• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo Ahojky, no já ještě zítra uvidim, zrovna jsem přemýšlela, že bych se v tom Dvořákovi koukla do DM drogerie, je tam ne? Tady na lochotině nikde nic takovýho není, poblíž akorád dvě pidi tety, tam neseženu nic a navíc mi příjde docela drahá...no a nebo ten čtvrtek,to bych šla s tebou na ten pas, taky ho ještě pro malou nemám...ale nevim jestli se neobjednat přes net, že by to bylo rychlejší a nemuseli sme tam čekat,ale zase nevim jestli tam nemusim něco vyplňovat, možná bych se tam zatim jen poptala co a jak....
26. únor 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 když jsem si vyřizovala občanku, tak jsem čekala asi minutu :grinning: DM je i v Plaze, tak jak budeš chtít :wink: já tam pojedu určitě....
26. únor 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Fakt? A neni o něm vůbec vědět :slight_smile: Tak dej vědět až k nim půjdeš a stav se u mě na kafe :wink:
26. únor 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Holky úplně se mi dnes udělalo špatně, když jsem slyšela, jak u Dvořáka dnes srazilo auto mámu s kočárkem a oba odvezla sanitka-fuj. Ještě štěstí, že srazík máme zítra. Měla bych dorazit. Terezko škoda, že musíš makat, ale to je důležitý, sejdeme se až se vrátíte od rodičů. To už možná budeme mít i naušničky-uvidíme jak to vyjde.Krásně si to u rodičů užívejte a nechte se pěkně hýčkat.

@agent008 Jíťo ty mě děsíš. Taky jsem na vás moc myslela a držela palečky. Holky určitě to bude všechno OK, ty jsi moc statečná a Violka je moc šikovná!!!!!!!!!!!
26. únor 2013 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ahojky, tak jsem to dneska nestihla a bohužel koník do teď nefungoval a já jsem si zapomněla ze zpráv přepsat to tvoje číslo do mobilu, tak doufám, že ste na mě nečekaly....už si to číslo píšu abych vám mohla příště aspoň napsat, jinak v kolik bys šla zítra na ten pas?já teda když sem si dělal občanku tak jsem tam strávila asi dvě hodiny,ale to bylo před prázdninama, tak tam asi bylo hodně lidí na pas, no taky pak ta fotka vypadala po těch dvou hodinách v horku :grinning:

No o tý nehodě mi dneska povídala máma, uplně me zamrazilo, to je strašný, já bych tam toho řidiče asi na místě umlátila...hrůza...doufám, že vy všechny ste v pořádku...
@agent008 Ty jo taky doufám, že bude všechno v pořádku...moc držim palce, ste šikovný holky...
27. únor 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak jsem koukala na nějaký cvíčo pro děti a přemýšlela jsem že bych hcodila sem, pokud bude ještě volno od toho dubna, tak kdybyste náhodou měly zájem, dávám odkaz...chtěla jsem i plavání,ale mají bohužel plno, ale je to teda na Lochotíně...
http://www.bazenlochotin.cz/cviceni-pro-verejnost/cviceni-kojencu-a-batolat/
27. únor 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 ahoj, nakonec jsem chodila s Jonáškem, jako dycky :slight_smile: holkám do toho něco vlezlo, tak se domluvíme,až se Terka vrátí z rozmazlovacího pobytu :slight_smile:
Věrko, zejtra někdy mezi 12 - 13 bych se vydala tramvají, šla do tý pojištovny, můžem se třeba domluvit na půl druhou, taky jak to bude vyhovovat tobě :wink: já to nemam ničim omezený. Koukala jsem v DM na kaše, tak s tebou potřebuju probrat zkušenosti, nějak se mi nezdá to rozdělávání :grinning: holt matka amatér
na to cvíčo se taky domluvíme, Lochotín mi nevadí, spíš se budu muset zeptat na rehabilitacích, jestli to nevadí...
@agent008 @zusoka @1terezicka navrhněte si termín za 14 dní :slight_smile:
jinak mi začly DOST padat vlasy, na radu lékarnice beru těhu vitamíny, biosyl prej při kojení ne, a koupila sem si zinek, ale začínam z toho bejt neštastná, dneska sem je myla a vyčesala zase hrst. Pomáhá se ostříhat? nemáte něco vyzkoušeno?
27. únor 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Zatím to padání vlasů nepociťuju, ale všechny maminy choděj zkracovat. Těžko říct, jestli to má vliv :grinning: spíš že ty delší vlasy když jich vypadne 20, tak to vypadá na pohled hůř, než když vypadne 20 krátkejch....
27. únor 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jo tak klidně v půl druhý, no já sednu na jedničku a vystoupim skoro u toho úřadu,tak se můžeme sejit před ním? Jo a nevíš co sebou?Stačí asi jenom rodný list dítěte ne? Jinak mě ty vlasy taky padají šíleně, jsem z toho zoufalá, padají ze mě hrstky vlasů....já jich měla vždycky hodně tak to ještě nevypadá tak blbě,ale za chvíli tam sbad budu mít lisiny...a jaký vitamíny bereš?
27. únor 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak Ája objevila převčírem nožičky a dnes se díky chytání za ně překulila i na levej bok a pak si to střihla konečně i na bříško :slight_smile:
Jinak na to padání vlasů snad funguje panthenol v tabletách, může se snad i při kojení..
27. únor 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači tak si představ,že mě třeba v lékárně bylo řečeno, biosil při kojení nevadí, ale vím bezpečně, že při kojení se může Donna Hair http://www.donnahair.cz/jednoduche-uzivani

@1terezicka Terezko ta vaše Ájinka je ale šikovníček. Laura pořád stávku s tím pasením. Hlavičku sice zvedá, ale vzteká se u toho úplně šíleně a nejraději ji zvedá v okamžiku, když jí mám v náručí na odříhnutí.
27. únor 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka něco určitě vyzkouším, ten biosyl jsem už dřív brala, a stejně podle mě moc nepůsobil. A taky se ostříhám, sice nerada, ale co...
Já si myslim, že Laura má ještě trochu času, já s Jonášem už mám cvik na správný držení těla, protože jednu stranu pase "křivě"
@1terezicka panthenol asi zkusím, něco si najdu :( až půjdem na návštěvu, tak se domluvíme ;) že bych okoukla, jak je Aja šikovná a veliká :slight_smile:
@werka87 zatím mám těhotenský, co jsem nedobrala, a rozpustný zinek z DM, a zkusím koupit ještě něco, a teda ostříhám se :(
já vezmu jen rodný list, nic jinýho jsem ani nenašla, a uvidím, co řeknou. tak v půl druhý tam budu, kdybych se zdržela v tý pojištovne, písnu, a můžem tam jít sama a já zatím dorazím
28. únor 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No já teď koukala na stránky a dneska tam mají jen do dvou, tak nevim jestli tam nejit radsi uz v 1 a kdyžtak bych na tebe počkala vevnitř?no já si taky musim něco pořídit na ty vlasy, střihat sem se nechala po šestinedělí,ale jenom konečky, tak nevim jestli to vzít na krátko,ale to budu vypadat jako blbec :frowning2: :slight_smile:
28. únor 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 tak jo, sejdeme se vevnitř, taky si opíšu číslo. No já chtěla zase dlouhý vlasy na svatbu, mít je rozpuštěný, takhle to asi nevyjde. Ale včera jsme s Jirkou naplánovali, jak se ostříhat a půjdu do toho :(
28. únor 2013 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ok. Sejdeme se tam...:slight_smile: A to půjdeš na krátko, nebo jenom o něco zkrátit, já teď koukám na nějaký účesy pro polodlouhý vlasy, potřebovala bych s tím něco udělat,ale vysloveně do krátkých se mi nechce....ale našla jsem pěknej účes a slečna má na něm černou barvu a fialový pruhy :grinning: ale je to docela pěkný, taky přemýšlim o nějaký barvě na hlavu, mě se děsně líbí kombinace černý s červenou,ale nevim jak by to vypadalo na mně...ale zase když sem na mateřský, tak můžu chodit jak strašidlo, maximálně mě uvidí naše doktorka..:grinning:
28. únor 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 krátký ne!!!:grinning: ale těsně pod ramena. Já drív nosila i mikádo nebo takovou tu podkovu, a i jsem byla zrzka, ale teď asi nic z toho - prostříhat, šikmou ofinu a max časem barva - ale jak píšeš ty, jsem věčně doma, tak nic, co bych každej měsíc musela dobarvovat nebo věnovat tomu moc péče - já na to ani moc nejsem :slight_smile:
28. únor 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky asi jste to četly v tý skupině, co nás trápí...jsem z toho celá špatná, ta fyzio mě hrozně vyděsila, prý se to s ní vleče už od narození, vyčítam si furt ten porod, taky to prý souvisí s těma játrama tak se bojim aby se to zas nezvyšovalo..řikala že b bylo nejlepší kdybych zas začala kojit ale na to už fakt nemam...byla milá, ale odcházela jsem s brekem, to pondělí bylo hrozný...taky tam asi budem muset chodit každej tejden takže se to docela prosraží, mamka mi našla nějakou fyzio na klatovský kde to hradí pojištovna, tak tam zkusim zavolat
28. únor 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Teď jsem si to přečetla, teda vůbec tomu nerozumim,ale zní to děsivě...doufám, že se to brzy v dobré obrátí...určitě jí ty rehabilitace pomůžou...s tím kojením to můžeš zkusit, třeba pomaloučku a uvidíš, třeba se to rozjede, nebo můžeš jenom částečně kojit...ale zaráží mě teda přístup v nemocnici, že ti k tomu nic neřekly...moc Violce držím palce ať se z toho všeho vyhrabe, chudinka, takhle maličká a už si musí tolik vytrpět...ale věřim, že to bude brzy dobrý....
28. únor 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Ahoj Jituško, četla jsem to a teda chtělo se mi brečet. Ta zpráva zní sice hrozně, ale jak ti psala eficenka, hlavní je, že se to dá vyřešit. V těch Jánských lázních jsou super. Hlavně ať ti Vaše pediatrička ty lázně napíše co nejdříve. Zkusim se ti pozeptat kde jsou tady v Plzeňským kraji na tu Vojtovku nejlepší. Ideální by bylo, kdyby tě instruovali jak to všechno cvičit a tys to mohla dělat v klidu domova a nemusela se stresovat ještě navíc tím dojížděním.
Jako po tom, co jsem četla všechno o očkování, si myslim, že to fakt klidně může reakce na očko být. Je to běs!
Zkus na pojišťovně, jestli by ti na něco ještě nepřispěli...možná i sociálka.
28. únor 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87
@1terezicka no snad nám to doktorka napíše, má teď dovču, tak hned v pondělí tam naklušem...no já teď brečim denně, vim že to neni nějak extra vážný a mohlo by být mnohem hůř ale prostě po těch všech problémech, nemocnici tak už nějak nemůžu, nezvládam to, navíc kamil ted má toho strašně v práci a vrací se často večer tak jsem na to sama...na víkend jsem si naplánovala kafe s holkama z gymplu, potřebuju voraz, těšim se na ty jejich nicotný starosti a prolémy který mě poslední dobou vůbec nebavily a spíš pobavily, potebuju přijít na jiný myšlenky jinak se fakt zblázním...na to očkování máme jít za týden, zrušim to, at se mudra klidně postaví na hlavu...:slight_smile:
28. únor 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tomu rozumim. A ta dr. to pochopit musí...budu vám držet pěsti.
28. únor 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Jitulko, tak jsem četla, jaké máš starosti a tečou mi tu slzy. Moc moc moc vám držím palečky, určitě vám to cvičení pomůže a časem bude Violka v naprostém pořádku. Snad vám doktorka vyjde vstříc a třeba i ty lázně napíše. Určitě se ale z ničeho neobviňuj TY,ten porod jsi nijak ovlivnit nemohla,a teď děláš navíc vše jen to nejlepší pro Violinku.
Tyhle starosti jsou fakt teď nejhorší pro mamky,jediné kladné je, že miminko si to nepamatuje, no a taťka vždy vypadne do práce a má možnost si od toho trochu odpočnout, ale máma zůstává a trápí se tím pořád.Holky zlatý držte se!!!
28. únor 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky teď se sem vždy dostanu jen na skok, nemám na nic moc náladu kvůli babičce a tak vás většinou jen přečtu, abych věděla, co se děje.
Dnes nám proběhlo první očkování - Hexa, tak jsem zvědavá, jak na to bude Lauruška reagovat. Ta reakce je hned nebo třeba do 2-3dnů? Sirup na teplotu už máme pro jistotu doma. Za týden půjdeme na synflorix.Laura pochopitelně plakala u toho očkování a mě taky ukáplo pár slz. Znám jí se vztekat a vřískat, ale tohle byl jiný pláč, úplně mi to rvalo srdce. Já už se těšila, že v půlce března půjdeme na naušničky, ale naše dětská dr. trvá na dvou dávkách Hexy a pak teprve naušničky, tak budeme ještě čekat. Jinak jsem vypadale, jako blázen, já jí tvrdím, že je Laura vzteklej lenoch, že nechce pást koníčky a na bříšku se vzteká. Ona jí přetočila na bříško a Laura pásla koníčky úplně ukázkově, takže vypadám fakt jako cvok.
Dnešní skore ve 3m je 62,5cm a 5,915kg a kýla se nám vstřebala díky tomu knoflíčku a to jsem jásala.

@agent008 @1terezicka @kkouzlo @werka87
28. únor 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Ahojky, my měly reakci, zvýšenou teplotu, ten den a pak ještě ten druhej,pak už ne...tak přeji aby to proběhlo v klidu a žádná reakce nebyla...jinak s tím pasením, mě malá doma taky nepásla a u doktorky jo, a pak sem přišla na to, že když jí dávám na bříško na přebalováku je to pro ní moc měkký a nejde jí, to, tak jsem tu gumovou desku sundala, dala pod ní deku a jak jí to šlo...tak jí zkus taky dát na tvrdší povrh...jinak moc krásný míry a s tím očkování tě chápu, já to první taky oplakala s malou...
28. únor 2013 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko my měli zvýšenou teplotu jenom první večer, trochu víc spal, jinak nic, druhý den úplně normální :slight_smile: držím palce, ať máte taky hladký průběh :wink:
@agent008 Jíto, taky jsem to samozřejmě četla, ale vůbec tomu nerozumim :frowning2: asi v půlce příspěvku mě napadlo, že je to z očkování - takže bych taky další určitě posunula!!!
Co se týče toho porodu a souvislosti se cvičením - mě se taky ptali na porod, že to může tím být, ale že ta souvislost nejde nijak prokázat, že by mohl mít stejné problémy i po normálním porodu (Jonáš nedejchal, tak proto to řešili). Byla jsem na cvičení v nemocnici u Sv. Jiří - ta paní byla moc příjemná, vysvětlila mi všechno, na co jsem se ptala, a měla tam i plakáty s cviky na Vojtovku - to jsem si na tebe vzpomněla. Tak možná zkusit taky zavolat tam. Opravdu jsem z tý ženský měla pocit "normálnosti" - nic extrémního. Ptala jsem se jí třeba na nošení dětí, tak mi to vysvětlovala s tím, že nic se nemá přehánět a tak. Možná hodit dotaz do skupiny Plzeň - kdo kam chodí. Určitě se ozve dost maminek a poradí ti....
určitě ti pomůže vypadnout z toho kolotoče starání a péče o malou, protože at si říká kdo chce co chce, mateřská neni sranda pokud chceme zůstat normální ;) občas řešit banality bezdětných je ku prospěchu ;)
28. únor 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 @kkouzlo Holky kde měříte prckům tu teplotu?
28. únor 2013 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka nejdrív jsem merila v podpaží - jak mi řekli v nemocnici. Ale pak jsem začla v prdce, je to rychlejší a malýmu to vůbec nevadí
28. únor 2013 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Taky jsem nejdřív měřila v podpaždí,ale přišlo mi to takový nepřesný, pořád se vrtěla a nebo si tam přimáčkla tričko, tak jsem začala v zadečku a odečítám půl stupně....

@kkouzlo Jak ste dorazili?Malá mi samozřejmě v tramvaji pěkně řvala,ale po chvíli se uklidnila a šlo to, občas si zabručela...no a když sem dorazila domů, tak spala ještě asi hodinu :slight_smile: Jinak máma dneska byla v německu a nakoupila tam strašně moc skleniček pro malou, vychází to tam děsně levně, tak už se těšim až budeme mít ten pas a zajedeme si tam...myslim si že se to vyplatí a ty věci jsou tam daleko kvalitnější...
28. únor 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 mě spal celou cestu, doma asi půl hodky a pak jedl sotva 5 minut :grinning: asi už ho hlad přešel... to Německo mě taky láká, hlavně kvůli tý kvalitě, a neni to tak daleko jednou za čas na velký nákup :slight_smile:
malej se teď pořád otáčí na bříško a vzteká se, že občas zapomíná ruku :slight_smile:
28. únor 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jo kvalita je tam o poznání lepší, máma přinesla nějakej salám na vaření, něco jako u nás asi šunkovej, no a 79 procent masa, ro tady máme pomalu v šunce..:slight_smile: ty jo to je šikovnej, malá se mi začala otáčet až poslední týden,ale teda ruku už pod sebou nenechává....jinak mě napadlo, ohledně tý svatby, kdybys chtěla můžu ti půjčit šaty, teda nechci ti cpát starý šaty, nebo nevim jestli nejsou o půjčování šatů nějaký pověry,ale v půjčovně je má taky víc lidí na sobě...ale kdybys chtěla, tak jako není problém, já si říkala, že by je jednou mohla mít Maruška,ale vypadá to že bude dlouhá po tatínkovi, tak by jí z toho čučely nohy :slight_smile:
1. bře 2013 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek