• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo No maminka pomůže asi nejvíc. Jedeme s Ájou příští neděli k našim na pár dní, tak si určitě řádně odpočinu, protože naši jí nedají z ruky :slight_smile:
Zítra na vás budu myslet s tou kontrolou a těšit se na nějaký pořádný novinky :wink:
4. lis 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Od rána na tebe myslím a držím palečky, aby se ta cílová čára přiblížila co nejrychleji :wink:
Moje tchýně už taky plánuje cesty s kočárkem, hlavně si představuje, je jí vždycky Lauru přivezu, ona s ní objede všechny kamarádky a známé a zase si pro ní přijedu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@1terezicka Terko to ráda slyším, že je u tebe vidina odpočinku. Moc moc to potřebuješ a určitě to hodně pomůže, abys
načerpala nějakou sílu na konec šestinedělí :wink:
5. lis 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka holky tak zase nic :frowning2: ale po dnešní prohlídce jsem se teda začla už bát... byla jsem zase u tý ženský, přenášet nechávají 10 dní, takže jsem mám ve čtvrtek ráno nástup na vyvolání - byla jsem poučena, že první tabletka ve čtvrtek porod nevyvolá, ale uvolní hrdlo nebo co, a pak v pátek by se zkusil vyvvolat porod nebo znova ta první, ale do tří dní by měl pak bejt malej venku... kontrakce nemám a otevřená pro prst...znova Hamilton, ale když nepomoh ten od chlapa, tak polechtání od tý doktorky nemá šanci :slight_smile:
takže ted budu doufat, že to přijde samo, ikdyž asi spíš ne prej...
Zuzko já nevim, co si ty tchýně plánujou...já taky prej budu čekat s připravenym kočárem :grinning: no ani omylem!!
Terko ty koukej víc odpočívat, Alence jinak nepomůžeš :wink:
5. lis 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Já pořád Jonáškovi věřím, že bude chtít ven sám :slight_smile: bez přemlouvání a nucení.S tím Hamiltonem už máš takovou zkušenost,jako nikdo jiný, pomalu už bys ho mohla dělat sama,že?
Já mám ve čt kontrolu, tak uvidíme, jak to vypadá u nás. Zítra to mám za 30dní a už se taky bojím, jak to bude u nás :confounded:
Na balení tašky se pořád chystám a ještě jsem to neudělala, stále si říkám, že je ještě čas :slight_smile: i když různé tlačení, pobolívání, štípání atd mám, ale abych nebyla nakonec v porodnici přes vánoce :frowning2:
5. lis 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No ty bláho, tak to ať kouká vylézt chlapec. Ale některý mamči tu psaly, že měly vyvolávaný porod a bylo to v pohodě, tak nemá smysl se dopředu stresovat. Mně se to mluví, viď? :slight_smile: Kačko, ty to zvládneš. Jsi silná, vyrovnaná ženská přece.
@zusoka Na ten čtvrtek zase budu držet pěsti :slight_smile:
Takže kočky, na Vánoční trhy jedem všechny kočárama :slight_smile:
5. lis 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Děkuji předem :slight_smile: Jo to bych ráda, na trhy už vyjela s váma s kočárkem, ale uvidíme co na to malá. Kdybych měla přenášet 10 dní tak to je nástup do porodnice okolo 16.12.(vzhledem k tomu, že mám zatím stále pouze jeden termín porodu) pokud se mrňousek jak píše Káťa rodí do 3 dnů, tak je to někdy 20.-23.12 domů a to mám ještě 15.12. narozky tak jsem zvědavá, co za dáreček Laura bude. Jestli k Mikuláši, k narozkám nebo k Vánocům :slight_smile:
Zrovna teď volal Míra z práce a ptal se co dělá jeho kulihrášek a jestli bych jí nemohla nějak popohnat, že už se princezničky nemůže dočkat :grinning: Taky mi stále připomíná tu tašku do porodnice, tak já jí snad opravdu zabalím :slight_smile:
5. lis 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@1terezicka @zusoka no Zuzko to koukej zabalit!! Mě tady stojí sice už dlouho zbytečně, ale jsem tak nějak klidnější....
Na trhy pojedem, a Laurinka bude nejmladší :slight_smile: mikulášová.... už se těšim...
ono prej ta dýlka porodu záleží na připravenosti porodních cest, a to ty moje mrchy ještě nejsou...
5. lis 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak jedině zkus ještě Jiříka přemluvit k mazleníčku a třeba to ty cesty připraví :wink:
5. lis 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka a kdo přemluví mě? :grinning: to už fakt nejde....
5. lis 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo To je taky fakt :wink: Ten pocit dobře znám a to nejsem jako ty 42tt
5. lis 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak šup do porodky s vložkou! Myslim na tebe!
6. lis 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka s tou taškou bych neváhala :slight_smile: já si pak v tom stresu zapomněla přezůvky a hřeben :grinning:
6. lis 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Já už jsem včera večer tedy začala balit na vaše rady. Taky jsem připravila základ pro malou a Míra když přijel večer z práce a viděl všechno naskládané na postelích, tak se leknul a měl strach, že už jedeme. Nemohl stále pochopit a nechtěl mi věřit, že jsem opravdu začala jen balit :slight_smile:
U Kači se už něco děje?Že by Jonda poslechl naše rady?
6. lis 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Asi plodovka odtíká :slight_smile:
6. lis 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Už jsem koukala na zprávu. Já bych jí to holce zlaté tak moc přála, alespoň by nemusela čekat na vyvolávání. Třeba Jonda už čtvrtého hamiltona vzdal a půjde přece jen sám :wink:
6. lis 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka holky tak nic, asi to prej souvisí se zátkou... ale byla tam jiná doktorka, rozhodně lepší, tak už vím, že malej zas tak malej neni, odhad 3900. A tamta první psala, že množství plodovky dostatečné, ale podle UTZ na dolní hranici. Jsem tam někaj klidnější, ikdyž se vlastně nic neděje :slight_smile:
6. lis 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Alespoň víš, že je Jonda OK, a možná už to bude brzy, když množství plodovky je na dolní hranici :slight_smile:
6. lis 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To je macík teda docela :slight_smile: No upřímně - rodit ti ho nezávidim :grinning: ale je dobře, že tě tam uvítal taky nějakej normální doktor, aspoň získáš trošku důvěry v tamní personál. V ten čtvrtek budete asi hodně škytat :wink:
6. lis 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo káťo moc budu držet palce!! hlavně a´t jste oba s jonáškem v pořádku :slight_smile:
6. lis 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, včera už mě byla ta laktační poradkyně ze www.sedmikvitko.cz. Fakt bezvadná ženská, pomohla mi hlavně psychicky. Chválila mi kojení, že není co napravovat a taky mě přesvědčila, že malá teď prochází tím růstovým spurtem, že to je náročný, ale mám vydržet a nesahat po UM. No přijde mi, že už to trvá věčnost. Kojim co hodinu, v noci odstříkávám, do toho malá k tomu ty bolesti bříška, takže nepláče v podstatě jen když má v puse prso nebo aspoň krátce usne. A jestli nás čeká další spurt v tom 6.týdnu, tak to se mnou asi šlehne :grinning: to půjdeme ze spurtu do spurtu!
6. lis 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Ahojky,my sme to měly taky tak...malá pořád brečela a měla hlad, měla jsem jí snad celej den u prsa, myslela jsem si, že mám málo mléka,ale slyšela jsem jak pije,no tak jsem si říkala,že je možná slabé mléko,ale pak to ze dne na den přešlo.Já jsem jí pak ještě dělala fenyklový čaj, za prvý na prdíky a za druhý jí to aspoň trošku zapláclo...ale jestli nás to za týden čeká zase tak teda nevim...ale teď je hodná, kojení každý 3 hodiny av noci mi spala od 10 do 3 do rána a to jsem ji pomalu musela budit na kojeni...tak nevim, co se děje, že tak pěkně chrupkala..mohlo by to být častěji:slight_smile:A na kolik tě přišla ta laktační poradkyně?a to přišla až k tobě domů?kdybych náhodou taky při dalším sprutu potřebovala:slight_smile:
7. lis 2012 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No vidíš, jakste šikovní, asi budu muset něco o tom spurtu nastudovat, protože nemám vůbec tušení, o co jde a co to znamená.
Jinak jsem na tebe včera myslela a moc, neměla jsi mít to stání? Jak to šlo s Ájou, dobrý? Určitě jsi to zvládla!!!
7. lis 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka @werka87 holky to já pak budu studovat taky :D dopředu jsem se ničím neděsila, až to přijde, tak budu hledat, nastudovat už to asi nestihnu, dneska poklidím, dovyperu, uvařim něco málo, upeču pekáč buchty a budu čekat, a zítra jedem :slight_smile: tak snad to bude brzy
No jo terko, já starostma s břuchem a línym Jonášem zapomněla na tvuj soud :wink: zvládnul to Vojtí?
7. lis 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Od zítra na tebe a Jonáška budu myslet pořád :slight_smile: Hlavně ať se ho brzy dočkáte a co možná nejméně bolestivě
7. lis 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No to jsi mi zvedla náladu, já mám pocit, že to fakt nikdy neskončí. Zase už jsem tady skoro bulela a pomalu šahala pro sunar. Laktační přišla k nám domů a byla tady asi hodinku a půl a stálo to 200,-Kč. Moc milá paní, takže za mě doporučuju :wink: Přinese ti i spoustu vzorků od medely - sáčky na sterilizaci do mw, purelan, nějakej intimgel s dubovou kůrou a pod. Taky jsem si od ní za 30,- kč koupila sušený černý jeřáb na vyrovnání hladiny hormonů a je to určitě lepší...i přes ten spurt to nějak zvládám v pohodě. Možná je to jen placebo efekt, ale i tak se to vyplatilo. V pátek jdeme na převážení, tak jsem zvědavá. Při tom spurtu kolikrát mimča i shodí, tak jsem zvědavá. Kolik váží Maruška?
7. lis 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, no u soudu jsem naštěstí nemusela moc mluvit :grinning: to bych nedala dohromady kloudnou větu, páč jsem spala dvě hodiny - a dneska necelou hodinu :frowning2: zítra mám pokračování a bude to asi delší, tak jsem tu Vojtímu zase připravila mlíčko do zásoby a bude opět kojit :grinning: je fakt skvělej! Odpolko bere Áju vždy v kočáru na dvě hodinky ven, tak mám šanci se trochu prospat.
Tobě držím pěsti na tu kontrolu!
7. lis 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jen si užij ještě trochu tý "pohody". A ty spurty hlavně některý mimča přejdou, ani si mamča nevšimne, tak třeba budete mít štěstí :slight_smile:
No soud naštěstí v pohodě, zítra pokračování, tak to bude asi náročnější..
7. lis 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Teda tak to je dobrý, tak to ji možná taky někdy zavolám..:slight_smile: Uplně tě chápu já jsem několik nocí probrečela s malou, ještě že tu bydlim s mámou, ta přiběhla ze zdola a pomáhala mi, fakt jsem za to vděčná. Nevim jak se ji to podařilo,ale vždycky jí uspala, hlavně já už kolikrát uplně usínala u kojení, byla jsem uplně mimo a psychicky vyřízená...a teď když už je to celekm v pohodě, tak mám strach, že to zakřiknu...ale fakt nebuj, přejde to...hlavně se snaž odpočívat, kdy to jen jde...já už si zvykla, že tu mám nepořádek a jídlo si zvládnu uvařit jen občas...raději se pořádně prospim..:slight_smile: Jinak bohužel nevim kolik malá váží, váhu nemám a k Dr jdeme příští pátek..snad jsme něco přibrali za ten měsíc, jinak na posledni prohlídce někdy ve 14 dnech měla 3,95 kg...
7. lis 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terez máš můj obdiv, když v tom šestinedělí a téměř bez odpočinku a bez spánku, zvládáš ještě stání u soudu.Hlavně že Vojta je tak hodnej a šikovnej a o malou se tak pěkně postará. Jsem na tu zítřejší kontrolu sama moc zvědavá-určitě podám info. Už jsem i koukala na ten spurt a zjišťuju, že o nich asi tolik maminek neví, protože třeba tohle je případ jedné mé známé. Určitě o tom nic nevěděla a malou kojila pouze 3 týdny a pak nevydržela ty příznaky a po 3 dnech šla koupit Nutrilon a bylo po kojení.Ráda vidím, že jste s Věrkou statečné a snžíte se to zvládnout. Už vím u koho budu hledat podporu až bude třeba :wink: Zítra ti budu taky držet palce ať je to u toho soudu rychle za tebou.
7. lis 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Holky, tak já už se pomalu chystám, spíš psychicky, asi budu ráno vzhůru brzo, abych zkontrolovala tašku :grinning: Jiřík si plánuje, jak za mnou bude chodit, myslí si, že tam bud dýl jak týden, ale to snad ne :slight_smile: mam docela strach, ale asi jenom tim, že nevim, co mě čeká! Čísla mám, tak se nějak ozvu, snad brzo a s dobrýma zprávama....
Mamka má angínu, ale překecala doktora na antibiotika, aby prej byla připravená na malýho, ale stejně, kdo ví,jestli se k nám vůbec dostane, tak to mě taky trošku rozhodilo.
Maminy, dobře to zvládejte, Zuzko ty si hýčkej bříško a já snad budu brzo zpátky :slight_smile:
7. lis 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek