• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka Ahoj, nechci Ti kazit radost, ale ten Synflorix se dává také ve třech dávkách :frowning2:
9. led 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo my koupem každej den už od porodnice, používám mejdlíčko na tělo i vlásky od johnson baby, hned po koupání se nají a jde se spát aby byl nějakej režim
9. led 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@diableria Ježkovo voči, to jsem úplně zapomněla :frowning2:
9. led 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @kkouzlo Držím palečky ať už má Ája od teploty pokoj a Jonášek aby zvládnul to očkování v pohodě.
Nás pro změnu už 2dny trápí zácpa, volala jsem dr. a nic kromě rektální rourky na zácpu u miminek není, takže hrůza.
Včera už mi jí bylo tak líto, že jsem jí ve 23.00 oblékla, šupla do kočárku 1,5h jsem s ní jezdila venku.Když to drncalo, tak jí bylo trošlu líp.No co by člověk pro ty drobečky neudělal,že?Jen auta projíždějící okolo si asi říkala, že jsem se zbláznila.Pokud se to do zítra nezlepší, tak musíme k dr. ,snad už ale bude líp.
9. led 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Ty bláho, no na kojeni.net právě píšou, že kojený děti vůbec zácpu nevímaj, to je fakt divný. Chuděrka malá teda, ta si to vyžírá, vid? A ty s ní :frowning2:
9. led 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka zuzi to mě moc mrzí zkus sníst nějaký švestky, říká se že do mlíčka jde všechno co sní máma tak třeba by i tohle zabralo..
9. led 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky už jste začaly řešit rodičák??
9. led 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a máme po očkování,zase dvě injekce chudinka...ale zatim bez teploty,akorád je trochu protivná, teď konečně na chvíli usnula, tak uvidíme v noci a zítra....a já to ustála :slight_smile: sice jsem měla na krajíčku,ale vydržela jsem, myslím si že to další už zvládnu v pohodě :slight_smile: ale v tom stresu jsem se zapomněla zeptat na náušnice, kdy myslíte, že je nejlepší jít? Já už bych jí chtěla objednat tenhle měsíc...a kam půjdete? Já našla dobrý recenze někde na Borech na Míráku, nějaká paní Losmannová, tak to zkusim asi tam.
Zuzko mi sme taky jeden čas trepěli zácpou, je teda fakt, že kojené děti nemusí jít na záchod i několik dní,ale malá byla vždycky protivná a až když se pokajdila, tak byla spokojená...hodně nám pomohl fenyklový čajík (i když asi je jedno jaký čaj, prostě nějaký tekutiny), asi jak se to naředilo,tak to šlo krásně ven,ale pak to měla někdy zase až moc řídký a žlutý po tom čaji :slight_smile: ale byla spokojená. Tak držim palce ať to brzy přejde.
9. led 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @agent008 @werka8 Holky je ta zácpa je fakt nářez,mě je jí tak líto a nemám jí jak pomoct.
Taky jsem se divila, že má zácpu, ale dr. říkala, a že se to stává, že nemám věřit všemu, co si přečtu-máme fakt štěstí. Ty švestky a čajík ještě zkusím-díky za radu.
Naušničky je prý nejlepší řešit ve 3-4měsíci. Já jsem rozhodnutá, že je necháme nastřelit, ještě se zeptám dr. , a jinak na tu p. Losmannovou jsem taky slyšela samou chválu, ale Terezka taky o někon mluvila.

@kkouzlo Kači dnes byla ta naše zásilka odeslaná,tak snad to do pátku dorazí.

@1terezickaTerezko vím ,že se budu ptát blbě, ale na kolik stupňů a jak ohříváš to odstříkané mateřské mléko. Ohřívaču nemám, ale napadla mě vodní lázeň nebo mikrovlnka.
9. led 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady na MK jsem našla tohle
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/clanek/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/
pokud budou vaši drobečci mít taky bolení bříška, zkuste to
9. led 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi to pohoupání zkouším, nevím, jestli to funguje, ale dělám to. A taky se malýmu docela líbí na tom velkym míči, tak si říkam, že to třeba k něčemu bude. Momentálně tu teda řve a řve, čekam, kdy mi ho tatka vrazí.
S malou si teda musíte projít taky vším co :frowning2: zácpa, kýla... :frowning2:
@werka87 @1terezicka holky, tak já nevím, co to naše očkování, když tak čtu vás, mam strach
@agent008 Jíto, neřešila jsem nic, myslela jsem, že stačí měsíc předem, a to je v únoru, ale je fakt, že jistě to nevím. Budu muset pozjišťovat...
9. led 2013 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malá pořád spinká a stále bez teploty kež by to tak bylo pořád a žádná reakce nepřišla.....

@zusoka Jinak já taky nemám ohřívač a hřeju to normálně ve vodní lázni a pak zkouším ze spoda na ruku, tak aby to nebylo ani teplý,ani studený, no tak nějak aby to mělo podobnou teplotu jako ty. akorád jednou to měla asi moc teplý (ohřívala babička) a to teda vyzvracela, jinak v pohodě.
9. led 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zapomněla jsem dnešní míry, malá ma 63 cm, a 6,5,kg už se docela pronese :slight_smile: a paní doktorka se mě ptala jak je velký partner, nějak se jí nezdálo, jak je malá veliká :slight_smile: no bude dlouhá po taťkovi....zajímavý je, že moje máma to měla semnou opačně, ta je strašně vysoká a já malá (po tátovi), a doktorka jí zase říkala, jestli nemám poruchu růstu :slight_smile:
9. led 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, vodní lázeň, mikrovlnka to neohřeje souměrně a může zničit ty cenný látky v MM. Jinak s tou zácpou je mi to teda fakt líto, snad pomůže masáž podle colette, dej vědět.
@kkouzlo Malá je bez teploty od včerejšího odpoledne, ale dneska je dost mrzutá, v jednu chvíli měla brutální záchvat pláče, ale fakt až ječela a já samosebou řvala taky, protože prso nechtěla, byla přebalená, mazlila jsem jí, horko ani zima, prdíky to nebyly, protože prostě ležela ani se nehnula jen řev. No teď chrní a já doufám, že je to jen reakce na očko a ne něco jinýho.
9. led 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Tak držim pěsti, ať to tak vydrží. Jinak ty míry máte skvělý!
9. led 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, tak vaše Maruška hezky roste :slight_smile: my jsme oba malí, tak nevím, co by vaše doktorka řekla nám :grinning: jinak jsem zatim zběžně koukala na net, že existuje něco jako detská občanka, a stačí po zemích EU, a je levnější než pas - ještě to prostuduju až budu mít chvilku...
@1terezicka Tery, zejtra půjdu tak jako tak ven, volit hned někdy po druhej, tak jestli budete venku a bude počasí, tak můžem někam :slight_smile:
@zusoka držím palce zejtra na kyčle, ať jste v pořádku, pan doktor je opravdu milej :slight_smile:
10. led 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo a copak ve tři na Homolce? Volala mi ještě jedna kamarádka s chlapečkem ročnim, tak se k nám přidá a ta dorazí ve tři na homoli. Snad nebude nijak extra hnusně. Mohly bychom sjet dolu k řece a dát v lodi u Dava nějakej drink :wink: mám chuť na svařáček!
10. led 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka budu to tak plánovat, já neveděla, ze se dá projít k tý lodi :grinning: tam to znám... asi nemám orientační smysl :D kdyby něco, tak budu psát...
10. led 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No docela se projdeme, pokud nechceme podél silnice. Můžeme směrem do Hradiště a pak po cyklostezce a vylezeme u skateparku v Doudlevcích, tak pak jen projdeme pod mostem přes hlavní a jsme tam (dávám to za 25 minut). A zpátky můžeme přes Vřesovou, je tam je jeden malej stoupáček :wink:
10. led 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo No tak o dětský občance nevim,tak zjisti a dej prosím vědět...jinak dřív se daly děti zapsat do občanky rodičů, to by taky možná stačilo,pokud to ještě jde. No a po kom ten váš klučina je tak veliký teda?:slight_smile: našla jsem pěknou tabulku jak má být dítě velký, tak odpovídáme, sice jsme na horní hranici, a spíš máme hodnoty jako průměrné 5. měsíční děcko,ale ještě se do tabulky vejdeme :slight_smile: http://www.kojeneckavyziva.cz/Care/RustovyVyvoj

Jinak malá zatím v pohodě, nejvyšší teplota 37,1, takže sme to zvládli v pohodě, teď už snad reakce nepříjde, asi je ta druhá dávka líp snášená. akorád včera večer a v noci pořád spala,jinak dneska se už chová jako kdyby žádné očko neměla :slight_smile:
10. led 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, tady se přímo píše, že všechny typy OP lze použít k cestování po EU. Navíc je na tý nový občance fotka tak malá, že asi nebude tolik vidět, že mimčo vyrostlo. A stojí to tušim padesát.
http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09MQ%3d%3d takže já vyřídím občanku

Hele, Jonáš je taky na hranici :grinning: asi je po dědečkách, nebo já nevim. Štěstí, že je tátovi tak podobnej, že mě nepodezírá :D
10. led 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werka87
@kkouzlo Jé, my jsme průměr :grinning: jsem se bála, že podprůměr! Jinak malá se taky potatila, tak jsem v pohodě :grinning:
10. led 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, super stránky s říkadlama pro dětičky - http://www.nasedetatko.com/index.php?skupina=40&vsechno=vse
10. led 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak ten hmat ze včerejšího odkazu nám pomohl na prdíky, ale kakání po něm taky nebylo.
Dnes jsem proto raději vyrazila k doktorce,na zácpu můžeme tedy už jen rourkovat, pořídila jsem ještě laktobacily a uvidíme. Max. budeme jezdit na prochajdy i po nocích. Pupeční kýlu máme na 100% potvrzenou,paní dr. nám doporučila zlepšovák, co máme zkusit na vstřebání, tak se do toho hned pustíme. Po dnešní kontrole to vypadá, že Lauru taky krmím smetanou má 4,340kg a 56cm za 3 týdny přibrala 1,2kg. Taky by jí prý mohlo to bříško bolet z přejídání, ale když prý nezvrací, tak počkáme, o kolik přibere za dalších 14dní a podle toho budeme buď nechávat nebo zkracovat dobu kojení.

@kkouzlo Kači děkuji, jen doufám, že alespoň kyčle budou OK.
@1terezicka Děkuji, já jsem si to myslela, že ta vodní lázeň bude lepší. Dneska jsem zkoušela odsávačku kvůli těm
laktobacilům, ale tedy něž se mi podařilo být úspěšná, byla to fuška, fakt to není sranda našetřit nějaké mlíčko. Ten svařák vám zítra přeju a docela závidím, taky bych si dala, ale mám smůlu, protože jako řidič, bych si ho stejně dopřát nemohla. Ty stránky jsou moc fain,díky.
@werka87 Věruš malá krásně roste, tak jsem zvědavá na nás, jak to půjde dál.
10. led 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi, pokud si to ještě přečteš, přijdu si na ty kyčle i s penězma :slight_smile: bude tu ségra, tak mi malýho pohlídá, a ty to budeš mít bez práce! stačí když se ozveš, že tam jste a já vyběhnu ajsem tam za 5 minut...
@1terezicka Terko z důvodu, že přijede ségra z Prahy, tak na Homolku nedorazím, je mi blbý jí nechat samotnou, když zase bude odjíždět na tak dlouho do Německa... docela mě to mrzí, protože jí dostanu maximálně do Dvořáka, ale co se dá dělat...
Už říkáš malej říkanky? Já už taky nějaký začla,, ale moc jich neumim, tak to studuju :D
11. led 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To je jasný, Káťo. Vyrazíme jindy. Říkanky jedeme už od 4.týdne :slight_smile: a co jsem tak koukala, ze všech říkanek jsem znala tak první dva odstavce, kolikrát do tý říkanky zapletu totální hovadiny a holčička stejně kouká a poslouchá a usmívá se, takže mi asi fakt ještě nerozumí :grinning:
11. led 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka @werka87@agent008 Tak na kyčle musíme přidávat 1papírovku nebo dávat 2 látkovky a kontrola za 6týdnů. Nikdy bych nečekla,jakou radost dokážu mít z plné plíny h.....k, včera měla Laura nadílku až na lopatkách a já byla nadšená-neuvěřitelné,kdyby mi to někdo řekl před rokem, tak si budu myslet,že se zbláznil :slight_smile:
12. led 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zusoka Zuzi, já mam taky dávat plenu navíc, a kontrola až v 16.týdnu, to je nějak pozdě teda, no radši se zeptat doktorky v pondělí při tom očkování.
Hovínkám zdar :slight_smile:
12. led 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka
@kkouzlo Jj, hovínkovou radost dobře znám :grinning: Jinak držim pěsti s těma kyčličkama na kontrolách. My jdeme v tom 16. týdnu, tak jsem zvědavá, jestli to bude ok.
Jo a včera jsem nastartovala v noci tu elektrickou odsávačku od medely a jako po 20ti minutách ždímání jsem vytáhla 10ml a to když jsem to zkusila ručně, tak to mlíko stříkalo do dálky. No takže najíždím an růčo, ale to bude proces tak na dva týdny než odstříkám aspoň těch 80ml na jeden zátah. Zlatá manuální odsávačka.
12. led 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsem malou objednala na náušničky, zítra v 18 h tam jdeme, tak na nás myslete ať to zvládneme, jde i taťka,tak jí bude držet asi on :slight_smile:
14. led 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek