• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@agent008 Jituš, ty sis to teda fakt vyžrala s tim císařem :frowning2: Tak hlavně ať už bolesti přejdou, musí to být fakt náročný v takovym stavu pečovat o miminko. A to už je pěknej macík mimochodem :slight_smile:
Rozhodně striktně ty 2-3 hodinky mezi kojením nedodržuju, protože to ani nejde. Přes den si někdy řekne po hodině a půl, spíš aby si "podudala", jindy se nadlábne a pak třeba za dvě hodinky usne a probudí se až za další dvě, takže má rozestup i 4 hodiny...to dělá problém spíš mým prsům, mlíko pak prýští samo :slight_smile: A v noci se mi budí v rozmezí 3-4 hodin, takže nějaká pravidelnost je spíš přes noc než přes den.
Holky, posílám návod Harveyho Karpa na český způsob :slight_smile: ono to vážně funguje!!!!!
http://www.uspavac.cz/
26. říj 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka violka taky kejchá furt, doktorka řikala že je to normální, že se jí čistí plíce
26. říj 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo to je fajn, že ti pomůže, ty první dny než se adaptujete jsou fakt náročný :slight_smile:
26. říj 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Zatím střídám látkový a jednorázový podložky, ale pračka stejně jede denně. Akorát je blbý, že extra peru pleny na 95, žínky na 70, oblečení na 40, to bude účet za vodu, až se mi z toho protočí panenky :slight_smile: Koupila jsem si včera v Albertovi takovej uzavíratelnej box, kde zatím separuju aspoň ty pleny. Ten by se ti mohl možná hodit na látkování, mají ho tam v nějaký akci v Olympii hned v tý hlavní uličce směrem k pečivu. Menší 10l za 99,- Kč a velkej 25l za 249,- kč tušim.
26. říj 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jé, to jsi mě uklidnila :slight_smile: Děkuju!
26. říj 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka no jo, bylo toho dost, ale už se blýská na lepší časy, dokonce už můžu i na kratší procházku a netrpim u toho bolestí, to je fajn, potřebuju vždycky vypadnout z baráku :slight_smile: jojo, už se mi skoro do tý zavinky nevejde, má už 55 centimetrů :slight_smile: roste mi úplně před očima :slight_smile:
26. říj 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Třeba bude Jonášek taky pěkný čipera..:slight_smile:

@1terezicka Jj malá nám kýchá několikrát za den a vždycky tak 4x za sebou, ale takhle nám kýchala už i v porodnici, jsem si myslela jestli nemá rýmu, protože i docela funí a chrápe,ale zatím v nose nic nemá, myslím si že je to vedrem a suchem, u nás se dost topí a to jí asi nedělá dobře....

@agent008 No my kojení moc nedodržujeme, teda v noci jí po těch 3 hodinách, ale třeba někdy kojíme na třikrát, nají se, odříhne a pokračuje, pak třeba kojíme hodinu...ale přes den kolikrát řve hlady už po hodině...já myslim že oni samy si řeknou co potřebujou :slight_smile:
26. říj 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@agent008 A za chvíli se nám začnou batolit :slight_smile: to teprve asi nebudeme stíhat :grinning: Myslim, že pak teprve docenim ten náš malej byteček!
26. říj 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní :frowning2: Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji :slight_smile:
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/profil/2044/natalie/
26. říj 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 @1terezicka @werka87 Holky když vás čtu, tak mám obrovskou radost, jak se vám daří a jak holčičkám svědčí. Jíťo hlavně ať se ti to bebí brzo srovná a zahojí. Kámoška měla po císaři taky potíže a té se jizva otvírala skoro 6měsíců, byla z toho zoufalá. Já tu budu těhule za chvilku poslední a budu vám všem šílene závidět, že už máte miminka u sebe a budujete si režim a já pořád nic.Holky k tomu chroptění, funění a chrápání-to samé řešila moje známá u chlapečka, když s ním přišla z porodnice domů. Byla zoufalá, dokonce s ním byla i na ušním,nosním,krčním a bylo jí řečeno, že je to tím, že miminka po narození nemají klapku u trávicího ústrojí, tím pádem se jim vrací mlíčko zpět. Doktorka jí doporučila buď podkládací klín pod hlavičku(mají hi i ve Dvořáku v tom Little Angel) nebo nějakým způsobem zvednout matraci v oblasti hlavičky. Od té doby, co má chlapeček takhle upravenou postýlku, mají prý naprosto klídek od chroptění, funění a chrápání.
Moje mamka si taky střádá nějakou dovču až se malá narodí, ale bude to ještě boj. Míra jí tu v žádném případě nechce, tak jsem na to ještě moc zvědavá. Kdybych byla po císaři, tak bych za její přítomnost přece jen asi byla ráda, ale po normálním porodu si myslím, že budeme raději doma jen ve 3-no uvidíme.Míra by s náma taky chtěl být doma, ale záleží na tom, kdy se malá narodí. V prosinci mají moooooooc práce a asi jí mimo svůj volný týden nedostane.
Tery ještě jednou díky, dnes jsem ve Dvořáku pořídila tu kojo podprdu, ale to je pouze jedna, takže další ještě musím někde opatřit.
@kkouzlo Kači hlavně přežij tu víkendovou návštěvu, budu na tebe moc myslet :wink: Třeba se té návštěvy ještě Jonda lekne, bude tě chtít zachránit a raději vyleze sám :slight_smile:
26. říj 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Není zač a já děkuju za tip na ten klín, možná si ho tam pojedu koupit. Patrně si tam sjedu ještě pro jednu tu podprdu, jsem s ní fakt moc spokojená.
Jestli bude Míra mimo domov často, tak tam maminku rozhodně oceníš. Už jenom dát si sprchu je problém, když si sama doma, já se bojim dojít si i na záchod :grinning:
27. říj 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Právě záleží, v jakém týdnu se malá narodí. Míra má volno v sudém týdnu, tak uvidíme jak si to prdelka načasuje.Já už mám ten klín doma, nedokážu posoudit ještě funkčnost, ale je znát, že hlavička je opravdu zvednutá.
Příští týden, se chci ještě kouknout na tu kojo podprdu u těch vietnamců, jak psala Káťa a pak uvidím, možná tam ještě taky zajedu.
27. říj 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, nevaříte si doma některá meltu? já si ji dneska koupila místo cara, zatím tu v sáčcích, ale mají i sypanou (a vychází o hodně levnějš), ale je v nich nějaký větší rozdíl? Kromě v pracnosti přípravy. Někde jsem četla, že je dobrá při kojení, tak si chci zvyknout :grinning:
27. říj 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jj, koupila jsem si balík, moc mi to chutná. Pila jí babička, tak mám tu vůni s tím spojenou. Caro mi moc nejede. Ale obojí doporučovala laktační při kojení.
A jak se dnes cítíš? Co včerejší návštěva?
28. říj 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Super, si tam dnes sjedu. Malá občas neodříhává a když jí dám do pelíšku, tak začne nabírat na zvracení. Snad to zabere jak jsi psala :slight_smile:
28. říj 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka holky návštěva probíhala divně, ale zvládli sme to, probírali sme hlavně porod, tak Tomáš mlčel, samozřejmě se netvářili na naší postýlku - vy nemáte mantinel? vy nemáte nebesa? ta kolíbka je stará? atd atd. A já blbka jí ještě nabídla, že si může pak vzít monitor, už nic nabízet nebudu. A prej na vánoce si napíšou seznam co chtí pro mimino,nemam moc chut jim na vánoce kupovat věci na dítě, přijde mi to divný, ale Jiříkovi ne....
no melta mi taky celkem chutná, příste si koupim sypanou a budu vařit.
v úterý jdu na kontrolu na Lochotín, a měla bych se tam potkat s Terkou @theera pokud teda zatim neporodí :grinning: zaúkolovala sem mamku, ze nemam do tohodle počasí co na sebe, tak mi dovezla tatího bundu a je mi perfektně, akorát Jiřík říkal, že vypadam jak michellin :grinning:
JO a Terko, krásný fotky :slight_smile:))
28. říj 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Hlavně že jsi tu návštěvu přežila :slight_smile: Koukám, že ty vaši mlaďoši jsou opravdu dost nároční, no jo jestli na nové, tak ať nakupujou o 106.Ta melta mi v sypkém stavu přijdelepší(silnější) než v sáčcích. Ončas jí snídáme a zas tak pracná na přípravu není. Jestli si máš dělat sypací čaj nebo meltu není takovej rozdíl.Na kontrole budu moc moc moc držet palečky, aby už se něco pohnulo.
@1terezicka Doufám Tery, že seženeš a že vám pomůže, je to podle toho co jsem sondovala v okolí opravdu užitečná věc.

Tedy holky, mě je dneska tak zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: Od rána jsem se neodlepila od záchodu. Mám tak šílenej průjem,jako už dlouho ne. Až teď večer jsem se vyhrabala ze chodu, jinak tam trávím celý den :confounded: Vzpoměla jsem si,že na průjem zabírá granátové jablíčko(náhodou jsem si včera 3 koupila), tak jsem si hned 2 vyloupala a už jsem 2h nebyla-učiněný zázrak.To naše dítě musí být dneska úplně šílený, celý den chudinka poslouchá tu divočinu, co se mi děje ve střevech. Docela bych se divila, kdyby se vzteky neotočila hlavou nahoru, že už to nemůže poslouchat.
28. říj 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka To jsou tedy peripetie. Snad to není předzvěst blížícího se porodu, přeci jen máte ještě čas a domluvily jsme se, že budeš přenášet, ne? :wink:

Zrovna jsem si stáhla na ulozto.cz "něžnou náruč rodičů" a naučila jsem se nosit Áju na tygříka. Strašně, ale strašně se jí to líbí! Tip pro vás :slight_smile:
28. říj 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To budou mít seznam pomalu jak na svatební dary :grinning: ono to materiální zabezpečení není všechno, ale na to snad časem přijdou sami..počkej jak jim budete nakonec dobrý i s věcma z druhý ruky.
Jsem zvědavá, jestli tu kontrolu stiheneš...když zítra máte termín :slight_smile: Chlapeček Jonášek čeká prostě na den D :wink:
28. říj 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka To mě tedy nestraš. Průjem může být předzvěst k porodu?To by mě nenapadlo, ale od toho granátového jablíčka už jsem zatím nebyla, tak snad bude klid. Teď mě tak napadá, že přenášet se mi asi nechce, protože mi přijde, že to malá měla snad 5kg když už teď má 2424g. Mě by tak vyhovovala druhá polovina listopadu :slight_smile:
28. říj 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Mně začal průjem dva dny před porodem, je to vlastně takový nepsaný pravidlo..alespoň doktorka mi to tvdila. Ale to tě v žádnym případě nechci strašit. Víš jak, výjimka pravidlo potvrzuje :slight_smile:
28. říj 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery už stahuju, do zásoby :grinning: Jonášovi se totiž opravdu nechce, nic mě nebolí, zatím to nevypadá, ale zejtra bude Jiřík jenom ve Třemošný, tak by to i šlo :wink:
@zusoka Zuzko, s tím průjmem jsem to taky slyšela, že se tělo čistí a připravuje. Ale znám to teoreticky, my se nepřipravujem :grinning: sice už malej tlačí kde se dá, do žeber, všude do břicha, ale zatim pupek ani neklesnul, tak abys mě ještě nepředběhla...
28. říj 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No tak uvidíme.Taťka se nám dnes po týdnu vrátí z práce, tak bude v dosahu. Ta "něžná náruč rodičů" je dobrý tip-díky
28. říj 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Teda holky vy mi dáváte. No po dnešku mám tedy tělo asi vyčištěné a to dost dokonale, ale ještě nemám zdaleka nakoupeno všechno z lékárny apod. tak to já snad zítra naběhnu všechno dokoupit :confounded:
28. říj 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo Já už taky stahuju
28. říj 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@zusoka
:grinning: jen hezky stahujte, budu dávat další tipy..
28. říj 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka dobrá rada nad zlato :wink:
28. říj 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo @agent008 @werka87Tak vám holky nevím, jak velké množství odchází hlenové zátky, ale asi mě potkalo něco takového, pokud to tedy není způsobené tím dnešním průjmem. Sama jsem zvědavá, co se bude dít dál.....
28. říj 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, já ti neporadím, u mě se prostě nic neděje, vím akorát teorie, a ty jsou naprd, když se může rodit po odchodu zátky hned i za x dní... Jak je ti dneska?
29. říj 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek