyly tak strašný a trvaly chvilku. Někdy v 10hod mi přišla PA natočit monitor a zkontrolovat mě a byla jsem otevřená na dva prsty - to už docela ty kontra bolely a mě málem omyli, jsem se začala fakt bát, co mě ještě čeká. Další monitor v 13hod, to už regulerně bolelo a výsledek? Monitor nevykazuje žádný kontrakce :grinning: no to už u mě nastala normálně panika. PA mě vzala na porodní box, dala mi klyzma - prej vydržte aspoň 5 minut - no jen co se za ní zaklaply dveře, tak jsem letěla :slight_smile:, pak sprcha a v 16 hod mě přišel vyšetřit mladej doktor s tím, že jsem volně na tři prsty !!!!!!!!!!!!!!!!! po 11hodinách !!!!!!! To už tam byl se mnou asi dvě hodiny Vojtí, tak jsem mu řekla, ať jede ještě někam na vzduch, nají se a tak a PA mu řekla, že nejsem stejně ještě ani v půlce porodu, a že budu rodit nejspíš až kolem 11 večer, ledaže bych překvapila. No Vojtí odjel, já si napustila horkou vanu a po 10 minutách ve vodě najedou kontra jako prase s tlakem na konečník, nemohla jsem se ani moc nadechnout, abych to prodýchla do břicha, tak jsem začala se psím dýcháním. Ve vaně jsem byla ještě asi 40 minut a hekala. Vylezla jsem a na sucho to teda bolelo ještě víc. Přišla PA že zase monitor a ať si lehnu na záda, to bylo peklo. Pak přišla po tý půl hodce mě odpojit a říká mi: jé, vy máte asi zrovna bolístku :slight_smile: říkám, že mám a že se mi chce tlačit. No a ona mě prohlídla a zvolala že jsem otevřená na 9 a budu rodit. Taková úleva. Akorát přišel i Vojtíšek, tak byl rád, že to vůbec stihnul. No to bylo 17 hod.- přišel doktor, řekl mi, že tam je ještě lem a že musim ještě pár kontrakcí prodýchat - na míči kvůli gravitaci. Vojtí seděl za mnou, masíroval mi záda a dodával mi strašně na kuráži. Kontra už bolely pořád stejně, nijak se to nezhoršovalo, jen jak člověk nesmí pít a dýchá jak pes, tak je z toho hrozně sucho v puse a občas se mi chtělo ublinknout. V 18 hod jsem si mohla začít přitlačovat a tady si to už moc nepamatuju. Při každý kontra jsem se měla hluboce nadýchnout a tlačit, ale mně to nutilo furt dýchat jako pes, takže vim, že Vojtí mi dával hlavu na prsa, pomáhal s nohama do třmenů a povzbuzoval mě. Nakonec nástřih, najedou strašně lidí kolem, jedna paní mi tlačí loktem do břicha a pak vidim hlavičku a část tělíčka a ten nejkrásnější křik miminka :slight_smile: Vojtí to tady obrečel. Malá měla apgar score 10-10-10, nádherná. Pak šití - tři stehy jen zvenku, naprosto umrtveno, takže to vůůůůbec nebolelo a doktor si dal fakt záležet. Včera jsem to obhlídla v zrcátku a je to fakt v pohodě :slight_smile: Takže ve finále dvě a půl hodiny hnusnejch bolestí, což zpětně neni tak strašný :slight_smile: rozhodně se nebojim jít rodit znova, stojí to za to!
Teď se doma sžíváme, snažíme se rozkojit, odpolko nás čeká první návštěva u doktora. Miminko pořád kaká, čůrá, brečí, moc nespí, takže za těch pět dní mám naspáno tak pět hodin, ale čert to vem, hlavně ať je zdravá a šťastná.
V tý porodnici byli všichni naprosto skvělý, jak doktoři, tak PA, tak sestry na šestinedělí. Neměla jsem nejmenší problém.
18. říj 2012 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek