• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
autor
@1terezicka @werka87 @agent008 holky, tak to vypadá, že malej je tak žravej, že asi nebudeme mít dost mlíčka. Sice u jídla usíná, takže ho musim dloubat pod bradičku, ale občas má hlad i po hodině, a já mam prsa pořád stejný. Žádný tvrdnutí, nalejvání. Třeba to teprve přijde, ale....kupovali jste už nějaký první um? Já asi pro jistotu skočim v pondělí koupit, ale jestli Sunar, nebo Nutrilon? Nebo něco jinýho? Nechci ho chudáka trápit hlady
17. lis 2012 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Káťo, prosím tě, zkus nejdřív ricinus communis ch5 v lékárně za asi 90,- kč, jsou to homeopatika a mně se prsa nalily fakt během několika hodin. Je to taková nouzovka, nesmí se to používat dlouhodobě, ale na rozjezd super. Ráno a večer 5 kuliček a uvidíš, že se to rozjede. Možná se ti prsa nenalejvaj, protože to prostě nestihnou když kojíš po hodině, to jsem měla taky v době toho spurtu..
A kdyby bylo nejhorší, já si koupila pro všechny případy sunar 0+, ale nejlepší je snad ta Beba.
17. lis 2012 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Já jsem taky ze začátku neměla žádný tvrdnutí ani nateklá prsa...přišlo to až dýl, až když jsem měla hodně mlíčka,jiank se prostě nestihly nalejt, protože to všechno malá snědla :slight_smile: ale doma mám krabici babylove mléka projistotu :slight_smile:
17. lis 2012 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka @werka87Děkuji vám za podporu! Holky z váhy strach nemám, vím, že s touhle váhou by malá v pohodě ven mohla, ale ten syndrom nám může dělat oběma oběhové potíže a prý s tím můžu omdlít i ve spánku, což by bylo hodně špatný. Takže vyděšená jsem až hrůza a hlídám každý pohyb a sleduju, jestli nějaký je atd. Božínku ať už je na světě, nebo se strachy zblázním.
17. lis 2012 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@zusoka zuzko snad už to bude brzy a budete obě v pořádku, moc držím palce!!
18. lis 2012 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo taky můžu doporučit ty homeopatika, mně taky pomohly :slight_smile:
18. lis 2012 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko kde sis půjčovala tu dětskou váhu na malou? Já zatim našla Hořovice 400 kč za 14 dní
22. lis 2012 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Káťo, od kamarádky a je to peklo jí mít doma, mám tendenci vážit denně :slight_smile: Jak se máte? Co u doktorky?
22. lis 2012 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka u doktorky dobrý, měl 3520, tak přibíral. Ale ted mi začal občas i blinkat všechno mlíčko, tak sem trochu vyděšená, nechci tam hned běžet, když mu nic jinýho neni, a vypadá spokojeně, ale mam strach, tak že bych si ho doma vážila, znova jdeme 7.prosince, vlastně v měsíci. Kromě toho ublinkávání je hodnej, ale dneska kdyz se ráno najed a poblinkal i postýlku, tak sem už nevěděla, je mi ho hrozně líto. Zkoušim mu dávat mín jíst, ale občas ani to nepomůže. Krká si jenom občas.
A kroutí se mi na jednu stranu...podkládam mu hlavičku, ale on se sesune při spaní i pod plenku co má pod hlavou, tak za cvhílí čekáme že nás zbudí nanynka.
No je to boj, ale zatim docela dobrý :slight_smile: vaří teda jedna z mamek, já ani moc ne, peru, žehlim a nejmenší oblečky nám ani nejsou :grinning:
vy už jste na sebe zvyklý vid :slight_smile:
22. lis 2012 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jinak holky, včera u nás proběhla žádost o ruku - docela komedie:
Jirka: chceš překvápko? Já: no jasně (a čekala sem čokoládu, nebo něco co koupil cestou domů), nastavuju ruku a řikam si, že to je náky malý na jídlo
Jirka: vezmeš si mě? já: držim prstýnek a říkam: ted, když blinká (myšleno Jonáš)? prstýnek už na ruce
Jirka: takže? Já: no jo. ale on blinká
takle sem si to opravdu nepředstavovala :grinning:
22. lis 2012 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jéééé, strašně moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. lis 2012 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kkouzlo Když přibírá, tak se ublinkáváním nestresuj, může mít lehčí reflux, to je běžný, jen nesmí zvracet obloukem. Koukej na počet počůranejch plínek (min. 6) a podělanejch min. 1 a pěkný míchaný vejce až hořčice :wink: i trošku nazelenalá nevadí.
Malá krká taky jen tak na jeden pokus ze tří..
Nám dnes nanny houkala 3x!
22. lis 2012 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka všechno splnujeme :slight_smile: to já si hlídam. Už začíná mít faldíky na nohou :slight_smile: krká spíš v noci, no uvidíme co předvede ted :slight_smile:
já ač nechci, tak mu budu muset dát do postýlky i mantinel už, protože jak se točí, tak aby nestrčil ručku nebo nohu do těch špruclí...
Zuzka se dlouho neozvala @zusoka snad jsou v pořádku
22. lis 2012 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Mnatinel jsem taky znovu zavedla, protože se už v postýlce dost stěhuje :slight_smile:
Jinak já jsem se zpočátku stresovala strašně kvůli tomu jestli jí to mlíčko stačí, fakt peklo.
Taky jsem na @zusoka dnes myslela..
22. lis 2012 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, přišla jsem se na vás podívat :slight_smile:. Všem vám moc gartuluji k miminkům :slight_smile:. Slovany se pěkně rozrostly :grinning:. A klientela paní doktorky Pečenkové taky. Na doporučení @1terezicka k ní také chodíme.

@kkouzlo Jestli ještě nemáš váhu, tak se dá půjčit tady http://www.monitordechu.cz/. V Plzni mají pobočku u náměstí. Máme od nich monitor dechu a funguje výborně.
23. lis 2012 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@diableria díky za tip :slight_smile: zkusím to ještě vydržet, abych ho pak pořád nevážila a nestresovala z toho, ale když bude častejc blinkat, jdu tam :slight_smile:
Jinak Pečenková si musí myslet, že jsem hysterka, dneska jsem tam volala kvůli pupíku, ale zvládla mě uklidnit :slight_smile:
23. lis 2012 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kkouzlo Tak vítej do klubu hysterických matek :grinning: . Nejspíš na to musí být zvyklá, páč já tam kord zezačátku volala skoro s každým prdem :sweat_smile: . Nojo, až budeme mít druhý, tak to bude jiný, takhle se člověk bojí, aby něco nezanedbal.
23. lis 2012 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@kkouzlo jéé, tak to taky moc gratuluju k zasnoubení :slight_smile:
23. lis 2012 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka
Dnešní kontrola byla bez UTZ, takže odhad váhyv a cm ani délku čípku nevím, ale teď už na čípku nesejde, malá už by byla donošené miminko, takže se nám povedlo vydržet 2v1 podle představ Dr. Dnešní monitor byl natáčen už na pravém boku, tak bylo prý vše naprosto v pořádku. Malá řádila jako divoška, tak z nás měl Dr. radost. Uvidíme kolikrát si nás ještě p. Dr pozve na kontrolu, než malá vykoukne, ale dnes po návratu domů, jsem mu ještě volala, protože se objevilo slabé špinění. Mám být v klidu - odpočívat, sledovat, jestli to pokračuje nebo zmizí, případně okamžitě jet do FN(mohlo by prý jít i o hlenovou zátku.)
Kači moc moc gratuluju k zasnoubení. A pak že taťka koupil za malého jen kytičku, to on předává dárečky postupně :wink:
23. lis 2012 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jóó, jsme slušný hysterky :slight_smile: já taky doufám, že s tím druhým už to bude lepší :grinning:
23. lis 2012 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@kkouzlo Já si na ten pupík koupila nakonec na doporučení v porodce v tý lékárně ve Dvořáku ten Softasept N a mám ho skoro plnej a už ho nepoužiju, tak ti ho můžu přenechat..se domluvíme na procházku a vezmu ti ho.
Je to lepší, protože to tolik nevysuší a neudělá se tak tlustej strup.
23. lis 2012 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak rovnou vás můžu uklidnit, že jestli se vám děti v obličeji osypou akné, tak stačí převařit řepík a dvakrát denně potřít :slight_smile: taky jsem kvůli tomu volala Pečenkový :D
23. lis 2012 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
já taky kvůli tomu volala doktorce :slight_smile: máme na to jarischův roztok a krásně to zabralo :slight_smile:
23. lis 2012 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
@1terezicka Terko domluvit se můžem, budu ráda :slight_smile: klidně si koupím svuj, ale zase plýtvání je plýtvání...zítra jedem k našim, ale pak už se můžem domluvit na kdykoliv
23. lis 2012 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo No paráda, rozhodně ho nekupuj, já ho fakt už nevyužiju..
23. lis 2012 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka tak až se ti bude chtít ven, tak se můžem domluvit.... malej mi ted zase blinkal, ale vážila sem sebe a pak sebe s nim na digitální váze a ukazuje přes čtyry a půl kila, tak to je asi dobrý....
@zusoka třeba bude malá brzo venku :slight_smile:
24. lis 2012 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo My chodíme každý den odpolko, vyrážíme kolem 13.hod v závislosti na kojení samosebou, tak jestli bude nějaký rozumný počasí, můžeme se sejít klidně zítra. Mohly bychom si dát spicha u Dvořáka a vzít na cestu kapučínko bez kofeinu :wink:
4,5kila? To si děláš srandu, ty máš místo mlíka smetanu, ne? :grinning: Takovou váhu nebudeme mít snad ani ve dvou měsících!
24. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery tak pokud se to vyčasí, tam můžem, já půjdu na chvíli tak jako tak (max nechám Jiříka doma a bude něco dělat, chudák) a sejdu se s tebou. My budem jíst kolem 12, pak snad budu jíst já, a pak plánuju vyject, takže se asi pak domluvíme přes telefon, my se stejně motáme pořád někde tady kolem.... aspon mi poradíš, jak moc/málo mam malýho oblíkat :slight_smile:
25. lis 2012 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Necháváme se překvapit-uvidíme, ale včera večer mi bylo tedy dost divně, na zvracení, malá v bříšku vyváděla, jako by se chtěla prokopnout ven.Sama doufám, že to bude brzo, už bych nejraději vyrazila s kočárkem s váma holky :slight_smile:
25. lis 2012 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@zusoka My na tebe dneska zrovna myslely :slight_smile: už si brzy dáme dáme společnou vyjížďku! Hlavně ať jste v pořádku, holky a porod máte bezproblémový a rychlý.. jsem zvědavá kdy to u vás přijde :slight_smile:
25. lis 2012 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek