• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo
ukázali jen ty 4 obrázky :frowning2:
31. říj 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Holky to fakt, nevím jestli bych malé v té panice uměla správně pomoci podle obrázků.
Kači ještě má Jonda do pátku čas, tak třeba se pomalinku blíží porod po tom Hamiltonu.
Tery asi máš obr štěští, že se malá narodila tak pohodovým způsobem.
31. říj 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No to jo, hlavně měla samý 10 to apgar score, takže by fakt neměla mít vůbec žádný dýchací potíže. Nicméně nás upozorňovali, že miminka prostě občas zapomenou, ale jen na chvilku..a ten monitor je nastavenej tušim na pět vteřin a když už se aktivuje, tak už se nezastaví, ačkoliv mimčo zase dýchá. Mile mě překvapilo, že to pojme celou postýlku, nejen místo, kde přímo leží. Ona se mi už v tý postýlce dost stěhuje :slight_smile:
31. říj 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Jé to je ale šikulka. Počkej jakou budete mít čiperku, ta bude určitě i brzo chodit :grinning:
31. říj 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Néé, to néé. Já bych jí chtěla jako miminko co nejdýl, je to strašně krásný :slight_smile: Bude to samosebou krásný i potom, ale teď je to takový unikátní :wink:
31. říj 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Pořád na tebe musim myslet :slight_smile: snad tě prdelka malej nenechá absolvovat ještě zítřejší kontrolu na ambulanci..
1. lis 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery tak tu ještě straším :grinning: Dneska naprosto ukázková noc, vůbec žádnej náznak. Vaše Alenka bude s její rychlostí chodit, až se náš Jonáš uráčí ven :wink: utíká to rychle vid? Já včera začla uvažovat, že třeba budu čekat na vyvolávání a to mě dost vyděsilo, bojim se císaře - to je pro mě operace a já nesnášim krev, jizvy atd. hlavně ty vlastní.
Nevim, jestbli bříško musí před porodem klesnout, nebo jsou i vyjimky, ale já se každý ráno dívám do zrcadla a domlouvám mu, a pořád nic :slight_smile: dneska máme druhý termín a hezká datum, uvidíme.... lepší než zítra na Dušičky
1. lis 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak jestli může bejt hlenová zátka i jako průhledný gel, tak se asi něco děje :slight_smile: ikdyž to ještě nemusí nic znamenat, budu se pozorovat :grinning:
1. lis 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Bříško klesnout nemusí a o výši CS to taky není, určitě se už laskavě uráčí :wink: Je to holt fintil :slight_smile:
A zátka může být přesně jako průhledný gel - nejdřív průhledný a pak zrůžoví.
1. lis 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak po dnešní kontrole jsem doma zaplakala. Minule přibírala až moc, teď slabší průměr, takže mám zvýšit laktaci, přikládat co dvě hodiny vč. noci a odstříkávat ještě po kojení. Jako nevim kde to mlíko mám brát :frowning2: Asi si pozvu na pondělí tu laktační poradkyni. A dneska si jedu půjčit váhu pro malou. To jsou nervy, sakra! Strašně o to kojení stojim a fakt jí nechci začít přikrmovat těma umělárnama už jako novorozence. Příští pátek jdem na převážení, tak se to snad nějak rozjede.
1. lis 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery neboj, já si myslím, že ti ta poradkyně řekne co a jak, já ani nevěděla,že chodí i domů,vím, že jsou po Plzni na zavolání a poradí přes telefon, ale že i chodí, to jsem nevěděla. takže je to určitě super služba :wink: a poradí ti...
1. lis 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No to doufám, protože se nemůžu fakt stresovat, jinak o to mlíko přijdu úplně. Našla jsem tuhle : http://www.sedmikvitek.cz/ a jinou jsem právě v plzni nenašla, jen nějakou paní ze Staňkova..
1. lis 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @zusoka Terko doufám, že seš v pohodě a tim pádem i Alenka!!! Já pohodě jsem :grinning: naspala sem asi dvě hodiny, ale nic se neděje, spíš sem se pozorovala a bolesti byly občas a mini, tak pojedu na ambulanci.... :frowning2:
ale mam takovýho tucha, že u Zuzky se asi něco děje...buď se jenom věnuje plně manželovi, a nebo možná je v porodnici...ale snad si jenom užívá manželského klidu. Co Zuzi??:wink:
2. lis 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hlášení:
včera druhý termín porodu, dneska další kontrola, žádné kontrakce, Jonáš bude asi fintil jak mu předpovídáte a ven se mu ještě nechce... Takže v pondělí znova, a o žádný vypuzování se nepokouším, už jenom čekam...
kontrola ještě horší nez minule, ultrazvuk ani nemel doktor v ambulanci, takže odhad váhy se OPET nekonal, v čekárně samé menšiny od vjetví po cikány, opravdu si myslím, ze mezi ně nepatřime.... Doktor mi zase nic neřek, a delal hamiltona, to už sem poznala, akorát to bolelo fakt hodně oproti minule - holt chlap a ženská se v síle nedá srovnat. Narozdíl od tý minuly mi aspon vyřikal, kdy jet do porodnice a šla sem.... ani sem neplatila, takže v tom mají peknej bordel.
no asi budu dospávat, pokud teda vůbec usnu, spodek mi ted dost bolí
2. lis 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jestli hh bolel, tak to máš za pár, něco takovýho jsem četla :wink: Tak naber síly k porodu, určitě se už dofintil! Má být ještě pár posledních pěknejch teplejch dnů, tak musíme vyrazit s kočárama :slight_smile: A Jiřík dnes místo kalby bude pomáhat na porodním boxu:slight_smile: Vojtí se mnou i dejchal, a to říkal, že tohle rozhodně dělat nebude:grinning:
@zusoka A co ta naše Zuzka?
Jinak v pohodě jsem teď po telefonátu s laktační, ve středu přijde k nám. Uklidnila mě hodně s tim jak přibíráme:slight_smile: Včera jsem teda ale řvala celej večer. Ať už to šestinedělí skončí, je to fakt na palici :grinning:
2. lis 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka možná že pojedem brzo, bud je to zátka do růžova/červena nebo po hh začínam krvácet. Jiřík se šel ostříhat, tak je do hodiny zpátky a uvidíme. Ale hezký počasí na kočár bych ještě teda letos chtěla, abych malýho nedávala pak jenom na balkon, a abych okoukla vaše vozidlo :wink:
Já si normálně začínám myslet, že máme Zuzku v porodnici....
2. lis 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jé, Kačenko tak strašně držim pěsti :slight_smile: Budu na tebe moc myslet, hlavně mi ještě písni z porodky :wink:
A Zuzka fakt myslíš, že už? No je fakt, že se tady dnes vůbec neobjevila...Se tam holky ve finále fakt potkáte na tom pokoji :grinning:
2. lis 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ani včera :grinning:
abych tady zítra nepsala, že nic... já se ozvu
2. lis 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Držim pěsti!
2. lis 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo já taky moc držím palce!!
2. lis 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo Ahoj holky, nene v porodnici nejsem, jen nám nešel internet a navíc Míra skončil včera na pohotovosti a bere antibiotika-bylo mu čím dál hůř(no jo nemocnej chlap). Taky máme na zahradě 10m3 dřeva, takže je o zábavu postaráno.Dneska jsem byla v tom maxihitu, koupila jsem tam ještě 2 kojo podprdy a dokončila jsem nákup v lékárně, dokoupila porodnické kalhotky a teď už už jen zabalit tašku a čekat na princeznu.
Kači moc moc moc na tebe myslím a držím palečky, aby se Jonda už už umoudřil. To chování v té FN je dost odrazující, co? Koukám, že dělat Hamiltona jim jde, ale jsem zvědavá jestli to zabere.
Já vám taaaak moc budu závidět, že už máte nebo brzo budete mít mrňousky u sebe a já ještě měsíc :cry:
2. lis 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY TAK NIC. Další klidná noc za mnou :grinning: dokonce jsem byla vzhůru jenom jednou, nic mě nebolí, nic se už neděje, takže začínám mít v hlavě vyvolávací injekce....
@zusoka doufám, že to dřevo nehodláš sklízet ty!! ta ambulance je fakt děsná, možná jsem to jenom netušila, protože jsem nikdy nemarodila a vyhejbala se nemocnicím... a hh asi na mě nezabírá, enbo prostě špatně spočítali termíny a malej má ještě čas :grinning: to už mě taky napadlo...
@1terezicka @agent008 líp než dneska v noci mi už hodně dlouho nebylo :grinning:
3. lis 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No snad se vyvolávání vyhneš :frowning2: přeju ti, aby ta dnešní noc byl jen klid před bouří. Říkali ti, jak dlouho by tě nechali přenášet?
3. lis 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka moje doktorka říkala, že tak 10 dní. takze má Jonáš ještě čas.... ale v pondělí na kontrole se na to zeptám. Ikdyž doktor říkal, co bych chtěla rodit včas, dkyz jsem prvorodička, takže nevim nevim, jestli z nich nějaký datum dostanu
3. lis 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ženy, mě to dítě dává dneska zabrat. Ráno mě zas bolelo menstruačně břicho, odpoledne pálela žáha a teď mám zas naklepaná žebra a bolí mě nějak pravá strana zad.Já jsem jen zvědavá, jak zvládnem ten poslední měsíc :wink: Holky já ten poslední měsíc nemám vůbec hlad, bylo to u vás taky tak? Nějak mám pocit, že jsem pořád přežraná.
@kkouzlo Držím všechny pěsti co můžu, aby Jonda vykouknul bez pomoci a co možná nejdříve a nejrychleji :wink: No přímo sklízet to dřevo nebudu, ale pomáhat ano. Dnes jsem taky musela upéct ten skořicový věnec(říkala jsem Mírovi, žes ho pekla a hned ,, no vidíš a já už jsem ho tak dlouho neměl,, Zvládla jsem i hřbitov , vrátit lístky na muzikál, které jsem měla od května na 03/2013-představení zrušeno :cry: a návštěvu tchýně.Teď odpočívám u StarDance a už jen vařím mužíčkovi čajíčky
3. lis 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka
Zuzko, já teda co jsem přestala chodi do práce, tak jsem jedla a jim víc, mam ten pocit :grinning: asi z nudy, nevím, ale na váze tak normál... Nejezdí k vám ta tychně nejak často? Mi přijde, že snad každej tejden.
Hele na věnec si dneska u mami beru ořechy a budu pect zase, a rovnou dva, aby něco zbylo aspon na další den :slight_smile:
A ajk je mužíčkovi? abys netrpěla víc z něj nakonec nez z předporodních bolestí a stavů - mě se pmimochodem stále nic neděje, takže myslim, že zejtra zase ambulance a budu chtít slyšet termín na vyvolání, nebo jak dlouho mě hodlaj nechat čekat, to čekání je totiž nejhorší...a Jirka už sám uznal, že to snáší hůř než já :grinning:
Terko co malá Alenka? Je pořád hodná? :slight_smile:
4. lis 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dnešní noc masakr - kojení, odříhnutí, přebalení, do postýlky - pláč! tak chování a zase kojení, odříhnutí .....takhle to bylo od 20.h do 2.h, málem jsem si to šla hodit. Padám už únavou na tlamu. Přes den místo abych se prospala, tak uklízím, peru, žehlim, takže po těch 3 týdnech už je ta únava šílená. Vím, že Vojtí by to všechno bez problémů udělal, ale je mi blbý nechat to všechno na něm.
Včera jsem ho poslala na noc do Doudlevců, kde má kamarád teď prázdnej byt, tak snad načerpal trochu síly na výpomoc. Taky toho měl chudák plný kecky.
Teď do sebe tlačim snídani a meltu a pak už fakt budu spát kdykoliv se naskytne příležitost :slight_smile:
4. lis 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Zítra na tebe budu moooc myslet, aby ses na té kontrole dozvěděla už něco konkrétnějšího a menšina tam byla v menšině a ne ve většině :wink: Já jsem taky původně chtěla péct ten věnec jeden s ořechovou náplní a druhý se skořicí, ale manžílek chtěl jen skořici a rozinky, ale každopádně hned jeden spucnul, a druhý má prý na dnešek, tak už mu je asi líp :slight_smile: musí, protože od zítra už jde zas makat.Tchýni vídáme většinou každých 14dní o víkendu :frowning2: , většinou ten týden, kdy má Míra volno, protože já sama její přítomnost nevyhledávám. Moc se nemusíme, ale teď jsem chodící inkubátor pro její vytouženou vnučku, takže mojí přítomnost zvládá, ale já nemusím tu její stále :wink:

@1terezicka Taky si koukej odfrknout. Když jsi tak moc hodná a nechala jsi taťku vorazit, tak teď je řada i na tobě! Když čtu, jak jsi děsně unavená, tak nevím, jestli chvátat na porod a mít to sžívání a šestinedělí rychle za sebou, nebo jestli být ráda za každý den s bříškem navíc.

Holky já mám pocit, že pro naší princeznu vůbec neplatí pravidlo, že čím déle jsi těhu, tím méně místa na pohyb miminko v bříšku má. Já mám poslední 3 dny v břiše hotovou divočinu-moje žebra opravdu asi slouží na hraní.
Míra na ní včera večer klepal a povídá,, spinkáš princezničko, co?,, a to neměl dělat to vám byl blázinec :slight_smile: až jsem mu odpověděla, aby si forky nechal, protože zlatíčko kope do mě a ne do něj a fak jsem toho včera měla plný zuby.
Dnes jsem se po 2,5měsících dozvěděla, že mobil který jsem dala opravit, protože nenabíjel už nikdy fungovat nebude. Nejdřív se jim při opravě podařilo zničit display a teď i odpálit celou vnitřní desku, takže opravdu SUPER opravář!!! Dnes bych měla mít i opravené autíčko po té bouračce, tak doufám, že alespoň to bude v pořádku.
4. lis 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Ani nevíš jak se těšim až to šestinedělí skončí. A věřim, že i ta psychika se dá do kupy, je to furt jak na houpačce, ale dělám si ty problémy sama tím, že neodpočívám když můžu. Z toho se pak rozjíždí i ty pravý poporodní deprese. No snad mě nepřepadnou, ale občas mám pocit, že už je mám.
Holky, já bych vám moc přála spavý miminka :slight_smile:
Alenka je zlatá, miluju jí víc než cokoliv, ale občas je to prostě na palici, protože když začne plakat bez zjevný příčiny, tak si připadám, že jsem totálně selhala jako matka a propadám zoufalství. Včera jen tak ležela a koukala v postýlce a já se rozbrečela, protože jsem si myslela, že ona má depresi :grinning: Pak začala plakat a rázem jsem jí měla já..
4. lis 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, ty seš moc hodná, já mít Jirku tolik doma co ty Vojtu, tak to zapřáhnu bez milosti :grinning: jedno je to stvořitel, tak holt musí taky něco dělat, zatím se na to chystá, a i s tím počítá, že uklizeno nebude atd, a já s tím počítam taky, tak snad nám to vyjde. Já mam teda výhodu, že mamce v práci fakt drží dovolenou aspon na první tejden co budu doma. Bud v klidu a mysli na kojení :wink: za chvíli to máte za sebou a budeš s holkama mě a Zuzce udílet rady jak vydržet probdělý noci :wink:
Dneska se Jirka rozhod starat o večeri -a to máme plnej hrnec drštkový polívky co sem vařila - tak objednal právě pizzu a dokonce řikal, ze jestli chci mekáč, tak klidně, asi už neví čim malýho dostat ven, že přistupuje i na nezdravý věci, ale malý se nechce :slight_smile:
@zusoka to já sem zvědavá na tu svojí skorotchýni, včera sme tam byli přes hodinu, má naplánovanou trasu na kočár, už si museal vzít číslo na mě, aby mohla vozit kočár, ale že se malej ještě nenarodil jí asi v tom plánování uniklo :grinning: ale je fakt,ze oni u nás byli jednou a bydlíme tu od dubna, tak to bude asi víc v klidu....
zítra dám vědět co a jak....
4. lis 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek