• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Tak jsem včera marušce zkusila dát pár lžiček mrkve, no a baštila to pěkně, pak pořád otevírala pusinu a už nic nebylo...:slight_smile: no a už skoro týden spí v noci tak do půl noci a pak každou hodinu se budí na jídlo, už sem totálně nevyspalá, tak mám chuť zkusit nějakou kaši, jestli by to pomohlo, ale ještě počkám zda to není zase nějakej spurt.a nebo ji fakt rostou zuby, protože sebou pořád mele a slintá, i v noci, tak nevim.
11. únor 2013 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak teď se malá naučila žvatlat, takže je pořád strašně ukecaná a když se vsteká, tak mumlá babababa...je to strašně vtipný :slight_smile: pak se naučila "prdět" pusou, to jí taky děsně baví....no když to předvedla u doktorky, tak ta koukala :slight_smile: akorád se ji nelíbilo, že malá když leží, tak napne nožičky a opírá se o zem a zvedá bříško, jako by se chtěla zvednout, prej je to špatně a mám se jí v tom snažit bránit,jinak prej bysme museli na rehabilitace....ale mě přijde že se to snaží dělat pořád, nevim jak jí vysvětlit že to nemá dělat....
11. únor 2013 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@isis_mokos ahoj, tak nad tím hrncem se zamyslím, dobrej tip ;) a o těch příkrmech si něco přečtu, tradice je tradice :slight_smile:

@werka87 taky bych chtěla, aby malej takhle baštil příkrmy :slight_smile: kupovala si, nebo mixovala doma nakonec?
Věrko, s tou rehabilitací, malej pase, ale nohy teda skrčený pod tělíčkem taky nemá, má zároveň snahu se těma nohama odrážet, bříško teda nezvedá...
s Maruškou už musí bejt pořádná sranda :slight_smile: a z toho spaní, já to ted mám takhle 2 dny a už nemůžu, takže tě chápu, asi bych zkusila nějakou tu kaši... u nás je to teda spurt a málo mlíčka dohromady

jinak jdeme dneska na tříměsíční prohlídku, tak jsem zvědavá, očkování určitě odložíme, tak snad s tím nebude problém
11. únor 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Nakonec jsem koupila, je to taková pidi sklenička,takže sem jí z toho dala asi tři lžičky, možná ještě dneska ji dám a zbytek (jestli tam něco zbyde) sním, je to docela dobrý :slight_smile: no pak mám, že zkusim brokolici a dýni,ale zatim jí dám vždycky asi jen těch pár lžiček a třeba týden počkám a zkusim něco jiného, jen nevim jak zkusim ten lepek, Dr. říkala, že mám vzít piškot nebo kus rohlíku a dát jí to do přesnídávky nebo rozmočit v mlíčku...no jako s tím spaním to je bída, ale myslim si, že málo mlíčka nemám, když zvládám pořád flašku za noc navíc odsát. prostě jí to asi tak rychle vytráví, protože se nacpe, i ublinkává, ale stejně se vzbudí a má hlad, tak asi tu kaší zkusím, ale vůbec nevim jakou?jestli nemléčnou, mléčnou?vůbec netušim. No doufám, že na rehabilitace nebudeme muset, jako jinak je malá děsně šikovná, když jí dávala na bříško, tak se snaží přetočit na záda, pohoupává se ze strany na stranu a zvedá hrudník, jako když děla kliky..:slight_smile: no ale jak leží, tak se chce prostě zvednout,tak teď se jí v tom snažim bránit,ale přijde mi že to bere jako hru a naschvál to pak dělá :grinning: Očkování vám určitě odloží, když ste prodělaly takovou infekci, tak ať to všechno odbře dopadne, určitě je Jonášek zase o kus větší a o něco těžší...:slight_smile:
11. únor 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@agent008 Jíto tak jsem byla na tom pracáku. Opravdu moc milá paní po mě hodila kalkulačku, ať si to spočítám, že mi nic počítat nebude. Já si to samozřejmě spočítala, pořád mi říkala, že její dcera bere 7200, a ona tam neni od toho něco vysvětlovat. takže mi dala asi 4 formuláře včetně toho na skartu, a mám přijít tak po půlce března s vyplněnejma, že jim to tam nesmí ležet dýl jak 30 dní. Já mam mateřskou totiž do konce března. Sama si tam mám vyplnit částku, kterou chci dostávat. Byla docela nepříjemná a jet tam s kočárem, tak se k ní možná ani nevejdu do tý místnosti, teda spíš nevytočim. Byl tam se mnou Jiřík, a připadali jsme si trochu nepatřičně, čekárna pro dávky v hmotné nouzi narvaná, všude samý menšinový obyvatelé. Ale jedno plus to má, vůbec jsem nečekala, na řadě jsem byla hned
11. únor 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo no to je supr teda, já si to myslela že tam nebudou extra příjemný ale že tak..hrůza, to se mi teda chce :slight_smile:...jinak malá má už po několikátý nazelenalý kakání, dneska tlačila tak že se úplně poblinkala tak se trochu bojim teda, nevim jestli bych s ní neměla jí k doktorce :(
11. únor 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 věrko malá taky žvatlá, občas tak že mi z ní bolí hlava :slight_smile: a to zvedání a vzepření na nožičkách dělá taky :(
11. únor 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka terezko náušničky byly v klidu, chvilku si pobrečela ale pak se hned u mě uklidnila, byla to rychlost...a ten zoubek nevim no, teď jsem četla že to může trvat pár měsíců než se proklube tak možná strašim předčasně :slight_smile: zatím jen bílá zhrubělá tečka :slight_smile:
11. únor 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka jo a děkuju za odkaz na ten čajík, nějak jsem to přehlídla...ale už nemam skoro žádný mlíko, takže už to nemá smysl...
11. únor 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terezko, co ta středa, jak to vidíš?
11. únor 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Ahoj Zuzanko, můžu. Akorát bych potřebovala jít ven už nějak mezi 12 - 13 hod, páč odpo musim ještě stihnout dojet do kanceláře a na poštu...To bych ti ještě ve středu ráno napsala.
11. únor 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Vůbec neni zač. Máte šikulku statečnou :slight_smile:
11. únor 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 To je taky šikulka, ta Maruška :slight_smile: S tou kaší bych ti spíš doporučila mléčnou rozmíchat ve vodě. Nebo teda jestli máš zásoby svýho mlíčka, tak kup nemléčnou a rozmíchejí v něm. U mě nehrozí, že bych byla schopná každej den odsát 200ml na kaši a zásoby mám už jen asi 150ml, což mi vyjde tak akorát když půjdu ke kadeřnici na melír :slight_smile:
Je super, že Maruška takhle pěkně baští, je vidět, že jste nabídli příkrmy akorát včas :wink:
11. únor 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terezko když o tom vím předem,tak malé posunu kojení a neměl by být žádný problém :slight_smile: nebo jestli chceš, můžeme jít jiný den.
11. únor 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Mně se ta středa hodí asi nejvíc..snad bude i počasí, má přijít nějaká chumelenice :slight_smile:
11. únor 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jé jítuš tak zduřelou bílou tečku, jsem Lauře v pusinnce našla už asi před 14ti dnama.Zatím to pořád sleduju ale nevím, Míra si o mě myslí, že jsem blázen,když mluvím o zubu, tak jsem to ani nikomu jinýmu neříkala a chtěla jsem to ukázat až doktorce ne očkování.
11. únor 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werka87 Maruška je teda pořádná šikulka.Já jsem taky zvědavá, jak Lauře budou příkrmy chutnat.Dostala jsem jich od kamarádky plnou tašku, jsou to ty první,ale byla a jsem celou dobu přesvědčená o tom, že budu vařit doma, tak jsem na sebe zvědavá.
11. únor 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terezko tak uvidíme podle počasí a můžeme to nechat na kompromis 12:30, OK ?
11. únor 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jinak si Laura k té tečce tak poslední týden neustále strká prstíky do pusy a taky docela slintá, tak právě proto si myslím, že by to opravdu mohl být zoubek.K naušničkám moc gratuluju!!! Taky se na ně těšíme.
11. únor 2013 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka zuzanko, tak máte to samý co my :slight_smile: četla jsem že se můžou začít klubat už kolem druhýho měsíce :slight_smile: ale může to trvat fakt ještě hodně dlouho než se proklubou :slight_smile: jinak doporučuju tu paní lossmanovou, je výborná, byly jsme moc spokojený :slight_smile:
11. únor 2013 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo to znám s tou s kartou, taky jsem čuměla, kam že jsem se to dostala a paní jsou asi milé dle ostatních návštěvníků :grinning:
11. únor 2013 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Zuzi, nám se zoubky taky klubaly přes měsíc a teď už to zase trvá věčnost. :grinning:
11. únor 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 :grinning: Maxí taky moc rád prdí pusou.

Jinak my jsme podlehli momentálně bacilům, co přines muž a jsme všichni tři nemocní - Maxí od včera večer kašle a přes noc se to zhoršilo.Teď má i horečku a chvílema je mu dost blbě, tak vřeští. Já jsem nejzdravější, tak mám "službu", ale taky bych potřebovala klid.Přeju všem hodně velkou porci zdraví :-*
11. únor 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi, Jonáš má už asi měsíc na dásni bílou tečku, ale prý je to tukový, a zoubek se určitě neklube, jsem to ukazovala doktorce...

@isis_mokos at je maličkej zdravej, já jsem teď vyděšená z každýho kejchnutí :(

@agent008 Jíto, já bych po svý zkušenosti kvůli tý zelený stolici zavolala a zeptala se. Nevím, jestli se nepletu, ale někde jsem četla, že u UM je zelená normální, ale rozhodně bych to nepodcenila... radši ze sebe udělat hysterickou matku

jinak naše tříměsíční kontrola: 63 cm a 6,35kg, trochu se zhubnul, ale zatím nemám dávat UM, že je to asi tou nemocnicí, tak mám vydržet, tak snad se mlíčko udělá, zatím to stále nevypadá, a že UM by ho spíš teď rozhodilo po tý infekci. Očkování bez problému odloženo, ale nesmí chytit rýmu a tak. Ale doma ho zavřenýho držet nebudu - s Jirkou jsme nastydlí oba, tak by to nepomohlo...
@1terezicka nebuď z tý hypotonice vyděšená, mě dneska Pečenková uklidnila, že se s tím přehání, malej před ní pásl koníčky, byla spokojená, docela jí věřím potom, co nás včas poslala doktorům
11. únor 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Já už jsem z toho chcípu venku, pomohl čajík med,citron, zázvor-v litrech a to doslova a na krk šalvějové kloktání a orofar.Držím palce ať jste brzy v pohodě.No a s těma zoubkama jsem myslela, že se nám to ještě chvilku vyhne, no nic tak budeme čekat,jak to bude pokračovat dál.
11. únor 2013 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 To se asi s těma zoubkama máme na co těšit. Ty naušničky ještě nevím buď půjdeme na ten Mírák nebo na ušní na Doubravce, tam ta dr.je kámošky známá a prý je taky super, tak asi spíš podle času, jo a Míra má větší důvěru k té ušní dr, tak to budeme muset ještě pořešit.
11. únor 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Taky se chystám tu bouličku ukázat u doktroky, ale je teď trochu protivná, slintá, a když nemá dudlíka v puse, tak tam má narvaný prsty, tak se víc přikláním k tomu zubu. Jonášek je fakt kus krásnýho chlapa :wink: má nádherné míry. Nás čeká první očkování 28.2. tak se začínám bát už teď, snad to bude v pohodě.
11. únor 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka no Jonáš taky cpe do pusy co může - už objevil i hračky, dudlíka prostě nechce. Sem si taky myslela, že je to zub a rychle mě vyvedla z omylu... a slintá víc zhruba od tý doby co tu tečku má
11. únor 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak budu doufat, že máš pravdu a že na zoubky má ještě čas.Jak psalo Monča,zuby jsou pohroma huby :slight_smile:
11. únor 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak dokojim a jedu do toho sněžení koupit flašku a UM :( už nevim co, u prsa je co hodinu tak 20m i dýl, piju teplý, přikládam k oboum, Už mi to od pátku přijde docela dlouho, ž bych mlíko mít měla, ale asi ne, tak aspon na noc mu zkusit trochu dát - nevim kolik, ale snad to nekde najdu. i hovínko mel bez tech "kousků", tak si myslim že mlíko neni...
12. únor 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek