• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@werka87 A na letní slezinu se fakt těším! ... snad i dřív :sunglasses:
23. led 2013 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@isis_mokos a kam chodíš na rebabku? Já jdu příští týden prvně ke sv. Jiří, jsem na to zvědavá, objednaná jsem už skoro měsíc, a tohle byl první volný termín, malý nechtěl otáčet hlavičku a šponoval se jakoby do luku, ale teď už je to dobrý, tak jsem zvědavá, co nám poví...
a jak ses nepohodla s očkováním? Já nevím, jestli dávat prevenar nebo synflorix nebo nic, o víkendu jsem to probírala s kamarádkou a ta nedala nic, a já nevím. SKoro bych taky byla pro nic, ale nevím, jestli tím neriskuju....
23. led 2013 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, abys nás v létě už neměla plný zuby :grinning: doufám, že se k těm rybníkům dostanem už na jaře, jak se zlepší počasí, ty procházky tady jsou furt na jedno brdo... a grilování, hmmm... :slight_smile: na balkoně u nás ne moc reálny :D
23. led 2013 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@isis_mokos děkuji :slight_smile:
Já si myslím, že šátek mu to nezpůsobil. A není nosítko jako nosítko. Pro mimi jsou vhodná jen ergonomická nosítka, v nichž je mimi ve správné poloze, tzn. nevisí, nemá zádíčka vzpřímená, ale klenutá. Tak mi to vysvětlil dr.
Hlavně ať se vám to rehabilitací spraví a jste v pořádku!
23. led 2013 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka Jo to už budou dětičky docela velký, aspoň s nima bude sranda, jedna moje kamarádka čeká miminko v dubnu a druhá v červenci, tak je můžeme vzít taky někdy na projížďku, ale pak se nám určitě všem zasteskne po tom, když byly naši prckové tak maličký :slight_smile:

@isis_mokos jo taky doufám, že dřív, jen co se vykulíruju a až se trošku zlepší to počasí.

@kkouzlo No snad vás nebudu mít plný zuby :grinning: jasný jen co bude hezky tak vyrazíme, tady je strašně možností kam jezdit, pěkně kolem rybníka, nebo lesem. No na balkoně by to možná šlo na nějakým elektrickým grilu,ale nevim co by na to řekli sousedi :slight_smile: Já griluju hrozně ráda, je to taková pohodička, naložim masíčko, udělám šopák a někdy i upeču chleba, no a pak už jenom nechám chlapa grilovat, sednu si na houpačku a odpočívám..:slight_smile: Já už chci léto!!!...:slight_smile:
23. led 2013 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo na rehabko chodíme do fakultky - ale taky narváno - termíny děsný, nejde si vybírat :confounded: , ale jsem ráda. No vidíš, k Jiřímu bych dojela kočárkem, takhle to musím furt nějak řešit. Ve fakultce jsme na doporučení - teta dělá v rozhlasu a křtila té reh. sestře knížku - tak se to tak sešlo :slight_smile: . No právě Maxí měl taky hlavičku furt nakloněnou na jednu stranu (je to lepší, ale pořád je na ni vysazenej) a prohýbal se. Ono prý, jak rychle vyrostl, tak je to pro něj daleko těžší to tělíčko rozpohybovat a ovládnout - pupíček náš :dizzy_face: .
A s očkováním :slight_smile: Maxí není očkovaný proti tuberkuloze, ani na ty rotaviry a tak ... nepohodli jsme se kvůli hexe a termínům. Já ji chtěla dát co nejdéle a víc ty dávky rozložit. Podle zákona je to očko povinné, ale tak, aby bylo celé naočkované do 18 měsíců. Tak jsem chtěla začít třeba až v půl roce. No, když mu byly tři měsíce, tak řekla, že teda za měsíc a když jsem za měsíc chtěla ještě posunout, tak mi hrozila udáním na sociálku a já se lekla a souhlasila jsem. Dneska vím, že odložit to ještě, by bylo v pořádku a že se z její strany vlastně jednalo o zneužití lékařské moci a vyhrožování, takže o nějakém dobrovolném a svobodném souhlasu nemůže být řeč - tak jsem odešla jinam. Necítila jsem se tam dobře. Tak má Maxí 1.dávku ve 4 měsících, druhou v 6.měs. a třetí bude v 8 měsících. Moje přání je, aby jeho tělíčko na to mělo co nejvíce síly a času. Hladký a jemný průběh taky podporujeme homeopatiky :slight_smile: .
23. led 2013 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@wahu Děkujeme za přání :slight_smile: Ráda bych věřila, že jsem to prohnutí Maxíčkovi nezpůsobila já tím nošením ve vzpřímené poloze, ale uvědomila jsem si třeba, že jak jsem pravák, tak jsem ho pod zadečkem často držela pravou a on pak byl právě k té straně jakoby trochu skříplej. Tak z toho mám dojem, že to asi bylo mnou :confused: . Na tohle bych teď byla pozornější, ale jinak vím, že tohohle kontaktu bych se ani tak nevzdala :slight_smile:
23. led 2013 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ach jo, tak nejenom, že mám pořád strašnou rýmu a celou noc jsem smrkala a kašlala, tak jsem ještě dostala zase zánět do prsu a to jsem si říkala, že snad už ho nemůžu dostat, že se mlíčko ustálilo, no možná jak se snažim prodlužovat ty intervaly mezi kojením...ale je mi fakt hrozně, vubec nevim jak to dneska všechno zvládnu, nemám pomalu sílu ani vylézt z postele :frowning2:
24. led 2013 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@isis_mokos Tu dr. bych hnala svinským krokem. To je u nás v republice ale už klasika, že lékaři zneužívají svého postavení. Člověk se o to miminko bojí, tak samosebou pak kývne raději na všechno. Jinak s tím nošením mě trochu děsíš, já jsem taky pravačka a ÁJu nosím jen v kolíbce či v klubíčku, ale vždy na levý ruce...
24. led 2013 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Zkus zázvor - pít, jíst i inhalovat :wink: A s tím zánětem to taky docela koukám. Ale na druhou stranu jak teď Ája jí v noci až po pěti hodinách, tak mívám nalitý prsa stejně jako v šestinedělí, tak moc pravdy na nějakém ustálení po třech měsících nebude.
24. led 2013 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 To mě moc mrzí a držím palce, aby se ti brzy ulevilo. Doufám, že máš někoho, kdo ti může s malou pomoct. A se zázvorem souhlasím - zázvor, med a citron ... ale bylo by fajn, kdyby ti ho někdo udělal, aby jsi vypila pár litrů. Umím si představit, že se postaráš o Laurinku a na sebe už nemáš sílu. :confused: . Objímám a podporuji aspoň na dálku :hearts:.
24. led 2013 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka no, doktorku bych mohla i žalovat, ale stačilo by mi si o tom promluvit a kdyby uviděla a uznala moje pocity, pohled na věc a práva. Možná, abych to pro sebe uzavřela úplně jí ještě napíšu.
Buď v klidu - kolíbku a klubíčko doporučují a když začneš ty strany střídat, tak se nemusíš bát.
24. led 2013 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87
@kkouzlo holky napadlo mě. Když máte taky "netabulkový" děti :slight_smile: - my jsme teď museli řešit autosedačku - ta stará je do 10Kg a nové, co jsou 9-18 kg pro nás nejsou vhodné, protože už v ní musí mimi umět samo sedět. Tak jsem zjistila, že dělají sedačky 0-18 kg, což řeší náš problém. Možná vás to taky čeká, tak jen jako info :slight_smile:
24. led 2013 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@isis_mokos díky za tip, už jsme uvažovali,jak to budem řešit :grinning: na rotaviry taky očkavaný nejsme a nebudem, ale pořád nevim ty pneumokoky
@werka87 Věrko, to zvládneš :wink: snad tě doma obskakujou aspoň, když přijdou z práce a ty si odpočineš!! A zázvor opravdu pomáhá :wink: teda,jak jsi popsala to grilování, tak bych si hned dala - mě teda chutnaj i opečený špekáčky, a v těhotenství jsem se mohla utlouct po klobáse, ale to masíčko je mnamka, ale nějak mi nejde to nakládání, aby pak mělo dobrou chuť :frowning2:

jinak holky, vypadá to, že dorazila první MS po porodu, přijde mi to nějak brzo, a jestli to neni jenom nějaký špinění, tak je to stejně v klidu jako předtím :slight_smile:
24. led 2013 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka @isis_mokos @kkouzlo Děkuju holky, zázvor bych zkusila,ale nemám ho doma a pochybuji, že mi ho někdo půjde koupit, možná že zítra si ho koupim, jinak prso už je lepší,ale pořád to bolí, ale snad to do zítřka bude v pohodě, snažim se tam malou přikládat aby to pořádně vycucla....jinak s tím obskakováním, spíš naopak, já musela udělat oběd, pověsit prádlo, večer mě čeká ještě žehlení a do toho mi máma volala jestli bych jí nezaúčtovala nějaký doklady do počítače... jo to jsou ty chvíle kdy bych chtěla bydlet sama, zavrtat se do postele a vylézt až mi bude dobře. Aspoň že Maruška je hodná a nezlobí,
24. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@isis_mokos Moni Laurinku mám já, Věrka má Marušku :grinning: to jen pro upřesnění

@agent008 Jíťo to mě moc mrzí, doufám, že bude Violka v pořádku a že půjde opravdu jen o ten surt jak psala Terezka.

@werka87 Věruško hlavně se rychle uzdrav a hlavně ať se uleví i prsům. Jo a ten letní piknik, je suoer nápad!!! Já jsem taky na zahradě ve svém živlu a těším se na grilování. Ráda bych vás všechny taky pozvala, ale jak jsem mimo Plzeň, tak nevím, jak se vám sem cestovalo.

@kkouzlo Dnes jsem se ptala dr. jaký je rozdíl mezi synflorix a rotarix a ona, když už, tak hlasuje pro synflorix

@1terezicka Terezko už se taky moc těším na fotky Áji s naušničkama. To oblékání Laura taky úplně nesnáší, takže dnes v čekárně před odchodem spustila pěknej kravál. Vypadala jsem jako matka tyranka.

Holky jsem moc zvědavá, jak se Lauře to nové nosítko bude líbit. Mělo by to být taky ortopedické, tak snad bude OK je to Cybex i.GO tak uvidíme. Míra mi vynadal, že jsem hrozná, že jí koupím všechno, co si kde přečtu, a moc se mu to nošení nezdá :frowning2: Snažím se trošičku jí ten interval mezi jídlem prodlužovat, ale moc to nejde, protože ona má své hodiny v hlavě a krmení vyžaduje většinou přesně 3,6,9,12..... někdy + - půl hoďky, ale víc ani ránu. Taky jsem zkusila ten čajík, a z tohy byla úplně nadšená, jak to bylo něco jiného mež MM tak mlaskala jako bych jí dala kdoví jako ňamku. Dnes na kontrole u dr. V 8.týdnech váha 4,865kg a 58cm. Laura prý přibírá o něco víc než je normál, ale tlusťoučká prý není, že hodně táhne i do výšky.Podle dr. Je to krásná ženská, a 28.2. nás čeká očkování. Můžeme prý na posílení imunity dávat rozpuštěné oscilococcinum.Kýla je asi o něco menší, ale je stále.
24. led 2013 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zusoka Tak to je fajn, že je malá v pořádku a kontrola dopadla dobře, jo naše taky přibírala víc,ale myslim si, že na škodu to není, pořád lepší než naopak. Jo už aby to léto bylo, aspoň nebudou chřipky a podobný hnusy. Teď přijel manžel z práce a prej ať si jdu dát horkou vodu, že pohlídá malou, tak jsem se těšila a zjistila jsem, že někdo vyplácal horkou vodu, takže nic. No aspoň mi teď šel udělat čaj, tak snad se brzy zotavim,
24. led 2013 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo MS teď a brzo? Kači mě první MS po porodu dorazila už poslední týden šestinedělí, takže na kontrolu až jdu zítra. Mám strach jako blázen, protože mě po porodu čekala další operace, tak doufám, že se to porodem upravilo, nebo alespoň nezhoršilo a já nebudu muset pod kudlu, to by musela Laura se mnou a fuj fuj fuj já už nechci řezat po x -tý.
24. led 2013 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka No Zuzi, já si říkala, tak půl roku, že by mohl být klid :slight_smile: a holt ne :grinning:
Zuzko neboj se, porodem se toho hodně mění, tak třeba to bude v pořádku :wink: já třeba doufám, že mi zmizí alergie, ikdyž je to pořád nic proti operaci....
a jinak ať Laurinka hezky roste, se podívej na Jonáše, ted se to trochu zpomalilo, ale stejne je velikej :slight_smile:

@werka87 Věrko, tak aspon, že manžel se ted stará,... stíhat toho musíš doma dost. Já ani nežehlím :D vařím obden, a pracuju chvíli denně, takže obdivuju, co stíháš:slight_smile:
24. led 2013 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@zusoka
@kkouzlo
Už MS? Ty bláho, já tu mrchu nechci ještě alespoň další tři měsíce..
Laurinka má vysoký geny:slight_smile: To je fakt dlouhán v 8 týdech skoro 60, tudíž se nelze divit jejímu apetitu :slight_smile:
24. led 2013 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Vy jste tak hodný, já jsem pořád stresovala s tím jestli není paní otesánková :slight_smile: Navíc jsem o víkendu poslala fotku našim a konstatování znělo, že je pěknej buřtík, tak to mi taky moc optimismu nedodalo. Hlavně že nemusí držet žádnou dietku :slight_smile: No prý je opravdu dot dlouhá, říkala dr. prý je až neskutečný že za 8.týdnů 8cm. Taky se dr divila, že když takhle roste, tak v bříšku měla jen 50cm, ale asi byla bržděná tím menším bříškem. Tery to se máš, že MS ještě nic, taky se mi po tom vůbec nestýskalo. Držte mi zítra na té gyndě palce, budu to fakt potřebovat,ani se mi tam nechce.
24. led 2013 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dneska už mi je o dost líp..:slight_smile: prso už bolí jen trochu, rýma sice pořád je,ale ne tak hrozná, i jsem se trošku vyspala,ale maruška měla pěkný šušně v nosánku, tak doufám, že to nechytla :frowning2: snad jí to brzy přejde...
Jinak teda já MS taky ještě neměla, ale radši jsem si tuhle dělala těhul. test, člověk nikdy neví :slight_smile: zvlášť po tom císaři by to nebylo asi dobrý, ale beru anti, tak snad funguje..:slight_smile: Jinak Tery napadlo mě, jestli máš tu azálii ještě, že bych si jí teda os tebe odkoupila, já jí beru už dva měsíce a v pohodě...

@kkouzlo No nakonec jsem se na to žehlení včera vyprdla..:slight_smile: ale dneska musim, aspoň pro malou něco vyžehlit, už nemá v čem chodit...jinak já v těhotenství strašně ujížděla na špekáčcích :slight_smile: klobásky taky,ale hlavně maso, sem toho u grilu vždycky snědla tuny, a všichni na mě koukali jak na zjevení :slight_smile: Jdeště když jsem před tím několik let maso vůbec nejedla :slight_smile: prostě vegetarián s kusem krkovičky v puse...no nejhorší je, že teď co kojim, tak bych maso taky jedla pořád...

@zusoka Budu držet pěsti at ta gynda dopadne dobře...jinak Laurinka určitě bude modelka, když je tak dlouhá :slight_smile:
25. led 2013 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 To je dobře,že je ti líp. A Maruška by to snad chytit neměla, vůči nemocem maminky jsou prý kojená miminka imunní :slight_smile: Jinak tu Azalii pořád mám, tak ti jí můžu někam přivézt, není problém :slight_smile:
25. led 2013 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@zusoka :grinning: Dám větší pozor na jména.
A s čajíčkem jsme to měli taky tak - má radost z jakékoli nové chuti a užívá si to :sunglasses:
Jo a s tou váhou - před pár dny jsme zjistila, že nám doktorka napsala do průkazu nadváhu - tak jí chci říct, ať to buď škrtne, nebo připíše taky nadvýšku! :grinning:
A držím palce, aby ti to dnes vyšlo u doktora všechno ok:hearts:.

Já měla první menstruaci až co mě malý odstavil, takže po půl roce. Ale po porodu jsem se čistila fakt těch 6 týdnů, pak týden pauza a pak ještě týden (to mi přijde podobný jak píšete).

@werka87 To je dobře, že manžel poznal, že fakt potřebuješ pauzu :slight_smile: . PS: já teda nežehlim (jsem se nažehlila dost u našich a v Anglii) a jsme v pohodě :slight_smile: . A s tím masem - tělo si řekne :sunglasses: , já jsem taky nějaký čas maso nejedla, ale v těhotenství jo a při kojení jsem měla potřebu mlíka, což taky jinak nemám :wink: .
25. led 2013 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@zusoka Zuzanko, mačkám pěsti jak divá. Jak jsi dopadla?
25. led 2013 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jako holky, víte o příspěvku na kojení? 1.200,- Kč měsíčně a hádejte kdo má nárok? No samosebou ti "sociálně slabší" spoluobčané. Mě museli křísit, když jsem to zjistila! Ty čůzy si za to koupí akorát cigára a my žijeme z pár tisíc. Já se normálně odstěhuju do Belgie...
25. led 2013 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka jak jako na kojení? Dyt to je sakra strava pro mimčo zadarmo!! to neni možný. si mi naštvala, já se tady zrovná trápim, že se malej pouští...
25. led 2013 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo No právě to je příspěvek na lepší stravu pro matku, aby měla lepší mlíko. To bych se fakt z toho pos....
25. led 2013 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka @isis_mokos @werka87 @kkouzlo Ahoj holky, hlásím se, zpět od dr. Děkuju vám moc za držení pelečků,asi to opravdu zabralo.Kontrola na gyndě dopadla dobře, vypadá to, že se opravdu porodem a těma očistkama hodně vyřešilo, z čehož mám úplně obrovskou radost!!!!!!!!!!!! Bude sledovat jestli se stav nehorší, ale já věřím, že už budu mít pokoj. Dostala jsem antikoncepci cerazette, tak doufám, že to bude ok. Ptala jsem se na všechny možný varianty, ale tělísko, injekce, náplasti-nic nedoporučeno vzhledem k předchozím anamnézám. No to tedy nemám radost, že skoro žádná z vás ještě MS nikde a já už jo :frowning2:
Jo tak s tím kojo přspěvkem, to je hukot. No jo, máme smůlu, že nejsme flákači, je to fakt hnus fialovej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2013 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko mam radost!! Teda ale cerazette jsem brala týden a celý týden špinila, tak jsem hodně rychle přestala, tak snad budeš reagovat líp :slight_smile:
25. led 2013 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek