• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Tak počasí výhledově nic moc, co? Zítra jsme v Plzni a vidina tvrdnutí doma mě docela děsí. To zase budu jenom žrát :unamused:
23. led 2013 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Jéje, to jsem přehlídla, že Ti není dobře. A co Maruška? Ta je v pohodě? Tak přeju, ať je brzo líp :slight_smile: .

@agent008 Ahoj. Nemám zkušenosti s abdukční peřinkou, ale mám výborné zkušenosti s látkovýma plenkama (kalhotkové typy). Maxí měl kyčle ne úplně předpisově a doktor říkal - dávat dvě pleny atp. Tak jsem na něj koukala, jestli vidí, že máme látkovky a jestli to tomu nějak upraví, páč mluvil furt o jednorázovkách, ale on má asi naučeno tohle a jede si ve své vyjeté koleji. Což je fakt škoda a divím se, že doktoři látkovky sami nedoporučují, protože na kyčle jsou bezvadné. Nosili jsme dál jednu, je to samo o sobě daleko naducanější (že musím kupovat o jedno číslo větší oblečky) a Maxíčkovi se ty kyčle krásně srovnali! Za sebe můžu látkovky opravdu doporučit, nejen pro kyčle, ale i obecně - malej není opruzenej, jasně ví, kdy čůrá a kdy kaká - a já taky, takže až bude sám sedět, tak začneme s nočníkem a není 24/7 v chemii, o množství ušetřeného odpadu ani nemluvě. Taky hovínka zůstanou v plence a ne na zádech. Teď to možná jinak nejde, než s tou peřinkou, ale třeba až se to trochu zlepší by to šlo :slight_smile: Tak ať je to každý den lepší :hearts:.
23. led 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
S látkovýma plenkama i třeba ráda poradím - ono je jich děsně moc :slight_smile:
23. led 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Letní miminko doporučuju :sunglasses:
23. led 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@isis_mokos jéé, tak tu nejsem jediná, kdo dává látkovky :slight_smile: a i přesto teda máme na kyčle dávat plenku navíc. Já mu zatím dávám složený na novosklad a v noci teda tu plenku navíc. Co jsem si koupila pár kalhotkových od Anavy, tak jsou parádní, moc je nenosíme, fotí se v nich a tak zatim :grinning: a ted jsem na vánoce dostala 2 balíky normálních, tak je dávám k doktorům a na delší vycházky, protože je zase plýtvání to vyhodit, ale nejsem s nima spokojená, zlatý látkový :slight_smile:

Jinak letní zkusíme, ale kdo ví :grinning:
23. led 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka No Terko, to mi povídej, malýmu je dobře, včera jsem to ven riskla, bylo teplo, ale to ježdění ve sněhu a břečce nic moc. A to prej má bejt o víkendu snad -20, to ani nevylezem :frowning2:
23. led 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Já používám kalhotkový látkovky - máme dvě značky - Haipa Daipa - typ pastelky (těm říkám tarzani, protože to je jak když má chlupatou bederní roušku) a Imse Vimse :slight_smile: A s tím využitím klasických papírových - jasně! Taky to znám - dostali jsme taky pár balíčků, tak co jsem nerozdala, tak jsme použili na noc. To používám papírový, aby ho nebudilo mokro - kupuju ekologicky odbouratelný, co se daj i do kompostu a jsou bez chemie. Někdy, když drhnu hovínka z pleny, že se nám nepovede se domluvit a vykáknout ne do pleny, tak brblám, ale už jsme zvyklí a já to pro Maxíčka a jeho zdraví dělám ráda. Původně jsem si přála zkusit bezplenkovku, ale měla jsem dost starostí kolem kojení a bolení bříška, že bych se tím hodně stresovala, tak je to takhle :slight_smile:
23. led 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, nejvyšší čas jít Maxímu vařit oběd - vy si holky užijte kojení :grinning:
23. led 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@isis_mokos tak bezplenkovka se mi taky moc líbí, ale jako matka amatérka jsem nevedela, jak to díte bezpečne držet, tak čekám až bude držet hlavičku :grinning: a pak to zkusím a uvidíme. Já teda dávam látku i na noc, nebudí se, podle mě jenom na jídlo, ale zkusím dát papírovou a třeba vydrží spát dýl.
JInak mě malej ted kaká jenom když je rozbalenej :slight_smile: asi nechce mít to hovno na prdce :slight_smile:
23. led 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo, tak malá nepřibírá, minule měla 5,45 dneska 5,41...doktorka mi řekla abych dokrmovala UM, nechce se mi do toho, myslela jsme že ještě ár dní počkám jestli se mi bude tvořit víc mlíka, beru ty homea a odstříkávam, ale nevim no, hlady nebrčí ale asi je něco špatně když má míň...brali jí krev, chtěj krevní obraz jestli jí něco nechybí a jestli nemá nějakej zánět, taky musim odchytit moč, nevim vůbec jak se mi to povede...jsem z toho nějaká špatná, včera kyčle dneska tohle, asi mam to mlíko slabý, vyrostla z minulýho tejdne o centmetr a zhubla
23. led 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak moc gratuluju k náušničkám a těšim se na fotečky :slight_smile: určitě jí to moc sluší :slight_smile:

@isis_mokos Ahojky, no tak už je to trošku lepší,ale pořád nic moc, no malá se drží a nic jí není, tak snad to nechytne....teda když to tak poslouchám tak jestli někdy bude další,tak budu taky látkovat :slight_smile: akorád vůbec nevim co a jak, co potřebuju a jak se to používá :sweat_smile:
Jinak snažím se teď zvyšovat ty intervaly mezi kojením a zjistila jsem že tři hoďky vydrží v pohodě,no tak to zkusim postupně zvýšit na ty 4 hodinky. ale příjde mi, že je strašně rychle najezená, pořád si říkám, že jí to nemohlo stačit, ale i ublinkává, tak nevim, že by si vytáhla toho tolik?no je to věda to kojení tedy :grinning:
23. led 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy jste se teda rozjely, vůbec vás nestíhám dočítat!

@1terezicka to plavání doma je dobrej nápad, zkusím pohledat, jestli to tu někdo nedělá!
@werka87 jo jo na moravě je fajn, akorát já bydlím na sever od Brna, my už tu máme i kopce a lesy.
@zusoka co se týče nosítka, tak jsem to konzultovala s ortopedem, jak jsme byli na nožičkách a říkal, že jednoznačně ano, ale jedině šátek nebo ergo nosítko (manduca, mei tai, apod.) kvůli správné pozici žabáka, která je pro vývoj kyčlí ideální. My jsme si s Ondrašem koupili mei tai od Liliputi, protože jako jediné mei tai podpírá i hlavičku a jsme moc spokojení. Udělám si s ním v tom spoustu práce! Nosítka klokanky nebrat.
Holky, my taky jíme jak kdy. Někdy po dvou hodinách, jindy spí i 4h! A v noci se nám to teď tak nějak ustaluje, nají se mezi 10 a 11 večer a spí do 5:30. Takže já se v poho vyspím.
Hypotéku máme taky, na 30 let, bydlíme v domě na vesnici, z města jsme potřebovali utéct. Takže s druhým mimi to u nás vidím bledě. Rodičák beru na 2 roky, buď bude šikovnej a půjde do školky nebo se zapojí babička. Každopádně v těch 2 a půl letech bych to se školkou viděla reálně.
23. led 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent08 Jíto, nebud smutná!! Ber to tak, že z testů zjistí, co by malý mohlo být, a taky budeš mít jistotu, že to je v pořádku. Já bych teda asi UM koupila, protože já se bojím i teď, že má Jonáš hlad. Ale když budeš třeba častějc přikládat, tak se ti začne víc mlíčka tvořit.
@wahu to máš dobrý, že na vsi berou děti dřív, to v Plzni moc reálný neni :frowning2: jinak právě taky chci z města, a to byt máme koupenej rok :grinning: koukám ted skoro denně na inzeráty... moct malýho pustit na zahradu. Sice práce kolem baráku navíc, ale nějka se na to těšim, svý záhonky, pár stromů. Ještě před rokem jsem byla děsně proti :grinning:
23. led 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jinak mě ještě teď napadlo s tou močí, někde jsem četla, že se prodává nějaká "pomůcka" na odchycení moči v lékárnách, a nebo mě malej často čůrá, když se rozbalí, tak mít po ruce nějaký kelímek a zkusit trochu odchytit. Je mi jasný, že u kluků je to snažší, ten jejich vodotrysk :slight_smile: ale třeba ti to půjde
23. led 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo jj, je to fajn, dvou a půl leté berou běžně, místo je, protože se přistavovala jedna třída, tak snad i bude až to budem potřebovat my. :slight_smile: To máš pravdu, zahrada je pro děti k nezaplacení, taky se pomalu snažíme zahradničit, alespoň domácí zeleninku, loni jsme pětovali rajčata, papriky, okurky, dýně, mrkev, cukety, česnek, cibuli.. :grinning: no, snažíme se.. loni jsem vysadila jahody, nějaký ovocný stromy, tak uvidíme, co z toho bude. Táta už se těší, jak mrňousovi zbuduje houpajdy a prolízačky.

Holky, přikládám fotku s mei tai, mamu si moc neprohlížejte!!! :sunglasses:
23. led 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@wahu mě teda nezaujalo nosítko, ale že to vypadá, že máte srub :slight_smile: to chce strašně přítel, a mě se to teda taky líbí :slight_smile:
Jinak naše mamka pěstuje, tak v létě máme všechno domácí, česnek a cibuli teda ne, ale jinak vsechno :slight_smile: já vždycky odmítala hrabat se v hlíně, ale teď už klidně :slight_smile: zásoby jablek máme tak na dva roky :grinning:
23. led 2013 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak to budu moc držet palce ať je to dobrý, možná jí třeba jen chybí železo, no ale to by měli zjistit z toho krevního obrazu. no tak zkoušej přikládat,ale myslim si, že kdyby trpěla hlady tak se asi ozve, no uvidíš, snad to bude všechno v pořádku a brzy začne malá pořádně přibírat :slight_smile: Jinak s tou močí,taky nevim, nedokážu si představit jak bych jí chytala,asi nechat na podložce bez plíny a počkat a začne čůrat a do něčeho to chytit.
23. led 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo jj, máme.. přítele pozdravuj, volbu srubu schvalluju, ale je to kapku náročnější než zděnej barák.. pokud teda nezaplatíte za veškeré dodělávky firmu.. nám firma stavěla jen hrubou + jiná firma střechu a zbytek jsme dělali a stále ještě děláme sami. Ale neměnila bych.. :slight_smile:
23. led 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wahu krásný nosítko, my máme takový obyčejný, teda nožky má v něm dost roztažený,ale nemá je moc skrčený, tak snad to na ty kyčle moc vadit nebude,ale my jí v tom zatim stejně nosili jenom parkrát, ale líbilo se jí to :slight_smile: No my teď máme taky zahrádku, ale máme tu jenom nějaký bylinky, jahody,třešeň (těch teda je každý rok strašně, tak kdybyste pak chtěli:slight_smile: ), no pak broskev, ale tam je každý rok tak pět broskví..:slight_smile: jinak nic jiného nepěstujeme, ale kdybysme měli vlastní baráček, tak bych si to tam všechno zařídila podle sebe..:slight_smile:

Jinak mě holky napadlo, že kdybysme udělaly nějakou tu projížďku kolem rybníků v létě, tak bysme pak mohly být u nás na zahradě a třeba si něco ugrilovat, naši jedou na moravu tak bude barák na pár dní jenom náš :slight_smile: a navíc jedou i s tchánivcema, kteří bydlí tak 30 metrů od nás, takže budeme mít na starosti dva baráky a jednoho psa, tak můžeme udělat mejdan s mimčama :grinning:
23. led 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 jj, jsem z něj vážně nadšená. Ještě bych chtěla zkusit i šátkovat, ale tohle je rychlovka na uvazování. Ale hlavně fakt oceňuju, že si tak s malým uklidím, uvařím. Už se těším, až bude hezky a budem tak chodit i ven. Moje babi si teda myslí, že ho v tom děsně týrám, ale my jsme spokojení.
23. led 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Hlavu vzhůru, maminečko. Slabý mlíko neexistuje, možná má jen spurt s mírnějším projevem, vydrž s tím častějším přikládáním a určitě začne zase přibírat. Centimetr za týden je dost, to by nasvědčovalo tomu spurtíku.
A od těch tří měsíců stačí, když přibírá 70g týdně. Pak se to zase lehce zvedá až začnou příkrmy.
Budeme moc držet pěsti! Kdy si máš volat na výsledky tý krve?
A s tou močí to snad nebude takovej problém. Zkus jí rozbalit třeba hned po kojení a podle mě se ti do deseti minut vyčůrá :slight_smile: Soudim podle toho, že takhle pravidelně čůrá i Ája pár minut po jídle..
23. led 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No to je ale super nápad! Děti tam kolem nás už budou lézt :grinning:
23. led 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No koukala jsem na předpověď a nějak se to zmírnilo. Tady je furt kolem -5, tak chodíme, ale stejně je to peklo v tom sněhu, ani ty velký kola nepomáhaj. Se to na ně naopak ještě nabalí a ten kočár má rázem snad metrák.
23. led 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wahu Parádní nosítko, krásná mamča a super bydlení. Sruby to je taky moje :slight_smile:
23. led 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Mně by se taky líbilo kdyby se mi miminko narodilo nějak třeba v květnu...takže abychom začali příští srpen :grinning:
23. led 2013 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka moc děkujeme, mama se úplně červená...
Podle tohohle nosítka je právě vytvořená i manduca, kterou používáš.
23. led 2013 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Já bych se na tvém místě, co se mlíka týče vůbec netrápila, pokud je malá spokojená. Ondra je dlouhej, ale jinak drobek, 60cm a 4400g minulej týden a doktor byl naprosto v poho. A je fakt, že u spurtu můžou i něco málo shodit. Hlavně být v poho a kojit. Taky nejsem žádná extra mlíkárna, odstříkávat mi nejde vůbec. Ale malej je spokojenej a to je hlavní! Když jdu jednou týdně do práce dá mu táta UM.
23. led 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jitu bude líp:hearts:. Terezka má pravdu - buď v té krvi něco objeví, nebo bude jisté, že jí nic nechybí - ale budete vědět, jak dál. No a s kojením - já měla málo mlíka (i přes homeopatika a tak) a tak je Maxí skoro od začátku přikrmovanej, ačkoli jsem to opravdu hodně těžce nesla a proplakala. Ale kojení jsem nevzdávala a tak jsem kojila, alespoň částečně, až do 6. měsíce, kdy mě sám odstavil. Někdy jsou to větší/ těžší lekce pro rodiče, než pro děti.
23. led 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Na látkovky určitě není pozdě ani u Laurinky :slight_smile: . Kdyby něco, ráda se podělím o zkušenosti.
Jj, ony děti maj protilátky prý hned z první ruky (prsu :grinning: ) a hned, jakmile se s mamkou něco děje. :wink:
23. led 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wahu Wow! nádherná fotka - já obdivuju vše - srub, nosítko i Tebe :slight_smile:

Já musím říct, že nám rehabilitační sestra žádné nosítko nedoporučuje. Spíš zakazuje, že prostě ta vzpřímená poloha hodně poškozuje páteř, než dítě samo sedí. Chodíme na rehabilitaci od 4.měsíce, kdy od 3.měsíce byl Maxí v leže trochu prohnutý na jednu stranu, ale pediatrička nás nikam neposlala - tak jsem se pak vydala sama a na rehabilitaci řekli, že je dobře, že jsem přišla (evidentně, kdyby to bylo o ten měsíc dřív, tak by to bylo lepší :angry: - jeden z důvodů, že jsem k naší pediatričce ztratila důvěru a přešla jsem jinam... pak ještě jsme se nepohodli ohledně očkování). No a já ho dost nosila přitisknutého k sobě, protože nám tak oběma bylo dobře a taky v šátku a tak jsem si pak vyčítala, že jsem to způsobila... zdá se :frowning2: . Teď už ho v šátku nenosím, protože 9 kilo je prostě zátěž a vychýlení těžiště obrovské.
23. led 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek