• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka
@werka87
@kkouzlo tak holky my jdem na první dáku 15. ledna, tak jsem taky zvědavá :slight_smile: ale já taky jako káťa to moc neprožívam, spíš brečim když se směje a vidim že je spokojená :slight_smile: .)
7. pro 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka Terko,koukám,že nabízíš azalii,já mám taky recept a pořád váhám zda jí vybrat nebo ne...proč ji nevyužiješ ty?Já četla docela blbý recenze na ni,ale nevim, nějak se chránit musim..:frowning2: Nemáš nějaký tip na něco jiného? a nebo ji prostě zkusim a uvidíme....
7. pro 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka terezko prosimtě mohla bys mi napsat kontakt na tu laktační poradkyni? vim, žes to asi už tady psala, ale nějak to nemůžu najít...a kolik si bere, myslíš že by přijela i mimo plzeň, díky moc
7. pro 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak já to seříznutí taky neviděla,ale vadil mi ten její pláč, měla sem chuť jí vyrvat ze spáru doktorů.protože mi přišlo,že jí děsně týrají a to nás upozorňovaly, že to prej nebolí,ale jak to můžou vědět, ty mrňouskové nám to nepoví, no a očkování to samé, prostě mi děsně rve srdce, když pláče...ale závidim, že to tak neprožíváš,pač já si občas připadám jako blázen, nebo spíš děsně uzkostná matka :grinning:
7. pro 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak když se směje tak skoro řvu taky..:slight_smile: ty jo tak to v lednu budou všechny ty naše prdelky píchnutý, chudinky malý..:slight_smile:
7. pro 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky co kojení u vás? my s tim furt bojujem, mam rozkousanyý obě badavky takže přes den odstříkávám, to se mi to trochu zklidní a v noci kojim...taky mam na jednom prsu dva fleky a trochu je zatvrdlý, takže masíruju, už jsem to měla jednou na tom druhym, bojim se že se mi tam dostala infekce z těch praskline, protože mlíko mi tam nezůstává, furt odstříkávám...tokojení je u nás docela za trest, snad by mi ta laktační poradila co a jak..
7. pro 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jíto já musim zaklepat, že zatím dobrý. Rozkojila sem se i bez těch homeopatik, mlíčka mam teda asi tak akorát, a malej zatim nekouše, takže to zvládáme dobře, nejvíc u nás kojení fascinuje Jirku, pořád sleduje, jak malej sosá :grinning: občas teda preventivně mažu bepanthenem, ale nic víc. I spurt sme zvládli (jestli to teda byl) dost v pohodě. V noci kojim skoro po 4 hodinách posledních pár dní, tak snad nemá hlad, ale to by asi řval
7. pro 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@werka87 Věrko, to může u mě kdykoliv přijít :grinning: ale toho očkování se bojim, snad nám dneska ještě neřekne, že přístě očkujem...
7. pro 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No část těch hormonů jde o mlíka a to nechci, takže zvažuju nehormonální tělísko, ale z toho taky nadšená nejsem :frowning2: možná prostě budeme dávat bacha a až přestanu kojit, tak začnu zase užívat HA, co jsem užívala před těhu..Ale jestli jí chceš zkusit, tak si jí nekupuj a já ti jí pošlu nebo osobně předán třeba za 400,-. Normálně stojí přes 500,- Kč. Když tak dej vědět :wink:
7. pro 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Ahoj Jituško, je to Lenka Pourová, mobil 606 486 823. Moc milá ženská. www.sedmikvitek.cz
7. pro 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka děkuu moc :slight_smile:
7. pro 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak prohlídka ve 4 týdnech - 56 cm, 4.67 kg - prý se přejídá, a proto zvrací, ale mě se to moc nezdá, protože už mu dávam mín nez 20 minut a často spí u toho. Jinak točí blbě hlavičku, tak nám příště napíše možná rehabilitace, ale to se uvidí, možná se to prý zlepší. Mám mín krmit a podlozit postel :grinning: trochu mě děsí, že od propuštění z porodky přibral 1,27, to bude obřík...
7. pro 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo my to měli úplně stejný, malá strašně přibrala během šestinedělí a hodně vytáhla ale te´d už se to mírní a je to plynulejší :slight_smile:
7. pro 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 to doufám, koukala na mě, jak kdybych ho od rána do večera nalejvala smetanou :grinning: ale je spokojenej, a až začne lezt a chodit, tak nebude cvalda, to vybehá
7. pro 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo to je jasný, hlavně že pěkně papá :slight_smile:
7. pro 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jestli odstříkáváte mléko nebo jestli to je vůbec nutný. Já mám zatím pocit, že mám mlíka tak akorát, a žádné tvrdnutí taky nepozoruju, ale celá rodina mě kárá, že to dělám špatně, že bych měla určitě odstříkavat. V porodnici sestra říkala, že jen pokud je MM hodně a tvrdnou prsa, tak je potřeba ho odstříkávat, tak vám nevím. Jinak pořád bojujeme se spánkem.Jeden den je to lepší a jindy je malá rozmrzelá, protivná, uplakaná. Dneska jsem jí dokonce uspala až položením do kočárku a ježděním po baráku. Ještě štěstí, že máme přízemí skoro v rovině, tak se jelo jak po chodníku :slight_smile: Vzhůru do dalších bojů o spánek můj i její. Jinak vám můžu říct, že ty hormony po porodu jsou fakt hukot. V porodnici jsem se dokonce rozbrečela když vezl sanitář nějakou maminku z porodního sálu, normálně mi bylo líto, že už to mám za sebou-praštěná, co? A teď doma, stačí aby manžel řekl, jak moc nás obě miluje nebo abych ho viděla se s malou mazlit a tečou mi proudy slz a to normálně nejsem zas tak přecitlivělá.
8. pro 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka zuzko, to je úplně normální, já brečela furt :slight_smile: padne šestinedělí a bude to zas v pohodě, uvidíš :slight_smile:, jinak já byh neodstříkávala pokud máš mlíčka akorát, takhle se ti bude tvořit víc a víc, odstříkávej až se ti bude dát že ho máš míň, aby se ti prsa zas víc nalejvaly...takhle je to podle mě zbytečný, pokud malá všechno vypije tak je to ok :slight_smile:
8. pro 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka Ahojky,no pozdě už jsem si je vyzvedla,ale mám opakující recept,tal pokud si je ještě neudala, tak bych si je možná od tebe vzala místo toho druhýho balení, já za ně dala skoro 600, jako jsou docela drahý a nebo jsem šla do nejdražší lékárny v Plzni....ale možná počkám pár dní,co to semnou udělá a jestli je budu brát..:slight_smile: ještě jsem nezačala a už teď se bojim, já ty hormony nemusim...o tom tělísku jsem taky přemýšlela,no a pak jedině, že se bude chránit chlap,ale tak jsme zplodily Marušku :grinning:

@agent008 U nás už kojení v pohodě,ale taky jsem měla zničený bradavky,měla jsem tam uplně strupy a někdy tekla i krev,ale teď už pohoda a kojení mě začíná bavit :slight_smile: Taky mi pomohlo odstříkávat a dávat párkrát z láhve, no a mazat bepantenem po každém kojení, větrat prsa a pak jsem si dávala na bradavky studený zábaly....tak budu držet palce ať je to brzy v pohodě...:slight_smile:
8. pro 2012 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, já teda neodstříkávám, sice mi to říkala doktorka, ale podle mě měl malej mlíka akorát (a možná moc, když je tak velikej podle ní), ale akorát všechno vycuc, že mi nic nezatvrdlo, a při dalšim kojení měl zase dost. Ted když mu mám zkoušet dávat mín, tak teda občas někde ztvrdnuto mam, ale zatim to rozmasíruju předem a on vycucne. Doufám, že se to samo upraví a odstříkávání se vyhnu...
9. pro 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jíťo, tak hlavně ať ty fleky nejsou červený a nepřidá se teplota, protože to by značilo mastitidu a musela bys pro atb. U nás kojení v pohodě, akorát Ája už u toho dělá blbosti, k bradavce si strká navíc prsty, furt se kroutí div mi to prso neutrhne :grinning: ale jinak jsem problémy naštěstí s bradavkama neměla. Ta laktační ti určitě dobře poradí :wink:
9. pro 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Když tak dej vědět, mám jí pořád doma. Jinak snad teda taky nezplodíme takhle rychle dalšího potomka :grinning:
9. pro 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, když jsi k Pečenkový nesla rodný list a potvrzení z pojištovny, stačilo jí ukázat originály, nebo chce kopie? Jestli se mám hnát shánět někde blízko kopírku v tomhle počasí...
10. pro 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ukázala jsem jí originální rod.list a kartičku pojišťovny..
10. pro 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, já odstříkávám do zásoby. Malá teď spí v noci třeba i pět hodinek, tak si nařizuju budíka po třech hodinách a odstříkám si třeba jen 4 minutky každý prso - většinou toho je během noci 100ml a to si pak zamrazim. Dělám to spíš proto, že musím často do kanceláře nebo k těm soudům a ono se to tam občas protáhne i na čtyři hodinky, a to by malá hlady šilhala. Je zvyklá přes den pít po těch dvou hodinách.
Jinak moje kamarádka každým dnem bude rodit a taky jí to závidim. Měla jsem fakt krásnej porod, tak bych si to hrozně chtěla zopáknout :wink: Ale teda nezávidim jí ten počáteční nápor a ty šílený hormonální bouře :grinning:
10. pro 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak už vim jak uspávat malýho....stačí mu pustit Wohnouty, a během první písničky neřve :slight_smile: zvuky vysavače atd nefungujou, ale holt tatínkovo písničky jo :grinning:
11. pro 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@1terezicka @kkouzlo @agent008 Holky moc děkuji za rady. Včera jsem začala malou zvykat na krmení po 3hodinách, tak jsme zvědavá, jak jí to bude vyhovat. Někdy je ta noc opravdu záhul, včera jsem byla vzhůru od 23h do 5.30, malá pořád nechtěla zabrat(a já bych bývala spala jako štěně), fňukala, kňourala, byla protivná a prso by mohla mít v puse skoro celou dobu. Odstříkávat asi budu až bude potřeba vytvořit zásobu MM jinak fakt není potřeba.
Terezko té tvé kámošce taky závidím. Já bych šla taky rodit klidně hned z fleku znova-můj porod byl prostě jedním slovem nádhera. Někdy mi docela to bříško a těhotenství vůbec-chybí. Holky já už se tak těším až se v lednu sejdeme na kočárkování. 8.12. nás čeká kontrola u doktorky a jsem děsně zvědavá, jestli malá přibírá a kolik-pořád mi přijde jako děsnej drobeček.
Kači tak to má Jonáš pěkné ukolébavky :grinning: Je vlastně jedno co to je, hlavně že to zabralo. Taky asi budu zkoušet všechna CD co máme doma, snad taky na něco zabere.
11. pro 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka @agent008 @werka87 holky, přišlo vám nějaké rozhodnutí od sociálky, že vám přiklepli mateřskou? Po mě chce ted nová pojišťovna potvrzení, a prej mi mělo přijít. Vyloženě se mi nechce jít na úřad, ale asi budu muset :(
12. pro 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Mně nepřišlo, musela jsem si tam jít extra, chtěli ho taky na pojišťovně a pak i na pracáku, když jsem byla žádat o dorovnání mateřský. Jo a taky mi přišla ta zkur-- sKarta. Samosebou jsem zase na ÚP strávila asi tři hodiny, když jsem jí šla vyzvednout a všechny peníze si nechávám automaticky posílat na svůj účet, takže kartu mám úplně na nic. A teď jí navíc zruší. To bych se picla!
12. pro 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Teda jestli se ti povede jí zvyknout na papání po třech hodinách, tak chci návod :slight_smile: Mně malá sice přes noc spí klidně těch 4 - 5 hodin, ale přes den to rozhodně dohání v tom krmení, takže pořád kojim co dvě hodiny, někdy i hodinu a půl. A to jsou jí zítra dva měsíce. Jestli to takhle půjde dál, tak se z baráku nedostanu do příštích vánoc. Ale teda zase musim říct, že přibírá poslední měsíc pořád kolem 250g/týden, takže začíná docela cvaldovatět, ale pořád je to teda v mezích. Teď se na mě smějě jak prdlá, už se na mě tlemí i při kojení :grinning:vždycky jí samozřejmě vypadne bradavka.
12. pro 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka tak já se tam příští týden vydám, je to v čudu, karta mi naštěstí nepřišla a už ani nepřijde, doufám.
JInak tě trochu popíchnu, my kojíme nejdřív po 2,5, většinou po třech a v noci i dýl :slight_smile: já fakt nejsem unavená, čekám kdy to přijde.
Ted jsem u našich, jirka je nastydlej, tak se mu režim určitě rozhodí, protože to je samý nošení, povídání, rozptylování...
12. pro 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek