• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo No to si děláš srandu. Ta moje cácorka u toho totiž ráda pochrupkává, tak možná když má dlouhou chvíli, tak si prostě broukne o prso a máma samozřejmě nadšeně přiběhne a jedno jí nabídne :slight_smile: Jí zkusim vrazit příště dudáka. Byly jsme teď na prochajdě, tak už asi tři hodiny spí a já mám prsa jak melouny..min. tak tvrdý :grinning:
12. pro 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka no tvrdý ted mívam taky, protože prej moc jí a z toho bleje, tak mu dávam mín, a teda občas mu stačí pět minut z každý, a já nevim co s mlíkem :D zatím masíruju a jde to, ale jeslti se to zhorší, budu muset odsávat. Jenže to se pak bude tvořit víc. No nevim... a srandu si nedělám :D a když řve, tak řve, prostě mu dřív nedam, aby chudák neblinkal, protože on asi neví, kdy má dost. Takže jí zkus nechat broukat ;)
12. pro 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tvořit víc by se odsáváním nemělo, spíš se to ustálí. Ale zase když nebudeš odsávat, tak do těch třech dnů se to množství mlíčka přizpůsobí a bude se ho dělat míň. Akorát je blbý, že pak zase ty tři dny trvá, než se ta tvorba navýší.
Já jí teda zkusim nechat broukat :slight_smile:
12. pro 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery jeslti jenom brouká, to bych jí nechala určitě, malej občas fakt řve, tak si s ním zkouším hrát, rozbalim ho a hladim, a pak teprve jíme :slight_smile: je mi ho líto, nejradši bych mu dala hned, ale zase se pak nepoblinká :slight_smile: já to zkusim vydržet, ať se ho dělá mín, třeba ho víc ani potřeba nebude, ten náš spurt nebyl až tak hroznej
12. pro 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Teď jsem to zkusila. Začala broukat a tak jsem jí pustila nějaký svoje oblíbený pecky na youtube, koukaly jsme do zrcadla, natřásaly se a byl klid. Teď leží pod hrazdičkou a baví se s hračkama :slight_smile: po jídle ani nevzdechla. Dík!
12. pro 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka @kkouzlo@agent008 Na zdravotní pojišťovně byl registrovat malou Míra a nikdo po něm nic nechtěl.A abych se přiznala, vůbec nevím, že na sociálce mám dostat nějaké rozhodnutí. Ono se o ten rodičovský příspěvěk musí nějak žádat už teď? Já vlastně vůbec nevím co musím oběhnout. Zatím mi chodí koruny z práce, ale co pak? Víte některá ? Ty úřady jsou fakt instituce za trest.
Jinak dnes byla malá s náma na první prochízce a spinkala jako hříbek-měla jsem velikou radost.
Náš režim zatím víc udržuju já než malá, ale ona se snaží ochotně přizpůsobovat. To buzení po 3h jí ani moc nevadí, jen má někdy problém opět zabrat. Jinak jak píše Káťa, někdy se snažím malou taky nechat broukat, protože už jsem si všimla, že je to vyč..... ženská, ráda si zařve a brouká, jen aby se veškerá pozornost motala okolo ní a to bych fakt nic neudělala, ale je pravda, že mi někdy srdce krvácí a za rohem fňukám s ní. Holky dáváte prckům jen mateřské mléko nebo třeba i po lžičce čajík? Dnes je nám 14dní tak jsem zvědavá, jak u nás proběhne ten 3týdens možný SPURT-bojim bojim.....
13. pro 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, já to potvrzení potřebuju, protože měním svojí pojištovnu. a mateřskou teda podle mě posílá sociálka ;) a pak ke konci mateřský se žádá o rodičák - víc nevím zatim :grinning:
já dávám jenom mlíčko, čaj mě ani nenapad, a dokonce ani babi a prababi (ta má načteno a nakoukáno ze Sama doma a tak) mi neříkali, ať něco přidávám :slight_smile: mlíčko asi stačí. a uklidním tě, u nás ten spurt nebyl vůbec hroznej :slight_smile: možná sem si jenom vsugerovala, že chce 1 den víc jíst - jedl sice častějc, ale jinak nic :slight_smile: takže to třeba bude ok!!
13. pro 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak já mam furt bud málo mlíka nebo máme doma otesánka, malá jí celý dopoledne co hodinu, odpo spí v kočáru venku a k večeru zas po hodině :( zkoušela jsem zabavovat, nechat vybrečet ale má fakt hlad hned se přicucne a hltá, naštěstí neblinká, tak nevim, jsem z toho už nešťastná, prsa mě bolí, ani nestíham odstříkat mlíko do flašky, přes den skoro nespí tak musim kojit a prsa mam bolavý...
13. pro 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka jinak já taky čajík nedávam, párkrát jsme zkusili fenyklovej na prdíky ale nezabral, když se plně kojí tak se nic dávat nemusí
13. pro 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsme byly na kyšlích a musíme dávat abdukční peřinku, má nožky pořádně od sebe, tak doufám že to pomůže, jeden kyčlík má moc špatně vykloubenej...zatim to snáší docela dobře, skoro líp než já :slight_smile: ale blbý je oblíkání na ven, nenacpu jí s tim do kombinézky tak jsem musela koupit větší
13. pro 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jíťo, drž se, ten spurt píšou orientačně 3. a 6. týden, ale četla jsem, že může být i později, tak to asi zrovna máte. No není co závidět. Ty kyčle budou určitě na další prohlídce už v pořádku..
@zusoka O rodičák si zažádáš měsíc před koncem mateřský, musíš vyplnit žádost, je ke stažení na netu a pak si vystojíš frontu na odboru sociální podpory na úřadu práce. Opruz neskutečnej.
Jinak čaj nedávám, piju sama fenyklák, ale nezabíral, tak jsem horko těžko sehnala Flatulin gel a ten funguje skvěle. Koupila jsem i ty probiotický kapky, ale malá po nich pořád kaká jak šílená, tak jsem je vysadila. Ten gel zatím stačí :slight_smile:
Dnes má Ája nějakou ubulenou, nic jsem neudělala za celej den, snad to zítra bude lepší!
13. pro 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,nemám moc čas vám psát, malá má nějaký období,že přes den vůbec nespí a vyžaduje neustále mojí pozornost....ani nestihnu snad přečíst co tu píšete,tak jenom tak co jsem zahlédla, čajík dávám občas fenyklový,docela malý pomáhá na prdíky a na zácpu, ale je pravda, že pokud se kojí, tak se nemusí. No a já jelikož jsem byla studentka na mateřskou nárok nemám, ode dne porodu mam rovnou rodicak, kterej jsem vyběhávala po porodu s týdenním miminkem, dřív to nejde, fakt hrůza...a ke všemu sem tam jednou čekala dvě hodiny a řekli mi že mi něco chybí, tak jsem tam musela jindy,paní za okýnkem taky děsně "příjemná" a ke všemu ještě ani peníze nemám...muselo se čekat na tu s-kartu,tu jsem si vyzvedla v pondělí a prej už by peníze měly dorazit,ale neřekli kdy,takze dva a půl měsíce po porodu a peníze žádný, kdybych neměla chlapa,tak nevim jak bysme se uživili... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Jo no to je klasika s těma podporama u matek studentek. Peníze bys ale už na kartě měla určitě mít.
Jinak Ája taky přes den už nespí a pořád vyžaduje pozornost, navíc je teď nějaká ukňouraná, tak jsem taková nějaká utahaná a fakt nic doma nestíhám. K tomu ještě z domova pracuju, takže fakt med :slight_smile:
14. pro 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No já si to nechávám posílat na svůj učet a ne na tu s-kartu a pořád nic..:frowning2: jako doufám, že třeba do Vánoc něco příjde,paní v pondělí říkala,že mi to pošlou na účet,ale neřekla kdy...no tak čekám,jako naše úřady,to je za trest.
No naše dělá to samé,pořád kňourá,když se jí nevšímám,jako po celym dni jsem utahaná jako kotě, teda ty do toho pracuješ ještě, no tak to bych nedala,já už nezvládám ani domácnost, snad teď o víkendu udělám vánoční uklid a dodělám cukroví,snad taťka bude hlídat.
14. pro 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Já si to taky nechávám poslat na účet. Byla jsem tam minulé úterý, zadala tam rovnou ten příkaz a peníze přišly teď v pondělí, takže počítej raději ten týden na převod. Samosebou banka má na převod 24 hodin, ale úřednice nemá stanový limit do kdy to má zadat, bohužel.
14. pro 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak budu doufat,že to v pondělí příjde,děkuju za info...:slight_smile:
14. pro 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak jsem všechno přečetla, a musim říct, že špatných kyčlí se teda bojim - @agent008 protože já sem taky jako mimino nosila peřinku. Jsme ted u našich a malej spí občas v noci i 4 hodiny, ale tak půl dne je pořád vzhůru a musíme na něj mluvit, ještě že dědu to tak baví. Vánoce vůbec neřešíme letos, tak docela stíhám i odpočívat, ale taky chci od novýho roku začít dělat z domova, tak sem na to zvědavá, jak to půjde @1terezicka asi budu muset ještě víc zapojit chudáka tátu.
15. pro 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, co koáčrek tenhle týden? V úterý a ve středu se mi to nehodí, jinak klidně :slight_smile: i počasí snad má bejt dobrý :slight_smile:
16. pro 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jé, my zase odjíždíme na chalupu do Jáchymova v úterý, zítra mám lítání kvůli klientovi, takže to vidim spíš až kolem 27. nebo po novém roce. Možná se přidá i @zusoka? :slight_smile: Jak se máte? Vše ok?
16. pro 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka mezi svátky nevím, jak tady budem...maličkýmu se líbí u babičky, spí tam jak dudek :D i 4 hodiny a dýl v noci, a máme péči :D ale po novym roce by se nás mohlo sejít víc, co holky?@agent008 @zusoka @werka87
jinak se máme dobře :slight_smile: malej nebleje, ve středu jdem pečenkový, a pak na kyčle po novym roce? musim zavolat na lochotín, že jdu tady u nás na polikliniku? Jonýs je hodnej, o vánocích vyzkoušíme už hrací deku a lehátko,, jestli ho to bude už zajímat, aby byla změna, ne jenom postýlka :slight_smile: koukala sem, že vy už v lehátku jedete :slight_smile:
17. pro 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Po novým roce bych vyrazila na kočárkovou jízdu :slight_smile: Teda když nebude taková zima jako minulý týden, to jsme seděli doma,ale včera jsme po dlouhý době byly venku :slight_smile: Jo my máme připravenou k vánocům taky hrací deku s hrazdičkou,tak jsem zvědavá jestli se bude líbit, ale malá už všechno pozoruje,tak snad jo, nejradši má televizi :slight_smile:
17. pro 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 televizi a světlo :grinning:
17. pro 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87
@kkouzlo Přesně, televize a okno to jede :grinning: u nás teda boduje i hrazdička a v lehátku se Áje hlavně dobře kaká :grinning: teď se tady vedle mě houpe a spinká jak andílek.
Jinak na ten Locháč ani volat nemusíš, že jdete jinam. Tady na těch Slovanech je hrozně sympatickej starší doktor, my jdeme znovu na kontrolu až v těch 16ti týdench, ale rovnou se připrav, že tam bude plná čekárna :slight_smile: jsem valila oči, když jsem tam dorazila viděla tam asi 12 maminek (většina s tatínkama) a mimčama. Ale teda zase to jde docela rychle, to vyšetření trvá asi tři minutky.

Holky, tak já nebudu od zítra na netu, takže bych vám všem ráda popřála krásný svátky, ať jste všichni zdravý, spokojený a šťastný! A po Novém roce tradá s kočárama!
17. pro 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo@werka87 Ahoj holky, to kočárkování bych dala taky moc ráda, ale asi opravdu až po novém roce, klidně hned v tom týdnu po Silvestru.U nás je to jako na houpačce, jeden den mě nechá vyspat od 1 do 5 pak kojo a pak spánek od 6-10 a jindy nespí třeba od 2-7 a to jsem pak jako mátoha a když řve, tak řvu s ní, ale snažím se to potlačit, abych nepřišla o mlíko.Tenhle týden jsme doma prvně bez taťky, tak to bude trochu zkouška. Dost jsem si na tu jeho pomoc zvykla :slight_smile: no nedá se nic dělat, někdo vydělávat musí :wink: Taky už se moc těším až malá začne víc něco kolem sebe pozorovat, ale na to máme pořád ještě čas
17. pro 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, to zvládneš sama doma :slight_smile: věř mi, protože já normálně nebrečim, ale že budu sama s maličkym jsem ořvala, ale jak seš na všechno sama, najdeš způsoby a sílu a jde to :slight_smile: sice neni perfektně uklizeno, nevařim zrovna svíčkovou, ale jde to :slight_smile: zvykla jsem si a když jsme doma oba, tak mi Jiřík občas "překáží" a kecám mu do držení,, přebalování atd :grinning:
17. pro 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kkouzlo Jo to jo, ale jen si to člověk musí trošku jinak zorganizovat. Třeba až teď jsem si uvědomila, že jsem ještě nic nejedla :slight_smile: Taťka náš je zlatej,pomůže úplně se vším,dokonce už doma i vaří, ale do přebalovaní ho nemůžu dohnat :confounded: raději pojede sám nakoupit a 10x za nákup zavolá.Jak má teď člověk úplně jiné starosti a myšlenky, tak jsem v sobotu i úplně zapoměla, že mám narozky a až když jsem si přečetla SMSky mi to došlo, taky jsem si rychle uvědomila, že mě tím pádem čeká návštěva tchýně a já jsem neměla nic pečeno ani připravené pohoštění, ale nějak jsem to zvládla :slight_smile: Zítra jdeme na kontrolu k dr. tak jsem moc zvědavá, na váhu a míry-doufám, že bude vše OK.
17. pro 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@1terezicka jj televize,pak na lustr taky pořád kouká, no a na tu hrazdičku jsem zvědavá jestli jí to zaujme...jako teď má fakt období, že jakmile se chvilinku nudí,tak řve...no a vůbec přes den nespí,pak je protivná, že je unavená, tak půl hodiny řve a pak třeba na 20 minut usne, vzbudí se a je zase v pohodě :grinning: Ale hlavně, že v noci spí,to jsem fakt ráda...No na kyčle jsem zvědavá, jdeme koncem ledna, ale minule to měla dobrý a když jsem se ptala doktora jestli tu plenku navíc teda už nemusí,tak mi řekl, že je to prevence a že by jí měla mít,ale já jí to moc teď nedávám,občas když si na to vzpomenu :pensive: tak snad to bude dobrý...
@zusoka Jo taky si pamatuju, jak sem se bála být s malou doma sama,ale to zvládneš...akorád já ze začátku taky neměla ani čas na jídlo,a třeba až večer jsem zjistila,že sem nic nejedla....ale brzy to přejde a pak už to bude dobrý :slight_smile:

Jinak zjišťuju, že jsem na svým dítěti pěknej závislák, dneska jsem jí nechala s taťkou doma a šla do města nakupovat dárky a byla jsem jak bez hlavy, vůbec sem se nemohla na nic soustředit, pořád jsem myslela na malou, takže sem se prošla po trzích a rychle jela zase zpátky domů :slight_smile: Já prostě bez ní nemůžu být,každý odloučení je pro mě strašný..:slight_smile: teda to nevim,co budu dělat až půjde do školky,na to nechci ani myslet :slight_smile: Asi mi už vážně hrabe... :grinning:
17. pro 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@1terezicka @kkouzlo@werka8 Holky nevíte jak dlouho se má mimi balit do zavinovačky? Jinak dnešní kontrola u dr. docela dobrý. Maličká má 12dnů a 3320g a 53cm další kontrola nás čeká 15.1. a to se dozvíme, jestli budeme muset chodit na rehabilitace s hlavičkou.Snažím se jí hlavičku podkládat, ale stejně se potvůrka snaží jí stále stáčet k levé straně, tak jsem to dnes pěkně obrečela tedy spíš ořvala.Koupila jsem dnes kolečko na kterém by měla maličká ležet, tak snad to pomůže.
18. pro 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, s tou hlavičkou nezoufej, my se to dozvíme zítra, taky se točí pořád na jednu, ikdyž ho růžně motivujem, přetáčíme, podkládání selhalo, všechno vzteky odtlačí a ještě se zkroutí. To zvládnem ;)
jinak s tou zavinovačkou, Joonáš ji měl doma tejden a pak už ne, normálně ho přikrejvam dekou, a nejradši má u babi z jemnýho peří, a ta i nejvíc hřeje :slight_smile:
18. pro 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Ty jsi tak hodná, děkuju za povzbuzení. Dnes mi dr. doporučila koupil kolečko z jako je na věnečky z polystyrenu, trošku ho poupravíme aby jí to netlačilo do krku a prý uvidíme. Taky se nám vzteká a různě se šoupe, jen aby nemusela ležet tak jak je potřeba.Bez zavinovačky jsem malou párkrát zkoušela nechat, ale moc se jí to zatím nelíbilo. Koukám, že mamka i Jonášek se mají u babičky jako v bavlnce, co?To je dobře, že si vás hýčkají.
18. pro 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek