• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@zusoka Tak pořád lepší, když ti malá pěkně přibírá, než kdyby naopak nepapala :slight_smile: no ale uvidíš co ti řekne doktorka,ale mi máme taky cvalíka,oni to pak vyběhají :slight_smile:

@kkouzlo Tak hlavně aby Jonášek byl už v pohodě, jinak jako uplně tě chápu, že máš o něj strach, a rozhodně hysterka nejsi, jinak by byly hysterky všechny maminky s miminkama :slight_smile:

@agent008 A to tu peřinku musí mít celý den? to je strašný,ale zase brzy to skončí a pak si to malá vynahradí, my jdeme 30. ledna na kyčle a strašně se toho bojim, minule bylo vše ok. a před tím musela nosit plínku navíc, no a když to pak bylo vpohodě, tak jsem se ptala, zda už jí dávat nemusíme, a pan doktor říkal, že je lepší jí dávat jako prevenci, no jo jenže já jí dávala opravdu jenom občas, když jsem si vzpomněla, tak snad se to nezhoršilo...
20. led 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 jo, ve dne v noci právě, sundavám jí to jen na přebalování a kojení..no snad to bude dobrý, ale dva měsíce je ještě dlouhá doba, už jí máme od začátku prosince....když jste to už měly dobrý tak by to mělo být ok :slight_smile:
20. led 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Ty jo, chudáček malá, to musí být pro ní hrozný, to vidim u tý naší jak se vzteká když leží, pořád se snaží přetáčet, snaží se zvedat a kdyby mohla tak už snad běhá...:slight_smile: no dva měsíce jsou dlouhý,ale to zvládnete,je to pro její dobro,pak bude mít krásný rovný nožky..:slight_smile: no snad to budeme mít dobrý, aspoň v to doufám.
20. led 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@werka87 @zusoka @1terezicka @agent008 holky, tak jsem zpátky od doktorky, prý to asi byla nějaká viroza, reakce po očkování prý ne (ale věřte tomu :grinning: mám ho hlídat, aby jedl, ale jak? ted jí 5 minut a má dost, tak nevim nevím. Na váze se zhubnul o 0,02 kg oproti minulému pondělí :grinning: tak mě napadlo, že se možná po tom očkování přejídal jak jsem mu navážila opakovaně těch 6,5 a potřeboval to dostat ven. No každopádně je to dobrý :slight_smile: a reflux prý určitě ne!! :slight_smile:

jinak na kočárky to počasí určitě není - v tom sněhu jsem se brodila a bála, kde mi to klouzne, naštěstí dobrý, ale na náky vycházky ted můžeme asi zapomenout, dokud se to nezlepší :frowning2:

a taky jsme začali s Jiříkem uvažovat, kdy pořídit sourozence, kvůli tý volbě rodičovský, a nějak nevíme... už jste nad tím uvažovaly? já bych ráda celkem brzo, nevracet se do práce, ale zase po tom císaři... a taky bych to chtěla zkusit načasovat na jarní enbo letní mimčo (otázka, za kdy se to povede, je jiná), no přemýšlíme, diskutujem a nic z toho :grinning:
21. led 2013 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No tak paráda! To se ti ulevilo, vid? Hele s těma sourozencema to řešíme taky a plácli jsme si, že nejpozději v únoru 2015 budu těhotná a přes to vlak nejede :grinning:
21. led 2013 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka To je super, že to není ten reflux !!!!!!!!!!!!!!! Sourozenec už u nás byl taky na pořadu dne.Míra nechce abych šla na rodičovskou na 2 roky, že prý kdyby se mimi hned nepovedlo tak bude Laura dost malá na to, abych šla v jejích 2 letech do práce( a taky by to znamenalo zhruba za rok být opět těhotná a to bych prý zas byla pořád těhotná) a nebo zůstat doma bez peněz je taky dost odvážné.Takže pro nás přijde v úvahu varianta
3 roky rodičák a až budou Lauře 2roky, tak se začneme snažit o 2 mimi, možná i o něco malinko dřív, takže taky těhu asi v roce 2015-doufám.

Na prochajdu chodíme poctivě každý den, ale tohle počasí je vážně nářez a ta ledovka včera večer tomu moc nepřidala. Připadám si víc jako pluh, ale Laura je na vzduchu max. spokojená, tak když je povrch nesjízdný, jezdíme alespoň na zahradě a po příjezdovce.
21. led 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo to je skvělý káťo :slight_smile: viroza bude za chvíli pryč :slight_smile: jinak rodičák řešíme taky...máme hypotéku tak musíme dát nějak abychom to utáhli, mimčo chcem brzo, tak za rok třeba otěhotnět nejlépe :slight_smile: :slight_smile: tak uvažuju třeba do 2,5 let malý, aby byl čas a zároveň ne tak málo peněz, asi si to napíšem na kamila, prý to jde, tak jsem na to zvědavá
@zusoka
@1terezicka
21. led 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Já bych chtěla taky právě v roce malýho to začít zkoušet, ale nevím jak ta jizva, jeslti to není brzo :frowning2: taky máme hypotéku a ráda bych neškudlila každou korunu a trochu žila :slight_smile: no já myslím, že na Kamila by šla naspat jenom mateřská, ale rodičovská je prostě max těch 220 000 a víc ani korunu a záleží na nás, na kolik měsíců si to dáme. Na začátku února naběhnu na úřad práce to zařizovat...
21. led 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, mě to taky přijde, že za rok být těhotná, ze nemá cenu ani hubnout a tak, že to je hned :grinning: ale docela bych to tak chtěla
21. led 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky jak to čtu, tak za rok se tady sejdeme a budeme si dávat rady jak zaručeně otěhotnět :grinning:
21. led 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka @agent008 @kkouzlo Ženy tak za rok do toho těhu s váma nejdu,já až bude Lauře okolo 2let-Míra dřív nechce a já taky moc ne, ale budu vám fandit a pak k vám budu chodit škemrat o podporu, jak zvládnout prcky 2. Sice už budu muset na amniocentézu, ale to neva. Hlavně aby to vůbec šlo :wink: Jinak hypo máme taky,takže s financema žádný med
22. led 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, my určitě taky počkáme až do toho příštího podzimu, Áje budou dva roky, tak to by bylo akorát, byla by to už velká, skoro tříletá ségra. A na amnio mě nikdo nedostane. To si radši zaplatím tu parádu, kdy ti to zjišťují z krve. Je to sice zatím jen v Praze, ale třeba za rok, za dva to budou dělat i v Plzni na tý genetice :wink:
22. led 2013 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak to vůbec nevím, že se dá ta genetika zjišťovat i z krve, to by mi taky nevadilo a raději bych si to zaplatila, Terezko ty o tom něco víš? Tak dohodnuto ve 2 letech mrňousků zas jako těhulky :grinning: a můžu přiznat, že už se těšíííím. Taky se mi líbí, že už bude Laura větší a nebude tolik potřebovat chovat a tak.Známá si pořídila druhé právě hned po roce rodičáku a ten starší to miminko vůbec nechce, nemá ho rád, žárlí a hlavně by ještě potřeboval ňuňat se s mamkou a ona nemohla, nejdřív jí bylo špatně 4 měsíce a pak už měla bříško a nemohla ho tolik chovat, takže cca od 15měsíců, se s mámu pořádně nemazlil a teď je už zas na prvním místě mimi.
22. led 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky máte nějaké zkušenosti s nosítkama na dětičky?

@1terezicka Terezko ty jsi tu psala, že používáš na Áju nosítko(používáte ho nebo nebo ne), já jsem ho nejdřív nechtěla kvůli zádům a teď jsem neodolala a chci zkusit tohle http://www.kupujonline.cz/noseni-miminek/cybex-i-go našla jsem ho bazarové 5x použité za super penízky, tak jsem na to zvědavá, jestli se tam Lauře bude líbit.
22. led 2013 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,teda koukám, že tady už se plánují další dětičky :slight_smile: no já teď marodím, jsem myslela, že se mi ty chřipky vyhnou, ale už třetí den ležim, no ale dnes už je to lepší, tak s malou asi vyrazim i na chvíli ven. No já bych chtěla sourozence tak po roce po dvou, ale manžel chce jenom jedno dítě, ale snad ho časem přemluvim, ale stejně jsme si říkali, že bysme chtěli do vlastního ( bydlíme u naších a občas si už vážně lezeme na nervy), takže plán je takovej, že teď budu doma tři roky s Maruškou, pak by to chtělo aspoň na rok do práce (pokud jí seženu) a pak možná další miminko, takže nejdřív za 4 roky :frowning2: ale já bych chtěla určitě dřív,ale nevim jak by se to zvládlo s tím mým rodičákem. Teď jsem koukala i na pozemky, že bysme si chtěli postavit domeček,ale to je kolem Plzně tak drahý, no a někam do nějaký prdelky, kde nejezdí ani autobus se mi taky nechce, zvlášť s dítětem. Ale kdo ví, jak to všechno dopadne a co nám osud přinese :slight_smile:
22. led 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka máme klokanku ale bojimse jí do ní dávat, uvažuju o tom ergonomickym nosítku
22. led 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 my měli štěstí že jsme měli parcelu, jinak bychom si to taky nemohli dovolit, ty ceny za pozemky jsou děsný kort právě blízko u plzně....ať jsi brzo fit :slight_smile:
22. led 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, já mám doma baby vac, nepouzity, budu ho prodávat a mám půjčenou manducu, ale zůstala u našich, tak jí ozkouším až příští víkend
22. led 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, taky máme sen o domečku, ale chceme rekonstruovat, na parcelu a stavbu nemáme :grinning: a právě poblíž Plzně, sice bydlíme ve svym, ale nějak es mi začlo příčit vychovávat dítě v Plzni, takže pokud se něco naskytne, tak se možná druhý mimčo odloží...
22. led 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jo děkuju,snad už budu brzy fit, no tak to ste měli štěstí, jako blízko Plzně to je kolem milionu jenom za pozemek, to je strašný. A kolik přibližně tak platíte hypotéku,jestli se smím zeptat?a na jak dlouho?

@kkouzlo No my jsme právě koukali na ty ekonomický stavby,tam ty domky docela jdou, je to teda asi na 35 let ale dá se tam sehnat domeček třeba že se platí 4000 měsíčně hypotéka, no ale musíš mít svůj pozemek a pak nějakej počáteční vklad,asi 170 000...no my bysme možná dali dohromady tu hotovost,ale ještě nám chybí pozemek :slight_smile: no nebo pak starší domeček a zrekonstruovat, to je taky možnost,aspoň si to člověk může dělat postupně, jinak my taky nemusíme být přímo v Plzni, ale zase ne někde daleko, máme jen jedno auto, já navíc moc neřídim, takže by to chtělo blízko Plzně, líbil by se mi třeba Chrást, Dýšiná a tím směrem.No tak jako tak hypotéce se nevyhneme pokud chceme bydlet sami.
22. led 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak jsem na to teď koukala a ta hypotéka je větší, no je to děs, to vůbec nevim jak v dnešní době může žít mladá rodina, buď mít baráček nebo děti.

@kkouzlo A vy bydlíte ve vlastnim bytě? ten byste mohly pronajímat a z toho nájmu splácet hypoteku na domeček :slight_smile:
22. led 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 my to máme zatím jen na 15 let, protože je to na taťku, ale až se to převede na nás tak si to prodloužíme...
22. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 jj, my máme hypošku na 3+1, a zrekonstruovali jsme to. Jiřík by rád dřevostavbu, no mít pozemek, tak už stavíme, byl by, u našich, ale to je 25km od Plzně, a to už je daleko. A Jiříka baví to předělávání, tak proč ne... máme na 25 let, hrůza, a platíme 7500 - pro info :grinning: a to je jenom byt
22. led 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ty jo, tak to je dost,tak to vidina baráčku je v nedohlednu :grinning: Budeme rádi za byt, a nebo zatim zůstaneme u našich a budeme šetřit a časem se uvidí, ale to mi tady z toho za chvíli hrábne :grinning: Kdyby se třeba aspoň brácha odstěhoval, tak máme celý patro pro sebe,ale ten tu je a každej den se vrací tak kolem 1 ráno z hospody a vždycky mi vzbudí malou, bych ho zabila,stejně nechápu, že je pak schopnej ráno vstávat do práce,ale pořád vykřikuje jak se odstěhuje a zatim nic...tady je mu dobře, já mu navařim, máma vypere a nemusí se o nic starat.
22. led 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak Vás nestíhám :grinning:

@zusoka Zuzko s tou kýlou. Maxí jí měl fakt asi ten měsíc - když přestal tak často plakat, zmizela - díky Bohu! Pediatrička nás hnala do chirurg. poradny - pěkně mě vyděsila!, ale protože tam měli celý léto prázdniny!! tak jsme tam nakonec ani nedošli, protože se uzdravila :slight_smile: Nijak jsme mu ji nezatlačovali, ani nám to neradili (překvapila jsi mě) - jen jsem ji denně kontrolovala hmatem, jestli je tam volno a jde lehce zatlačit, že kdyby ne, tak prý rychle na chirurgii. No, autosedačku máme zavěšenou na navrtané hrazdě mezi futry a zavěšenou na provazech. Maxí by mohl být z fleku astronaut, jak se mu to houpání líbí :grinning: . Ze začátku vyžadoval houpat i fakt hodně "vysoko", že každej, kdo to viděl, tak se bál. Teď mu stačí mírně. Snažili jsme se ho to odnaučit, ale zatím neúspěšně. Půjčili jsme si od kamarádky kolíbku - teď nám tu zabírá místo, tady na bazaru jsem koupila samohoupací lehátko - už jsem ho zas prodala :angry: ... no a chci zkusit hačku - látkovou kolíbku na zavěšení, ale to potřebujem pořádnou skobu do stropu.
Na bolení bříška jsme došli nakonec i ke kapkám z chemie - zabírali opravdu hodně. Teď dáváme proti prdíkům čistě přír. kapky - Babycalm - malej to bere i jako mls, má je moc rád :slight_smile: Taky jsme kupovali od Swissu probiotika pro miminka, masírovali bříško a někdy jsem přikládala teplou lahev. Přišlo nám, že plaká abnormálně hodně, ale všichni furt říkali, že je to normální a že to jsou prostě kluci. Mmmm ... proplakala jsem s ním na míči nejeden večer. Dobrý je, že z toho opravdu vyrostou. :hearts:
22. led 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 no to by ho mamka hnala :grinning: synáčka :slight_smile: jako my taky mohli bydlet u našich, ale vim, že by to neklapalo a k tomu to dojíždění do Plzně, auto taky jedno, v zimě nesjízdní okrsky. Takže my koukáme na inzeráty a čekáme :slight_smile: a šetříme :slight_smile:
22. led 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008, @zusoka holky ty intervaly mezi kojením jsme taky neměli hned tak dlouhý :slight_smile: . Zuzi, když malý bude 8. týdnů, tak to teď teprve půjde zkusit nějaký režim. Já jsem se řídila doporučením, že prvních 8. týdnů se mám řídit malým. Mám půjčenou jednu knížku - Matka a dítě, podle ajurvédských doporučení a ta mi moc pomohla. Např. jsem se dočetla, že bolení bříška může způsobovat nestrávená strava, když se kojí v rozestupu dvou hodin a míň. A u nás to fakt fungovalo. Proto tam doporučují pravidelnost a delší intervaly (když to jde). Jak dlouho vydrží mimi mezi jídly, je vidět dobře v noci. Jinak ho přes den může trápit něco jiného, ale mlíko si dá, protože je to ňamina a uklidňuje.
@agent008 intervaly jsem prodlužovala, že jsem dávala fenyklovej čají, i v noci právě - naplní bříško teplem a ještě je fajn na prdíky. (Mmch. já ho piju pořád, ňam! :grinning: ). V noci pak spal tak další hodinu nebo víc a po pár dnech se probouzel až dýl, až jsme došli k tomu, že spal od 9 do 4 do rána (plus mínus).

@zusoka s tím, jaký to je, když na potkání slyšíš - ježiš, ten je velikej!!! To znám :pensive: . Dlouho jsem se s tím srovnávala a už mě to nebolí, když to slyším, ale bolelo to dost - měla jsem pocit, že to znamená, že jsem špatná máma. Ale Laurinka to tak prostě má - každej jsme jinej. A děláme to nejlepší, co můžem :hearts:
22. led 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Jj, je to novinka, ale stojí to docela ranec. Tušim že v současnosti kolem 14.tisíc. Zjišťují to vyloženě z kapky krve. A nosítko máme manducu a jsem s ní mocspokojená, Áje se líbí strašně a mě ani nebolí z toho záda.
22. led 2013 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máme náušnice :slight_smile: mooooc jí to sluší, ale byla dosti vzteklá, protože se probudila v kočáru akorát tam, takže se probrala až ve chvíli, kdy pani měla pistoli u ouška, pak lup, leknutí a řev, druhý ouško řev a pak vztekání, protože jsem jí zase oblíkala kabátek, čepici, rukavice a my oblíkání teda dost neradi :slight_smile: až budeme doma, pošlu fotku. Jinak jak se vrtí různě doma na dece, tak jí to kupodivu ani neva, nějak si toho vůbec nevšímá, evidentně jí nic nebolí.
22. led 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Skvělý! Moc ráda se s Tebou seznámim :slight_smile: Tak jen, kdy a kde :wink:
22. led 2013 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek