• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
autor
@1terezicka Terko, tak my dorazíme až v neděli večer, takže co třeba úterý?
Jinak mě dneska Jirka hnal skoro 10 km lesem, no dostala sem zabrat :slight_smile: naši vozili kočár, a já lezla v bahně :grinning: už by to nákej pravidelnej pohyb chtělo....ale mít na to tak čas
1. pro 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ten ti nedá chvíli voraz, viď? :grinning: Já v úterý odjíždím na pár dní k našim (už jsou celý žhavý na chování a mazlení miminka), vracím se nejspíš v sobotu, tak to necháme na ten další týden. Dnes jsem si dala prochnu od nás do města na vánoční trhy (stojí to za prd, jako každoročně) a pak zpět, tak jsem toho teda nachodila taky dost, ale s tím kočárkem to nějak utíká, tak mi to ani nepřišlo a nic mě kupodivu nebolí.
Tak si užijte pěknej zbytek víkendu.
1. pro 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka mě právě přijede na pondělí mamka, chce jít taky na trhy, tak se projdem a mrknem na náky ty sekáče. Já když šla minulej tejden do města, tak mi to přišlo taky děsně krátký, a byla sem v pohodě, ale to je holt město a silnice :grinning:
tak tedy příští týden :slight_smile: to už budem mít obříky a třeba se umoudří i počasí :slight_smile:
2. pro 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Je mi ctí vám představit naši milovanou princezničku Laurinku. Narodila se 29.11. v 6.12h měla 50cm a 3,120kg, je krásná, zdravá obě už jsme v pořádku doma od dnešního dopoledne. Až bude víc času, tak napíšu průběh porodu a budu vás muset dočíst.
2. pro 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Je nádherná! :slight_smile: Gratuluju :slight_smile:
2. pro 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Děkujeme moc, moc, moc !!!
2. pro 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka ta je úžasná, moc vám to spolu sluší :slight_smile: jste krásná rodinka :slight_smile:
3. pro 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Moc gratuluju! Je to princezna :dizzy_face: ! Z té 3. fotky, kde je s tatínkem, mám úplně husí kůži...Je na něm strašně vidět to štěstí, nádhera.
3. pro 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, je nádherná! A ten dojatej taťka! A ty vypadáš skvěle! :slight_smile: Přeju hodně zdraví celé rodince. Ty naše holčičky mají stejný míry :grinning:
3. pro 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko nádhera :slight_smile: hezký zvykání doma :slight_smile: a bez tchýně pokud možno ;)
3. pro 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, tak sekáč v Bezručovce super, mamka malýmu nakoupila :slight_smile: a trhy opravdu zase nic :grinning:
Víš co mě napadlo? Já jdu v pátek s malým k doktoru a musím sama, ale bojim se nechat kočár v čekárně, s tebou asi chodí Vojtí vid? Nebo ho tam normálně necháš? Člověk nikdy neví kdo tam přijde...
3. pro 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87@agent008 @diableria @1terezicka @kkouzlo Holky moje zlatý moc Vám děkujeme. Jak za podporu v těhotenství, tak i krásné gratulace k narození Laurinky. Taťka byl opravdu úplně paf. Po narození malé se mu po tvářích koulela hromada slz štěstí. Porod byl k mému překvapení fakt fofr. V úterý a ve středu/27. a 28.11/, jsem se pustila do předvánočního úklidu,včetně aut, pomohla jsem Mírovi skládat naštípané dřevo (ale opravdu jen opatrně) Večer mě u telky začalo nějak tlačit břicho, tak jsem si zkusila lehnout, a nebylo to moc lepší, tak jsem šla raději vyžehlit košík prádla. U toho jsem stála a tak mi bylo nejlíp. Dožehlila jsem cca ve 23,30 a to už mě Míra honil do postele, že už jsem toho za ty 2dny udělala až hrůza.Byla jsem poslušná a šla jsem s ním tedy do postele, ale spát se mi ještě nechtělo, tak jsem nám ještě pustila telku v ložnici, že se třeba prokoukám ke spánku. Od doby, co jsem zalezla do postele, jsem musela opravdu doslovně každých 5min. na WC-pořád se mi chtělo na malou. V 0.45h Míra vypnul telku, že prý klimbáme oba a jde se spát. Vypnul TV, zhasnul , dává mi pusinku na dobrou noc a přáním ,,holky moje zlatý krásně se vyspinkejte´´ A já jsem mu odpověděla ,, Dneska už toho asi moc nenaspíme, právě mi asi praskla voda´´ Nebylo to moc, ale tušila jsem, že už je to ONO. Okamžitě rozsvítil, zas pustil TV a ptal se jestli jedeme hned, nebo jak to bude, že už se nemůže dočkat. Snažila jsem se ho trochu uklidnit, že mi jinak zatím nic není. Odešla tedy dočvachtala jsem do koupelny, protože boty jsem měla plné vody. Šla jsem se osprchovat a Míra mě šel kontrolovat. Od toho okamžiku mě doslovně nepustil až do porodu z očí.Sprchu jsem si doma zopakovala asi 4x a asi 10x jsem byla na velké. Při třetí návštěvě sprchy, se dostavila první kontrakce. Já jsem si kontrakce představovala trochu jinak, takže chvilku trvalo než jsem si uvědomila, že ty bolesti už jsou skutečné kontrakce. Po poslední sprše ve 2.45 jsem Mírovi řekla, ať zmáčkne stopky, že nemám odhad, po kolika minutách se kontrakce střídají. Obrovské překvápko pak bylo, když mi řekl, že po 3,5-5min.
Moc se mi nechtělo(měla jsem opravdu regulerní strach), ale uznala jsem, že bude lepší odjet raději do nemocnice.
Odjezd z domova byl ve 3.05 ve FN Lochotín jsem byla ve 3.35 z příjmové ambulance jsem odcházela ve 3.45 s pokynem, že mě očekávají na porodním sále. Míra tedy dopil kávu z automatu, došel pro tašku do auta a hurá směr Porodní Sál. Po příchodu na oddělení se mě sestra zeptala, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka a dala nám vybrat barvu porodního sálu-vyhrála růžová. Na porodním sále asi v 3.55 mě prohlídla porodní asistentka, pak zavolala Dr. a jeho konstatování znělo, že už mám půlku porodu za sebou, a otevřená jsem už na 5cm. Lehla jsem si proto naporodní lehátko, a PA mi natočila monitor. Prdelka ale uprostřed monitoru usnula, takže s kontrakcema po 2min. jsem byla ještě nucená ležet, čekat a doufat, že se malá vzbudí, aby zřetelná akce. Při čekání mi občas PA zatřásla s bříškem, jestli to malou náhodou nevzbudí, ale opravdu to s ní ani nehlo. Celou dobu jsem si s Mírou povídala a průběžně při kontrakcích mě držel a nechal si drtit ruce. PA mě cca v 5h prohlédla a pustila na WC/kontra mě děsně tlačila a nutila na velkou/ a do sprchy.Ve sprše jsem mohla zůstat jak dlouho jsem chtěla. Taky jsem se ptala na klystýr, ale protože jsem byla doma 10x na velké, tak mi ve střevech nic nezbylo, což bylo fain. Po sprše se opakoval pokus o monitor a opět malá nespolupracovala. V tu dobu už jsem byla otevřená ná 8cm, ale malá měla hlavičku opřenou o stydkou kost,takže nešla ven, musela jsem si tedy lehnout na levý bok, levou nohu natáhnout, pravou pokrčit a zvednout do vzduchu, hlavu na prsa a přitlačovat do konečníku, aby malá sestoupila na správné místo. Mimochodem, takhle jsem musela vydržet asi 20min, to byl pro mě nejhorší moment celého porodu. PA měla prý podle Míry plnou pusu rad a pokynů a on byl vzteky bez sebe. Pak bylo asi 5.50h, to se měnila noční a denní směna/PA z denní směny naprosto skvělá, moc mě podpořila a pomohla/ a mě se rozjel porod na plno, ale musela jsem ještě vydržet, protože v průběhu mého porodu byl Dr. odvolán k akutnímu císaři. Dr. dorazil v 6h a já konečně mohla začít na plno rodit. Na třetí sérii kontrací a tlačení, byla malá venku. Až na třetí sérii proto, že jsem měla kontrakce moc krátké, ale o to častější.PA mi chtěla na prodloužení a zesílení kontrakcí píchnout oxitocin, ale praskla mi žíla, takže jsem porod zvládla bez oxitocinu a bez i bez nástřihu. Jen mi při tlačeni praskla drobně vnitřní stěna, takže mám 4 vnitřní stehy.Porod byl prý podle Dr. super,a na prvorodičku navíc i rychle za mnou.
4. pro 2012 v 01:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@zusoka Teda Zuzko, to je hezký :slight_smile: jsem moc ráda, že jsi další, kdo měl normální a rychlý porod! :slight_smile: a taky obdiv, že jsi v jednu ráno byla schopná něco takovýho sepsat, já prvních pár dní doma spala a spala a spala a mamka mi malýho opečovávala :grinning:
4. pro 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo, neboj, chodim sama a kočár nechávám v čekárně. Je tam vždycky plno maminek, tak ani nemám strach, že by s nim někdo ujel :slight_smile:
4. pro 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Jé, to byl krááááásnej porod :slight_smile: jsi úžasná, jak jsi to zvládla :wink:
4. pro 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka krásnej porod, pěkně jste to holky zvládly :slight_smile:
4. pro 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka @agent008 Byla to fakt rychlovka :wink: Míra má dovču a je s náma doma, ale stejně se zatím malou bojí skoro vzít z postýlky beze mě, ale zas vaří, uklízí atd. takže taky neocenitelná pomoc. Mamča chtěla taky přijet, ale na konec jsem jí to zatrhla, protože od 28.11. mají s tatím nějaký chcíp, a já mám strach o malou. Na spánek zatímmoc času není, ale to neva. Dnešní noc byla docela náročná, ty prdíky jsou děsná věc, člověk by raději trpěl za ty broučky sám, kdyby to šlo. Zítra se na nás přijede podívat paní doktorka a uvidíme, jestli nás pustí ven. Zatím s kočárkem nemůžeme, protože při propuštění byla váha 2900g tak máme čekat, co nám řekne doktorka.Holky já jsem tak nevýslovně štastná, ale to asi každá z vás zná. Nedokážu pochopit, jak jsem tak dlouho bez malé mohla žít.Být máma zdravého miminka je opravdu ten nejkrásnější pocit na světě.Už se moc těším až se sejdeme na kočárkování :wink:
4. pro 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Krásný porod,docela závidim :slight_smile: Je dobře že to probíhalo bez problemu..:slight_smile:
5. pro 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem byla dneska s malou na prvním očkování, tak nám držte prosím palce ať malá nemá nějakou reakci...Ale jsem vážně magor,copak to, že jsem ořvala,když jí střihaly pupečník,ale očkování bylo daleko horší, doktorka utěšovala spíš mě než malou, když mě ji bylo tak moc líto....a jestli příjde reakce a teploty,tak to nevim jak zvládnu :slight_smile: no doma jsem ji dala do postýlky a ona se na mě tak krásně smála,no a já u toho brečela, je to normální?:slight_smile:to očkování snášim huř jak ona....příště půjde taťka, ten to snad zvládne líp...
5. pro 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@werka87 Věrko, tak co dnešní noc? Tipuju, že malá to zvládla bez teplot, jakoby ani nebyla očkovaná, a ty si noc proseděla u ní a pozorovala si ji :wink:
očkování se taky bojim, ještěže máme docela čas na první
6. pro 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Krásnej porod! Tak růžovej porodní sál nebude tak úplně smolnej, jak jsem si myslela :slight_smile:
6. pro 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ahojky,no přesně,každou chvíli jsem k ní vstávala a měřila ji..:slight_smile: nejvíc měla 37,6 takže nedávám ani čípky,zrovna teď měla 37,5, takže byla trošku protivná a teď usnula...no snad do večera bude v pohodě....další očkování máme za měsíc, už teď se bojim :slight_smile:
6. pro 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak včera mi Marušku zvážili a má už 5,5 kg....už se docela pronese, ale hlavně, že jí chutná :grinning:
6. pro 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Jó to známe :grinning: v půl 4 ráno jí přebaluju a ona na mě hodí úsměv od ucha k uchu a já začnu řvát štěstím. A včera mě rozbrečela když úpěla při prdíkách, normálně to byl úplnej jekot, chuděrka malá. Dneska celej den lítám po Chomutově a sháním v lékárnách Flatulin a nikde ho nemaj, tak snad až budeme v Plzni, tak budeme mít větší štěstí. Koupila jsem jí i ty probiotický kapky, ale začly jsme s nimi včera večer, tak ještě nevim jestli to vůbec funguje..
6. pro 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Nás čeká očkování 9.1., tak z toho budu určitě taky na nervy :frowning2:
6. pro 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka My jdeme 9.1 na další očkování,tak to budeme na nervy ten den dvě..:slight_smile: Dneska se smála ze spaní,to jsem ještě neslyšela,vždycky se jenom usmívá a nedělá u toho žádnej zvuk a dneska se přímo chichotala:slight_smile: Flatulin, to je na prdíky?kdyžtak pak napiš zda zabírá, my už toho zkusili, Infacol, baby calm, probiotika od swiss, fenyklovy caj a nic moc na nás nezabírá....jinak teď měla 37,9 tak jestli to ještě stoupne,tak ji dám čípek, chudinka moje malá...jako nejhorší u tý doktorky bylo,že sem ji musela držet ručičky a ona se mě tak křečovitě držela a brečela,uplně šlo vidět jak jí to bolí, bylo mi fakt hrozně :frowning2:
6. pro 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tedy být máma je opravdu krásný pocit, ale je to dost náročné.Už třetí noc nespíme. Malá je zlatá přes den, ale v noci brečí i když je přebalená, napapaná, tak nevím jestli jí zlobí prdíky nebo co to je.... Dneska trhla rekord. Byla vzhůru od 23h do 3.30 a pak zas od 6 do 8, já už byla na mrtvici, ona byla už byla taky vysílená a protivná. Tedy jestli tohle zvládneme, tak to bude zázrak. Ještě že je taťka s náma doma a vaří, uklízí atd. protože já jsem ve dne jako tělo bez duše a noci prochodím, kolíbám, utěšuju a hlavně brečím s malou. Kdy tohle skončí
6. pro 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Brzičko to skončí, Zuzanko. Ty první noci byly u nás stejně náročný, ale po pár dnech se to upravilo a teď v 7 týdnech spinká krásně od 23h - 3h a pak hned padne při kojení a spinká i do 8h. Přes den samosebou spinká taky. Dočkáte se :slight_smile:
6. pro 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Budeme na sebe myslet :slight_smile: No já budu bulet taky, to je jasný, vždyť jsem bulela taky při tom seřezávání pupečníku :grinning:
6. pro 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @werka87 holky, tak já jsem asi divná. Na seříznutí pupíku jsem se nedívala, takže jsem nebrečela. Vlastně jsem brečela jenom jednou, dkyž jsem měla poprvý s Jonýskem zůstat sama doma. Takže jsem zvědavá na očkování. Teď řeším, jak moc malýho oblíct do toho mrazu co je venku, protože musíme k doktorce
@zusoka Zuzko vydrž! :wink: Míra je dobrej tatínek!! :slight_smile: já teda zkráje tohle neznala, malej skoro nebrečel, ale ted začíná. Prdíky si myslim, že nemáme, ale kdo ví, všechno to povyprávím doktorce a co mi poví
7. pro 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek