• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Ahoj. Začíná mě taky docela děsit to očko. Náš dr. očkuje kolem 15. týdne, tak máme ještě čas to nastudovat.
Taky jsem se už vydala do práce, mám to domluvené na jedno dopoledne v týdnu, zatím, a nemůžu si to vynachválit. Zase si připadám jako plnohodnotný člověk. A kluci si to spolu vyloženě užívají.
Koupili jsme si taky nosítko mei tai. Já jsem z něho vyloženě nadšená, malej střídavě. Jednou si vám spokojeně chrupe, jindy řve jak tur, tak nevím. Ale i dr. na kyčlích nám ho doporučil, prý je ta poloha perfektní, ikdyž máme nožičky naštěstí v naprostém pořádku.
@zusoka Jak vidím, s mlíkárnou je to všude stejné. Náš táta teda naštěstí přebaluje. A dokonce už stejně dobře jako máma! Dřív mu vždycky tu plínečku nechal volnou na bříšku, protože měl strach, aby ho to netlačilo. Nemusím rozvádět, jak to asi dopadlo, že?
16. led 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Jj, tam je to super, protože tam můžeš kdykoliv a jsi tam jen ty s miminkem a ta "průvodkyně". Jdeme za 14 dní, tak snad Ája do tý doby nějak neonemocní.
@werka87 Na tom Lochotíně to vypadá velice dobře, ale bývá tam strašně, ale strašně narváno, tak i kdybych se přihlásila teď, tak nám nabídnout nejdřív plavání od 9.měsíců
16. led 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wahu A ty žiješ na Slovensku? Je pravda, že tam je povinný i ten Synflorix? Já jen, že jsi registrovaná na modrykonik.sk :slight_smile:
16. led 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka nene, já se jen blbec zaregistrovala kdysi na modré střeše na .sk a ono je to všechno pod jedním loginem, tak už jsem to neměnila. Bydlím nedaleko od Brna.
16. led 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 @1terezicka holky no já sem zvědavá co mi z toho Lochotína napíšou, jinak jdu taky do Hobita. Akorát přesně ve třech měsících bude očkovanej, tak se to asi trochu posune, protože po očkování má bejt v klidu. Terko a do to toho Hobita se teda objednává jak dopredu?
16. led 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trošku mě mrzí, že u nás je plavání pro děti až od 9.měsíců. Chtěla jsem chodit i s mimi, ale jezdit na plavání až do Brna, víc jak 40 km se mi s takovým prckem nechce.
16. led 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wahu Já mám ve Šlapanicích a ve Slavkově u Brna příbuzenstvo :slight_smile: a každej rok jezdíme na Moravu na dovolenou, moc se mi tam líbí :slight_smile: Jinak první očkování pro mě bylo fakt děsný, druhý už bylo v pohodě a toho třetího se už ani tolik nebojim....

@1terezicka na Locháči je to prý moc hezký, my sme tam byly se školou na exkurzi,ale já zrovna byla u zubaře... ale ostatní si to moc chválili :slight_smile: ale teda takový čekací doby, no tak jedině až v 9. měsících...no a kde je ten Hobit?
16. led 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Věrko Hobit je na Borech kousek od Kauflandu.
16. led 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Taky bych chtěla zkusit to plavání nebo vaničku ale na to je u nás asi ještě brzo. Jinak holky s tím zítřkem nevím nevím, dnes v noci má nějak brutálně začít sněžit a ochlazovat se, tak asi uvidíme fakt až zítra.A vyhovuje vám třeba zas 13h u Dvořáka?
16. led 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme zpět od doktorky, malá byla statečná, celou dobu se na nás smála a doktorka jí pak za to píchla, chudinka teď dospává ve vajíčku, snad nepřijde žádná reakce. jinak máme 62 cm a 5,45 kilo, minule jsme měly 5,5 ale na jiný váze, dr řikala že je pěkná že hezky přibejvá ale pro jistotu máme přijít za týden znova převážit...jinak v tom hobitu pracuje kamarádky mamka, taky bych tam někdy chtěla s malou, ale nevim jak to vyjde teď jsme po očkování a za dva tejdny chci jít na náušnice
16. led 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak na kočárkování bych ráda ale po tom očkování je to blbý, tak příště
16. led 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka ty kyčle jsou snad drobet lepší, ale furt to zdaleka není tak jak to má bejt, jasný no, je lepší teď a hlavně aby se to srovnalo, ale stejně už jí to dost omezuje, nemůže se v tom vůbec přetáčet na bok, jen tak leží furt na zádech a na přebalováku mi pak dělá psí kusy když jí to sundam
16. led 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo stačí zavolat jestli mají čas a oni ti dají na výběr, to je právě super, že to není žádný kurz, ale je to individuál..
16. led 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak držim pěsti ať jste bez reakce! A váhu máte přesně tabulkovou :slight_smile: to posílala Věrka, tak to mám v oblíbených :grinning: http://www.kojeneckavyziva.cz/Care/RustovyVyvoj
16. led 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Než jsem včera vracela váhu, tak jsem malou ještě převážila a přibrala za dva dny jen 20 gramů. Jak naschvál zase.
No co myslíte, dnes jsem si tu váhu co měli v porodnici objednala :slight_smile: naštěstí jsem jí sehnala tady v bazárku od jedný paní z Prahy za 800,- a Vojtí tam jede zítra na kontrolu na Vinohrady, tak mi jí rovnou stáhne. Ty příští tři měsíce než začnu s příkrmama bych byla zase jak na trní..
16. led 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wahu To bych asi taky nejezdila. U nás nabízí i že přijdou domů a ukážou ti jak ho zvykat na vodu ve velký vaně, vč. potápění hlavičky a tak. Jenže my máme jen sprcháč :slight_smile: Jinak s tim návalem na ty kurzy plavání pro miminka se tam taky nedostanem dřív než v těch 9. měsících..
16. led 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka teda počasí nic moc :frowning2: já ani enivm,jestli v tomhle půjdeme ven :frowning2:
@1terezicka Terko, nestresuješ se tou váhou trošku, :wink: já jonáše taky vážila častejc, a vážil pořád stejně. To bud dobrý!!
17. led 2013 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No asi zbytečně jo. Vojtí měl tu váhu vyzvednout dnes v Praze, ale zapomněl si telefon. Měl paní zavolat kdy přijede, tak nevim jestli ho napadne zajet rovnou na tu adresu a zkusit zazvonit. Jestli ne, tak je to znamení :grinning: Jako venku je fakt "parádně" a mě čeká cesta do města a nechci jet MHD kvůli tý chřipkový epidemii. To bude labůžo!
17. led 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem. Vpadám do hodně rozjeté debaty, ale ráda bych se přidala :slight_smile: . Mám půlročního synka a bydlíme v Plzni na Doubravce, ale nikoho tu neznám. Začínám, už chvílema zoufale, potřebovat nějakou společnost a třeba někoho na procházky a setkání ... Omlouvám se, že jsem si nenačetla všechny strany zpětně, ale tolik času nemám :wink: . Budu ráda za nějaký "maminkovský kontakt". Moni a Maxí
17. led 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Holky do teď jsem odklízela sníh, a řekla bych, že dnes by bylo víc než kočárkování - brodění se sněhem. Kači jestli bude líp v to pondělí, tak můžeme vyrazit, co ty na to? A vám Terezko přeju krásné rozmazlování u babičky s dědečkem. Já už váhu u Laury neřeším, vážíme vždy jen u dr. Takhle bych pořád sledovala, jestli nepřibírá moc nebo málo a co s tím, ubírat kojo nebo přidávat, takže to nechávám na přírodě a na Lauře.

@isis_mokos Moni buď vítána v naší drbárně a klidně se k nám s Kačkou přidej v pondělí na kočárkování. Scházíme se navSlovanech u Galerie Dvořák. Kačka s Jonáškem budou určitě rádi za chlapečka do klubu
17. led 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@isis_mokos ahoj, neni problém:slight_smile: a ty naše nesmysly (občas a zoufání), ani nepročítej :wink:
my se scházíme většinou na Slovanech, ale není problém i jinde určitě, akorát nám počasí nepřeje poslední dobou :frowning2: ale třeba to pondělí nebude nějak mráz...
17. led 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak já nastehovala kočár do ložnice, dneska ven nejdem radši, a zkusim ho uspat u otveřenýho balkonu :slight_smile: aby větral aspon trochu
17. led 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v podělí bychom se možná taky přidaly :slight_smile: jinak jsme objednaný na náušničky 1. 2. na ten míráč :slight_smile: reakce nebyla a snad už nebude, malá je vysmátá tak jsem si oddychla :slight_smile:
@kkouzlo káťo dobrej nápad, já malou frknu asi na terasu, dneska jsem taky líná na prochajdu :slight_smile:
17. led 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@agent008 já bych Jíto i šla ven, ale ten sníh je klouzavej a po chodníku, kde je to rozblácený se mi nechce, takže by mi zbylo tlačit to nekde sněhem a to nechci... už tam je, tak uvidím, jeslti usne, zatim si povídá.
přidej se :wink:
17. led 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo u nás to dost fičí právě, tak se mi nechce, jinak nejnovější zábava - vzepřít se na nožičkách, zvednat prdýlku a odstrkovat se dozadu, přebalování je fakt zábava :slight_smile:
17. led 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 jéé, to může bejt srandovní :slight_smile: já už taky chci, aby byl Jonášek víc pohyblivej, už je s nim zábava, ale jeste se neotáčí nebo tak.
Jinak kočár zabral a už přes hodinu spí :slight_smile:
17. led 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @agent008 Holky to já jsem s Laurou na procázce byla :slight_smile: .Drndala jsem jí po příjezdové cestě :grinning: , kterou jsem dopoledne odházela.Spinkala venku jako dřevo asi 3,5h(pak jsem jí budila a kojo), tak jsem žehlila a dělala ostatní domácí práce.
17. led 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka
@kkouzlo
@agent008 Tak já si dala cestu do města a mám brutálně namožený ruce z toho tlačení a korigování kočáru. Zpět už jsem prostě vlezla do trolejbusu, to se fakt nedá. Holky, přeju pěkný víkend a jestli vám kočárky neklapnou v pondělí, tak bych se ráda přidala pak třeba v ten čtvrtek bo pátek.

@isis_mokos Vítej Moni, určitě budem rády za další přírůstek a taky zkušenosti, jsi přeci jen napřed :wink:
17. led 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak jsem malýho vážila, protože včera večer plakal a už mě dost bolela ruka od nošení, a měl 6,5, jsem myslela, že jsem se překoukla, nebo něco, a dneska zas, a teď se proplakal ke spánku, chudák, asi bříško :frowning2:
17. led 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za vítání :slight_smile: .
@zusoka a v kolik v to pondělí chodíte? A vy jste ze Slovan, nebo se sjíždíte? Přiznám se, že zatím jsme mhd moc necestovali a teď s tou prasečí chřipkou se tomu dál vyhýbám.

Ohledně váhy - Maxímu bylo na vánoce 6 měsíců a protože má už od 5 měsíce dva zoubky, tak baští k obědu zeleninu (všechno nové mu ohromně chutná :slight_smile: ). No a, asi proto, že jsme se o něj na začátku báli, aby přibral - když se narodil měl pod 3 kila, tak začal baštit a pořádně vyrost - má 9 kilo a asi 75 cm - tak bacha na to, co si přejete :slight_smile:.
A velké trápení s bříškem známe důvěrně - Maxí si vybrečel pupeční kýlu, jak ho to trápilo. Zkoušeli jsme vše možné, jak ho konejšit a nakonec jsme skončili u houpání v autosedačce zavěšené mezi futra - zabralo to, kýla po měsíci zmizela, ale ten zvyk mu zůstal a tak přes den stále uhoupáváme :confounded:.
Nevím, jak to máte s kojením v noci, ale já mám velikou radost, že už v noci nekojíme :slight_smile:. Přes vánoce jsem se odhodlala to zkusit a Maxí teď spí bez jídla. My jsme už od 8.týdne najeli na 4hodinový rytmus kojení a asi od 4. měsíce jenom jedno jídlo v noci - večerní v osm a pak až kolem 4 ráno se budil na další.
... no, nebudu zahlcovat detaily, protože nevím, jetli je to pro vás zajímavé, ale jinak se moc ráda podělím :slight_smile:.
18. led 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek