• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
2. led 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Oni prostě mají všude jenom ten Pupík, je zkrátka delší dobu na trhu. Ten druhý gel, co jsi našla, má taky dobré složení.
2. led 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi budeš objednávat? Že bysme se složily na poštovný, taky bych to asi zkusila...
3. led 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, malej včera večer tak divně dejchal, nevím, jak to popsat, jako by se nemohl nadechnout, takový hýkání nebo krákání, párkrát za sebou, a pak zase už dobrý. Nevím, jestli není trochu nastydlej - rýmu v nosíku vidět nemá, ale třeba se mu jenom hůř dýchá. Přitopila jsem a pořád ho pozoruju. A taky zase blinkal. Od včera odpoledne se pořád bojim, sem Jirku přemlouvala, ať nejde do práce, zkoumala první pomoc, no bláznim
3. led 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači asi to opravdu objednám, protože se ten Flatulin po Plzni nedá sehnat a nebo zkusím ten Domiflan, ten se dá za poplatek 20,-objednat do lékárny na Slovanskou. Pokud bys chtěla ten Flatulin, tak ho objednáme a podělíme se o to poštovné , já bych si tam vzala i ten krém na obličej proti chladu
3. led 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka To jsi mě potěšila :slight_smile:
3. led 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jo jinak k tomu dýchání, Laura taky někdy občas jako by hýkne nebo pískne, tak vždycky vyletím ale uklidňuju se tím monitorem dechu. Taky trošku chrčí jako by byla zahleněná, ale kašel ani rýmu nemá, tak to bude asi to zadní mlíčko.Držím vám palce na těch kyčlích
3. led 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera večer jsem si všimla, že má malá u pupíčku, bouličku když se šponuje a nebo když se vzteká.Mám divný pocit, že to bude pupeční kýla. Dnes jsem volala kámošce, její malá jí má a fakt to vypadá, že máme kýlu, tak budu dnes hned volat dr. abych se zeptala.
3. led 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, kyčle zítra :grinning: v sugerovala jsem si čtvrtek, ale je to pátek :slight_smile: díky, já dam pak vědět...

pokud budeš tedy objednávat, tak já bych zkusila ten Flatulin i Domiflan, neni to tak drahý, a doma se mi to asi bude hodit :slight_smile: když ne, daruju o dům dál :slight_smile:
taky mě uklidňuje monitor, trochu, bojim se, že včas pak nezareaguju, když začne houkat :frowning2: dneska ještě nehýkal maličkej muj.
Kýla? To jsem nezkoumala, něco si přečtu, abych věděla, co Lauru možná trápí, každopádně ať do dobře dopadne a je to jen planý poplach :wink:
3. led 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Dr už jsem volala, v lepším případě to prý může být je drobně rozestoupená břišní stěna a v tom horším to opravdu bude pupeční kýla, která pokud se nevstřebá do 5let tak se operuje. Na kyčle jsem už taky domluvená, jdeme příští týden v pátek-stačí jen ta zpráva z porodnice. Včera jsem to zakřikla, dnes mě Laura taky pěkně posrajdla a to včetně ponožek :grinning:
Takže ti objednám oba krémy a ten ochraný na obličej taky chceš?
3. led 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka já už jsem si toho dost přečetla, když zrovna Jonáš spal.
Krémík na obličej nechci, těch se mi sešlo pár doma :slight_smile: díky
3. led 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kéž by to byla jen ta rozestoupená břišní stěna, až krémíky dorazí, tak se ozvu a domluvíme se na předání :wink:
3. led 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka jj, klidně dojedu i k vám, abys nemusela do Plzne :slight_smile:
Zuzi do předškolního věku času dost:wink:
3. led 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači to by pro vás bylo zbytečné zajíždění, pokud ta objednávka dorazí v průběhu příštího týdne,tak ti to dovezu, v úterý jdeme k zubači ve čtvrtek jdu na gyndu a v pátek na kyčle.
3. led 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ája taky občas hýká, ale dělá to od narození, tak se tím už neznepokojuju. Občas má vzadu v nosíku vidět vrkouna, ale to zase nehýká, spíš to tam jako šustí :slight_smile: Zkus jen tak na zkoušku tu odsávačku hlenů. Máme tu s tím balonkem a vytáhne to i ty vrkouny. Kromě vrkouna jsme vytáhli docela dost velkej sopl, docela jsem koukala :slight_smile:
@zusoka Tak držim pěsti ať je to "jen" ta diastáze a ne kýla, aby chuděrka případně nemusela do špitálu. Stejně tak držim oběma pěsti na ty kyčle.
3. led 2013 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak kyčle celkem OK, samozřejmě jadýrka ještě nemá, nález 1b, tak máme dávat na noc plenku navíc, to už ty nohy bude mít jak přímku :grinning: chudák. Ale když to pomůže, tak je do jedno :slight_smile:
@zusoka Zuzi, byla jsi u doktora dneska s malou? pokud to vyjde ten příští týden, tak se sejdem v plzni, jinak neni problém sjet k vám, změna režimu :slight_smile:
@1terezicka no já si na to hýkání taky začínám zvykat, tak uvidíme :slight_smile: v nosu mu nic nevidím, a odsávačku jsem dneska zapomněla koupit - a znova ven nejdu, od rána čekám, kdy začne pršet...
4. led 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači u dr.jsem nebyla, když jsem jí včera volala, tak jsem plašila, že přijedeme a ona na to, že to mám jen sledovat, že to není životu nebezpečné, ale nemám jí nechávat moc dlouho bulet, což byl třeba včera večer dost nadlidskej úkol. Byla protivná,rozmrzelá a nic nezabíralo-ach jo. Dneska jsem prvně vyzkoušela odsavačku,máme tu na vysavač,ale skoro nic nevytáhla, takže chrčení a hýkání bude asi opravdu jen to zadní mlíčko. Doufám, že s tou naší objednávkou bude vše ok, přišlo mi zatím jen potvrzení o přijetí objednávky a nic víc, tak uvidíme.
4. led 2013 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, to zvládnete :wink:
u nás včera uspával Jirka, a byl z toho děsně vyřízenej, že musel 2x vylezt z postele :grinning: a mě se diví, že sem unavená, nebo se k čištění zubů dostanu v poledne...
5. led 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak jsem se holky dneska pěkně naštvala - Jonáškovo oblečení jsem měla nakoupený do velikosti 68 nebo něco 74 a všechno je mu malý - máme poslední bodicka, overalek jeden (velikost 6 měsíců) a něco neměl ani na sobě, rpotože jsem si myslela, že mu to bude velký a ani to nevytahovala :grinning: musim vyrazit po sekáčích v pondělí, ale vůbec se mi nechce. A vzít si sebou jeden obleček jako vzor, protože ty velikosti vůbec neodpovídají :-/
5. led 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo S těma velikostma máš pravdu, já Lauře dnes v pohodě oblíkla body vel. 50 a jiné p vel.56 už jsem musela vyřadit. Zkus i Tesco tam je sleva na oblečení 50%
5. led 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka tesco plánuju hned zejtra, je mi líto skoro peněz, ze všeho za 14 dní vyroste...
5. led 2013 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo no jo je to kus chlapa, ale když to nebudeš přehánět s mnižstvím, tak nebude tak hrozný :wink:
5. led 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jituško, prosím tě, jakpak jste na tom s tím kakáním? Ája už druhej den nic. Já vím, že je to normální u těch plně kojenejch miminek, ale furt to beru podle sebe, že kdybych nešla dva dny, tak zešílim. Cvičila jsem jí s nožičkama, masírovala bříško, měla teplou koupel, papala dneska 10x a nic :frowning2: akorát prdí, ale nijak si nestěžuje..
5. led 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka terezko my to máme te´d pravidelně po dvou až třech dnech, hele taky jsem se bála ale to bys na ní poznala že tlačí a nejde jí to, když normálně prdíkuje tak je to ok :slight_smile: u nás byl rekord šest dní a to pak fakt stálo za to, tak se neboj, je to v pořádku :slight_smile:
6. led 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 děkuju :slight_smile: Tak to se máme na co těšit až to vypustí :grinning:
6. led 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našla jsem tenhle článek: pro uklidnění i do budoucna :slight_smile:

"Plně kojený novorozenec například kaká přibližně čtyřikrát denně anebo i po každém kojení, třeba osmkrát denně, což je stále zcela fyziologický nález.

Někteří kojenci mohou kolem tří měsíců procházet obdobím, kdy kakají pouze jedenkrát za sedm až deset dní, a pokud nemají žádné problémy, nelze ani tento stav považovat za patologický.

Miminka mezi 6. a 12. měsícem kakají přibližně dvakrát denně, děti mezi 1. a 3. rokem jednou až dvakrát za den a děti starší tří let konají velkou potřebu klidně jednou za jeden až dva dny,“ potvrzuje individuálnost „tvoření hodnot“ dětská lékařka Martina Haaseová.
6. led 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky víc nocí jako byla ta dnešní a já se zblázním.Laura se vzbudila včera večer ve 21h na kojení a byla vzhůru do 4.45
Když nepočítám pár klimbnutí na cca 10-15min. tak byla vzhůru nonstop a téměř pořád plakala.A já už jsem byla pološílená.Vůbec nic nezabralo chování,hlad nebyl, prděla jak o život, houpání taky nic-fakt hrůza :cry:
6. led 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Jestli u toho pláče sebou šila a přitom prděla, tak jí bolelo bříško. To je občas řev úplně šílenej, miminko je rudý a nic nezabírá. Ája to měla párkrát, ale trvalo to naštěstí jen max. půl hoďky. Možná zkus na celý týden nasadit ty bio gaia kapky...
6. led 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak už :grinning: jako to jsem neviděla, měla to i v rukávech, mazala okamžitě do vaničky :slight_smile: si nedokážu představit jak by to mohlo vypadat po týdnu!
6. led 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zusoka Zuzi malej zrudne a řve a řve, bolí ho bříško. Vydrží to tak 2 hodiny max, mezitím pořád nosím, masírují bříško, cvičím s nožičkama. Přestane, až se vykaká nebo vyprdí.
Vydrž!!!
6. led 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek