• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@zusoka Skvělý Zuzi! :slight_smile:
25. led 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Paráda!
25. led 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tedy ty mě děsíš, to nechci fuj fuj fuj
25. led 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka To je skvělý, že to dopadlo dobře..:slight_smile:

@1terezicka No teda taky jsem o žádným takovým příspěvku neslyšela, ani ve škole nám nic takovýho neříkaly. no akorád vim, že když máš existenční, nebo životní minimum, tak ti můžou přispívat na speciální dietu, ttřeba u diabetiku a tak. tak možná je to něco podobnýho. No zase na druhou stranu, když ty lidi jsou na tom opravdu finančně špatně, tak třeba nemají ani na jídlo a to při kojení není dobrý, ale je fakt že někteří lidé toho dokážou hodně zneužívat, ale věřim že je spoustu maminek, které to opravdu potřebují.
26. led 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak malá má rýmu čím dál tím větší, ale naštěstí bez teploty, jinak už sme museli několikrát vysávat nosík, jsem se bála, jestli nebude brečet a ona drží a směje se u toho :slight_smile: No já už sem skoro zdravá a teď je nemocná malá, nevim jestli to chytla odemě nebo od někoho jiného, je nemocná skoro celá rodina, tak snad to bude jenom ta rýma a za pár dní bude zdravá. Příští týden se má zrovna oteplit, tak doufám, žýe to nepromarodíme...už chci na pořádnou prochajdu :slight_smile:
27. led 2013 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, to je mi líto :frowning2: snad to bude dobrý. Taky se právě těšim na další týden, že má být teplo, ikdyž pršet.... malýmu se taky odsávání tý rýmy vysavačem líbí, jsem se toho bála a on se smál :slight_smile:

mě teda v noci šíleně bolela hlava, v krku, tak asi na mě taky něco leze :frowning2: takže počítam s tím, že na něj taky něco prsknu, pokud to dneska nevyležim, což sotva
27. led 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jituško, co ty výsledky krve a váha? To budete vědět až tento týden?
@werka89 Tak ať se kočička brzy uzdraví a můžeme vyrazit ven :slight_smile:
@kkouzlo Takže odsávačka na vysavač se osvědčila? To je dobře. Já jsem zvědavá jak ta naše, no. Zatím jsem nemusela tahat nic jinýho než vrkouny, tak to snad ještě nějakou dobu nebude potřeba. A ty vaničky jsem zatím odvolala kvůli tý epidemii, tak to necháme asi rovnou až na tu druhou půlku únoru po dalšim očkování..
27. led 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já asi skočim a našeho přízemního okna, od pátku mě bolí šíleně zub. Na bolest nic kvůli kojení, takže vám můžu říct, že jsem úplně vyřízená. Míra jde od zítra do práce, tak jsem zvědavá jak to udělám, ráno hned volám zubařce a doufám, že to s Laurou nějak zvládnu. Já jsem úplně KO!!!!!!!!!!
27. led 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @werka87 @1terezicka holky, teda my začínáme bejt banda lazarů. Dneska tady byli naši, tak malýho hlídali, jsem odpočívala, ale jsem zralá na litry čaje a spát, což mi kojení po 2!! hodinách přes den moc neumožňuje, ale v nocí spí dokonce hodiny 3! Nějak je nenažranej otesákej muj :slight_smile:
Terko, my zatím taky odsávali cvičně, hlavně holubi, rýmu nemá, ale nebojím se toho :slight_smile: jinak na vaničky jsem ještě nevolala a očkování máme 12.2., tak nevím ani kdy volat, asi až potom.
Zuzko, myslím, že se může ibáč, ale nejsem si jistá, už jsem se na něj chystala v noci, ale pak jsem se zalekla. Určitě smíme paralen, ale ten mi teda nepomáhal nikdy na bolesti. Ať to zítra zvládáte, snad tě zubařka vezme a bude po bolesti.
27. led 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Holky tak na bolest trvající už 3dny by byl paralen slabá náplast, už jsem to nevydržela a vzala si brufen, našla jsem doma brožuru o kojení, kdy je rozepsáno, co při různých potížích můžeme jako kojící mamky za léky. Brufen se může, tak už jsem po něm sáhla.
27. led 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, co zubař? Ulevil/uleví ti?

jinak holky, dneska jsem šla ven s malým, a po půlhodině jsem se vracela, milostpán dostal hlad, protože mu pětiminutovka před cestou nestačila, ale jíst nechtěl. Už je to docela namáhavý to jeho krátký jezení. Ale v noci jedl po 5h dneska :slight_smile: ale jestli se to nezlepší, tak jsem na naše vycházky opravdu zvědavá :D
28. led 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, kdybys měla ve čtvrtek volno, co vyrazit na prochajdu s kočárem? Já doufam, že to s malým půjde, že se nají :D
28. led 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No předběžně můžu :slight_smile: potvrdim ještě zítra.
28. led 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači dnešní noc byla očistec, když už Laura krásně spinkala, tak já byla šílená bolestí ani Brufen včera nezabral. Ráno jsem volala k zubaři a šla jsem na řadu v 10 byla jsem na křesle do 11.30 a Lauru mi naštěstí pohlídala hodná sestřička na recepci, jinak nevím, jak bych to udělala. Mám otevřený zub a zánět v celé pravé horní části dásně. Všechno mi to dělal bez umrtvení, protože potřeboval vědět jak to čištění zabírá a kde všude to ještě bolí-FUJ FUJ FUJ!!!
Už je to o 50% lepší ale v hubě mám jak v polepšovně, jak mi pořád vytéká ten hnis.
Jinak ve čtvrtek bych šla ráda s váma, ale ve 13h mám být na další várce čištění kanálků a výplň léčivou vložkou, tak nevím jak tam můžu být dlouho-škoda. Nechtělo by se vám třeba i příští pondělí nebo úterý?
@1terezicka
28. led 2013 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, tak nic takovýho jsem nezažila, musíš bejt hrozně statečná :slight_smile:
Já nemám problém ani s příštím týdnem, pokud vím, nemám kromě zítřejší rehabilitace v plánu nic...
28. led 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzi, máš mojí podporu. Zánět a bez umrtvení! Ííííík! Vím, že to bude znít prach-obyčejně, ale nám se fakt skvěle osvědčuje cucat / kousat pár hřebíčků. Moc to ulevuje - zkus to. :hearts:
28. led 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@zusoka No to musel bejt ale fakt očistec!
Příští týden můžu taky jen pondělí nebo úterý, tak něco spácháme :wink:
Ve středu mám ten dlouhej soud v praze a Vojtí s Ájou musí se mnou, to odstříkávání je za trest, zlatá Medela Harmony. Ta elektrická na mě prostě nefunguje, snažim se co to dá. Včera už jsem ze zoufalství jela i růčo dle návodu z porodnice a šlo to asi tak tisíckrát líp než tou elektrickou, nicméně po 20minutách práce 15 ml...no to bych se pos...potřebovala bych tady nechat Vojtímu alespoň těch 150ml, to bych pak snad nějak zvládla se do dalšího kojení vrátit. Ale to asi nehrozí.
No a čtvrtek další várka očkování, tak jsem pak zvědavá na ten večer a pátek jak na tom kočička bude :frowning2:
28. led 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @isis_mokos @kkouzlo Holky byl to fakt mazec, celý víkend s bolestí a ještě zakončené rejpáním v dásni bez umrtvení. Raději bych x krát rodila, než tohle! Díky vám za podporu, jste hodňoučké. Ten příští týden ještě domluvíme.

Terezko a co si zkusit vzít ty homeopatika, třeba by to odsříkávání bylo rychlejší a šlo by lépe :wink: Já odstříkávám Lauře mlíčko na rozpouštění Laktobacílků a taky je to někdy fuška. A to je každý den jedna 12ml stříkačka.
28. led 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zase jsem ty prsa dusila, hned po kojo, abych to nastimulovala, tak uvidim. Jako už se smiřuju s tim, že prostě malá pojede taky. Vojtí má v Praze ségru a roční Josefínkou, tak počkají u nich než já skončim. Akorát kdyby do toho vlítla nějaká nemoc na jedný či druhý straně, tak jsem asi v čudu. To bych holt musela sáhnout po UM. A tomu se samozřejmě bránim zuby nehty, ale asi by se nedalo nic dělat.
Zítra si homeo koupim a ještě ty prsa trochu potrápim :wink:
28. led 2013 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak asi se budete divit, ale nás dneska čeká vítání občánků - v 7.měsících :grinning: . Oni na nás prostě zapomněli... asi tím, jak jsem jela rodit do Příbramy :angry: :sunglasses: .

Taky vám chci říct, že si trochu lámu hlavu s kočárkem. Maxímu zbývá do úplného naplnění 5 cm a to jsem koupila extra dlouhý - má 80cm ložnou plochu. Doufám, že Maxí te´d trochu zpomalí a nejdřív si sedne, abychom mohli přejít na tu sedací verzi - jinak nevim :confused: .

@1terezicka Držim aplce, ať všechno jde hladce! :slight_smile:
Jinak, mám malou elektronickou odsávačku, tak dyžtak ráda půjčím - třeba na ozkoušení, nebo tak.
29. led 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@isis_mokos ho to Vítání, mě to nepřijde pozdě...já byla dát "přihlášku" tady na UMO po porodu a termín bude v dubnu, takže v půl roce :grinning: a paní mi tvrdila, že pro větší děti je to lepší...no nevím. Pak dej vědět, jaký to bylo a co jste dostali :grinning:

jinak s tím kočárem, já mam taky dlouhej, ale vidím to tak do jara tímhle tempem, na šírku se mi tam už vejde tiptop. Co máš za kočár?
Dneska v tom dešti jedu k vám na Doubravku na tu rehabilitaci, jsem zvědavá, jak to bude probíhat, a taky se trochu bojím, co nám řeknou, abysme nedostali náky šílený cviky... no snad to dopadne dobře
29. led 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak jsem holky dopadla tak, že si beru ntb do kuchyně k vaření :grinning: aby mi něco neuniklo a náhodou se nenudila :grinning:
29. led 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Budu na vás myslet s těma rehábkama, určitě se vše rychle napraví. Kočárek je vám už úzkej? Ty bláho, já když jsem ho viděla, tak jsem si říkala, že je ta korba fakt obrovská...ale to Jonášek už teď taky :slight_smile: Prostě mu chutná, a to je dobře.
29. led 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Děkuju. Já zvažovala, že si tu Medelu Harmony ještě sjedu koupit, ale ono to už nějak nemá cenu. Odsávat už nebudu asi vůbec, tak holt využiju ten Sunar co mám doma "kdyby náhodou". Jednou za čas se to nezblázní a snad si malá nezvykne na láhev.
29. led 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 @agent008 holky, kam jít s jizvou? zavolat na svoji gynekologii? Nebo k obvodnímu doktoru? Už druhý den mě pobolívá na jedný straně, nejdřív jenom večer, tak jsem si mysleal, že to je tim, jak se pohybuju přes den, nosím malýho,prostě namožený, ale ted už bolí od rána. Vzhledově vypadá stejně, neni tam nic rudýho, ale trochu to bolí. Kdyby se to zhoršilo, tak právě nevím, kam jít... nebo do nemocnice?
29. led 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Chodí s tim na gyndu, co jsem tady četla...
29. led 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak jsem z tý rehabilitace taková rozpačitá. Po měsíci čekání jsem byla dneska u doktorky, na malýho se podívala,konstatovala, ze je opožděnej ve zvedání hlavičky a držení, a že se máme v jiných dveřích objednat na cvičení - termín za další měsíc!!! takže opravdu nevím, jak je to akutní, tam mi prý pak ukážou, jak s ním cvičit.
@1terezicka no já doufám, že až nebude fusak a tolik vrstev oblečení, že se tam ještě vejdem, teď je to akorát ta korbička :grinning:
29. led 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Až za měsíc, no to je bláznovství ale. Ty cviky přece musíš vidět co nejdřív, to nechápu. A to jsi byla u naší dr?
29. led 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ahojky, no taky myslim, že na gyndu, taky mě občas pobolívá, hlavně když malou tahám, tak snad to nebude nic vážného, třeba se to jen hojí. No ty rehabilitace teda nechápu, řeknou ti, že malej je opožděnej ve zvedání hlavičky a objednají vás až z aměsíc ? :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak to asi tak vážný nebude :slight_smile: Jo my už se do kočárku taky pomalu nevejdeme, ale snad až půjde pryč ten zimní fusák, tak to bude lepší...a z autosedačky jí čučí nohy ven :slight_smile:

@1terezicka Myslim si, že maličký neuškodí jednou za čas UM, spíš jde o to aby ti ho pila, mlíčko od maminky je daleko lepší :slight_smile: taky jsem přemýšlela že bych jí ho dala, ale zatim mi to jde odsát, ale čím dál tim míň, mám ještě dvě velký láhve v mrazáku, tak snad to pár týdnů vydržíme, občas si jí můžu vzít sebou na brigádu a za chvíli už budeme dávat příkrmy a to už pak bude pohoda..

@zusoka Chudáčku, teda zuby ti fakt nezávidim, já se strašně bojim zubařu :frowning2: ale měla bych se objednat na prohlídku někdy.

@isis_mokos Tak si vítání občánků pořádně užíte, tak je jedno kdy,ale hlavně že jdete :slight_smile: my byly teda už někdy ve dvou měsících.

Jo a jinak, já už sem zdravá, malá má pořád rýmičku,ale odsávám už jenom tak dvakrát denně, v noci klid, nejvíc to má po ránu a k večeru,ale lepší se to, už jí to ani neteče, tak snad to bude dobrý. no za to manžel má rýmičku, teda nevim, kdo z nich je protivnější :slight_smile: No a zítra na kyčle, tak nám prosím držte palečky ať už tam nemusíme...
29. led 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Pěsti budu držet, nás to čeká v pátek. A rýmička u chlapa...to známe :grinning:
29. led 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek