• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo Mám obrovskou radost, že jste už doma, pořád jsem na vás myslela.Já bych taky řvala jako želva, to je šílený, když tomu drobečkovi člověk nedokáže pomoct a musí na to jen koukat,to máš pocit že ho víc týrají, než mu pomáhají.
S tou sanitkou to je tedy nářez!!!Držím palce, aby ten zánět Jonášek brzo vysál a ulevilo se i tobě. Pořádně si užívejte spolu domácí klídek a nechte se taťkou rozmazlovat!!!
8. únor 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko, tatínek je nemocnej, asi má rýmičku :D takžebude určitě ležet.
@1terezicka vyzvedávala jsem si kočár u doktorky, co sedí vedle Pečenkový, a věděla o nás, a říkala, že rotaviry očkuje minimálně, a občas se nákej případ objeví. Každopádně ty pneumokoky očkuju určitě!!!
A díky za podporu!!
8. únor 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, mám tady pro tebe koupenou tu obrovskou milku za ten sprej na pupík, a ted jsem se do ní pustila :D to je taková úleva bejt doma :slight_smile: tak ti budu muset koupit jinou. asi jí snim na uklidnění celou :D
Nejkutečně obdivuju Jítu, že to tak zvládla - ještě delší dobu, než já
8. únor 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No to je něco, chudáček Jonášek, teda je mi ho moc líto, ste oba moooc statečný....já bych asi brečela od rána do večera vidět Marušku někde na kapačkách....hlavně ať už je dobře...chudinka ten dvouletý, jak ho můžou nechat samotnýho, dyť z toho bude mít trauma...:-O

Jinak malá má cca 7,20 kilo a 66 cm, a doporučila nám doktorka zkusit trošku zeleninky, ovoce a lepku, že prej mezi 4-6. měsícem se mají zkoušet alergeny, no a prej pokud budu chtít můžu jí příkrmy začít dávat normálně...tak uvidíme,ale mlíčko ji zatim stačí,tak uvidim taky jak ji to bude chutnat, ale stejně bych tak měsíc radši ještě počkala....jinak poslední očkování, a zatim v pohodě, bez teploty a pořád si něco brouká :slight_smile: tak snad to proběhne dobře...
8. únor 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Prosim tě jen si dej na nervy :grinning: My tady s Vojtím sedíme a řešíme, jestli ty rotaviry ještě nedáme...jsme z toho docela vyplesklý, co se vám stalo. A ty penumokoky taky dojedu, teď už mi nikdo nic nevymluví.
8. únor 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já už bych je taky dala, ale už nemusím, tahle nemoc působí jako to očkování, vysvětlovala mi to doktorka. ale nevím, jestlli se to nezačíná očkovat do 3 měsíců. hlavně si nejsem vědomá, že bysme nedodržovali hygienu, přesně ani nevíme z čeho přesně to je...
8. únor 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Právě že to s hygienou nemusí mít moc společnýho, tyhle mrchy se totiž přenáší i vzduchem..si o tom čtu celý odpoledne :unamused: No byla jsem včera u dr. na očkování, nakonec jsem to šouply o 14dní, ale dr. mě stačila sprdnout, že mě potkala s kočárkem v Bille...jsem jí vysvětlila, že jsem byla sama několik dnů doma, a že jsem si musela jet nakoupit a ona mi říkala, že to je prostě hazard, že jsem měla říct kamarádce nebo sousedům. To si fakt nedovedu představit, jak bych to měla dělat.
8. únor 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, krásně Maruška roste :slight_smile:
k těm příkrmům, já jsem rozhodnutá od toho 4.měsíce začít - asi nejdřív kašičkou na noc a postupně zelenina. A k tomu samozřejmě kojit.
co ti pomohlo na ten zánět prsa? Tvaroh a přikládat. zkoušela si ještě něco? Mě to bolí na tý "venkovní" straně, a tam Jonáš nechce dávat bradičku, tak jsem zvědavá, jak to půjde...
8. únor 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka a malá je nastydlá? že jste odkládali? Já asi pečlivě nečetla všechny příspěvky tady... to bych do Pečenkový neřekla, že má takovou pamět na lidi.... mě si teda nepamatuje :D ikdyž po tomhle už asi bude

jo a ještě mi jedna doktorka na locháči řekla, že je Jonáš hadrovej, a jestli chodíme na neurologii... tak já fakt nevím, jdeme na tu rehabku, a uvidíme, ale každej má jinej názor
8. únor 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Holky tak vás čtu a jsem vyděšená, vůbec nevím,co s tím očkování, které Synflorix,Rotarix, Prevenar nebo všechno? Jinak ležet se mi povedlo asi zhruba jen v tu středu a to hlavně v noci.Šla jsem si lehnout hned s Laurou v 19.30 a pak jen kojo 2.30 a 6.00 pak už jsem zas musela fungovat, ale už to docela jde.V krku mě teda ještě bolí, ale svaly a kosti naštěstí už ani ne.
Kači koukam, že dostat se do spárů doktorům, je taky bezvadný. Každej něco najde jen aby tě mohl honit někam dál :frowning2: Tak to ještě budeš ty opečovávat taťku, ty taťkové to mají ale zařízený.
8. únor 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka holky, v nemocnici i dneska ten zástup za Pečenkovou (ta říkala, že běžně Rotarix neočkuje) říkali, že je to hodně vzácný :wink:
jinak Zuzko, Synflorix a Prevenar jsou vakcíny na pneumokoky, původně jsem nevěděla, ale ted nechám očkovat Synflorix - ten Prevenar má asi 3 kmeny navíc, ale ty se vyskytujou v exotice... a stejně to je na asi 10 nebo 13 kmenů, a celkem jich je přes 100
8. únor 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Nastydlá neni, jen to bylo těsně 4 týdny, tak sama uznala za vhodné udělat alespoň 6 týdnů rozestup, ale upozornila mě, že nesmí onemocnět, takže mám v podstatě zakázaný návštěvy.
No a na tu rehábku jdete teda kdy? A kam hlavně jste se nakonec rozhodli? To jsem teda zvědavá, co vám řeknou. Hlavně že vás nechávaj tak dlouho čekat, to nechápu.
8. únor 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka jdeme 26.února ke Sv. Jiří
8. únor 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No ale přece kdyby byl Jonášek nějak zásadně pozadu s pasením koníčků nebo čímkoliv, tak vás nenechaj čekat přes měsíc. Min. by vám co nejdřív ukázali aspoň nějaký základní cvičení. Určitě to tak horký nebude :wink: Je to chlap, prostě až se mu bude chtít, tak začne :slight_smile:
Hlavně ať něco nechytnete ještě od taťky..
8. únor 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No na ten zánět prsu pomohl tvaroh a pak jsem malou přikládala tak, že sem si vedle sebe dala polštář na ten jí položila, takže tělo měla jako by kolem mého boku a ze strany jí přisávala,a pak jsem odsávala ručně, jen dokud se to trochu neuvolnilo a masírovala hodně...snad tě to brzy přejde já to vždycky měla do druhýho dne a pak klid...jo tak to možná taky teda zkusíme nějakou zeleninku a kašičku, možná že to nebude chtít.. no a nebo po tom skočí jako žralok a bude pěkně dlabat:slight_smile: ale je fakt že se mi poslední dobou v noci často budí, tak možná jí to už tolik nestačí, přece jenom je větší, tak uvidíme.
8. únor 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo káto jsme moc ráda že už jste doma, že jste to tak dobře zvládli, jste stateční :slight_smile: jinak my musíme cvičit vojtovku kvůli tý hypotonii :( :( jdem 22. na první cvičení tak se bojim...
9. únor 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jíťo já si budu muset najít, co je hypotonie... no mě vyděsili, že je hadrovej, tak doufám, že budou stačit ty rehabilitace. Ale Violka je bojovnice, co už všechno zvládla, a ty seš taky bojovnice, tak zvládneš i to cvičení ;)
9. únor 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jíto, tak jsem něco načetla, a ještě teda budu určitě pokračovat, protože mě vyděsilo, že o Jonášovi řekli, že je hadrovej, a zatím teda půjdem na ty rehabky. Ale koníčky pase (někdy je línej), kope nohoma, ručky natahuje, mě za prst chytá, tak nevím... Všude se psalo, že to maminka pozná, ale já teda nevim, jak bysme to měli poznat, když máme první dítě. U Violky na to přišli v nemocnici, když jste byli? Mě tam totiž dost vyslýchali, co malej umí, a do zprávy mi napsali, že na cvičení už jsme objednaný - tak nevím, jestli by nás jinak někam poslali....
9. únor 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo jojo, vyšetřovala ji neuroložka ale asi tak po desátym vyšetření kdy byla vyčerpaná a hladová..takže nevim no...už se převrací na bříško, koníky pase, dlouho teda nevydrží ale snaží se...
9. únor 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, možná ti na ty příkrmy pomůže tahle stránka, já jí mám schovanou až to potká nás
http://www.alergieimunita.cz/2012/05/16/prevence-alergie-kdy-zavadat-jednotliva-pokrmy-jadelnaaku-kojence/
9. únor 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Děkuju moc, kouknu na to. A budeš pak malýmu zkoušet zeleninu dělanou doma, nebo ve skleničce?Já totiž pořád nevim, teď na zimu aby ta zelenina nebyla plná nějakých hnojiv, tak jestli nebude lepší sklenička, tam je to hlídaný.a pak zkusim pár lžiček kvůli těm alergenům a nevim jestli pak začít dávat, nebo počkat do toho pul roka?Všude píšou podle doporučení pediatra, no a nám řekla že klidně můžeme, ale nemusíme, tak vůbec nevim...jsem z toho jelen :slight_smile:
9. únor 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 věrko taky nevim, malý byly 4 měsíce včera, je už úplně na UM takže bych něco mohla zkusit přikrmovat ale přijde mi že je na to ještě malá :slight_smile:
9. únor 2013 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme červený náušničky nastřelený, bylo to rychlý tak snad to bude dobrý :slight_smile: a taky se nám klube první zoubek, má bílou tečku a malinkatej hrbolek :slight_smile:
9. únor 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@agent008 No mě taky příjde, že když jí začnu přikrmovat už to nebude to moje malinký miminečko...:slight_smile: jinak gratuluju k náušničkám, určitě jí to moc sluší. Ty jo a zoubek jo?Naše malá si pořád něco rve do pusy a slintá, tak čekám kdy na nás taky něco vykoukne,ale zatim nic, akorád jednou hrozně i jako vrčela a kousala a měla dáseň vpředu dole takovou bílou,ale druhý den už to zase bylo normální, tak nevim.
9. únor 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 ještě to budu studovat, ale zatím mám plán zkraje kupovat, protože dělat se s něčím kvůli jedný lžičce mi přijde šílený, a pak rozhodně domácí příkrmy!! když mu bude chutnat, budu dávat pořád, jinak počkám - nebudu to lámat přes koleno :slight_smile: a někde jsem právě četla, že se ted má začínat kašičkama na noc - náký bezmléčný myslim, že je to zasytí, a až pak dávat zeleninu
9. únor 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, něco k příkrmům. Tyhle stránky mám ráda, pomohly mi ohledně kojení a určitě ty rady využiju při příkrmech..
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
9. únor 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Wau, náušničky a ještě zoubek :slight_smile: a ani u jednoho neplakala?
9. únor 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@agent008 jste mě z tou hypotonií taky trochu rozhodily.. Doufám, že rehábky zaberou a budete to mít nejdřív v pořádku.
9. únor 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem začala s příkrmy, když bylo Maxímu 6 měsíců. Začala jsem podle ajurvédského doporučení s rýžovou polévkou - rozvařit 30 minut rýži a dát mu ten vývar. Rýže je plná živin a dobře přizpůsobí přechod od mlíka, protože je mu hodně podobná. To se doporučuje dávat týden a pak začít se zeleninou. Ale žádná jedna lžička - rovnou mu tak chutnalo :grinning: . Já vařím, jen jsem si koupila pár skleniček, když se nestíhá, třeba jsme to měli naknop od doktora a tak. Vařím v páře, objevila jsem totiž přístroj Nutribaby od Babymoov, kde se dá vařit v páře, sterilizovat lahvičky a tak, ohřívat mlíko, nebo skleničkový jídlo a zároveň mixovat uvařenou stravu. Jsem z něj naprosto nadšená a jsem moc ráda, že jsem na něj přišla. Nechci používat mikrovlnku, obzvlášť ne pro Maxíka, a tak jsem i sterilizovala v hrnci, ale to bylo naprd a taky ohřívat mu jídlo v mikrovlnce nechci - ani ji nemáme :slight_smile: Ty přístroje mají dva - tenhle je novější a je na větší množství. Jo a ajurvédská tisíce let stará rada, kdy začít s příkrmy: až přijdou zoubky. Tělo tím dává najevo, že je připraveno. Mně to přijde jednoduše geniální a jasný, ale nepřišla bych na to sama :slight_smile: . Možná proto, některé děti příkrmy na začátku odmítají.

A s rehábkou a hypotonií - mám pocit, že Maxí to teď všechno dohnal. Překonal nějakou hranici, kdy to pro něj bylo těžký (i to tělo) a je úžasně mrštný. Jsem ráda, že jsme na rehabku šli, těch pár cviků mu moc pomohlo a teď je mu pokojíček malej :grinning: ... ale to až teď po 7 měsíci. Tak to vnímám, že každé děťátko má svůj čas. Jonáškovi a Violce držím palečky, aby tajemství svého těla objevili a užili si radost z pohybu a nových kroků. :dizzy_face:

No, už je čas jít Maxímu vařit oběd - přece jen je to časově náročnější než mlíčko :slight_smile:.
10. únor 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Ten vypadá dobře! Asi ho objednám, to se určitě vyplatí..
10. únor 2013 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek