• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@agent008 Jo taky mě občas z ní bolí hlava, to bude jednou ukecaná ženská..:slight_smile: no s tima nožičkama, vážně nevim jak jí to odnaučit,ale zase si říkám, za nás nikdo neřešil, jestli zvedáme nohy nebo ne a taky sme vyrostly, tak snad to na ní nezanechá nějaký následky.:slight_smile:

@zusoka Taky jsem chtěla vařit,ale prej teď v zimě je ta zelenina nekvalitní, tak si počkám na jaro na farmářský trhy a budu kupovat zeleninu tam, měla by být bez hnojiv. a nebo kdo co dá ze zahrádky...:slight_smile:

@1terezicka no 200 ml asi taky nedám, tak asi koupim tu mléčnou, tak děkuju za tip...no pořádně s příkrmama chci začít až nejdřív od toho 5. měsíce, teď to budu asi jenom tak po troškách zkoušet...ale ta mrkvička jí fakt šmakovala.:slight_smile:

@isis_mokos jj prdění, prskání a vyplazování jazyka, to je její...:slight_smile: no tak se hlavně brzy uzdravte...
12. únor 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jíto, co ta zelená v hovínkách? Dobrý?
12. únor 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Jj, předběžně teda jo, snad nebude kydat jako dnes :slight_smile:
Jinak posílám odkaz na to o čem jsme se bavily, je to fakt těch 14tisíc, ale když jsem to tak pročítala, tak prvotrimestrální screening poskytne ty samé informace..
http://www.gennet.cz/novinky/neinvazivni-test-na-downuv-syndrom-1404041054.html
12. únor 2013 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No Ája právě už taky strašně čumákuje když cokoliv jim nebo piju, začíná se po všem natahovat, tak možná jen ze zvědavosti jí půlku mrkvičky třeba za dva týdny uvařim. Zítra jí jsou čtyři měsíce a jak jsi psala takovej ten souhrn, tak u nás 10.1.2012 poslední mrcha, 10.2.2012 pozitivní test a Ája 13.10 2012 na světě.
12. únor 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Může to být možná i tím stresem, co jsi měla. Ale pořád bych se přikláněla k tomu spurtu, trvá to běžně týden. Kojila jsem i hodinu, pak si malá dáchla a za půl hodiny chtěla zas. Je to fakt peklo, člověk se nevyspí, má z toho akorát depku, ale přejde to. Zkus si půjčit na pár dní tu váhu a budeš mít klid..je to někde na náměstí.
12. únor 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terezko asi ten zítřek odložíme, Laura začala trošku pokašlávat a kýchá a pořád odsáváme z nosu a o víkendu máme jet k našim na Železnou Rudu tak to musíme vyléčit, aby tam byla fit. Jen doufám, že to nechytla ode mě.
12. únor 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Tak hlavně ať je zdravá! Domluvíme se po víkendu.
12. únor 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Taky doufám, že se z toho nic nerozjede.Příští týden kontrola s kyčlema a pak očkování, tak snad to bude ok.
12. únor 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Tery díky, já taky doufám ve spurt, ale mlíko už mám teda doma a pokud bude třeba, zkusím ho před spaním dokrmit. Já tohle říkala Pečenkový, a můžu zavolat a kdykoli přijít na převážení, nakojit si tam, a pak zase zvážit, kolik jí. Ale taky myslí, že se to spraví. Přesně ale jak píšeš, mam tak půl hodiny mezi jídlama, ani v kočáru dneska moc nespal. Nejhorší je, že jsme s Jirkou oba nachcípaný, tak se bojim, aby zase něco nechytnul on, i kvůli tomu odloženýmu očkování
12. únor 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači prý by teď měl v pohodě vypít tak 100-150ml já už to taky řešila, když ten minulý týden zlobila s pitím.Kámoška si do 2 let dcery každý den zapisovala jídlo, moč, stolici atd. takže mi našla, jak to bylo u nich, protože s malou byla v nemocnici kvůli refluxu.
12. únor 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No od tebe by měl i při nemoci během kojení právě přijímat protilátky, takže chytit by to snad neměl. Spíš jak ty virozy mutujou z jednoho člověka na druhýho, tak by se mohla nakazit od Jiříka.
Jsem ve finále fakt ráda, že naše dr. je taková jaká je, ale to že ti nenabídla očko proti rotavirům mě zaráží...
Držim pěsti, je to fakt těžký období :unamused:
12. únor 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo káťo dneska ještě nekakala, včera to bylo dvakrát a nazelenalý obě, zatím vyčkávám...taky už jí dávám čajík, jedinej kterej mi pije je granulovanej od hippu, tak jí chci víc zavodnit, aby jí to šlo líp, včera se z toho tlačení poblinkala...jinak já po zkušenostech bych dávala UM, ale chápu že to chceš ještě vydržet a zkusit to...mně to mlíko prostě po těch třech měsících vymizelo i když jsem se snažila hodně...kojení nebo UM hlavně aby nebyl hladovej a byl spokojenej to je nejdůležitější..drž se!
12. únor 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zachvacuje mě panika. Od kolika měsíců nebo týdnů, by měla znatelně pást koničky? Na břiše se jí prostě nelíbí, když to zkoušíme, tak se začne vztekat a to kvůli kýle nesmí a když je nejhůř, tak se sama přetočí zpět na záda.Mám strach, že jsme pozadu :frowning2:
@1terezicka @isis_mokos@agent008 @kkouzlo @werka87
12. únor 2013 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jíto, já mu klidně to UM dam, bude mě to mrzet, ale po tý nemocnici, hlavně, že je zdravej!! Ostatní je celkem jedno.
@zusoka já nevím, kdy je dáno, že mají pást, každý dítě je jiný a Jonáš rozhodně není tabulkovej - pást začal v prosinci, takže tak v 6 tejdnech možná dřív, ale hlavu šikmo, a musel chtít. Hodně nám pomohlo dávat ho na ten velkej míč, to vydrží nejdýl, ale poslední dobou už i v postýlce nebo na podložce. Doktorka by na to včas přišla, že se Lauře nechce. Mě vlastně už v tom prosinci poslala na ty rehabilitace, protože u ní hlavu nezved a byl celkově na šikmo
12. únor 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No a u dr. právě tu hlavičku docela držela a snažila se,pak musela být pauza a moc na bříško nemohla kvůli té kýle. Na pupíčku teď nosí přilepený knoflík a pomáhá to, tak vlastně začínáme skoro od začátku.
12. únor 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No asi od 7 týdnů by měli udržet na chvilku hlavičku v úhlu 45 stupňů a od třetího měsíce by jí měla zvednout až v úhlu 90 stupňů, ale když to bude až ve čtvrtym měsíci, nic se neděje. Já jí dávala na bříško od začátku, za den třeba celkem 10 minut, teď jí polohuju před každym kojením na 10 minut, takže tak hoďku ze dne na bříšku je. Ale občas jí to taky teda pěkně štve. Pomáhají mi docela ty hrací hračky a zrcadlo, ona se ráda kochá :grinning:
12. únor 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako dneska mi už jde hlava kolem, pusinku prostě nezavře, usnula mi dvakrát na 10 minut a jinak furt jede, prdí pusou, zkouší jak umí vískat a vůbec si pořád stěžuje :slight_smile: A lepší už to asi nebude :grinning: Jsem s ní už 4. den doma sama a teda fakt se těšim až zítra Vojtí přijede a já odjedu aspoň na hodinku do kanclu.
12. únor 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@1terezicka @zusoka tak to by Jonáš nezvlád před každým jídlem :slight_smile: Ajá je bojovnice :slight_smile:
ale s tim spaním, JOnáš spal dneska jenom v kočáru, takže tak hodinku, to přišlo nějak brzo :( jsem zvědavá, kdy přijde to velký povídání, co tady popisujete :D a zrcadlo ho zajímá taky hodně, směje se na mě/sebe a nechce pryč :slight_smile: škoda, že ho nemáme v obýváku, ale musíme chodit do šatny
12. únor 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terezko to je krásný jaká je to šikulka šikovná. Já tedy brblání a vejskání taky mezi spánkem poslouchám a teď ještě navíc mlaská jak si pořád strká prsty do pusinky. Budeme to pasení teď dohánět, protože takýla nás dost zbrzdila, ale hlavičku se snaží zvedat, jen ten řev :frowning2: Jo a co je asi raritou, tak naše princezna nemá moc v lásce chování, tak jsem zvědavá, jak to půjde s tím nosítkem, abych ho nemusela dávat rychle pryč.
12. únor 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak malej si um nevzal, fakt si myslim, že má hlad, jenom neví, jak na to. zítra další pokus s jinou flaskou.achjo
12. únor 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači tak zkus stříkačku a dávat mu to pomalu po malíčku
12. únor 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka @isis_mokos @agent008 @kkouzlo @werka87 Náhodou holky nemá některá z vás na půjčení cestovní postýlku?Máme jet na víkend k našim a vybuchla nám postýlka a nachce se mi Lauru dávat do velké postele nebo nechávat spát v kočárku
12. únor 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka My tím nedisponujeme, u babi máme zatim kolíbku nebo spíme v jedný posteli..
12. únor 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Zkoušíte dnes flašku úplně poprvé?
12. únor 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Pokud jí neseženu, tak taky budeme chrupkat spolu, ale taťka nás nechce bez postýlky pustit já si tedy myslím, že to není postýlkou, ale že tu nechce být pá-ne sám, Moc to tedy nechápu, protože je stejně tenhle týden v práci, takže jsem tu od rána do noci sama
12. únor 2013 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Tak mu řekni, že si jí vyzvedneš u mě po cestě k vašim :wink:
12. únor 2013 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka :grinning: ta advokát,mě navádíš ke lži? :grinning: Ne ne já to musím vybojovat i bez postýlky, 13let jsem mu nelhala, raději jdu do sporu než do lži-jsem trošku blázen.Jak ho zmnám, tak by jí chtěl vyfotit
12. únor 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Nemoc z povolání :grinning: ale doma ne, tam nemám důvod naštěstí!
12. únor 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka taky nemáme. A stříkačku máme, ale taky jí moc nechce. Budu zkoušet
13. únor 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek