• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka Tak tě vítám zpět mezi námi maminko. Řvu tady jako želva, když čtu, jak krásně jsi to ty, malá i tatínek zvládla. Je super, že jste obě v pořádku. Počkej až se nám to začne krátit a docházet, tak tě budeme bombardovat dotezama :slight_smile:
Držím palce ať jde kojo dobře a spánek abys měla možnost dohnat. Holky zlatý hodně štěstí do života :wink:
18. říj 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@1terezicka Já chci taky :slight_smile: takovej pohodovej porod, moc vám to všem třem přeju :slight_smile: !!!! ať si na sebe hezky zvykáte a Pečenková ať je na malou hodná :slight_smile: ještě jednou moc gratuluju a držim palce!
18. říj 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka
@kkouzlo
Děkujeme moc :slight_smile: Jinak Pečenková je zlatá, rozumná ženská a rozhodně není nijak stará, tak nám snad vydrží až do těch 18ti :slight_smile: Bála jsem se, že mi nejde kojit, páč malá v noci strašně brečí a pořád "loví" a dr. se mi smála, že prej za dva dny přibrala to, co se normálně přibírá za týden, tak se mám krotit.
Holky, doufám, že budete mít tak pohodovej porod. Sice to bolí, ale to finále je prostě nářez.
První dva dny jsem byla teda hrozně ubulená, buď jsem na ní koukala a brečela jak je krásná nebo jsem brečela, protože jsem nevěděla proč brečí ona. Bulela jsem i když jí seřezávaly pupečník, to se mi doktorky teda smály. Hormony, no.
Jinak v porodnici všeho dostatek, plenky, vložky, přebalovací podložky, oblečky, jídlo ujde. Akorát jednorázový plenky doporučuju ten malej balík s sebou, stejně tak vložky do podprdy. A košile teda erární taky nedávají, zužitkovala jsem všechny tři a hodila by se mi bývala ještě jedna.
18. říj 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery, já z vás mám takovou radost :slight_smile: fakt :slight_smile: podle toho co píšeš možná upravím ty košile, ale jinak mam pro jistotu i vložky, ale budu ráda, dkyž mi zůstanou na doma :grinning: budou se hodit.
Sem zvědavá, jestli budu taky takle ubrečená, protože normálně nebejvam. Jestli jo, tak chudák Jiřík :slight_smile:
a šla jsi domů teda v útery? po tech třech dnech jakoby?
Jsem na malou zvědavá, určitě to bude kočka a bude mít baculatý tvářičky :slight_smile:
18. říj 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Hormony jsou fakt mrchy :slight_smile: těšim se, až se s těma našema uzlíčkama vydáme někam ven.
Na oddělení šestinedělí je fakt vedro, tak jsem tam ty košile spíš fakt propotila. U vložek jsem zatím doma spotřebovala jeden balík, není to tak strašný. Ale zavinování dělohy mě překvapilo, protože to jsou takový slabý kontrakce a jde to neuvěřitelně rychle, hlavně když kojíš. Když se malá přisaje, tak za pár vteřin to v břiše cítím :slight_smile:
Domů pouští přesně po 72 hodinách, takže v úterý v půl 7 nás vykázali.
Vtipný je, jak tam jde všechen stud stranou, furt ti někdo šahá na prsa a kouká mezi nohy :slight_smile: jsem tam pak chodila normálně s kozama ven. Jinak určitě si vem s sebou něco na mazání bradavek, to tam je nedostatkový zboží a ty chuděry dostávaj fakt zabrat.
A s miminkem ti přivezou prenatal box :grinning:
Budu na tebe strašně myslet, jsem fakt zvědavá jak to bude u vás probíhat, jestli taky začne odtékat plodovka nebo přijdou nejdřív kontrakce. Každopádně to bude zážitek pro vás oba :wink:
18. říj 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Moc gratuluji k holčičce..:slight_smile: To je fajn, že si měla takový bezproblemový porod, mě moc chybělo, že sem malou nemohla vidět, sem to i obrečela, že jsem neschopná matka a nedokážu dítě ani porodit- jo hormony....:slight_smile: Te'd už je to celkem v pohodě, ale první dny jsem taky bulela, buď, že je malá krásná a nebo, že nevim proč brečí...a kojení, naštěstí krásně přibíráme a malá by jedla pořád, akorád moje bradavky dostávají zabrat, někdy sem je měla uplně do krve, jako fakt mazec, teď teda kojim a občas odstříkám do láhve aby si holky odpočinuly a stihly se zahojit, docela to pomáhá.Jo a pupečník jsem taky ořvala :grinning:
19. říj 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No je to fakt mazec, viď? My s Vojtím neměli nejmenší zkušenost s miminkama, takže i vzít jí do náruče a různě s ní manipulovat byl docela problém :slight_smile:
S bradavkama je to fakt boj, odstříkávám taky, ale zatím spíš jen aby se mi zvýšila laktace, z lahvičky jsem jí ještě nekrmila. Myslela jsem si, že jí nebudu dávat ani dudlík, ale chyba lávky :D Po dvou proplakanejch nocích jsem jí ho prostě v 7 ráno vyvařila a frkla a byl na4 hodiny klid. V noci jsem jí ho taky dala, ale hned ho vyflusla. Snažíme se obrátit režim, protože ve dne spí a v noci žije, a je to teda boj :slight_smile: Ale dnes jsme vyhráli, spinkala od půl 3 do půl 8, moje prsa z toho nechápala :grinning:
Vy to máte se spinkáním v pohodě?
Už se těšim až porodí i Kačka se Zuskou a dáme nějakou společnou "dámskou jízdu"!
19. říj 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Jo my se taky báli vzít jí pomalu do náručí, ale teď někdy když vidim, co s ní Kuba děla za kousky tak docela koukám...no není tak křehká jak sme si mysleli :slight_smile: -jo já dudlíka taky nechtěla dávat, ale teď se snažim, pač ona si udělala dudlíka z mých bradavek, no a normálního dudlajze nechce a plive ho ven...už sem jich vyzkoušela hodně a žádnej nechce a 24 hodin ji u prsu vážně mít nemůžu, tak snad nám povede jí to naučit...no spaní jak kdy, někdy pohoda, budí se jen na kojení a tak 2-3 hoďky spí, no ale někdy je noc, že tak hodinu spí a zbytek prořve...a to většinou pak už řvu taky :slight_smile: ale zatím nejdýl nám spala asi 4 hodiny v kuse a to bylo, když jsem jí dala mléko z láhve....ale zase jí to nechci dávat často aby si neodvykla z prsu..
Jo pak můžeme dělat závody kočárků..:slight_smile:
19. říj 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @werka87 Maminy to je tak pěkný číst, jak si miminka užívate. Já brečim i teď, když čtu jen ty vaše zážitky a tak nevím, co budu dělat, až se malá narodí. Jsem na to moc zvědavá. Taťka si zatím pořád myslí, že bude bydlet celou dobu s náma v ložnici, ale jestli bude malá nějakej divoch a taky nebude chtít spinka, myslím, že bude ještě rád za možnost přespat v podkroví nebo v práci. Já mám štěstí, že až budu čerstvá mamina, tak z vás už budou zkušené matky a budu vás asi často využívat na porady :wink: Přeju vám šťastná a spokojená miminka, rychlé společné sžívání a hlavně zahojení prsou. Bepanthen na bradavky to asi jistí, že? Jinak my s Káťou už se taky těšíme, až budeme mít prcky u sebe a ten konec(vlastně začátek) bude za náma. Moc se všichni opatrujete
19. říj 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No to mi mluvíš z duše :slight_smile: Jsem si myslela, že miminka ostatních bez problémů v noci spinkají, tak mě to docela uklidňuje :slight_smile: U prsa by byla taky pořád a jakmile padne tma a já jí po kojení a snaze od odříhnutí frknu do postýlky, tak spustí. No asi měli všichni kolem pravdu, že si mám užít ještě poslední možnost se vyspat před porodem :grinning:

@zusoka Zuzanko, tak to tě čeká taky určitě pěkný poporodní blues :slight_smile: s tím miminkem v jiný místnosti bych to asi taky uvítala. Je zvláštní, jak ženská začne mít slabý spaní když porodí. Stačí min. zvuk a už stojim u postýlky jak vykřičník :grinning:

Jo a holky, nakonec jsem objednala nanny monitor, měli ho v porodce a ten pocit, že malá je sledovaná, je k nezaplacení, i když spinká metr ode mě.
19. říj 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Asi budeme s malou dobrá dvojka, budeme bulket obě aby se to nepletlo :grinning: Jé to budou slzavé vánoce :slight_smile: už vím, co si přát od ježíška, hodně kapesníků :slight_smile: Pro monitor dechu jsem se taky nakonec rozhodla, ale budu mít od kamarádky Babysense se dvěma destičkama, protože budeme mít postýlku v ložnici a přes den, když budu v obýváku a kuchyni, tak bude v ohrádce u mě v dosahu. Když čtu, jak jsi ve střehu, tak začínám pochybovat, jestli budeme potřebovat chůvičku :slight_smile: no hned asi ne, ale u baráku to s příchodem jara a sluníčka stejně asi bude potřeba.I když já mám normálně lehké spaní, ale uvidíme, jak to budeme zvládat.Míra mi pořád říká, že se nebojí, že by se malá neuměla ozvat, že je vzhůru a vyžaduje něčí přítomnost, ale že nedýchá, nám nikdo jiný než monitor dechu neřekne.svatá pravda, co?
19. říj 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Přesně tak, první noc jsem nespala hlavně proto, že jsem pořád vstávala jestli dýchá, dneska když mě probudilo denní světlo, tak jsem vyletěla jak blázen, protože už jsem jí zase viděla udušenou. Monitor přijde dneska, tak to spaní snad budu mít taky trochu klidnější.
Bepanthen je k nezaplacení, pomáhá fakt dobře, stačí 4 hodinky a je to znát, že se to hojí rychle.
19. říj 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @werka87 @1terezicka holky tak já nevim, já brečela jednou u jednoho popisu porodu, jinak mě to nák nebere, tak sem na sebe zvědavá. A taky na to, jak bude Jonáš spát, to holkám natře a bude spinkací král :grinning: Jiřík má zakázáno se z loznice vystěhovat, ale postel máme i v pokojíku, tak uvidíme, jak to dopadne. A malej bude za otevřenejma dveřma v obýváku.
Jinak vám holky ty miminka závidím, já teda vím jak s mimčem zacházet, akorát koupání ne, tak to možná budu mít o to snažší, ael těžko soudit, bude moje, tak to bude zase trošku jiný...
Snad vyjedeme s kočárem ještě letos, počasí asi bude všelijaký :frowning2: a taky kdy se Jonáš uráčí se nám ukázat :slight_smile:
S tou podložkou ste mě teda nahlodaly, ty jí Věrko máš? Já zatim ne, ale kdo ví...
19. říj 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No zážitky to teda fakt jsou :slight_smile: nikdy bych nevěřila třeba jakou budu mít radost, když si malá pěkně prdne, nebo udělá překvápko do plínky :slight_smile: ale užívej si to,že se můžeš vyspat a odpočívat...já jsem děsně unavená, zničená, nevyspalá...ale moooc šťastná...ale chybí mi bříško, pořád mám tendence si ho hladit a třeba když má malá škytavku, tak mi to úplně dojme, když si vzpomenu jak mi škytalo bříško:slight_smile: jo jo bepanthenem mažu skoro pořád...je to fakt mazec ty rozpraskaný a rozžvejkaný bradavky, ale snad si brzy zvyknou:slight_smile:

@1terezicka no já myslim, že všechna miminka až na některé vyjímky v noci řádí stejně jako ta naše...snad se to brzy nějak upraví, ted jsou asi ještě moc maličký. Jinak monitor dechu jsem si objednala hned ten den co jsem přijela z porodnice:slight_smile: taky se mi to tam líbilo, v noci jsem koukla akorád na světýlkoba v klidu spala, taky máme nannynku...no ale dost často se mi stává, že ho zapomenu vypnout, hlavně v porodce se mi to stávalo běžně a pěkně to houkalo :slight_smile:
19. říj 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Jj, taky jsem koukala jen na světýlko a zapomínala vypínat :slight_smile: Dneska jsem Áje pouštěla písničku, kterou jsem jí probouzela každý ráno od nějakýho 7.měsíce těhu a skoro jsem se rozbrečela. Stejně tak s těma škytavkama.
Když nám bude přáno, rozhodně si pořídíme ještě jedno miminko - a to těhotenství si hodlám zas řádně užít, vč. toho finále, když už budu vědět co mě čeká :slight_smile:
19. říj 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Možná, že ty těhule co čekají holčičky jsou prostě náchylnější :slight_smile: já než otěhotněla, tak jsem taky nebyla zrovna ten rozněžnělej typ :grinning: Tak šup už roď, ať můžeme ven!
19. říj 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No tak to já s váma letos asi už nevyjedu. Tedy bude záležet, jestli zůstaneme u prosincového termínu, nebo jestli princezna opravdu vykoukne dřív. Já vám nevím, ale naše dítě asi škytavku nemá nebo prostě nevím, jak to vypadá, ale patičky už jsem měla taky možnost nahmatat a byla to legrace :slight_smile: Dneska celý den trávím v kuchyni, vařím a smažím koblihy-mám plný dům chlapů, co nám staví základy na pergolu, ale už jsem K.O. Jdu si trošku k vám odfrknout. Jo spánek, já nespím nic moc normálně a teď to není o moc lepší. A jak ráda bych těhotenství prospala, pokaždé když mi nějaká těhulka řekla, že by jen spala, tak jsem jí to tiše ale i nahlas záviděla. Já už se asi nevyspím nikdy :confounded: teď nic moc a potom to bude podle vašich zkušeností ještě horší, takže Chocholoušek to jistí
19. říj 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @werka87 Holky chtěla bych se zeptat, jestli máte pro mimi ty tlustší vatové tyčivky do uší nebo jestli podle vás stačí ty normální.

@kkouzlo Kači jak se cítíš? Pořád se nic nezměnilo?Moc na Vás myslím.
20. říj 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka no cítim se pořád dobře :grinning: akorát mě ted docela bolí rozkrok, asi kosti, ale to už musím vydržet, bylo mi to řečeno i na kontrole, takže občas nemůzu spát, ale co... asi se nic neblíží.
Jinak si Jiřík naplánoval na 3.listopadu zapíjení malýho, takže to prej mam stihnout :grinning: no nevim jak. Prej druhýho se narodí
20. říj 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak už došlo i na mě, vybíram monitor dechu, a že zároveň koupím i odsávačku na rýmu a na mlíko, a to sem tyhle věci nechtěla ani kupovat, nebo až bude potřeba :grinning: ale jak vás tady čtu, tak asi zmatkuju, nebo já nevim....
21. říj 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Tak to vám taťka pěkně naplánoval, jsem zvědavá jestli ho Jonášek poslechne.Je dobře, že se zatím s Jonáškem cítíte fain. Ty bolesti stydké kosti moc dobře znám, já už je mám asi 1,5měsíce a někdy vstávat z postele je opravdu šílený a někdy se i jen otočit.... Všechno z toho co píšeš už mám taky zajištěný. Chůvičku si pojedu vyzvednout
v listopadu a odsávačku na rýmu a na mlíko už mám doma :slight_smile:
21. říj 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo A jaký výrobce jsi nakonec zvolila? Za tu odsávačku jsem vděčná, mám půjčenou medelu - tu dvoufázovou ruční - a spokojenost.

Dneska malá celej den plakala. Já koza si včera dala guláš od žumbery, což jsem pěkně pos...., tak jsem dneska řvala celej den s ní, co jsem jí to provedla. Kroutila se jak žížalka. Hormony se mnou furt teda mlátěj, takže se těšim až bude šestinedělí za náma. A pořád se mi strašně stejská po tom jak byla v bříšku, je to teď fakt divný období :slight_smile:
21. říj 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery, ten monitor asi koupím Nanny, ale ještě nevím, jestli novej, asi jo...a pak prodám. Na rýmu Baby-vac (má Zuzka v albu) na vysavač a s tou odsávačko mlíka váhám, to jsem ještě ani moc nehledala, rozhodně nic drahýho, musim se podívat co existuje - ale až zítra :slight_smile:

Guláš pálil? já nezkoumala co se nesmí, vim, že naší mamce nevadilo nic :grinning: a taky jsem zjistila, že jsem měřila jenom48 cm dkyž sem se narodila, tak sem zvědavá na Jonáše :grinning: obříka našeho, pořád ven nechce..
Má s tebou Vojtí aspon trpělivost? Jirka nesnáší když brečim, tak by to asi snášel hodně špatně...ikdyž on se mnou doma moc nebude...
21. říj 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Dobrá volba :slight_smile: No a guláš sám o sobě nepálil, ale byla v něm spousta papriky a tohle koření a se může zařazovat až postupně, navíc k tomu byly knedlíky a já je měla už den před tím s rajskou a ty by se taky moc neměly. No neni to žádná prča s tím jídlem. Na jednu stranu třeba máš jíst spoustu mléčnejch výrobků, ale nesmí to být plnotučný mlíko, jen polotučný, ne smetanový jogurty, ale jen kolem 4% tuku, ale zase ne nízkotučný :grinning: nákupy jsou docela věda. Včera jsem vyrazila poprvé od porodu do billy ve Dvořákovi a měla jsem pocit, že jsem nikde nebyla rok :slight_smile:

Já na vás pořád myslim, kdy už to přijde :slight_smile: čim menší miminko tím líp, i když kontrakce budou stejný ať už bude obřík nebo ne. To finále je stejně jen o hroznym tlaku, samo o sobě to vyloženě nebolí :wink:
21. říj 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka no dneska to nepřijde :grinning: v noci se mi dokonce spalo líp než jindy, takže mám v plánu doladit pokojík :slight_smile:
Jinak se mi zdálo, že jsme všechny tři i se Zuzko v porodnici na jednom pokoji, ty si měla malou už u sebe. Zuzka měla odteklou vodu a čekala a já nic, já tam byla, protože se nic nedělo :grinning: a pořád to bylo strašně snadný, nikoho nic nebolelo, jenom sme si povídali, a čekali, ale nevim na co :grinning:

Já si myslim, že ten porod nemůže bejt až tak strašnej, pokud má člověk štěstí a nejsou komplikace, ale nejdřív se toho musim dočkat a pak budu hodnotit :grinning: ale z tebe mam dobrej pocit :slight_smile:
22. říj 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
To jsem přesně říkala Vojtímu minulej pátek - dneska to nepřijde, běž klidně na pivko.. a za pár hodin to začlo :slight_smile:
Máš fakt dobrý sny:slight_smile:
Není to fakt hrozný, ty bolesti se vydržej. Když budeš myslet na to, že díky nim přijde miminko, tak to zvládneš jako nic. Jasně, že ještě pár hodin po porodu jsem si říkala, že to byl mazec, ale druhej den už jsem na to vzpomínala jako na nádhernej zážitek, kterýmu se prostě nic nevyrovná a rozhodně to chci ještě jednou zažít.

Každej den čekám tu smsku od tebe!
22. říj 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jé Kači to jsou pěkné sny, kéž by to tak opravdu bylo :slight_smile: Já mám odsavačku od Aventu, koupila jsem jí úplně novou za 400,- a zdarma k tomu byl i sterilizátor, tak uvidím, jestli to využijeme. Na tu odsavačku Baby-vac jsem od kamarádek slyšela jen chválu, tak uvidíme.
@1terezicka Terez když čtu ten gulášek, tak asi budu muset někde nastudovat, co se smí a co ne. Já vím pouze to, že se nesmí čerstvé pečivo. Doufám, že s tím porodem, to bude holky tak, jak píšete. Že na to zbydou jen pěkné vzpomínky :slight_smile:
Myslela jsem taky na to, jak se člověk po porodu sžívá s tím prázdným bříškem.Terezko měla jsi ten nadstandart pokoj, nebo jsi byla na normálním?

Holky mě vám poslední 3 dny nejde vůbec jíst. Nemám hlad, když něco sním, třeba jablko, tak jsem hned plná, je mi těžko a nebo mě po všem pálí žáha-fuj.
22. říj 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzi nadstandart jsem měla a byla jsem za to ráda. Nebudí ti miminko jiný miminko :slight_smile: a když potřebuješ dát sprchu a není tam zrovna někdo z rodiny, kdo by pohlídal, tak sestřičky se vždycky postarají. Každou chvilku se tam na pokoji nějaká otočí, aby zkontrolovala co a jak, tak stačí říct. Nabízeli mi i dokonce, že si vezmou maličkou přes noc vždycky od 23hod do 4hod, abych se vyspala. Maminky to využívají dost. Jinak jak jsem rodila večer, tak mi malou hned po porodu dali na břicho, pak ještě na chvilku mi jí zkusili přiložit po změření a zvážení a odvezli na dětský. Mně převezli z porodního boxu po dvou hodinách a musela jsem se jít zkusit vyčůrat - jde s tebou sestřička a čůráš ve sprše :grinning: a pak mi maličkou přivezli k přiložení ve 23hod, ve 4 hod a pak od 6 hod ráno jsem jí už měla pořád.
22. říj 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Moc moc děkuju za info.Já taky doufám, že až budu rodit, tak že bude nějaký volný.Taťka nám jde příští pátek trénovat :grinning: na oslavu až bude zapíjet dcerušku, tak jsem na to moooc zvědavá.
22. říj 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@1terezicka @zusoka holky, tak sem to dneska nevydržela a objednala monitor dechu, zítra si ho můžu vyzvednout, dohodli sme se na novym a pak ho prodáme, nebo si ho vezme Jirkovo ségra, to je mi fuk. Objednali se na návštěvu na sobotu - prý chce tomáš vidět, jak mam před porodem velký břicho - tak doufám, že na tu návštěvu už nedojde.

O tom nadstandartu taky uvažuju, ale uvidíme podle volných kapacit až budu rodit,já bych ais teda využívala toho, že mi malýho pohlídají sestřičky, s častějšíma návštěvama nepočítam, kort jeslti budu rodit v tejdnu, to sou všichni pořád v práci...
23. říj 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek